NGYC'den Gelenekselleşen Etkinlik

Niğde Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti'nin geçtiğimiz sene ilkini yaptığı ve gelenekselleştirdiği, Niğde'nin "En"lerini seçerek plaket takdim edildi.

GÜNCEL 06.02.2015, 19:12 06.02.2015, 20:12
868
banner830
Niğde Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti, Atatürk'ün Niğde'ye gelişinin 81.yılını muhteşem bir programla kutladı.

Haber-Video; Selim GÖKEL
Fotoğraf: Yasin YURTMEN

DAHA FAZLA FOTOĞRAF SAYFANIN ALTINDA


Niğde Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti'nin geçtiğimiz sene ilkini yaptığı ve gelenekselleştirdiği, Niğde'nin "En"lerini seçerek plaket takdim edildi.

BİRÇOK İLDEN GAZETECİ VE CEMİYET KATILIMI

NGYC'nin prgramına Dünya Gazeteciler Federasyonu Başkanı Menderes Demir, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Veli Altınkaya, olmak üzere İl dışından birçok Gazeteci ve cemiyet yöneticilerinin katılıldığı programa; Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Eski Devlet Bakanı Akın Gönen, Niğde Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Adnan Görür, İl meclis Başkanı Mahmut Peşin, Niğde Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Türkmen, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, Ak Parti Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir, belde belediye başkanları ve davetliler katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşından sonra Niğde dışından gelen davetliler tanıtıldı.

Gecede ilk konuşmayı Niğde Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı İdris Yavuz yaptı. Yavuz konuşmasında Atatürk'ün Niğde'ye gelişi ve gazeteciler cemiyeti hakkında bilgiler verdi.


ULAŞIM SORUNUMUZ VAR, NİĞDE TANINMIYOR

Atatürk'ün Niğde'ye gelişini anlatan sinevizyon gösterisinden sonra Devlet Eski Bakanı Akın Gönen bir konuşma yaptı. Gönen; ''Gazeteci arkadaşlarımız sessizlerin dili, göremeyenlerin gözü, bu yüzden önemli bir görevi ifa ediyor. İl dışından gelen basınımızın güzide mensuplarıyla, gelişmeyi konuştuk. ‘Niğde'nin turistik ve tarihi değeri olduğunu bilmiyordum, tanıtımda sıkıntı var’ dedi bir gazeteci. Yol üzerinden olmayan bir ilin tanıtım şansı zayıftır. Otoyolun tamamlanması bu anlamda şart. Geçiş güzergahında olan bir il tabelasından bile tanınacaktır. Otoyolumuz önümüzdeki yıllarda tamamlanacak, tanıtım problemi hallolacak. Havaanalımız yok, yine uçamıyoruz, İzmir'den Adana'ya, ordan buraya araçla geldim. Birçok zaman kaybı, neden direk buraya uçamayım. Güneydoğu ve Doğuda havaalanı olmayan il kalmadı. Neden Niğde'de olmasın, bu ulaşım problemi halledilmeli. Medyanın büyük gücünü biliyorum, 6 il televizyonu bugün burada Niğde'yi tanıtacak.'' dedi.


Daha sonra Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Türk Sanat Müziği Korosu Atatürk'ün sevdiği türküleri seslendirdiler. Koronun seslendirdiği türküler salondakilerden büyük alkış aldı. Niğde'de başka programların olması nedeni ile protokol konuşmaları korodan sonra yapıldı.


ÜNİVERSİTE BU İL İÇİN ÇOK CİDDİ ÖNEME SAHİP


Niğde Üniversitesi Rektörü Adnan Görür konuşmasında; ''Niğde'nin çok önemli bir günüydü, Atatürk'ün Niğde'ye gelişinin yıldönümü, bu güzel akşamı yaşatan cemiyetimize teşekkür ediyorum. Her yıl program düzenliyorlar, bu yılki program çok daha güzel olmuş. Üniversiteye verdikleri kıymeti gösterdiler bu programda. Hepiniz bildiği gibi marifet iltifata tabi. Üniversitedeki bilim insanı kardeşlerimizi teşvik ediyorlar. Niğde'nin yerel basını güzel işlere imza attılar. Bunun başında da üniversite geliyor. Havaalanı konusunda önemli bir rol üstelendi basınımız. Üniversitenin kuruluşunda önemli rol alan Eski Devlet Bakanımız Akın Gönen'e teşekkür ediyorum. Üniversite Niğde için çok ciddi bir öneme sahip bugün geldiği noktada sizin yüzünüzü ak edecek noktada sayın bakanım'' dedi.

