İşte Niğde’nin Yeni Polemiği

Seel Ajans tarafından yapılan açıklama aynen aşağıdaki gibidir…

GÜNCEL 29.09.2014, 19:54 01.10.2014, 21:40
İşte Niğde’nin Yeni Polemiği
banner830
 Niğde Günleri’nin 4.sü 20 – 23 Kasım tarihlerinde yapılacak. Niğde Tanıtım Günleri’nin organizasyonu bir Ankara firması olan Ruan Organizasyon tarafından yapılacak. Geçtiğimiz günlerde Niğde Dernekler Federasyonu Başkanı Emin Özer, Niğde basını ve Borhaber.net sitemizin de bulunduğu basın toplantısında  açıklamalar yapmıştı.

Dernek Başkanı Emin Özer’in bu toplantıda yaptığı konuşmadan  dolayı rahatsızlık duyduğunu belirten, Niğde’de faaliyet gösteren ve son iki Niğde Günlerini organize eden Seel Ajans bir açıklama yaptı.

Seel Ajans tarafından yapılan açıklama aynen aşağıdaki gibidir…

 

Niğde valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ başkanlığında yapılan toplantı ve Ankara Niğde Dernekler federasyonu başkanı Emin ÖZER beyin yapmış olduğu basın açıklamaları ile 20 -23 kasım tarihinde yapılacak olan 4. Niğde Günleri etkinliği çalışmaları başlamış bulunmaktadır.


Ankara Niğde Dernekler Federasyonu başkanı Emin ÖZER bey’in 26 Eylül 2014 tarihinde yapmış olduğu basın açıklamasında firmamıza dolaylı yollardan ithamda bulunulmuş olup 2. ve 3. Niğde günleri için yapmış olduğumuz düşündüğümüz hayata geçirdiğimiz birçok faaliyeti sanki ilk defa kendileri düşünmüş gibi veya daha önce yapılmamış gibi kamuoyuna yansıtmaları firmamızı rahatsız etmiştir.


3. Niğde günlerinden Öncesinde ve sonrasında firmamız il tanıtım günleri ve Organizasyon konusunda birçok ciddi projede yer almış olup almış olduğu sorumlulukları başarı ile yerine getirmiştir. Özellikle 3. Niğde günleri sonrasında Niğde Valimiz sayın Necmeddin KILIÇ beyin vermiş olduğu basın açıklamasında da firmamızdan övgü ile bahsetmiştir. Organizasyonun yapılması konusunda bizim firmamızın her hangi bir eksiği olduğunu düşünmediğimiz gibi kurumların kuruluşların fuar öncesinde, fuar sırasında, ve fuar sonrasında mağdur olmamaları adına birçok hizmeti vermiş bulunmaktayız. Ankara Niğde Dernekler federasyonu başkanı Emin ÖZER beyin bahsettiği birçok faaliyeti biz zaten geçen sene fazlasıyla yerine getirdik. Neden bu şekilde bir söylemde bulundu anlamış değiliz.

Niğde Günleri kapsamında yapılan 3 farklı organizasyon oldu.

