Şahenk ’lerin yeni şirketinde memleket esintileri

Hemşehrimiz Ferit Şahenk Niğde’nin eski adını yeni şirketinde yaşatacak.

EKONOMİ 24.06.2012, 22:29 24.06.2012, 22:29
2590
Şahenk ’lerin yeni şirketinde memleket esintileri
banner830
 Hemşehrimiz Ferit Şahenk Niğde’nin eski adını yeni şirketinde yaşatacak.

Haber : Fatma TAN  Borhaber.net


Borhaber.net sitemizde de yayınlamıştık,  geçtiğimiz günlerde Niğde Üniversitesi bünyesine Türkiye’de bir ilk olacak olan Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi kurulması çalışmalarına start verilmişti. Bu habere birde 200 kişilik öğrenci yurdu yaptırılacağı bilgisi de eklenmişti.

Bu çalışmaların ardından bir diğer çalışmada Niğde ve tanıtımı için çok etkili olacak olan yeni bir şirket kuruldu. Geçen yılın sonunda İstanbul Etiler’deki ünlü Nusret et restoranını alan Şahenk, geçtiğimiz günlerde “Nahita Restoran İşletmeciliği” adı altında yeni bir şirket kurdu.

Bilindiği gibi Nahita Niğde’nin eski ismi. Buram buram memleket kokan Nahita Restoran İşletmeciliği şirketi ile Şahenk’in satın aldığı Nusret de dâhil olmak üzere yeni restoranlar Nahita şirketinin markaları olma yolunda ilerliyor.  


Yorumlar (4)
ilkin özdemir 9 yıl önce
zenginin malı züğürdün çenesini yorar
gideriz bir niğde tava yeriz 9 yıl önce
istanbulun neresindeymiş gidekte bir niğde gazozu içek
anca hava 9 yıl önce
insan gelirde memleketine buyuk bir yatırım yapar
Kolay mı? ( Gökhan ÖZBEK) 9 yıl önce
kolaymı öyle nahita ve tyna yada başka bir ismi kullanmak. tyn medya olarak ocak ayından itibaren bu isimlerin patentini üzerimize aldık. adamlar şirket kurmuş ama haberleri yok o isme biz domailn biel aldık. mecburen niğde ye bu yatırımı ya yapacaklar yada bu hakkımızdan vaz geçmeyceğiz böylece sözde niğdelilik yapamayacaklar mecburen şirketin isimini değiştrimek zorundalar. hadi bakalım doguş grubu bir kez olsun niğdeye yatırım yapta bizde haklarımızdan feragat edelim yoksa www.nahitarestoran.com, nahitarestoran.net ve nahita isminin patentinin bizde olduğunu hatırlatır ve yatırım olmadığı sürece size vermeyeceğimizi ilan eder, aksi durumda isimle niğdelilik yapılamayacağını size söyler, sizde başka bir isim bulmak zorunda olursunuz ki bu kadar haber ve anlşamadan sonra edeceğiniz zarar da yanınıza kar kalır...
Son Yorumlar
Çocuk evlilikleri ile ilgili mücadele konulu, Sağlık Müdürlüğü ve Niğde Üniversitesinin 2012 de güzel bir projesi vardı.Projeyi Valilik de destekliyordu.Ama zamanın sağlık Müdürü 'daha sonra FETÖ den ihraç edildi)bu proje çalışmasını durdurdu daha doğrusu iptal etti.Bu hainlerin her konuda ihanetleri olduğu gibi bu konu da da ihanetlerinin bedelini Niğde halkı ödedi.FETÖ cü eski sağlık müdürüne bazı siyasiler sahip çıktı FETÖ borsası doktor olarak memuriyete geri döndürüldü.Şimdi nerelerde ne iş yapıyor bilmiyoruz ama Niğde halkına ihanetleri oldukça fazla oldu.Bu kişiye en fazla destek çıkan eski il başkanı muhasebeci vatandaş da siyaset çöplüğündeki yerini aldı.
Sayın Başkan Nutuk da dağıtmanızı bekliyoruz.
En iyi Tacirlik günümüzde Din üzerinden yapılıyor. Her zaman böyle olmuştur ve Olmaya devam edecek gibi Sanki Cami yaptırmak isteyenler O bölgedeki camilerin adedini ve Cemaat sayılarını hesaplasalar böyle şeyler Sadece Din istismarıdır Bu Arkadaşlar Cumadan Cumaya Camiye geliyor oda siyasetçi oldukları için birşeylerin üzerini örtecek hareketler bunlar
Sözde AVM' mizde olacaktı.
Cami yaptırıyoruz derler, belediyeden iki akrabası kendi çift maaş alır.
10°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:21
Güneş 05:50
Öğle 12:45
İkindi 16:29
Akşam 19:30
Yatsı 20:53
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@