İşte Niğde’nin Yeni Polemiği

Seel Ajans tarafından yapılan açıklama aynen aşağıdaki gibidir…

GÜNCEL 29.09.2014, 19:54 01.10.2014, 21:40
1711
İşte Niğde’nin Yeni Polemiği
banner830
 Niğde Günleri’nin 4.sü 20 – 23 Kasım tarihlerinde yapılacak. Niğde Tanıtım Günleri’nin organizasyonu bir Ankara firması olan Ruan Organizasyon tarafından yapılacak. Geçtiğimiz günlerde Niğde Dernekler Federasyonu Başkanı Emin Özer, Niğde basını ve Borhaber.net sitemizin de bulunduğu basın toplantısında  açıklamalar yapmıştı.

Dernek Başkanı Emin Özer’in bu toplantıda yaptığı konuşmadan  dolayı rahatsızlık duyduğunu belirten, Niğde’de faaliyet gösteren ve son iki Niğde Günlerini organize eden Seel Ajans bir açıklama yaptı.

Seel Ajans tarafından yapılan açıklama aynen aşağıdaki gibidir…

 

Niğde valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ başkanlığında yapılan toplantı ve Ankara Niğde Dernekler federasyonu başkanı Emin ÖZER beyin yapmış olduğu basın açıklamaları ile 20 -23 kasım tarihinde yapılacak olan 4. Niğde Günleri etkinliği çalışmaları başlamış bulunmaktadır.


Ankara Niğde Dernekler Federasyonu başkanı Emin ÖZER bey’in 26 Eylül 2014 tarihinde yapmış olduğu basın açıklamasında firmamıza dolaylı yollardan ithamda bulunulmuş olup 2. ve 3. Niğde günleri için yapmış olduğumuz düşündüğümüz hayata geçirdiğimiz birçok faaliyeti sanki ilk defa kendileri düşünmüş gibi veya daha önce yapılmamış gibi kamuoyuna yansıtmaları firmamızı rahatsız etmiştir.


3. Niğde günlerinden Öncesinde ve sonrasında firmamız il tanıtım günleri ve Organizasyon konusunda birçok ciddi projede yer almış olup almış olduğu sorumlulukları başarı ile yerine getirmiştir. Özellikle 3. Niğde günleri sonrasında Niğde Valimiz sayın Necmeddin KILIÇ beyin vermiş olduğu basın açıklamasında da firmamızdan övgü ile bahsetmiştir. Organizasyonun yapılması konusunda bizim firmamızın her hangi bir eksiği olduğunu düşünmediğimiz gibi kurumların kuruluşların fuar öncesinde, fuar sırasında, ve fuar sonrasında mağdur olmamaları adına birçok hizmeti vermiş bulunmaktayız. Ankara Niğde Dernekler federasyonu başkanı Emin ÖZER beyin bahsettiği birçok faaliyeti biz zaten geçen sene fazlasıyla yerine getirdik. Neden bu şekilde bir söylemde bulundu anlamış değiliz.

Niğde Günleri kapsamında yapılan 3 farklı organizasyon oldu.

