Başkan Akdoğan TRT Anadolu’ya Konuk Oldu

TRT Anadolu Televizyonu’nun Hakan Tuzcu ve Arzu Türkdoğan tarafından sunulan “Anadolu’nun Sesi” isimli programına katılan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, görevde bulundukları 3 yıl içerisinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

GÜNCEL 17.05.2012, 21:53 17.05.2012, 21:53
679
Başkan Akdoğan TRT Anadolu’ya Konuk Oldu
banner830

 TRT Anadolu Televizyonu’nun Hakan Tuzcu ve Arzu Türkdoğan tarafından sunulan “Anadolu’nun Sesi” isimli programına katılan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, görevde bulundukları 3 yıl içerisinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 


Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile TRT Anadolu kanalı tarafından ortaklaşa yayınlanan “Anadolu'nun Sesi” programına konuk olan Başkan Akdoğan, canlı yayında, Niğde ile ilgili tarihi mekânlar, sosyal ve kültürel faaliyetler hakkında genel bilgiler vererek, Belediye tarafından Niğde’ye yapılan hizmetlerden ve yeni projelerden bahsetti.

 

Hafta içi her gün saat 10.30'da yayına başlayan “Anadolu'nun Sesi” programını Arzu Türkdoğan ile Hakan Tuzcu birlikte sunuyor. Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın canlı yayın konuğu olarak katıldığı “Anadolu’nun Sesi” programına Niğde Valisi Alim Barut, Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür ve Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Öncel Koç telefon bağlantısı ile katıldı.

 

Vali Alim Barut Niğde’ye yatırım yapılması için çalışmaların sürdüğünü ve yatırımcıyı Niğde’ye davet ettiklerini belirterek, Çin’den bir araba firmasının Niğde’ye yatırım yapacağını söyledi.

 

Telefon Bağlantısı ile canlı yayına katılan Niğde Üniversitesi Rektörü Görür, Üniversitenin kurulduğu günden bugüne kadar geldiği noktadan bahsederek, katkılarından dolayı Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a teşekkür etti.

 

Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Öncel Koç ise Niğde’nin tarihi özelliklerinden ve geçmişten günümüze taşıdığı eserlerden bahsetti.

 

Yatırımların Niğde için önemine değinen ve Niğde’deki organize sanayi bölgelerinin yatırımcı için en uygun bölgeler olduğunu söyleyen Başkan Akdoğan, Üniversitenin Niğde’ye katkılarına değindi. Akdoğan, Niğde’nin tanıtımına önem verdiklerini ve bunun için birçok çalışmanın altına imza attıklarını ifade etti.


Daha yaşanılabilir bir Niğde için gayret gösteriyoruz… 
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Belediye Başkanlığı görevine gelmeden önce de Niğde’nin sadece şehircilik açısından değil, genel manada diğer sorunlarını da yakından takip ettiklerini belirterek, “Gördüğümüz eksiklikleri nasıl giderebiliriz, nasıl sorunsuz bir şehir ortaya çıkarabiliriz, yaşanabilir bir şehri nasıl Niğde halkına yaşatabiliriz? Bunun için de projelerimizi, planlarımızı ortaya koyduk ve göreve gelir gelmez çalışmaya başladık. 

Şehrimizi geleceğe taşımak, bölgenin cazip bir ili haline dönüştürebilmek, bölgesinde bir çekim merkezi oluşturmak amacıyla projelerimizi bir bir gerçekleştirmeye devam ediyoruz. 

Belediyemizi daha güçlü, dinamik, kurumsal yapıya kavuşturmak bizim için önemli. Yani belediyeyi gerçekten sorunlarını iyi bilen, bunları sağlıklı projelendirebilen, bunları vatandaşın hizmetine sunabilen, kaynakları verimli kullanabilen bir yapıya dönüştürmeyi ilk hedefimiz olarak belirledik.


Şehirlerin tanıtımı yeni yatırımlar için önem taşıyor… 
Niğde Belediyesi olarak, ilimizin tanıtımını yatırımcı açısından, turizm açısından yapıyoruz. İl dışından yatırımcı davet ediyoruz. Kendi imkânlarımızı onlara tanıtıyoruz, turizm imkânlarını tanıtıyoruz. Dolayısıyla şehirleşme adına çalıştığımız kadar da şehrimizi tanıtmak adına da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Niğde teşvik uygulanan illerin başında geliyor. Niğde ve Bor Organize Sanayi Bölgelerinde yatırımcıları yatırım yapmaya davet ediyorum. Niğde, şartları ve bölgesel konumu bakımından yatırım yapılacak yatırıma en uygun illerin başında geliyor.

