Başkan Özdemir Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir şehirde faaliyet sürdüren basın mensuplarıyla bir araya gelerek belediye çalışmaları ve projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL 23.08.2019, 01:45 24.08.2019, 00:46 tiyo
772
Başkan Özdemir Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu
banner830

Haber: Selim GÖKEL

Niğde Belediye Başkanı Emrah  Özdemir basın mensupları ile yaptığı sohbette samimi açıklamalarda bulundu. Özdemir; “31 Mart seçimleri bitti, hala hayırlı olsun ziyaretleri kabul ediyoruz. Allah razı olsun insanlarımız ilgi gösteriyor herkese teşekkür ediyorum. Gönül istiyor ki iadei ziyaretler yapalım, yada seçimden önce gittiğimiz yerlere teşekkür ziyareti yapalım istiyoruz ama maalesef vakit bulamıyoruz. Mesai olarak belediye girdiğimiz andan akşam çıkışımız en erken akşam 9 – 10’ları bulabiliyor. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Belediyeciliği seviyorum, yapı olarak da uygun bana. Bazen duyuyorum, başkan şikayet ediyormuş, her hangi bir şikayetimiz yok, çalışmak için, hizmet etmek için geldik buraya, yeni bir düzen kurması biraz zaman alacak. Bazen soruluyor “ya projeler ne oldu? diye. Şimdi hep birlikte değerlendireceğiz, ne durumda, neler yapıyoruz. Seçim sırasında dağıttığımız kitapçıklardaki projelerimizin çoğu başladı” dedi.

KİMSEDEN SAKLAYACAK BİR ŞEYİMİZ YOK

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir açıklamasının devamında; “Bizim ilk taahhüdümüz şeffaf belediyecilikti. Biz bunun arkasındayız. Bu olmaz ise olmazımız. Bütün soruları eksiksiz şekilde herkesi tatmin edecek şekilde bilgilendiriyoruz. Kimseden saklayacak, kaçıracak, götürecek hiçbir şeyimiz yok, olmayacakta. Hizmete talip olduk, bizim işimiz halkımıza hizmet etmek   bunu yaparken de şeffaf şekilde hizmet etmek.

İHALELERİ DE CANLI YAYINLAYACAĞIZ

Göreve gelir gelmez, Meclis Tv. sini kurduk. Bütün meclis oturumlarımızı canlı yayın olarak izlettiriyoruz. Belediyenin bütün önemli kararları meclisten çıkar ve mecliste ne kararlar alınıyor, neler alınamıyor. Daha ilk toplantımızda bunu gerçekleştirdik. Bir çok belediye de bu yok. Bunu da duyuruyoruz, anlatıyoruz. Meclis toplantısında ne oluyor, ne bitiyor, neler oluyor vatandaş görüyor. En yakın zamanda arkadaşlara söyledim, hazırlıkları yapıyorlar, bütün ihaleleri canlı vereceğiz” dedi.

Başkan Özdemir seçimde söz verdiği projelerdeki son durum hakkında bilgi verirken;  “İkinci Merkez Millet Bahçesi ile alakalı çalışmamız başladı. Biliyorsunuz valilikten başlayarak eski rektörlüğe kadar olan yeşil alan vaadimiz var. Valiliğimizi bizim proje kitapçığında gösterdiğimiz yere valilik binasını taşıyoruz. Dün sayın valimiz ile İçişleri Bakanlığımızı aradık bugün yarın Toki’ye proje yapmak, ihale için vereceklerini söylediler. Görseli, mimarisi,  her şeyi hazır.  Ön taraf hızlı bir şekilde tamamlanacak. Belediyemiz önündeki Ömer Halisdemir Meydanını projelendiriyoruz, çizdiriyoruz.  Önümüzdeki bahara bu projenin de stardını vereceğiz. Millet Bahçesini aşama aşama gerçekleştireceğiz, Eski rektörlük binası ve meslek yüksek okulları taşınacak, biz öğrencilerin kampüse gitmesini istemiyoruz. En azından bazı bölümler şehir içinde kalsın. Kampüs olsa en kısa zamanda bunu tamamlarız. Bu işlerin yazışmalarını yapıyoruz. 200 dönümlük bir proje aşama aşama sosyal donatıları olan yeşil bir alanı olan bir proje. Ya  4 ay oldu daha bir şey yok,  Bu işler o kadar kolay değil, büyük bir iş. Tek katlı bir yer yaptırmak isteyin.  Bunun projesini yapmanız, onaylatmanız, mekaniği, sıhhi tesisatı, mimarisi, statiği bu tek katlı bir binayı bile yapamazsınız. Dört ayda da tabi ki bir şey göremeyeceksiniz. Büyük işler, büyük projeler ve büyük kaynak gerektiren işler bunların kaynağını da hazırlamak lazım” dedi.

