22.05.2017, 00:16 2364

FETÖ'nün başına gelenleri siz ergen Gestapolara hatırlatmak yazarlık namusumuzdur

İkinci Dünya Savaşı yıllarında İstanbul’da bir turist yasak bölgeye girmekten tutuklanır. Savcı karşısında turist, buranın yasaklı bölge olduğuna dair bir uyarı levhası yoktu, yasak olduğunu nerden anlayacaktım, der.

Savcı, uyarı levhası koyarsak yakalamayız.

İktidardan istediğimiz artık, harbi olun, bir uyarı levhası, muhalif gazete çıkarılmaz, eleştiri yapılamaz, deyin…

Sayıştay raporu yıllarca gelmediği halde yıllarca bütçe meclisten çıkarıldı, sıradan bir hukuksuz değil, bir parlamento darbesi. Ve meşhur bakanın saati, genel müdürün ayakkabı kutusundaki dolarları, Fetö metö, ört üstünü gitsin. Sebep gösterilmeksizin milli iradenin Başbakanı Davutoğlu’nu bir emirle yaka paça al görevden, göm gitsin. Ve 15 temmuz gecesi genelkurmay başkanının dahi karanlıkta kalan rolleri. Ört gitsin. 16 Nisan’da seçim sonucuna sandık oy sayımı değil hakimlerin karar vermesi, ört gitsin. AKP’ye yuvalanmış Fetö'cüler, ört gitsin. Çocuklarını Fetö okullarında okutan onlarca-yüzlerce AKP’li ve saraylı, ört gitsin. Askeri okullara ve hakimlik kurumlarına kayıtlar AKP binalarında yapılıyor, ört gitsin, bu satırlar, yüzlerce sayfa devam eder.

HUKUK'LA DEVLETİN BAĞI KAÇ DEFADIR KESİLİYOR

Her aşamada hukuksuzluklar.
 

Her aşamada "ben yaptım oldu".

Her aşamada "sür eşeği Niğde’ye"...

Hukuk’la devletin bağı her yönden kaç defadır kesiliyor.

Eski toplumlar meşruiyetini kraldan soydan kandan alırdı, modern toplum meşruiyetini hukuk’tan alır.

Hukuk yoksa devlet yoktur.

Türkiye dünyaya korsan haydut devlet görüntüsü vermek için çırpınıyor.

Ülkemizde dinci diye tabir edilen bir siyasi parti tarihin hiçbir döneminde görülmemiş şekilde hem hukuksuzluk içinde hem de çok aşırı bencil…

Bu kadar kendine yontan bencil bir partinin-davanın-siyasetin sonu iyiye alamet değildir, bu bencillik, Yahudi tarihini hatırlatıyor.

Dünya güzeli Sümer-Akad kültürünü bitiren Yahudiler’dir. Sonra, Roma’yla savaşan, Kudüs’ü kana bulayan, sonra Avrupa’da İspanya’dan Fransa’dan İngiltere’den kovulan ve sonra yüzyılımızda Avrupa’nın ortasında gaz odalarında yakılıp dünyalıların kalbini ağlatan, ve hala Ortadoğu'da bitmeyen savaşlara konu olan Yahudiler... Bunların hepsi bir arada yaşayıp yaşayamama gibi büyük insanlık sorunlarıdır.

Yani Yahudilerin başkalarıyla yaşamak konusunda Mısır’da anlaşamadıkları, sonra Kudüs’ten sürüldükleri Babil’de de anlaşamadıkları, sonra yeniden geldikleri Kudüs’te yine anlaşamadıkları ve sonra büyük göçle gittikleri ülkelerin hiç birinde de anlaşamadıkları, tarihi bir gerçek.

Türkler’e amiyane ağızla "göçebe" derler ancak Türkler’in başkalarıyla anlaşamamak gibi bir sorunu olmamıştır, Çinlilerle Hintlilerle İranlılarla Slavlarla Araplarla Ermenilerle Rumlarla en çok evlenen karışan bir millettir, geçtim, bir çok dini kaynaştıran Maniheizm milattan sonra ikinci yüzyılda ortaya çıktı, ancak, Maniheizm sekizinci yüzyılda Uygurlar tarafından bir devlet dini haline getirildi, Budizm, konfüsyüzm, zerdüşlik, Musevilik, Müslümanlık, Hristiyanlık, içinde ne istersen var.

Bu "çoklu" din ihtiyacı niçin baş gösterdi, "şehir" yüzünden, başkalarıyla bir arada yaşamak ihtiyacı yüzünden.

Modern şehirlerde yaşayanlar başka insanlara başka kültürlere başka kavimlere karşı "bencil" olamaz yoksa yaşamaları mümkün değildir ve unutulması imkansız felaketlerin savaşların önünü açarlar.

AKP ÜRKÜTÜCÜ ŞEKİLDE BENCİL

AKP’nin tıpkı Yahudiler gibi kıskanç bir tanrısı var.