 

Seçim öncesi vaat ettiklerimizin çok üzerinde projeler yürütüyoruz… 

Şu an gerçekleştirmekte olduğumuz, devam eden ve planlama aşamasında olan projelerimiz, seçim öncesinde vaat ettiklerimizin çok çok üzerindedir ve projelerimizi de bir bir hayata geçiriyoruz. Dolayısıyla icraatları kısa bir sürede anlatmak mümkün değil.


Bu hizmetlerimizden başlıklar altında bahsedecek olursak; Öncelikle şehrimizi yaşanabilir seviyeye getirmek için alt yapı çalışmalarını başlattık ki bu bütün şehrin ana merkezleri başta olmak üzere yani halkın yoğun kullandığı tüm noktalarda alt yapıları yeniledik. 

Niğde genelinde altyapısıyla birlikte cadde ve sokaklarımızda düzenleme çalışmaları gerçekleştirdik. Asfaltlama çalışmalarımız şehir genelinde devam ediyor. Bu yıl itibariyle merkezdeki bütün ana caddelerin, sokakların tamamını bitirmiş olacağız. Bu tabi merkezle kalmıyor, diğer mahallelerimizde de aynı çalışmaları sürdürüyoruz. 

Sosyal Belediyeciliğe büyük önem veriyoruz… 
Sosyal Belediyecilik alanında önemli çalışmalar gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam ediyoruz. NİĞMEK adı altında meslek edindirme kursları açtık. Bunun yanı sıra gençlerimiz başta olmak üzere onlara yönelik sportif faaliyetlere önem verdik. Belediye Aşevi’ni kurarak günlük iki öğün sıcak yemeği ihtiyaç sahibi vatandaşımıza kapısına kadar ulaştırıyoruz. Diğer yandan kurduğumuz Çopra Pınarı ile öğrencilerimiz başta olmak üzere halkımıza hayırseverlerimizin desteğiyle haftanın 6 günü sıcak çorba ikram ediyoruz. Yardım merkezimizle giyecek ve kuru gıda yardımlarında da bulunuyoruz.

 

Yaşlılarımıza ve Engellilere yönelik uygulamalara ağırlık verdik…
Şehir içi taşımacılığında Engellilerimize uygun halk otobüslerinin alınmasını sağladık. Niğde Valiliğimiz ve İl Özel İdaresinin desteğiyle Engellilerimizi bir dernek binasına kavuşturduk. Bütün cadde ve sokaklarda çalışmalarımız var. Bu çalışmalarda engellilerimiz için kaldırım yapımlarına hassasiyet gösteriyoruz. Sadece bununla sınırlı kalmıyor, bütün park giriş çıkışların, sosyal alanlardaki giriş çıkışların da engellilere uygun şekilde yapılması için özen gösteriyoruz. 

 

Niğde Akıllı Kent Oluyor

NİĞKOS tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; “Niğde Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bugüne teknolojiye, bilime, iletişime önem veren bir belediye olma noktasında gerekli her türlü adımı attık. Bu adımların neticesinde bu sistemin oluşabilmesi için bir alt yapı çalışması gerekiyordu bu alt yapıyı biz tamamladık. Bu yılın sonunda da Niğde Belediyesi olarak Kent Bilgi Sistemi’ne tamamen geçmiş olacağız” dedi.

 

 

 

3 Yılda Geçmiş 20 Yılda Yapılandan Fazla Hizmet Yaptık

Belediye Meclis üyelerine de teşekkür eden Başkan Akdoğan; “Niğde’mizin kültürüne, sanatına, tarihinin tanıtılması konularında çalışmalar yapıyoruz. Üniversitemiz ile işbirliği yaparken, milletvekillerimizle beraber çalışırken, Niğde Belediyesi olarak yaptığımız birtakım hizmetlerden de bahsetmeden geçmemek lazım diye düşünüyorum. Niğde’mizde Düzenli Katı Atık Bertaraf Tesisi kurduk. Bu 7 milyon liralık bir yatırım. Ayrıca Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi’ni gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra Niğde’mizde itfaiye binası yoktu modern bir itfaiye binası yaptık. Biz göreve gelene kadar bir tane kapalı pazar yeri yoktu biz 2 tane yaptık üçüncüsünü planlıyoruz. Niğde’mizin volkanik yapıya sahip olması nedeniyle arsenik miktarı özellikle yaz aylarında yükselir. Şehrimizde arsenik arıtma tesisi yoktu. Biz arsenik arıtma tesisini kurduk. Biz göreve gelene kadar şehrimizde kapalı yüzme havuzu yoktu. Biz kapalı yüzme havuzu yaptık ve bu havuzumuz 12 ay hizmet veriyor. Yine ayrıca 2 tane sosyal tesis yaptık şu anda üçüncüsünü yapıyoruz. Bunların yanı sıra yeni mezbaha ve yeni hayvan pazarı projemiz var bunları da bu yıl gerçekleştireceğiz. Avrupa Birliği’ne sunduğumuz projeler doğrultusunda Kalkınma Bakanlığı’ndan ve Avrupa Birliği’nden aldığımız hibeler var. Projelerimiz nedeniyle Kalkınma Bakanlığı tarafından ödüllendirildik. Niğde Belediyesi alarak o kadar çok hizmet yaptık. Belediye Meclis Üyelerimize de çok teşekkür ediyorum. Meclis Üyelerimiz toplantılarımızda şunu söylüyor; Başkanım siz bizimle beraber geçmiş 20 yılda yapılan hizmetten daha fazlasını yaptık. Peki bunlar Niğde’miz için yeterli mi? Asla yeterli değil daha fazlasını yapmamız lazım. Bugün bir çalışıyorsak yarın iki çalışmamız lazım fakirin fukaranın ve tüyü bitmemiş yetiminde hakkını muhafaza ederek koruyarak çalışmamız lazım”  dedi.