1. Niğde günlerinde SEEL AJANS olarak biz yoktuk. fakat 2.

ve 3. Niğde günlerinde yapılan bütün çalışmaların bire bir içinde idik. 1.2.3. Niğde günlerinde verilen çaba gayret emek görüyorum ki adeta hiçe sayılmış sanki o yapılan organizasyonlar bu organizasyonun alt yapısını hazırlamadı 4. Niğde günleri birden bire ortaya çıktı. O dönemde görev yapan yönetim içinde sanki bugün açıklama yapan kişiler yoktu.1.2.3. Niğde günlerine hiç emek verilmemiş gece gündüz çalışılmamış esnafların, kurumların, Sivil toplum örgütlerinin Ankara’ya gelmesi adına ve o atmosferi yaşamaları adına ciddi gayretler verilmemiş gibi konuşuluyor. Unutmayalım ki bu işin başlangıcında o dönemin Niğde Valisi Sayın Âlim BARUT, Başkent Niğde Vakfı başkanı Musa BALABAN, Ankara Niğde Dernekler Federasyonu Başkanı Hafize ŞAHİNER ve yönetimleri bu başlangıç ateşini yakıp ateşlemeseydi ve Niğde Milletvekillerimiz Alparslan KAVAKLIOĞLU, Ömer SELVİ ve Doğan ŞAFAK, Niğde Belediye Başkanımız Faruk AKDOĞAN, Niğde Üniversitesi Rektörü Adnan GÖRÜR, Kaymakamlarımız,  Bor Belediye Başkanımız Sıtkı ERAT, İlçe, Belde Belediye Başkanları , Ticaret Odası Başkanımız Serdar ECEMİŞ, Organize Sanayi Müdürümüz Şevket KATIRCIOĞLU, Niğde Ticaret Borsası Zafer UYANIK, Ziraat Odası Başkanımız Veli KENAR, Esnaf Odaları Birliği Başkanımız Fahri EKER, ve Niğde Genelinde Faaliyet gösteren bütün sivil toplum Kuruluşları, Özel Sektörün temsilcileri, Niğde Halkı, Niğde Basını bu ateşi körüklemeseydi 1.2. ve 3. adım atılmasaydı 4. Adım olmazdı. Bütün bunlar yapılmamış ve sanki ilk defa yapılan bir organizasyon gibi geçmiş hiçe sayılamaz ve 3 organizasyonun emekçileri anılmadan 4. Niğde günleri yapılsa da amacına ulaşmaz.

Ankara Niğde Dernekler federasyonu Başkanı Emin ÖZER beyin Niğde Tv’ de ve basın toplantısında yaptığı açıklamalar sırasında Sayın Niğde Valimizin Bahsettiği gibi 3. Niğde günlerinin gerisinde kalmamanız gerektiğini biliyorsunuz ve firmamıza tecrübe konusunda galiba söyleyecek bir şey bulamıyorsunuz.

Bizim firma olarak 2. Ve 3. Niğde günlerinde eksiğimizin olmadığını ve mükemmel bir organizasyon yaptığımızı Gerek Niğde Valisi, Niğde Milletvekillerimiz, İç işleri Müsteşarımız, Meclis Başkanımız , Protokol de yer alan kişiler ve Misafirler zaten söyledi. Niğde Basını bundan defalarca bahsetti. Şimdi Siz sanki bütün bunlardan Niğde kamuoyunun haberi yok gibi veya onlar yalan söylemiş gibi geçmişi eleştiriyor ve yargılıyorsunuz. Organizasyona katılan bütün kurumlar, Firmalar, ve sivil toplum kuruluşları bizden övgü ile söz ederken mevcut başkan gerek eski yönetime gerekse firmamıza dolaylı yollardan ithamlarda bulundu. Neden böyle  bir açıklama yapma gereği duydu onu da anlamış değiliz.

Basın toplantısında verilen demeçlerden birisi de sanki daha önce hiç reklam çalışması yapılmamış ilk defa 4. Niğde günlerinde reklam çalışması yapılacakmış gibi reklamın öneminden bahsedildi. Bahsedilen bütün mecralar ve daha fazlası zaten bizim 2. Ve 3. Niğde günlerinde kullanmış olduğumuz mecralar. Açıklanan mecralar ve reklam projeleri elimizdeki mevcut kayıtlarda ispatlı bir şekilde mevcuttur. Yapılan lansman da sanki ilk defa siz tarafından yapılıyormuş gibi bahsediliyor. 2. Niğde günleri ve 3. Niğde günlerinde Niğde’nin sembolü olan Elma maketleri, Kemerhisar Kemerleri, Alaaddin cami, Saat kulesi maketleri ve buna benzer birçok ayrıntıya değinilmiştir.