Tıpkı Yahudiler gibi onlar Tanrı’yı değil Tanrı bu partiyi ‘seçmiş’ gibi, seçkin, imtiyazlı, korunaklı, baksanıza, haklarında dava soruşturma açabilmek mümkün değil.

Ülkemizde ilk gazetenin çıkma nedeni, hükümdarın emir ve kararlarını duyurmaktı, işte aradan iki yüzyıl geçti, döndük başa.

Bütün gazetelerimiz hükümdarın emir ve kararlarını duyurmak için var.

Aksini söyleyene yaşam hakkı yok.

Yüz yıl önceye kadar bu topraklarda sadece bir kişinin nutuk atma hakkı vardı, o da hutbeleriyle fetvalarıyla padişahın, oysa, yüz yıl içinde dünya çok gelişti, bugün her insanımız nutuk çekebiliyor, kahvede, internet sayfasında, bir şekilde hepimiz "nutuk" hakkına sahibiz, (şimdilik).

Gazetenin kitabın matbaanın yaygınlığı Tanzimat’la kıvılcımlanır ve alevlenmesi için elli altmış yıl beklememiz gerekir, ki, Londra’da ilk radyo istasyonundan henüz üç yıl sonra Türkiye’de radyo yayını başlamıştır.

Bugün elimizde yazı fabrikaları, yüzlerce gazete yazı fabrikası yüzlerce internet sayfası vardır, ve gücünü, modern dünyanın yeni fikir ve hak anlayışları ve tekniklerinden alır.

"MESLEKSİZ" İSLAMCILIK

Osmanlı deyip geçme, bugün eski Osmanlı mezarlarına bakın her bir mermer taşında sarık göreceksiniz, ancak sarık’lar, o mezarda yatanların "mesleklerini" gösteriyordu.

Bugün "mesleksiz" bir İslamcılık-dincilik aldı başını gidiyor.

Sendikalar konuşamıyor, mesleki örgütler konuşamıyor, mühendisler ziraatçılar yazarlar konuşamıyor, peki kim konuşuyor?

Kendine dinci diyen işsiz güçsüz takımı.

Bütün bu mesleksiz işsiz güçsüz takımı toplayalım, hepsi tek bir tane Sözcü yazarı Necati Doğru eder mi?

Kelimenin tam anlamıyla gazete yazarı.

Kelimenin tam anlamıyla muhalif eleştirel bir kalem.

Kırk yıldır her sabah zevkle ve kurcalayıp sorduğu sorularla endişeyle okuduğumuz bir yazar.

Köylülüğü henüz çözülmeden siyasi iktidara yerleşenlere bir ‘yazar’ın ve meslek’in ne olduğunu anlatmak zordur.

Köylülüğün çözülmediği toplumlarda adamı vardır, bizden vardır, ağbi vardır, büyük vardır, ama "yazar" yoktur.

Necati Doğru tek başına bir yazı fabrikası!

Tek başına ‘eleştiri’ fabrikası!

Geçin bunları, bu Sözcü’ye operasyon, çok aşina olduğumuz tam bir "sarı öküz" hikayesine benziyor.

Bugün alınan birkaç kişiye ses çıkartmazsak yarın daha başkası şeklinde mutlak hakimiyete kadar devam edecek, bakınız Fetö operasyonları.

Tabii bu tür operasyonları savcılardan çok başka güçlerin akıl ettiği ve adına "kumpas" dendiğini hepimiz öğrendik, bakınız Fetö operasyonları.

GESTAPO BOZUNTULARI

Mesela şu Pelikan grubu ne iş yapar?

Meşhur oldukları ilk iş çok sevdikleri(!) milli iradenin başbakanı Davutoğlu’na kumpasları, sonra, ona buna tehdit, geliyorum diyen davalar hep önce bu gestapo bozuntuları tarafından seslendirildi.

Tıpkısı Fetö, sanki Fetö’nün meşhur operasyonlarını takip ediyorlar, önce, dedikodusunu yalan yanlış ortaya atıyorlar, sonra birden bir sabah polisler kapınızda beliriyor.

Ve ama acı ve kahırla yaşadık ve gördük ki Fetö’nün bütün operasyonları fos çıktı ve bu memleketin milyar dolarlarını ve kırk yıllık enerjisine mal oldu.

Bu ve benzeri "karanlık odaklara" tavsiyem şudur, Fetö gibi, kör talih zar atmayın, onlar Amerikalı ajanlara sizler saraya biraz fazla güveniyorsunuz, bir davaya inanıyorsanız hukuk içinde ve kurallarıyla oynayın, mesela satranç gibi düşünce ve sabırla yol alın.

Yoksa, Fetö’nün başına gelenler ortada, özellikle siz ergen gestapolara hatırlatmak, yazarlık namusumuzdur.

NEYE UĞRADIĞINIZI ŞAŞIRIRSINIZ

Fetö’nün kendini haşa Allah sanıp savcı ve hakim ve medyada kelle kestiği günlerde Fetöcüler’e söylediklerimizi aynen size de söylüyorum:

Bu topraklarda hukuka inanmış milyonlar yaşıyor, efendilik, ağalık, reisçilik’i bu halk başınıza yıkar, neye uğradığınızı şaşırırsınız.

