İşçiler Rifat Özkan’a Veda İçin Toplandı

Hizmet İş Sendikası Niğde İl Başkanlığı Niğde Belediye Başkanlığı görevini yapan Başkan Özkan’a vefa programı düzenledi.

GÜNCEL 24.03.2019, 22:21 nigdehaber
238
İşçiler Rifat Özkan’a Veda İçin Toplandı
banner830
Yüzlerce sendikalının katıldığı programa Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan ve eşi Münevver Özkan, Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Özbek, bazı Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis Üyesi Adayları katıldı.
Belediye Başkanı Rifat Özkan vefa programına katılan işçileri tek tek gezerek sohbet etti hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hizmet-İş Sendikası üyelerinden Başkan Demircioğlu’na destek
Açılış konuşmasını yapan Hizmet İş Sendikası Niğde İl Başkanı Gökhan Demircioğlu; “Gece gündüz koşturmanın, emek vermenin ne demek olduğunu bilen bir kardeşiniz olarak 24 Nisan 2018 günü sizlerin verdiği güç ile Niğde’de kurduğumuz sendikamız yine sizlerin verdiği güç ile büyümeye sesini duyurmaya devam ediyor. Alınteri, emeğiniz dedik kol kola, önce insan önce emek dedik düştük yollara. Siz emek veren kardeşlerim evinize ekmek götüme telaşındayken biz de sendika olarak emeklerinin karşılığını alabilmek için mücadele ettik. Bu mücadelemiz olmaz denileni oldurma, yapamaz deneni yapma mücadelesiydi. Bu mücadele içinde tabela sendikacılığı yoktu. Belediyede taşerondan kadroya geçen arkadaşlar için ilk yaptığımız çalışmamız banka promosyonu almalarını sağlamak oldu. Eski kadrolu arkadaşların aldığı temizlik yardımlarını ilk defa taşerondan kadroya geçen arkadaşlarımızın da almasını sağladık. En önemlisi en büyüğü Türkiye’ye örnek olan, ülke gündemine oturan bir sözleşme imzalamamız oldu. Bu sözleşmeyle Niğde Belediyesi’nde çalışan siz üyelerimiz önemli haklar elde ettiniz. En önemlisi bu hakların içerisine mevsimlik çalışan arkadaşlarımızı da dahil ettik. Çalıştıkları süre içerisinde sözleşmedeki haklarda ne varsa onlardan aynı şekilde yararlanacaklar. Aynı işi yapıp da yarım para almayacaklar. Aynı parayı alacaklar. Diğer yandan eski kadrolu olarak tabir ettiğimiz çalışan arkadaşlarımız için ise yüzde 29 zam aldı. Bu zamın yanında bayram harçlıklarını da almasını sağladık. Bu emeklerinizin karşılığını alırken en büyük teşekkürü ise işçi ve emekçinin dostu Niğde Belediye Başkanımız Sayın Rifat Özkan hak ediyor. Sizlerin huzurunda Belediye Başkanımız Sayın Rifat Özkan’a bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanımız Rifat Başkanımız için bir aradayız

Programa katılan Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir; “Böyle enerji dolu insanları, enerji dolu topluluğu gördüğüm için çok mutlu oldum. Hepinizden Allah razı olsun. Sizlerden aldığımız elektrikle, enerjiyle inşallah son bir haftayı da maximum düzeyde çalışarak geçireceğiz ve hakkını vereceğiz. Bugün değerli Belediye Başkanımız Rifat Başkanımız için aslında bir aradayız. Bundan sonra da beraber olmaya devam edeceğiz ama 31 Mart’ta bir devir teslim yapacağız kendisiyle nasip olursa. Sonuçta bu işler bir bayrak yarışı. Rifat Bey bizim abimiz olur. Bayrak yarışına tek başımıza gitmeyeceğiz yine el ele birlikte koşmaya devam edeceğiz. Biz birlikteyiz davamız var çünkü bizim gerçekten biz parti olarak el ele verip aynı yolda birliktelik içerisinde devam edeceğiz bunu hiç kimse bozamayacak” dedi.