BASIN BİZİ KAMÇILAYAN BİR UNSURDUR

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan programda bir konuşma yaptı. Akdoğan konuşmasında; ''Niğdemizin onur günü bugün. Atatürk'ün Niğde’ye teşrifinin 81. yılı. Gazeteciler cemiyetine bu güzel programı tertip etmesinden dolayı teşekkür ediyorum. Türküleri seslendiren koroya da özellikle teşekkür ediyorum. Niğde Belediyemiz olarak, gazetecilerimize her zaman destek olduk ve destek olmaya devam edeceğiz. Basınımız bizi çalışmalarımız konusunda kamçılayan, otokontrol yapan bir unsurdur. Basın varsa demokrasi vardır diye düşünüyorum. Bu yüzden sizlerin her zaman yanınızdayım'' dedi.

BİR BAŞARISIZLIK VARSA O DA BENİMDİR!

Niğde Valisi Necmeddin Kılıç konuşmasında şu ifadelere yer verdi; '' Böyle bir gece yaşattığı için cemiyetimize teşekkür ediyorum. Niğde 1000 yıllık vatan toprağının, kıymetli bir parçası, Çok özel insanların yaşadığı bir il, kıymetli insanların yaşadığı bir il. Çok değerli bilim adamları, siyasetçiler bürokratlar yetiştirdi. Bu ilin coğrafyası ve yapısına uygun olarak çok kaliteli bir memur kalitesi bulduk. Bu coğrafya başkasını kabul etmiyor. Bugün Niğde birçok alanda pilot ildir, Tükriye'deki diğer illere örnek gösterilmektedir. Civar illerimiz tarafından gıpta ile bakılan bir ildir. Bu başarı bu ilin doğasından kaynaklanmaktadır, bu ilin insanından ve memurundan kaynaklanmaktadır. Bir başarı varsa, askerindir, subayındır. Bir başarısızlık varsa komutanındır. Bu il birşeyi başardıysa, siyasetçisinin, akademisyeninin, halkınındır, eğer bir başarısızlık varsa o da benimdir'' dedi.

