Gürer, Niğde’nin sorunları hala çözüm bekliyor!

Ankara’da Niğdelilerle bir araya gelen Gürer, geniş katılımla gerçekleşen toplantıda ülke gündemi ve Niğde’nin sorunlarını değerlendirdi ve çözüm önerilerini sıraladı.

GÜNCEL 10.02.2019, 19:52 nigdehaber
340
Gürer, Niğde’nin sorunları hala çözüm bekliyor!
banner830
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ankara’da Başkent Niğde Vakfı ve Niğde Dernekler Fedarasyonunun  konuğu oldu. Ankara’da Niğdelilerle bir araya gelen Gürer, geniş katılımla gerçekleşen toplantıda ülke gündemi ve Niğde’nin sorunlarını değerlendirdi ve çözüm önerilerini sıraladı. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Başkent Niğde Vakfı’nı ziyaret etti. Gürer, Başkent Niğde Vakfı Başkanı Ali Kurtaran, kurucu başkan Yavuz Demirtaş ve vakıf üyelerinin yanı sıra, Niğde Dernekler Federasyonu Başkanı Emin Özer, ilçe ve kasaba dernek başkanlarının da hazır bulunduğu ziyarette önemli açıklamalarda bulundu. 

Erciyes, Melendiz ve Toros dağları arasında bulunan Niğde’nin, konum itibariyle tarım ve hayvancılık için yüksek kapasiteye sahip olduğunu belirten Ömer Fethi Gürer, ancak bu sektörün gelişebilmesi için bölgede tarıma dayalı sanayinin mutlaka geliştirilmesi gerektiğini anlattı. 

Niğde ilinin ciddi yatırımlar konusunda sürekli göz ardı edildiğini ve Nevşehir, Konya, Aksaray, Kayseri ve Adana gibi illerin arasında en sahipsiz il durumuna getirildiğini vurgulayan Ömer Fethi Gürer, “Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Projesi (IPARD), Lisanslı Depoculuk ve Havza Bazlı Destekleme Projelerinden yararlanamayan Niğde’nin, bu önemli projelere dahil edilmesi gerekiyor. Endüstri Sanayi Bölgesi, havaalanı, tıp fakültesi hastanesinin mutlaka ilimize kazandırılması lazım. Akkaya Barajı bir an önce temizlenmeli. Tarımda kullanılan ve sulama suyunun yerüstü kaynaklarından değerlendirilmesi, turizmin geliştirilmesi, tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkılması, ilin doğal güzelliklerinin ve tarihi eserlerinin tanıtılması gerekir” dedi. 
CHP Milletvekili Gürer’in Başkent Niğde Vakfı’nı ziyaretinde farklı kurumlardan emekli olan bürokratlar ve çok sayıda katılımcı da çeşitli sorular yöneltti. Gürer, yaklaşık 3 saat süren toplantıda şeker fabrikasının satılması ve sonrasındaki süreçte askeri fabrikalının geleceği, Birko’nun kapanması gibi olumsuzlukları Niğde üzerindeki etkilerine değindi. 

AKP iktidarı öncesinde Niğde’ye yapılan yatırımları sıralayan Gürer, Türkiye’nin yeniden parlamenter sistemi dönmesinin, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde yaşanan sorunların aşılmasını sağlayacağını vurguladı. 

Vakıf ve dernek yöneticileri ile katılımcılar, Niğde’nin ve ülkenin sorunlarını sürekli gündeme taşıyan ve bu sorunların çözümü noktasında takipçi olan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’i, tüm Niğdeliler adına teşekkür ettiler. 
 
 
Kaynak: TİYO AJANS
Yorumlar (2)
gürer 1 yıl önce
hamam da türkü çağırması kolay bor ilçesini elinle ak parti ve ya mhp ikram ediyorsun ya sen hiç bir zaman kimseyi düşünmüyorsun sadece kendini üçüncü döneme hazırlıyorsun hele partinin mkyk sına girmek için kendini parçalıyorsun ama kılıçtar oğlu seni almaz oraya bunu iyi bil ben chp li bir vatandaşım getirdin yirmi yıldır istanbulda yaşayan tuzu kuru birini bor a aday yaptın tahsil yok liyakat yok hemşehrim ne yapmaya çalışıyon sen seçim den sonraki fırtınaya bak saygılar
bor der 1 yıl önce
ankara bor derde adayını gördük iki kelimeyi bir araya getiremeyen adama borlu oymu verir cidden ne düşünüyorsun ben çok güldüm de ankaradaki borlularda da güldüler buna inan iyi düşünsen seçim den sonra ankaraya gittiğinde ne oldu adayın kaç oy aldı derlerse ne diyeceksin merak ediyorum gürer kardeşim.
kapalı
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
1. Real Madrid 24 53
2. Barcelona 24 52
3. Getafe 24 42
4. Atletico Madrid 24 40
5. Sevilla 24 40
6. Villarreal 24 38
7. Valencia 24 38
8. Real Sociedad 23 37
9. Granada 24 33
10. Athletic Bilbao 24 31
11. Osasuna 24 31
12. Real Betis 24 29
13. Levante 24 29
14. Deportivo Alaves 24 27
15. Real Valladolid 24 26
16. Eibar 23 24
17. Celta de Vigo 24 21
18. Mallorca 24 21
19. Leganés 24 19
20. Espanyol 24 19
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@