Başkan Özdemir konuşmasının devamında; “Kapalı otoparklar demiştik, bu kapalı otoparkları yapacağımız millet bahçesi içinde birkaç noktada oluşturmuştuk. Bu projenin devreye girmesiyle oda gerçekleşecek.

Medaş kavşağı alt geçidi, bununla ilgili proplemde yok. Bu proje belediye sınırları içinde kaldığı için bizim yapacağımız bir proje ama 5 yıl içinde bunu gerçekleştireceğiz. Şehir içi Trafik düzenlemesi dedik. Ana caddeleri tek yöne çevrilmesi, önümüzdeki yıldan itibaren başlıyoruz. Bunu insanlarımızı alıştırmak için ramazan da başlayarak yazları tek yöne zaten dönüştürdük, bunu zamanla alıştırarak önümüzdeki yıl başlayacağız. Ditaş kavşağı ile çalışmalarımız başladı.” dedi.

Başkan Emrah Özdemir  seçim sırasında vaat ettiği  kale çevresi, stadyum,  kültür yolu, kavşaklar, arıtma tesisi,  alt geçit, yeni yollar gibi  projelerinin gerçekleştirilmesi konusunda yapılan iş ve işlemleri tek tek anlattı. Ankara bakanlık temasları, Devlet Demiryolları, Toki, Vakıflar ve Anıtlar kurulu, elektrik hatları konusunda yapılan girişimleri, proje çizimleri,  yazışmaları ve kaynak temini konusunda yapılan girişimleri gazetecilerle paylaştı.

Kayardı Parkının ilk etabının tamamlandığını ama henüz teslim alınmadığını, 13 milyon para harcandığını, içinde anfi tiyatro, yürüyüş alanları, spor alanlarının olduğu  2. ve 3. Etabının projesinin çiziminin yapıldığını belirtti. Kent park ve macera park projelerinin de olduğunu staydumun taşınması ile birlikte o bölgeye yapılacağını söyledi.

600 DÖNÜMLÜK YEŞİL ALANDA 10 KİŞİYİ GÖREMEDİM

 Başkan Özdemir park konusunda bazı serzenişlerde de bulundu. Tamamlanan Efendibey Mahallesi kentsel dönüşüm alanı içinde tam 600 dönüm yeşil alanımız var. İçinde spor voleybol, basketbol, tenis, futbol oynanabilecek spor alanları, gençlik merkezleri, kamelyalar, yürüyüş alanları, bisiklet sürülebilecek yollar var. Hemşerilerimiz hep şikayet ederlerdi, yürüyüş alanı yok, bisiklet sürecek alan yok, park yok şeklinde diye ama inanın defalarca gittim ve her gittiğimde özellikle bakıyorum. 600 Dönümlük bu parkta daha 10 kişiyi göremedim. Çok uzak değil, şehir merkezinde, otobüsle de gidilebilecek bir yer. Ama maalesef insanlarımız bunu kulanmıyor, üstelik bakımı da çok masraflı bir yeşil alan. Bu konu da bizim diğer parkları yapma konusunda şevkimizi kırıyor. Üstelik Toki ile görüşüyoruz oraya daha da sosyal tesisler kazandıracağız” dedi.

Başkan Özdemir’in bazı projelerinin ve son durumu hakkında verdiği bilgilerde özet başlıklarla şöyle;

-Yeni mezarlık alanı olarak Amas’ın ilerisinde Alakuş mevkini düşünmüştük. Orası yine mezarlık alanı olarak kalacak ancak, Yeni Terminalin arkasında içinde sosyal donatıları ile birlikte 2019 yılı içerisinde temelini atacağız.

-Benim çok önem verdiğim bir projede Yeni Köy Terminali. Adliyenin arkasındaki alana yapacağız, şehir merkezinde olduğu için iş merkezi de olacak şekilde bir proje çizdirdik. Bunu Belediye olarak yapacağız.

-Arıtma tesisi yapılıyor. 31 Mart’tan bu yana buraya 31 milyon lira ödedik. Tahmini 2,5 yıl içinde bitecekti. 2020 yılı içinde İller Bankası kredilendirilmesi ile yaklaşık 130 milyonluk bir ödeme ile  tamamlanacak.

-Nikah salonu Bor Yoluna yapıldığını ancak gerek trafik ve park sorunundan dolayı o binanın başka bir şekilde değerlendirileceğini Nikah Salonunun Efendibey Mahallesinde Nikah Salonu ve Gençlik Kadın Merkezi aynı binada yapıldı ve orası da 45 gün içinde açılacak.

2020 yılında uluslararası bir festival gerçekleştireceklerini belirten Başkan Özdemir, Niğde’yi sosyal açıdan hareketli ve tercih edilebilir bir şehir haline getireceklerini söyledi. Kadın, çocuk ve gençlere yönelik kurslar ve etkinlerin de devam ettiğini söyledi.

