Başkan Akdoğan TRT Anadolu’ya Konuk Oldu

TRT Anadolu Televizyonu’nun Hakan Tuzcu ve Arzu Türkdoğan tarafından sunulan “Anadolu’nun Sesi” isimli programına katılan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, görevde bulundukları 3 yıl içerisinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

GÜNCEL 17.05.2012, 21:53 17.05.2012, 21:53
672
Başkan Akdoğan TRT Anadolu’ya Konuk Oldu
banner830

 TRT Anadolu Televizyonu’nun Hakan Tuzcu ve Arzu Türkdoğan tarafından sunulan “Anadolu’nun Sesi” isimli programına katılan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, görevde bulundukları 3 yıl içerisinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 


Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile TRT Anadolu kanalı tarafından ortaklaşa yayınlanan “Anadolu'nun Sesi” programına konuk olan Başkan Akdoğan, canlı yayında, Niğde ile ilgili tarihi mekânlar, sosyal ve kültürel faaliyetler hakkında genel bilgiler vererek, Belediye tarafından Niğde’ye yapılan hizmetlerden ve yeni projelerden bahsetti.

 

Hafta içi her gün saat 10.30'da yayına başlayan “Anadolu'nun Sesi” programını Arzu Türkdoğan ile Hakan Tuzcu birlikte sunuyor. Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın canlı yayın konuğu olarak katıldığı “Anadolu’nun Sesi” programına Niğde Valisi Alim Barut, Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür ve Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Öncel Koç telefon bağlantısı ile katıldı.

 

Vali Alim Barut Niğde’ye yatırım yapılması için çalışmaların sürdüğünü ve yatırımcıyı Niğde’ye davet ettiklerini belirterek, Çin’den bir araba firmasının Niğde’ye yatırım yapacağını söyledi.

 

Telefon Bağlantısı ile canlı yayına katılan Niğde Üniversitesi Rektörü Görür, Üniversitenin kurulduğu günden bugüne kadar geldiği noktadan bahsederek, katkılarından dolayı Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a teşekkür etti.

 

Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Öncel Koç ise Niğde’nin tarihi özelliklerinden ve geçmişten günümüze taşıdığı eserlerden bahsetti.

 

Yatırımların Niğde için önemine değinen ve Niğde’deki organize sanayi bölgelerinin yatırımcı için en uygun bölgeler olduğunu söyleyen Başkan Akdoğan, Üniversitenin Niğde’ye katkılarına değindi. Akdoğan, Niğde’nin tanıtımına önem verdiklerini ve bunun için birçok çalışmanın altına imza attıklarını ifade etti.


Daha yaşanılabilir bir Niğde için gayret gösteriyoruz… 
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Belediye Başkanlığı görevine gelmeden önce de Niğde’nin sadece şehircilik açısından değil, genel manada diğer sorunlarını da yakından takip ettiklerini belirterek, “Gördüğümüz eksiklikleri nasıl giderebiliriz, nasıl sorunsuz bir şehir ortaya çıkarabiliriz, yaşanabilir bir şehri nasıl Niğde halkına yaşatabiliriz? Bunun için de projelerimizi, planlarımızı ortaya koyduk ve göreve gelir gelmez çalışmaya başladık. 

Şehrimizi geleceğe taşımak, bölgenin cazip bir ili haline dönüştürebilmek, bölgesinde bir çekim merkezi oluşturmak amacıyla projelerimizi bir bir gerçekleştirmeye devam ediyoruz. 

Belediyemizi daha güçlü, dinamik, kurumsal yapıya kavuşturmak bizim için önemli. Yani belediyeyi gerçekten sorunlarını iyi bilen, bunları sağlıklı projelendirebilen, bunları vatandaşın hizmetine sunabilen, kaynakları verimli kullanabilen bir yapıya dönüştürmeyi ilk hedefimiz olarak belirledik.