Evet 3. Niğde günlerinden sonra Niğde’nin gurur duyacağı bir firma şeklinde Anadolu’nun birçok il tanıtım günü için teklifler verdik ve Organizasyonlar yaptık. Firmamızın CV si hakkında vermiş olduğunuz demeçte firmamızın kendine güveni tam olduğundan dolayı üzerimize alınmadık. SEEL AJANS olarak değil de keşke Niğde’den farklı bir firmadan daha teklif istense idi. En azından Niğde’nin parası yine Niğde de kalırdı ve Niğde biraz daha kalkınırdı.

Fakat CV si kabarık olan ve defalarca Trabzon günleri yapmış olan ORGANİZASYON firmasının CV sine detaylı bakarsak o firmanın da CV sinde eksiklikler mevcut. Sizce AKM içinde sadece kültürel etkinliklerle doldurma şansı var mıdır. Biz Bunu 2 yıl boyunca ve diğer organizasyonlarımızda da denedik. Mevcut katılımcı ile maalesef bu mümkün olmuyor.

Biz bu yıl bu hem Niğdeli olarak hem de Organizasyon firması olarak yine ANKARA Atatürk Kültür Merkezinde olacağız ve bizim yapamadığımız ima edilen aktiviteleri gördüğümüzde Niğde adına çok gururlanacağız. Eksik olan faaliyetleri de not edip kamuoyu ile paylaşacağız. Umarım her şey Niğde için mükemmel gerçekleşir.

Geçen yıl Niğde Valimizin yeni gelmesi ve sorunsuz bir Organizasyon olmasını istemesinden dolayı SEEL AJANS olarak kâr gözetmeden Niğde sevdalısı olarak yaptık bu organizasyonu. Umarım bu yıl çok daha güzel bir organizasyon olur.

Bu yıl yapılması planlanan satış organizasyonun dışarı alınması firmalara, Kurumlara ve Esnaflara yük, Ekstra personel, malzeme, stant, araç gereç vb. bir maliyetler doğuracağından dolayı kabul edilmeyeceğini düşünmekteyim.

Firmamızın ve 1.2.3. Niğde günlerine emek verenlerin emeklerinin hiçe sayılmaması adına yapmış olduğum bu açıklamada sürece zarar verme veya kimseyi tenkit etme niyetinde değilim. Herşey Niğdemiz için Güzel bir tanıtım geçmesi adına. 4. Niğde Günlerinde Emeği geçecek olan bütün katılımcılara ve Niğdemizi Hakkıyla tanıtacak olan Ankaralı Organizasyon firmasına şimdiden teşekkür ederim. Temennimiz odur ki daha önceki yıllarda satıldığı iddia edilen Meşhur Niğde Hamsisi bu yıl satılmaz.!

Saygılarımı sunarım. 