YATIRIMCI OFİSİ KURULUYOR

Başkan Özdemir, Niğde Belediyesi İstihdam Merkezini kurduklarını, İş Kur ile ortak çalıştıklarını belirtti. Yatırımcı dostu bir Niğde gerçekleştireceklerini, Valilikte geçtiğimiz günlerde bu konuda toplantı yaptıklarını muhtemelen bir yatırımcı ofisi kuracaklarını, bunun sadece Belediye olarak değil de Valilik, Ticaret Sanayi Odası ve Ahiler Ajansı  ile birlikte yürütülmesi gereken bir konu olduğunu ve bu konuda da görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Kaynak: Selim GÖKEL
Yorumlar (2)
VATANDAŞ 12 ay önce
Şehrin vadisine mastır planı yapılmalı.
LOKANTACI 12 ay önce
ALLAH VAR YEMEK DEDİN Mİ VALLA GELİRLER........
Son Yorumlar
Aman ..SOVdan baska hicsin Once partini sorgula..SIZIN SU HDP ortakliginiz ne oldu.. onun hesabini bi ver bakalim..òyle atmayla tutmayla..olmuyor..unutmadik.
Aradan yıllar geçsede, görevde olmasada milletvekili olduğu ili yakından takip eden, sesi ni duyuran kaç vekil veya bakan vardır. Tebrikler Sayın Akın Gönen
SAYIN VEKİLİM BORA ACEMİ BİRLİĞİ GELMESİ KONUSUNDA EN AZ SİZ KADAR İSTERİZ MUTLU OLURUZ. ANCAK BU BORA YAPILAN CİDDİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YATIRIMLARINDAN NİĞDE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ NEDEN YARARLANAMIYOR MERAK EDİYORUM. NİĞDE ORGANİZE SANAYİ YATIRIMCILARA GEREKLİ YARDIMI GÖSTERMİYORMU...........
"Devlet eski bakanı" denmez. "Eski devlet bakanı" denir. Lütfen Türkçeyi doğru kullanalım.
Yeşilburç vadisi turizme açılması gerekir.
22°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 14 Temmuz 2020
İmsak 03:38
Güneş 05:23
Öğle 12:52
İkindi 16:44
Akşam 20:12
Yatsı 21:48
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 32 66
2. Trabzonspor 32 62
3. Sivasspor 32 57
4. Beşiktaş 32 56
5. Galatasaray 32 52
6. Alanyaspor 32 51
7. Fenerbahçe 32 50
8. Gaziantep FK 32 42
9. Antalyaspor 32 41
10. Göztepe 32 39
11. Kasımpaşa 32 39
12. Gençlerbirliği 32 36
13. Denizlispor 32 35
14. Konyaspor 32 33
15. Malatyaspor 32 32
16. Çaykur Rizespor 32 32
17. Kayserispor 32 32
18. Ankaragücü 32 29
Takımlar O P
1. Hatayspor 33 63
2. Erzurum BB 33 59
3. Adana Demirspor 33 58
4. Akhisar Bld.Spor 33 57
5. Bursaspor 33 56
6. Fatih Karagümrük 33 53
7. Altay 33 51
8. Keçiörengücü 33 47
9. Ümraniye 33 44
10. Giresunspor 33 44
11. Menemen Belediyespor 33 43
12. İstanbulspor 33 40
13. Balıkesirspor 33 38
14. Altınordu 33 36
15. Boluspor 33 30
16. Osmanlıspor 33 27
17. Adanaspor 33 21
18. Eskişehirspor 33 12
Takımlar O P
1. Liverpool 35 93
2. Man City 35 72
3. Chelsea 35 60
4. Leicester City 35 59
5. M. United 34 58
6. Wolverhampton 35 55
7. Sheffield United 35 54
8. Tottenham 35 52
9. Arsenal 35 50
10. Burnley 35 50
11. Everton 35 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 35 43
14. Crystal Palace 35 42
15. Brighton 35 36
16. West Ham 35 34
17. Watford 35 34
18. Bournemouth 35 31
19. Aston Villa 35 30
20. Norwich City 35 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 35 80
2. Barcelona 36 79
3. Atletico Madrid 36 66
4. Sevilla 36 66
5. Villarreal 36 57
6. Getafe 36 54
7. Real Sociedad 36 54
8. Athletic Bilbao 36 51
9. Valencia 36 50
10. Granada 35 50
11. Osasuna 36 48
12. Levante 36 43
13. Real Betis 36 41
14. Real Valladolid 36 39
15. Eibar 36 39
16. Celta de Vigo 36 36
17. Deportivo Alaves 36 36
18. Leganés 36 32
19. Mallorca 36 32
20. Espanyol 36 24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@