Sendikanın Niğde’deki başarısı takdire şayan bir başarı
Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir; “Biz, sizlerle birlikte bu şehri yönetmeye talibiz. Birlikte rahmet ayrılıkta azap var. Biz birliktelikteki rahmete talibiz. Sizlerle birlikte bu birliktelikteki rahmeti şehrimizin üstüne yağdıracağız inşallah. Gerçekten ben Rifat Başkanımıza yaptığı hizmetlerden olayı teşekkür ediyorum. İnşallah onun bıraktığı yerden hizmetleri biz devam ettireceğiz. Sendika başkanımıza siz değerli üyelere teşekkür ediyorum. Kısa bir sürede böyle büyük bir yapılanma yaptınız. Bu da büyük bir başarı.  Takdire şayan bir başarı. Gerçekten sizlere de başta Başkanımız Gökhan Bey olmak üzere tebrik ediyorum. Yapılan iş büyük bir iş başarılarınızın da devamını diliyorum. Sizlerle bir arada olmaktan son derece mutluyum. Sizlerin bu gücünü, bu birlikteliğini arkamızda hissetmekten de son derece güç alıyoruz” şeklinde konuştu.

Duygulu anlarında yaşandığı vefa yemeğinde konuşan Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Beni moral ve veda yemeğine davet etmenizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Masaları tek tek gezip hepinizle hasbihal ederken gözlerinizdeki o pırıltıyı gördüm. Bir belediye başkanı için en büyük değer çalıştırdığı elemanıyla el ele tutuştuğundaki o göz göze gelişteki pırıltıdır, sevinçtir. Bundan çok memnun oldum bu bana çok farklı yansıdı ve moral buldum. Gerçekten gönül birliğimiz var. Gözüm hiç arkada değil aynı gayretle Emrah Başkanla çalışacağınıza inanıyorum. Bu manzarayı görünce şunu tasavvur ettim. Emrah Başkanımız da söyledi aslında biz yemekten ziyade burada 31 Mart’tan sonra adliyeden mazbatasını aldıktan sonra Belediye Başkanı olarak Emrah Başkanıma belediyenin önündeki yapacağımız programın provasını yapıyoruz. Emekçi kardeşlerimizin moralleri çok yüksek. Çünkü taşerondan kadroya geçerken çalışanların her yıl girişi çıkış yapıldığında özel sektörde çalışırken tekrar başlattırıldıkları için yıllarca asgari ücretle başlayan emekçi kardeşlerimiz işçilerimiz Türkiye’nin en büyük emekçi ve işçi dostu Recep Tayyip Erdoğan’ın bir emriyle kadroya geçti. Kadroya geçişin anlamı diğer 10 yıl 15 yıl çalışan kadrolu işçiler gibi hem maaşlarda hem sosyal haklarda aynı seviyeye getirilmesi demekti. Biz bunun gayretinde olduk. Yaptığımız sözleşme gerçekten bunun için iyi bir hak sözleşmesiydi” dedi.

Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Cumhurbaşkanımız dünya liderimiz gönlümüzün liderine şükranlarımı sunuyorum”

Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Bizim bir adetimiz var. AK Parti geleneğinde görevi devrettiğimiz arkadaşımıza hizmet bayrağını devrederiz. Devralan bayrağı alır eline devreden de kolundan tutar neden? Daha yükseklere ulaşsın diye. Biz bir davaya inanmış kardeşler topluluğuyuz. AK Parti belediyeciliği de hükümeti de böyle. Recep Tayyip Erdoğan liderimiz yıllardır belediyeciliği böyle yaptığı için Türk milleti baktı İstanbul’ da dedi ki İstanbul’da işin tamam sana Türkiye’yi veriyoruz. Ve Türkiye yetmez dediler gelecekte Dünya liderliğini verecekler inşallah. Biz Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrencileriyiz. Ben Rifat Özkan olarak çok değerli Cumhurbaşkanımız dünya liderimiz gönlümüzün liderine şükranlarımı sunmak istiyorum. 28 Şubat’ta Niğde’de o işkence gibi yargılanmaları çeken eziyetleri çeken kardeşlerinizden biriyim. O zaman da o işkenceler içerisinde böyle yerlere geleceğimiz hayal bile edemezdik. Çünkü bunları yapanlar bin yıl sürecek kökünüzü kazıyacağız dediler. Ve biliyorsunuz Cumhurbaşkanımızı da biliyorsunuz hapse koydular ama oradan işte kısa dönemde olsa belediye başkanlığı kısa dönemde olsa benim için farklı bir anlamı var. Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Teşekkürlerimi sunuyorum. Allah ondan razı olsun. Öyle çileli dönemden beni Niğde Belediye Başkanlığı gibi ulvi bir göreve getirdi” ifadelerine yer verdi.