Çünkü bu toprakların halkı İstiklal savaşından bugüne efendiye beyfendiye değil sadece ‘hukuk’a baş eğer..

Hukuksuzlukları, dedikoduları, kumpasları, tek tek başınızda patlatmak hem insanlık hem hukuk hem vatan görevimizdir.

Kodesdeki Fetöcülerin acıklı hallerine bakın ve yalandan dedikodudan hukuki belge inşa etmekten vazgeçin.

Delikanlı olun, açıkça bize "gazete" çıkartamazsınız, deyin, açıkça "eleştiri muhalefet" yapamazsınız deyin, Fetö’nün kapatma karılarının salya yazıları ve ithamlarıyla bu ülkenin en büyük muhalif gazetesine dokunmayın.

Muhalefetteyken de hukuksuzca para çaldınız iktidardayken de, ne deniz fenerlerinizi soruşturan çıkabildi ne ayakkabı kutularınızı, o yalandan siyaseten sevdiğiniz Menderes için en yakın arkadaşları söylemiştir, Menderes demokrasinin babasıdır, diyorlardı, doğrudur diyordu hatıratlarında, demokrasinin anasını düdüklemiştir.

Hukuk’tan düdüğe çoktan geçtik, sonrası, nereye?
 

Yorumlar (0)
Son Yorumlar
Zihniyet belli.Benim hırsızım iyidir.
Tabikide herkesin hakkı aday olmak BOR HABER ama şuanki aktif başkandan herkes memnun Kani Demirbilek Başkan iyi bir insan sanmıyorum kötü diyecek çıkmaz o yüzden yol yordam bilen kişi daha hayırlı olur Kani başkanımla yola devam başarılarını temenliği ediyorum
arkadaşlar fedarasyonun bıle ne olduğunu bılmeyen arkadaşlar bıle bakıyorum yorum atıyor kanı başkan yıllardır hem kişiliyle hem duruşuyla ve tecrubesıyle bu görevı layıkıyla yapıyor bırde ankarada niğdeyı temsıl edıyor soruyorum size niğdede 30 a yakın oda başkanından hangısı ankaraya fedarasyona secıldı eğerkı bız milliyetcıysek ankaraya secılen bır hemşerımızı desteklememiz gerekır.
4-5yabancı transferle, iyi yerlere gelinebilir.
Yıllarca oda başkanlığı yapmış başkan vekilliği yapmış federasyona bile secılmış tecrubesıyle kanı başkan bu, secimi alır
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 17 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 21 50
2. Konyaspor 20 39
3. Hatayspor 21 35
4. Başakşehir 20 34
5. Adana Demirspor 21 34
6. Fenerbahçe 21 33
7. Beşiktaş 21 32
8. Alanyaspor 21 32
9. Gaziantep FK 21 31
10. Sivasspor 21 30
11. Karagümrük 21 30
12. Kayserispor 21 28
13. Galatasaray 21 27
14. Giresunspor 21 25
15. Antalyaspor 21 23
16. Göztepe 21 21
17. Kasımpaşa 21 21
18. Altay 21 18
19. Rizespor 21 18
20. Ö.K Yeni Malatya 21 15
Takımlar O P
1. Ümraniye 20 42
2. Ankaragücü 20 42
3. Erzurumspor 20 38
4. Eyüpspor 20 36
5. Bandırmaspor 20 33
6. İstanbulspor 20 33
7. Samsunspor 19 30
8. Adanaspor 19 29
9. Tuzlaspor 20 27
10. Gençlerbirliği 19 26
11. Manisa Futbol Kulübü 20 25
12. Boluspor 19 24
13. Kocaelispor 20 24
14. Keçiörengücü 20 23
15. Menemen Belediyespor 20 23
16. Altınordu 20 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 20 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 22 56
2. Liverpool 21 45
3. Chelsea 22 43
4. West Ham United 22 37
5. Arsenal 20 35
6. Tottenham 18 33
7. M. United 20 32
8. Wolverhampton Wanderers 20 31
9. Brighton 20 28
10. Leicester City 18 25
11. Crystal Palace 21 24
12. Southampton 21 24
13. Aston Villa 20 23
14. Brentford 21 23
15. Leeds United 20 22
16. Everton 19 19
17. Watford 19 14
18. Norwich City 21 13
19. Newcastle 20 12
20. Burnley 17 11
Takımlar O P
1. Real Madrid 21 49
2. Sevilla 20 44
3. Real Betis 20 34
4. Atletico Madrid 20 33
5. Real Sociedad 20 33
6. Barcelona 20 32
7. Rayo Vallecano 20 31
8. Villarreal 21 29
9. Athletic Bilbao 21 28
10. Valencia 20 28
11. Espanyol 20 26
12. Osasuna 20 25
13. Granada 20 24
14. Celta Vigo 20 23
15. Elche 21 22
16. Mallorca 20 20
17. Getafe 20 18
18. Deportivo Alaves 20 17
19. Cadiz 20 14
20. Levante 20 11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@