Şehirlerin tanıtımı yeni yatırımlar için önem taşıyor… 
Niğde Belediyesi olarak, ilimizin tanıtımını yatırımcı açısından, turizm açısından yapıyoruz. İl dışından yatırımcı davet ediyoruz. Kendi imkânlarımızı onlara tanıtıyoruz, turizm imkânlarını tanıtıyoruz. Dolayısıyla şehirleşme adına çalıştığımız kadar da şehrimizi tanıtmak adına da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Niğde teşvik uygulanan illerin başında geliyor. Niğde ve Bor Organize Sanayi Bölgelerinde yatırımcıları yatırım yapmaya davet ediyorum. Niğde, şartları ve bölgesel konumu bakımından yatırım yapılacak yatırıma en uygun illerin başında geliyor.

 

Seçim öncesi vaat ettiklerimizin çok üzerinde projeler yürütüyoruz… 

Şu an gerçekleştirmekte olduğumuz, devam eden ve planlama aşamasında olan projelerimiz, seçim öncesinde vaat ettiklerimizin çok çok üzerindedir ve projelerimizi de bir bir hayata geçiriyoruz. Dolayısıyla icraatları kısa bir sürede anlatmak mümkün değil.


Bu hizmetlerimizden başlıklar altında bahsedecek olursak; Öncelikle şehrimizi yaşanabilir seviyeye getirmek için alt yapı çalışmalarını başlattık ki bu bütün şehrin ana merkezleri başta olmak üzere yani halkın yoğun kullandığı tüm noktalarda alt yapıları yeniledik. 

Niğde genelinde altyapısıyla birlikte cadde ve sokaklarımızda düzenleme çalışmaları gerçekleştirdik. Asfaltlama çalışmalarımız şehir genelinde devam ediyor. Bu yıl itibariyle merkezdeki bütün ana caddelerin, sokakların tamamını bitirmiş olacağız. Bu tabi merkezle kalmıyor, diğer mahallelerimizde de aynı çalışmaları sürdürüyoruz. 

Sosyal Belediyeciliğe büyük önem veriyoruz… 
Sosyal Belediyecilik alanında önemli çalışmalar gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam ediyoruz. NİĞMEK adı altında meslek edindirme kursları açtık. Bunun yanı sıra gençlerimiz başta olmak üzere onlara yönelik sportif faaliyetlere önem verdik. Belediye Aşevi’ni kurarak günlük iki öğün sıcak yemeği ihtiyaç sahibi vatandaşımıza kapısına kadar ulaştırıyoruz. Diğer yandan kurduğumuz Çopra Pınarı ile öğrencilerimiz başta olmak üzere halkımıza hayırseverlerimizin desteğiyle haftanın 6 günü sıcak çorba ikram ediyoruz. Yardım merkezimizle giyecek ve kuru gıda yardımlarında da bulunuyoruz.

 

Yaşlılarımıza ve Engellilere yönelik uygulamalara ağırlık verdik…
Şehir içi taşımacılığında Engellilerimize uygun halk otobüslerinin alınmasını sağladık. Niğde Valiliğimiz ve İl Özel İdaresinin desteğiyle Engellilerimizi bir dernek binasına kavuşturduk. Bütün cadde ve sokaklarda çalışmalarımız var. Bu çalışmalarda engellilerimiz için kaldırım yapımlarına hassasiyet gösteriyoruz. Sadece bununla sınırlı kalmıyor, bütün park giriş çıkışların, sosyal alanlardaki giriş çıkışların da engellilere uygun şekilde yapılması için özen gösteriyoruz. 

 

Niğde Akıllı Kent Oluyor

NİĞKOS tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; “Niğde Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bugüne teknolojiye, bilime, iletişime önem veren bir belediye olma noktasında gerekli her türlü adımı attık. Bu adımların neticesinde bu sistemin oluşabilmesi için bir alt yapı çalışması gerekiyordu bu alt yapıyı biz tamamladık. Bu yılın sonunda da Niğde Belediyesi olarak Kent Bilgi Sistemi’ne tamamen geçmiş olacağız” dedi.