1. Niğde günlerinde SEEL AJANS olarak biz yoktuk. fakat 2.

ve 3. Niğde günlerinde yapılan bütün çalışmaların bire bir içinde idik. 1.2.3. Niğde günlerinde verilen çaba gayret emek görüyorum ki adeta hiçe sayılmış sanki o yapılan organizasyonlar bu organizasyonun alt yapısını hazırlamadı 4. Niğde günleri birden bire ortaya çıktı. O dönemde görev yapan yönetim içinde sanki bugün açıklama yapan kişiler yoktu.1.2.3. Niğde günlerine hiç emek verilmemiş gece gündüz çalışılmamış esnafların, kurumların, Sivil toplum örgütlerinin Ankara’ya gelmesi adına ve o atmosferi yaşamaları adına ciddi gayretler verilmemiş gibi konuşuluyor. Unutmayalım ki bu işin başlangıcında o dönemin Niğde Valisi Sayın Âlim BARUT, Başkent Niğde Vakfı başkanı Musa BALABAN, Ankara Niğde Dernekler Federasyonu Başkanı Hafize ŞAHİNER ve yönetimleri bu başlangıç ateşini yakıp ateşlemeseydi ve Niğde Milletvekillerimiz Alparslan KAVAKLIOĞLU, Ömer SELVİ ve Doğan ŞAFAK, Niğde Belediye Başkanımız Faruk AKDOĞAN, Niğde Üniversitesi Rektörü Adnan GÖRÜR, Kaymakamlarımız,  Bor Belediye Başkanımız Sıtkı ERAT, İlçe, Belde Belediye Başkanları , Ticaret Odası Başkanımız Serdar ECEMİŞ, Organize Sanayi Müdürümüz Şevket KATIRCIOĞLU, Niğde Ticaret Borsası Zafer UYANIK, Ziraat Odası Başkanımız Veli KENAR, Esnaf Odaları Birliği Başkanımız Fahri EKER, ve Niğde Genelinde Faaliyet gösteren bütün sivil toplum Kuruluşları, Özel Sektörün temsilcileri, Niğde Halkı, Niğde Basını bu ateşi körüklemeseydi 1.2. ve 3. adım atılmasaydı 4. Adım olmazdı. Bütün bunlar yapılmamış ve sanki ilk defa yapılan bir organizasyon gibi geçmiş hiçe sayılamaz ve 3 organizasyonun emekçileri anılmadan 4. Niğde günleri yapılsa da amacına ulaşmaz.

Ankara Niğde Dernekler federasyonu Başkanı Emin ÖZER beyin Niğde Tv’ de ve basın toplantısında yaptığı açıklamalar sırasında Sayın Niğde Valimizin Bahsettiği gibi 3. Niğde günlerinin gerisinde kalmamanız gerektiğini biliyorsunuz ve firmamıza tecrübe konusunda galiba söyleyecek bir şey bulamıyorsunuz.

Bizim firma olarak 2. Ve 3. Niğde günlerinde eksiğimizin olmadığını ve mükemmel bir organizasyon yaptığımızı Gerek Niğde Valisi, Niğde Milletvekillerimiz, İç işleri Müsteşarımız, Meclis Başkanımız , Protokol de yer alan kişiler ve Misafirler zaten söyledi. Niğde Basını bundan defalarca bahsetti. Şimdi Siz sanki bütün bunlardan Niğde kamuoyunun haberi yok gibi veya onlar yalan söylemiş gibi geçmişi eleştiriyor ve yargılıyorsunuz. Organizasyona katılan bütün kurumlar, Firmalar, ve sivil toplum kuruluşları bizden övgü ile söz ederken mevcut başkan gerek eski yönetime gerekse firmamıza dolaylı yollardan ithamlarda bulundu. Neden böyle  bir açıklama yapma gereği duydu onu da anlamış değiliz.

Basın toplantısında verilen demeçlerden birisi de sanki daha önce hiç reklam çalışması yapılmamış ilk defa 4. Niğde günlerinde reklam çalışması yapılacakmış gibi reklamın öneminden bahsedildi. Bahsedilen bütün mecralar ve daha fazlası zaten bizim 2. Ve 3. Niğde günlerinde kullanmış olduğumuz mecralar. Açıklanan mecralar ve reklam projeleri elimizdeki mevcut kayıtlarda ispatlı bir şekilde mevcuttur. Yapılan lansman da sanki ilk defa siz tarafından yapılıyormuş gibi bahsediliyor. 2. Niğde günleri ve 3. Niğde günlerinde Niğde’nin sembolü olan Elma maketleri, Kemerhisar Kemerleri, Alaaddin cami, Saat kulesi maketleri ve buna benzer birçok ayrıntıya değinilmiştir.