SEEL AJANS ORGANİZASYON
Serdar GÜLEŞ
Firma Sahibi

*****
Konu ile ilgili önceki Haberimiz için TIKLAYIN 

Söz konusu olan toplantısı videosu aşağıda


Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
Yorumlar (18)
göreceğiz 6 yıl önce
ruan organizasyonu görelim bide belki o daha iyi tanıtacak niğdeyi ozaman gelsinde seel ajans hakkındada yorum yaparız
afaki 6 yıl önce
sayin başkan "uzayan kol bizden olsun" diyor ama dediği ile kalmış.
cin ali 6 yıl önce
böyle işleri polemik yapmanın alemi yok. kimse bedava iş yapmıyor. dün başka firma bugün başka firma niğdelilerin bir huyu var, yabancı birinden görmezlerse geriye sayarlar, üretmezler taklit ederler, yaratıcı değillerdir, taklitçilerdir. her esnaf böyle sözüm sadece organizson işleri için değil.
ahkamzade şevket çiner'in torunu 6 yıl önce
seel ajansın bu sene ustalık dönemi idi, şans vermediler bence bir kere daha denenmesi lazımdı. acemiliği atmıştı. ondan sonra başka firmalara yönlenilebilinirdi.
UZAYAN 6 yıl önce
uzayan kol bizden olsun diyen sayın başkan yalan söylemmeişki... niğdenin değil kendi kollarını uzatmanın peşindeler anlaşılan...
seel ajansın icraatlarını ve hizmetlerini çokça duyduk. şahsen tanımam ama hella olsun niğdenin göğsünü kabartacak işler yapıyorlar... niğdenin başını eğecek değil göğsünü kabartacak icraatlar hizmetler ve organizasyonlar lazım...
hadi cnaım 6 yıl önce
öyle bir başkan düşünün ki, önceki dönmelerde yakın zaman akadar yönetimind eolduğu bir mirası eleştirsin... siz anca eleştirin sayın özer...
haaa bu arada hamsi işini galiba yeni firma daha iyi yapacak ... saygılar
yakup altılı 6 yıl önce
bu haber için ve açıklama için teşekkürler, bu haberden sonra niğde günlerine gerek dernek, gereksez organizasyon firması asılır, eğer yeterli bir sonuç alınmaz ise federasyonun son niğde günleri olur,
niğdeli 6 yıl önce
ben şunu merak ediyorum, neden federasyon niğde günlerinde var, niğde de bir komisyon kurulsa ve herkes blir tarafından tutsa ve öyle yapsalar. ticaret odası bu işi pekala düzenleyebilir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Yeşilburç Köyü vadi yürüyüş parkuru ve seyir terası: Belediye başkanımızın, Valimizin, Özel idaremizin ve muhtarımızın gayretleri ile derenin başlangıcından sonuna kadar 12 km yürüyüş parkuru ve vadi manzaralı seyir terası çalışmanız var. Bu yürüyüş parkurunun 2 ve 3’ünçü etap yürüyüş parkuru dere kenarından 5 metre kamulaştırılıp dere ıslahı ile beraber yapılması daha güzel olur. Belirli yerlere dinleme alanları yapılır. Yeşilburç vadisi görselliği, yürüyüş rotası, konaklama yerleri, suyu, doğa güzelliği ve seyir terasıyla mükemmeldir. Yeşilburç kentsel sit alanına güzel mastır imar planı uygulanması gerekir. Ayrıca kentsel sit alandaki konaklar tescilli olmasından yıkılıyor. Bu konaklar butik otel olarak turizme kazandırmamız gerekir. Emeği geçen herkesin çalışmaları için teşekkür ederim.
Yeşilburç Köyü vadi yürüyüş parkuru ve seyir terası: Belediye başkanımızın, Valimizin, Özel idaremizin ve muhtarımızın gayretleri ile derenin başlangıcından sonuna kadar 12 km yürüyüş parkuru ve vadi manzaralı seyir terası çalışmanız var. Bu yürüyüş parkurunun 2 ve 3’ünçü etap yürüyüş parkuru dere kenarından 5 metre kamulaştırılıp dere ıslahı ile beraber yapılması daha güzel olur. Belirli yerlere dinleme alanları yapılır. Yeşilburç vadisi görselliği, yürüyüş rotası, konaklama yerleri, suyu, doğa güzelliği ve seyir terasıyla mükemmeldir. Yeşilburç kentsel sit alanına güzel mastır imar planı uygulanması gerekir. Ayrıca kentsel sit alandaki konaklar tescilli olmasından yıkılıyor. Bu konaklar butik otel olarak turizme kazandırmamız gerekir. Emeği geçen herkesin çalışmaları için teşekkür ederim.