NİĞDE'NİN "EN"LERİ

Konuşmalardan sonra Niğde'nin "En"lerine plaket takdim edildi; Niğde'ye katkılarından ve başarılarından dolayı plaket verilen yani "En"leri seçilenler, Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Devlet Eski Bakanı Akın Gönen, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğde Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Adnan Görür, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin, Hayırsever İş Adamı Atıl Ekemen, Dr. Nadi Özdamar, Burkay Eren, Işıl Tekstil, Türk Ocakları Niğde Şube Başkanı Metin Hakan Severcan, Niğde Üniversitesi iki öğretim üyesi, NGYC Koro yöneticisi, Gazeteciler Şerife Türkeş Kanaatbilen, İsmet Ünver, Niğde Tv ve Hamle Gazetesi Sahibi Naci Ünlü, Bor ADD Başkanı Ganime Şeren ve bazı misafir gazetecilere plaket takdim edildi.Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
Yorumlar (7)
NİĞDELİ 6 yıl önce
hani lan ali osman sayin...dizinize gözünüze dursun imi..hepiniz ali osman sayin sayesinde adam oldunuz..
ULUKIŞLALI 6 yıl önce
yaziklar olsun sana haci avşar senin toplama kitabini bastirdi,belediyenin tüm imkanlarini seferber etti,üstelik yüklücek verdi.hani haci avşar a plaket..
GÖZLEMCİ 6 yıl önce
sayin belediye başkanlari; bu arkadaşlar arsanin iyisini,ihalenin iyisini,işin iyisini çok hak etmişler..artik bunun altinda kalmazsiniz inşAllah.
VATANDAŞ 6 yıl önce
bu secimi kim,nasil,hangi kriterlere göre yapti. içlerinde çok değerli şahsiyetler var bunlara saygimiz sonsuz....fakat çoğu tartişmalidir.burada çikar ve menfaat kokmaktadır. inanirliğiniz ve güvenirliğiniz zedelenmiştir.derhal kime neye göre plaket verildiği ayrintili aciklanmalidir.bu basit ayaklar içlerinde plaket alan çok değerli şahsiyetleri de mutlaka rahatsiz emiştir.
EĞİTİMCİ 6 yıl önce
bu "enler" nelerdir.neler yapmışlarda ender olmuşlardır.bu değerlendirme toplumun büyük çoğunluğunda kabul görmüşmüdür...yoksa en iyi nasiplenilme teorisimi? sahi siz ne yazarisiniz? siz toplumu aptal yerinemi koyuyorsunuz... vay sizi yetiştiren öğretmene emiiii
EMLAKCI 6 yıl önce
arsacılar yine büyük operasyon yapmışlar valla. yakinda bizde yolumuzu buluruz inşAllah.arsalar iyi yerden ,çok katli olsaydı,işler bol kaymakli olsaydı bari..
ak genc 6 yıl önce
sayın belediye başkanım ali uğurlu'nun plaket alan sayın başkanlardan neyi az "en"..neye göre değerlendirme yapılmıştır da sayın başkanıma plaket verilmemiştir. hani bilelim...
Son Yorumlar
biz il olarak pancarı terk ettik zaten bor merkezde 30 bin ton pancar üretilirdi şimdi 6 bin ton civarında taban fiat vermişler zahmet etmişler
Emmoğlu nediyon sen yav felsefe yapmışsın
Köyde yaşayan yok ev yok elektrik yok muhtar var seçmen var. Bu yazıyı şarkı nakaratı gibi kim yazmış
mekanı cennet olsun abimizin seçilseydi niğde için birşeyler yapardı.
Borçlarınızı kapatmak için acil bir krediye mi ihtiyacınız var yoksa işinizi geliştirmek için bir öz sermaye kredisine mi ihtiyacınız var? Bankalar ve diğer finans kuruluşları tarafından reddedildiniz mi? Bir kredi konsolidasyonuna veya ipoteğe ihtiyacınız var mı? Tüm finansal problemlerinizi geçmişte bırakmak için buradayız, daha fazla aramayın. Bize e-posta ile ulaşın: [email protected] [email protected] Bu Ocean Finance Mortgages. % 2 gibi makul bir faiz oranıyla ilgilenenlere kredi sunuyoruz. Aralık, 5.000,00 Euro ile maksimum 100.000.000,00 Euro arasında değişir.
az bulutlu
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 31 Ekim 2020
İmsak 05:37
Güneş 06:59
Öğle 12:30
İkindi 15:24
Akşam 17:51
Yatsı 19:08
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 6 16
2. Fenerbahçe 6 14
3. Galatasaray 7 13
4. Karagümrük 7 11
5. Kasımpaşa 7 11
6. Çaykur Rizespor 6 8
7. Gaziantep FK 7 8
8. Antalyaspor 6 8
9. Malatyaspor 6 8
10. Göztepe 6 7
11. Başakşehir 6 7
12. Beşiktaş 5 7
13. Sivasspor 5 7
14. Erzurumspor 6 7
15. Hatayspor 4 7
16. Konyaspor 5 6
17. Kayserispor 5 6
18. Gençlerbirliği 6 5
19. Trabzonspor 7 5
20. Denizlispor 6 5
21. Ankaragücü 5 1
Takımlar O P
1. Tuzlaspor 7 17
2. İstanbulspor 7 16
3. Adana Demirspor 7 14
4. Samsunspor 7 14
5. Ankara Keçiörengücü 7 13
6. Altınordu 7 13
7. Adanaspor 8 12
8. Giresunspor 7 11
9. Altay 6 10
10. Bursaspor 8 10
11. Balıkesirspor 8 10
12. Akhisar Bld.Spor 7 9
13. Ümraniye 8 8
14. Menemen Belediyespor 7 6
15. Bandırmaspor 7 5
16. Ankaraspor 7 4
17. Boluspor 8 3
18. Eskişehirspor 7 3
Takımlar O P
1. Liverpool 7 16
2. Everton 6 13
3. Wolverhampton 7 13
4. Chelsea 7 12
5. Aston Villa 5 12
6. Leicester City 6 12
7. Tottenham 6 11
8. Man City 6 11
9. Leeds United 6 10
10. Southampton 6 10
11. Crystal Palace 7 10
12. Arsenal 6 9
13. West Ham 7 8
14. Newcastle 6 8
15. M. United 5 7
16. Brighton 6 5
17. West Bromwich 6 3
18. Sheffield United 7 1
19. Fulham 6 1
20. Burnley 6 1
Takımlar O P
1. Real Madrid 7 16
2. Real Sociedad 7 14
3. Atletico Madrid 6 14
4. Cádiz 8 14
5. Granada 6 13
6. Villarreal 7 12
7. Elche 5 10
8. Getafe 6 10
9. Osasuna 7 10
10. Athletic Bilbao 7 9
11. Real Betis 7 9
12. Eibar 8 8
13. Barcelona 5 7
14. Sevilla 6 7
15. Valencia 7 7
16. Deportivo Alaves 7 7
17. Celta de Vigo 7 6
18. Huesca 8 5
19. Levante 6 4
20. Real Valladolid 7 3

Gelişmelerden Haberdar Olun

@