Şehrime hizmet etmeyi nasip eden Allah’a şükürler olsun

Başkan Özkan; “Sizlerin heyecanınızla gerçekten morla buldum. Gözüm arkada değil. Aslında ayrılmıyoruz da gönül beraberliğimiz var. Şu gönül beraberliğimiz daha da perçinleşti. Ben bunu gözlerinizdeki ışıkta gördüm Allah hepinizden razı olsun. Hakkınızı helal edin” dedi.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Rifat Özkan’a Hizmet İş Sendikası Niğde İl Başkanlığı tarafından “İşçi ve Emekçi Dostu” plaketinin takdim edildi.
 
Kaynak: TİYO AJANS
banner697
Yorumlar (5)
Sinem 2 yıl önce
RIFAT BAŞKAN ŞAHİNALİ MAHALLESİNİN KUZEYİNE HİÇ BAKMADI.
vatandass 2 yıl önce
belediyenin borcu kac lira rifattt
İSA 2 yıl önce
Bir AKP Klasiği Rıfat bey neden aday olamadınız yada gösterilmediniz sizi maşa olarak kullandılar. unutmayın davasını satan el bet kendi de satılır.
vatandaş 2 yıl önce
hani la rıfat içme suyunda % 10 indirim yapmıştın yalan çıktı utanmadınmı yalan dalavere yaparken
NİĞDELİ 2 yıl önce
DAMAT; KAYIN PEDER AL GÜLÜM VER GÜLÜM ..O NE ALA..BELEDİYE AİLE ÇİFTLİĞİNE DÖNÜŞTÜ.
Son Yorumlar
Bu konuda bazı yorumları okudum; Hesaplaşmadan ne helalleşmesi falan diyorlar. Hiii ne ayıp yaaa. Helali hoş olsunnnn diyeceksiniz, olup bitecek. Nankörlük etmemek lazım. Hadi uzatmayın. Helal olsun diyinnn.
Hakikatler
Ağzına sağlık Mehmet Başgan. Keşke Kemersar a başgan olsan.
Çoğumuz yediği kazıklardan ders o da keşkeleri çoğaltır. Diyorum ki sizin yazılarını okusunlar. Başarılar diliyorum.Iyi bayramlar.
FOR RECOVERY OF STOLEN BITCOIN AND RECOVERY OF LOST FUNDS FROM SCAMMER. I truly testify about Wizard Charles that indeed they are honest and truly the best to be contacted for any cyber fraud solution mostly when it comes to funds recovering cause I made a huge mistake that almost ruined my life and that of my families whereby both my credit score and funds amounted to $346,000.00 Dollars were gone simply because I wanted to invest with a broker who made me believe I can become a multimillionaire within 6 months not knowing it was just only a way out to fraud me but all thanks to. Wizard Charles You can as well hire him Hackers. Email: ([email protected])  WhatsApp: +971 55 274 0754 Removing Bad Records from Both Public and Private internet Databases Visit website to read more about them :  https://wizardcharlesgrouphackers.com/.n/
12°
parçalı bulutlu
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 17 Mayıs 2021
İmsak 03:45
Güneş 05:23
Öğle 12:43
İkindi 16:33
Akşam 19:52
Yatsı 21:24
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 36 83
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 36 63
6. Tottenham 36 59
7. West Ham 36 59
8. Everton 36 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 36 53
11. Aston Villa 36 49
12. Wolverhampton 36 45
13. Crystal Palace 36 44
14. Southampton 36 43
15. Burnley 36 39
16. Newcastle 36 39
17. Brighton 36 38
18. Fulham 36 27
19. West Bromwich 36 26
20. Sheffield United 36 20
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 37 83
2. Real Madrid 37 81
3. Barcelona 37 76
4. Sevilla 37 74
5. Real Sociedad 37 59
6. Real Betis 37 58
7. Villarreal 37 58
8. Celta de Vigo 37 53
9. Athletic Bilbao 37 46
10. Granada 37 45
11. Osasuna 37 44
12. Cádiz 37 43
13. Valencia 37 42
14. Levante 37 40
15. Deportivo Alaves 37 38
16. Getafe 37 37
17. Huesca 37 33
18. Elche 37 33
19. Real Valladolid 37 31
20. Eibar 37 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@