Evet 3. Niğde günlerinden sonra Niğde’nin gurur duyacağı bir firma şeklinde Anadolu’nun birçok il tanıtım günü için teklifler verdik ve Organizasyonlar yaptık. Firmamızın CV si hakkında vermiş olduğunuz demeçte firmamızın kendine güveni tam olduğundan dolayı üzerimize alınmadık. SEEL AJANS olarak değil de keşke Niğde’den farklı bir firmadan daha teklif istense idi. En azından Niğde’nin parası yine Niğde de kalırdı ve Niğde biraz daha kalkınırdı.

Fakat CV si kabarık olan ve defalarca Trabzon günleri yapmış olan ORGANİZASYON firmasının CV sine detaylı bakarsak o firmanın da CV sinde eksiklikler mevcut. Sizce AKM içinde sadece kültürel etkinliklerle doldurma şansı var mıdır. Biz Bunu 2 yıl boyunca ve diğer organizasyonlarımızda da denedik. Mevcut katılımcı ile maalesef bu mümkün olmuyor.

Biz bu yıl bu hem Niğdeli olarak hem de Organizasyon firması olarak yine ANKARA Atatürk Kültür Merkezinde olacağız ve bizim yapamadığımız ima edilen aktiviteleri gördüğümüzde Niğde adına çok gururlanacağız. Eksik olan faaliyetleri de not edip kamuoyu ile paylaşacağız. Umarım her şey Niğde için mükemmel gerçekleşir.

Geçen yıl Niğde Valimizin yeni gelmesi ve sorunsuz bir Organizasyon olmasını istemesinden dolayı SEEL AJANS olarak kâr gözetmeden Niğde sevdalısı olarak yaptık bu organizasyonu. Umarım bu yıl çok daha güzel bir organizasyon olur.

Bu yıl yapılması planlanan satış organizasyonun dışarı alınması firmalara, Kurumlara ve Esnaflara yük, Ekstra personel, malzeme, stant, araç gereç vb. bir maliyetler doğuracağından dolayı kabul edilmeyeceğini düşünmekteyim.

Firmamızın ve 1.2.3. Niğde günlerine emek verenlerin emeklerinin hiçe sayılmaması adına yapmış olduğum bu açıklamada sürece zarar verme veya kimseyi tenkit etme niyetinde değilim. Herşey Niğdemiz için Güzel bir tanıtım geçmesi adına. 4. Niğde Günlerinde Emeği geçecek olan bütün katılımcılara ve Niğdemizi Hakkıyla tanıtacak olan Ankaralı Organizasyon firmasına şimdiden teşekkür ederim. Temennimiz odur ki daha önceki yıllarda satıldığı iddia edilen Meşhur Niğde Hamsisi bu yıl satılmaz.!

Saygılarımı sunarım. 