 

 
banner697
Yorumlar (2)
Yavuz KOÇOĞLU 9 yıl önce
külahıma anlat sayın akdogan bunları geldin geleli yapmıs oldugun hicbirsey yok daha belediyenin mecburi yapması gereken hizmetleri yaptık ettik diye uc bes cahil insanı kandırırsın sen ancak istihdam alanları mı actınız hala akkaya sorununu cozemediniz arıtma tesisi calısmıyor nerde hizmet ?
MURAT 9 yıl önce
sayin yavuz bey sen başka bir şehirde yaşiyosun galiba. başkan söylediklerinin tamamini yapti belediyeye gidip yaptikleri yerlerin adresini al gez gör. ondan sonra yapti yada yapmadi dersin. oturduğun yerden gezmeden görmeden yorum yapmak kolay olsa gerek.
Son Yorumlar
Meraba bu göldu görmek istiyorum şuan açikmisiz adresinizdi alabilirmiyim
Meraba bu göldu görmek istiyorum şuan açikmisiz adresinizdi alabilirmiyim
patates ve soğan dağıtmaktan daha kötüsü patates ve soğan dağıtmanın çok buyuk bir icraat gibi duyurulmasıdır. en kötüsü ise; halkın bir kesiminin soğana ve patatese muhtaç hale gelmesine rağmen bedava algısı nedeniyle bu saçmalığa sevinmesidir.
Ziraat odası başkanı Veli Kenar koltuğa yapışmış bı 8şede yaramıyor sadece maaş alıp saltanat sürüyor koltuğu kapan bırakmıyor Niğde Ziraat odası tasfiye edilmeli...
iş ehline verilmiş
21°
kapalı
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 18 Nisan 2021
İmsak 04:28
Güneş 05:55
Öğle 12:46
İkindi 16:28
Akşam 19:26
Yatsı 20:48
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 33 71
2. Fenerbahçe 33 66
3. Galatasaray 33 65
4. Trabzonspor 34 59
5. Alanyaspor 34 52
6. Gaziantep FK 33 51
7. Hatayspor 33 50
8. Sivasspor 33 50
9. Karagümrük 33 49
10. Göztepe 34 46
11. Antalyaspor 34 42
12. Konyaspor 33 41
13. Rizespor 33 39
14. Malatyaspor 33 37
15. Ankaragücü 33 37
16. Kasımpaşa 34 37
17. Kayserispor 33 34
18. Başakşehir 32 33
19. Erzurumspor 34 31
20. Gençlerbirliği 33 31
21. Denizlispor 33 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 30 58
4. Altay 30 54
5. İstanbulspor 30 54
6. Altınordu 31 53
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Tuzlaspor 31 47
9. Ümraniye 30 44
10. Bursaspor 30 43
11. Bandırmaspor 30 39
12. Boluspor 30 35
13. Balıkesirspor 31 35
14. Adanaspor 30 34
15. Menemenspor 30 31
16. Akhisar Bld.Spor 31 26
17. Ankaraspor 30 23
18. Eskişehirspor 31 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 32 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 32 50
8. Everton 31 49
9. Arsenal 32 46
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 32 41
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 31 33
17. Burnley 31 33
18. Fulham 33 27
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 32 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 31 64
5. Real Sociedad 31 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Athletic Bilbao 30 37
11. Celta de Vigo 30 37
12. Osasuna 31 37
13. Cádiz 30 35
14. Valencia 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 31 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@