 

 

 

3 Yılda Geçmiş 20 Yılda Yapılandan Fazla Hizmet Yaptık

Belediye Meclis üyelerine de teşekkür eden Başkan Akdoğan; “Niğde’mizin kültürüne, sanatına, tarihinin tanıtılması konularında çalışmalar yapıyoruz. Üniversitemiz ile işbirliği yaparken, milletvekillerimizle beraber çalışırken, Niğde Belediyesi olarak yaptığımız birtakım hizmetlerden de bahsetmeden geçmemek lazım diye düşünüyorum. Niğde’mizde Düzenli Katı Atık Bertaraf Tesisi kurduk. Bu 7 milyon liralık bir yatırım. Ayrıca Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi’ni gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra Niğde’mizde itfaiye binası yoktu modern bir itfaiye binası yaptık. Biz göreve gelene kadar bir tane kapalı pazar yeri yoktu biz 2 tane yaptık üçüncüsünü planlıyoruz. Niğde’mizin volkanik yapıya sahip olması nedeniyle arsenik miktarı özellikle yaz aylarında yükselir. Şehrimizde arsenik arıtma tesisi yoktu. Biz arsenik arıtma tesisini kurduk. Biz göreve gelene kadar şehrimizde kapalı yüzme havuzu yoktu. Biz kapalı yüzme havuzu yaptık ve bu havuzumuz 12 ay hizmet veriyor. Yine ayrıca 2 tane sosyal tesis yaptık şu anda üçüncüsünü yapıyoruz. Bunların yanı sıra yeni mezbaha ve yeni hayvan pazarı projemiz var bunları da bu yıl gerçekleştireceğiz. Avrupa Birliği’ne sunduğumuz projeler doğrultusunda Kalkınma Bakanlığı’ndan ve Avrupa Birliği’nden aldığımız hibeler var. Projelerimiz nedeniyle Kalkınma Bakanlığı tarafından ödüllendirildik. Niğde Belediyesi alarak o kadar çok hizmet yaptık. Belediye Meclis Üyelerimize de çok teşekkür ediyorum. Meclis Üyelerimiz toplantılarımızda şunu söylüyor; Başkanım siz bizimle beraber geçmiş 20 yılda yapılan hizmetten daha fazlasını yaptık. Peki bunlar Niğde’miz için yeterli mi? Asla yeterli değil daha fazlasını yapmamız lazım. Bugün bir çalışıyorsak yarın iki çalışmamız lazım fakirin fukaranın ve tüyü bitmemiş yetiminde hakkını muhafaza ederek koruyarak çalışmamız lazım”  dedi.

 

 
Yorumlar (2)
Yavuz KOÇOĞLU 8 yıl önce
külahıma anlat sayın akdogan bunları geldin geleli yapmıs oldugun hicbirsey yok daha belediyenin mecburi yapması gereken hizmetleri yaptık ettik diye uc bes cahil insanı kandırırsın sen ancak istihdam alanları mı actınız hala akkaya sorununu cozemediniz arıtma tesisi calısmıyor nerde hizmet ?
MURAT 8 yıl önce
sayin yavuz bey sen başka bir şehirde yaşiyosun galiba. başkan söylediklerinin tamamini yapti belediyeye gidip yaptikleri yerlerin adresini al gez gör. ondan sonra yapti yada yapmadi dersin. oturduğun yerden gezmeden görmeden yorum yapmak kolay olsa gerek.
Son Yorumlar
Yaptığı güzel yardımlar için Sayın Vekilimizden Allah binlerce kez razı olsun.
Niğde de ekşi mayadan ekmek yapan fırın varmı ve adresi neresi çok ihtiyacım var ekşi maya ekmeği izmir bergama dan sipariş veriyorum teşekkürler
Ne güzel anlatmissiniz, okurken sanki yaşadım,bu gelenekle beraber insanlar arasında kaynaşma ve dayanışma vardı,insanlar birbirlerine ihtiyaçları olduğunu biliyordu,her davranışlarına her sözlerine dikkat ediyordu.Simdilerde daha bireysel yaşıyoruz
Bu iş olmaz milletin emeği onun sayesinde oluyor insan her zaman traktörle gidip gelemez ve ayrıca motorsiklet fiyatları tescilli olanlar en aşağı 4000 verin 4000 alalım kimse mağdur olmasın
16°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 05 Haziran 2020
İmsak 03:26
Güneş 05:12
Öğle 12:45
İkindi 16:38
Akşam 20:07
Yatsı 21:46
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@