SEEL AJANS ORGANİZASYON
Serdar GÜLEŞ
Firma Sahibi

*****
Konu ile ilgili önceki Haberimiz için TIKLAYIN 

Söz konusu olan toplantısı videosu aşağıda


Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması kesinlikle yasaktır... Hukuki işlem yapılır...
Yorumlar (18)
göreceğiz 5 yıl önce
ruan organizasyonu görelim bide belki o daha iyi tanıtacak niğdeyi ozaman gelsinde seel ajans hakkındada yorum yaparız
afaki 5 yıl önce
sayin başkan "uzayan kol bizden olsun" diyor ama dediği ile kalmış.
cin ali 5 yıl önce
böyle işleri polemik yapmanın alemi yok. kimse bedava iş yapmıyor. dün başka firma bugün başka firma niğdelilerin bir huyu var, yabancı birinden görmezlerse geriye sayarlar, üretmezler taklit ederler, yaratıcı değillerdir, taklitçilerdir. her esnaf böyle sözüm sadece organizson işleri için değil.
ahkamzade şevket çiner'in torunu 5 yıl önce
seel ajansın bu sene ustalık dönemi idi, şans vermediler bence bir kere daha denenmesi lazımdı. acemiliği atmıştı. ondan sonra başka firmalara yönlenilebilinirdi.
UZAYAN 5 yıl önce
uzayan kol bizden olsun diyen sayın başkan yalan söylemmeişki... niğdenin değil kendi kollarını uzatmanın peşindeler anlaşılan...
seel ajansın icraatlarını ve hizmetlerini çokça duyduk. şahsen tanımam ama hella olsun niğdenin göğsünü kabartacak işler yapıyorlar... niğdenin başını eğecek değil göğsünü kabartacak icraatlar hizmetler ve organizasyonlar lazım...
hadi cnaım 5 yıl önce
öyle bir başkan düşünün ki, önceki dönmelerde yakın zaman akadar yönetimind eolduğu bir mirası eleştirsin... siz anca eleştirin sayın özer...
haaa bu arada hamsi işini galiba yeni firma daha iyi yapacak ... saygılar
yakup altılı 5 yıl önce
bu haber için ve açıklama için teşekkürler, bu haberden sonra niğde günlerine gerek dernek, gereksez organizasyon firması asılır, eğer yeterli bir sonuç alınmaz ise federasyonun son niğde günleri olur,
niğdeli 5 yıl önce
ben şunu merak ediyorum, neden federasyon niğde günlerinde var, niğde de bir komisyon kurulsa ve herkes blir tarafından tutsa ve öyle yapsalar. ticaret odası bu işi pekala düzenleyebilir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner833
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 11 21
2. Fenerbahçe 11 20
3. Trabzonspor 11 19
4. Alanyaspor 11 19
5. Başakşehir 11 19
6. Galatasaray 11 19
7. Malatyaspor 11 18
8. Beşiktaş 11 18
9. Gaziantep FK 11 15
10. Çaykur Rizespor 11 14
11. Göztepe 11 13
12. Konyaspor 11 13
13. Kasımpaşa 11 12
14. Denizlispor 11 11
15. Antalyaspor 11 11
16. Gençlerbirliği 11 10
17. Ankaragücü 11 9
18. Kayserispor 11 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 11 21
2. Fatih Karagümrük 11 19
3. Ümraniye 11 18
4. Balıkesirspor 11 18
5. Akhisar Bld.Spor 11 18
6. Erzurum BB 11 18
7. Keçiörengücü 11 18
8. Bursaspor 11 17
9. Menemen Belediyespor 11 17
10. Altay 11 15
11. Adana Demirspor 11 12
12. İstanbulspor 11 12
13. Giresunspor 11 12
14. Boluspor 11 10
15. Osmanlıspor 11 10
16. Adanaspor 11 8
17. Altınordu 11 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Liverpool 12 34
2. Leicester City 12 26
3. Chelsea 12 26
4. Man City 12 25
5. Sheffield United 12 17
6. Arsenal 12 17
7. M. United 12 16
8. Wolverhampton 12 16
9. Bournemouth 12 16
10. Burnley 12 15
11. Brighton 12 15
12. Crystal Palace 12 15
13. Newcastle 12 15
14. Tottenham 12 14
15. Everton 12 14
16. West Ham 12 13
17. Aston Villa 12 11
18. Watford 12 8
19. Southampton 12 8
20. Norwich City 12 7
Takımlar O P
1. Barcelona 12 25
2. Real Madrid 12 25
3. Atletico Madrid 13 24
4. Sevilla 13 24
5. Real Sociedad 13 23
6. Athletic Bilbao 13 20
7. Getafe 13 20
8. Granada 13 20
9. Valencia 13 20
10. Osasuna 13 19
11. Villarreal 13 18
12. Levante 13 17
13. Real Valladolid 13 17
14. Deportivo Alaves 13 15
15. Eibar 13 15
16. Mallorca 13 14
17. Real Betis 13 13
18. Celta de Vigo 13 9
19. Espanyol 13 8
20. Leganés 13 6
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@