Yeşilburç Köyü vadi yürüyüş parkuru ve seyir terası: Belediye başkanımızın, Valimizin, Özel idaremizin ve muhtarımızın gayretleri ile derenin başlangıcından sonuna kadar 12 km yürüyüş parkuru ve vadi manzaralı seyir terası çalışmanız var. Bu yürüyüş parkurunun 2 ve 3’ünçü etap yürüyüş parkuru dere kenarından 5 metre kamulaştırılıp dere ıslahı ile beraber yapılması daha güzel olur. Belirli yerlere dinleme alanları yapılır. Yeşilburç vadisi görselliği, yürüyüş rotası, konaklama yerleri, suyu, doğa güzelliği ve seyir terasıyla mükemmeldir. Yeşilburç kentsel sit alanına güzel mastır imar planı uygulanması gerekir. Ayrıca kentsel sit alandaki konaklar tescilli olmasından yıkılıyor. Bu konaklar butik otel olarak turizme kazandırmamız gerekir. Emeği geçen herkesin çalışmaları için teşekkür ederim.
Yeşilburç Köyü vadi yürüyüş parkuru ve seyir terası: Belediye başkanımızın, Valimizin, Özel idaremizin ve muhtarımızın gayretleri ile derenin başlangıcından sonuna kadar 12 km yürüyüş parkuru ve vadi manzaralı seyir terası çalışmanız var. Bu yürüyüş parkurunun 2 ve 3’ünçü etap yürüyüş parkuru dere kenarından 5 metre kamulaştırılıp dere ıslahı ile beraber yapılması daha güzel olur. Belirli yerlere dinleme alanları yapılır. Yeşilburç vadisi görselliği, yürüyüş rotası, konaklama yerleri, suyu, doğa güzelliği ve seyir terasıyla mükemmeldir. Yeşilburç kentsel sit alanına güzel mastır imar planı uygulanması gerekir. Ayrıca kentsel sit alandaki konaklar tescilli olmasından yıkılıyor. Bu konaklar butik otel olarak turizme kazandırmamız gerekir. Emeği geçen herkesin çalışmaları için teşekkür ederim.
Narligole aksarayinda degilmis nigdeninde 2 vilayet senindi benimdi derken nevsehir kapadokya alan baskanligi yapiyo burasinida dahil ederse isletmesini nigde ucretli girer artik o göle
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 04 Mart 2021
İmsak 05:43
Güneş 07:03
Öğle 12:58
İkindi 16:10
Akşam 18:43
Yatsı 19:58
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 26 57
2. Beşiktaş 26 57
3. Fenerbahçe 26 54
4. Trabzonspor 26 48
5. Hatayspor 26 45
6. Gaziantep FK 27 43
7. Alanyaspor 26 42
8. Karagümrük 26 40
9. Göztepe 26 35
10. Antalyaspor 26 34
11. Sivasspor 25 32
12. Konyaspor 25 31
13. Malatyaspor 27 31
14. Kasımpaşa 26 29
15. Rizespor 26 28
16. Kayserispor 25 25
17. Başakşehir 26 25
18. Erzurumspor 26 25
19. Denizlispor 26 21
20. Gençlerbirliği 26 21
21. Ankaragücü 25 20
Takımlar O P
1. Giresunspor 24 53
2. Samsunspor 24 50
3. İstanbulspor 24 46
4. Altınordu 24 44
5. Adana Demirspor 24 42
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 24 39
9. Bursaspor 24 34
10. Bandırmaspor 24 31
11. Ümraniye 24 31
12. Adanaspor 24 26
13. Boluspor 24 26
14. Menemenspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 24 19
17. Ankaraspor 24 15
18. Eskişehirspor 24 7
Takımlar O P
1. Man City 27 65
2. M. United 26 50
3. Leicester City 26 49
4. West Ham 26 45
5. Chelsea 26 44
6. Liverpool 26 43
7. Everton 25 43
8. Tottenham 25 39
9. Aston Villa 24 39
10. Arsenal 26 37
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 27 34
13. Crystal Palace 26 33
14. Southampton 26 30
15. Burnley 26 28
16. Brighton 26 26
17. Newcastle 26 26
18. Fulham 26 23
19. West Bromwich 26 17
20. Sheffield United 26 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 25 53
3. Real Madrid 25 53
4. Sevilla 24 48
5. Real Sociedad 25 42
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 25 37
8. Granada 25 33
9. Levante 25 32
10. Athletic Bilbao 24 30
11. Celta de Vigo 25 30
12. Osasuna 25 28
13. Getafe 25 27
14. Valencia 25 27
15. Cádiz 25 25
16. Eibar 25 22
17. Real Valladolid 25 22
18. Deportivo Alaves 25 22
19. Elche 24 21
20. Huesca 25 20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@