Niğde'de Toplu Taşıma Ücretlerine Zam Geldi

Niğde Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı Belediye Başkan Vekili İdris Bayram başkanlığında yapıldı.

Niğde'de Toplu Taşıma Ücretlerine Zam Geldi

Niğde Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı Belediye Başkan Vekili İdris Bayram başkanlığında yapıldı. Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda gündemle ilgili 9 madde karara bağlandı.

Eylül ayı meclis toplantısında, yoklama ve bir önceki döneme ait kararların tasvibinin ardından Şehir İmar Planı'yla ilgili 5 madde müzakere edilerek karara bağlandı. Şehir İmar Planı'nda tadilat, talep ve teklifler görüşülmek üzere İmar Komisyonu'na havalesi yapıldı.

Taşıma Ücretleri Artırıldı

Toplantıda S.S.51 nolu taşıyıcılar kooperatifinin taşıma ücretlerinin artırılması hususundaki Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi yapılan rapor görüşüldü ve ücretlerin artırılması oy birliğiyle kabul edildi. Yeni ücretler; katlı öğrenci ücreti: 1,50 TL, kartlı siviller: 2,00 TL, kartsız öğrenci: 1,75 TL, kartsız sivil: 2,50 TL olarak belirlendi.

Belediyeye ait Pazartesi Pazarı'nda panayır ve hediyelik eşya satışı yapılması hususunda Plan ve Bütçe komisyonuna sevk edilen rapor, belediye meclisinin kişilere yer tahsisi yapma yetkisi bulunmadığından ve fuar ve panayır yerleri ancak ihaleyle kiraya verileceği düşünüldüğünden belediye meclisinde reddedildi.

Okul servis araçlarının öğrenci servisi fiyatlarındaki değişiklik talebinde rapor hazırlanması üzere Plan ve Bütçe Komisyonu'na sevk edildiği toplantıda taksicilerin taksimetre ücretlerinin yeniden değerlendirilmesiyle ilgili uygun görülen talebin incelenip rapor hazırlamak üzere Plan ve Bütçe Komisyonu'na sevki yapıldı.

Dilek ve temennilerin alınmasının ardından bir sonraki toplantının 6 Ekim 2017 Cuma günü saat: 16.00'da yapılmasının kararlaştırılmasıyla toplantı sona erdi

Kaynak: TİYO AJANS
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
GAFUR - 1 yıl önce
BELEDİYE NİĞDENİN KUZEY DOĞU TARAFINI ÇOK İHMAL EDİYOR. TREN GARINDAN DİTAŞIN ALT KISMINA KADAR OLAN YERLER HİZMET GÖRMÜYOR. PATATES ARAŞTIRMANIN ETRAFI, TMO ETRAFI, ESKİ UN FABRİKASININ ETRAFI, TABAKHANE DERESİNİN YUKARI KISMI, ALAKUŞ YOLUNUN BAŞLANGICI.
Avatar
Hacer - 1 yıl önce
Riskli alan çalışması için belediyeden hiç haber yok. Mastır planı yapılıp kentsel dönüşüm yapılacaktı.
Avatar
ALPER - 1 yıl önce
NİĞDE KENTSEL DÖNÜŞÜMLE;
Öncelikli afet riski altındaki alanların dönüşümü tamamlanacak, güvenilir, yalıtımı tam olarak sağlanmış, asgari konfor koşullarına sahip, enerji tasarrufu sağlayan ve çevre dostu yapılar inşa edilecek, yerel malzeme kullanımı teşvik edilecek, üretim sektörü hareketlenecek, yeşil çevre ve sosyal donatı alanlarıyla bütünleşen kent merkezlerimiz daha da güzelleşecek ve 24 saat yaşayan şehirler oluşturulacak.
Bu kapsamda;
Merkez İlçesinde 1 adet alan “Riskli Alan” ilan edildi. Riskli alanın toplam büyüklüğü 550 hektar, toplam nüfusu 25.000 kişi, toplam bina sayısı 6.800 adet, toplam birim sayısı yaklaşık 6.800. Bu risk alanlarında yapılacak dönüşüm çalışmalarıyla Niğde İlinde güvensiz yapılaşmanın önüne geçilecek, sürdürülebilir yaşam alanları oluşturulacak. Ayrıca; 15 binada 215 adet birimin risk tespiti yapılmıştır. Bu binalardan 156 adedi yıkılmıştır.
Niğde İline sadece kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bugüne kadar 577.307 TL kaynak ayırdı.
Avatar
Yetmez kardeşler - 1 yıl önce
Çok az zam gelmiş . Şehir içi 3.50 TL den az olmamalı. Bir an evvel bu durum duzeltilmeli. Yetmezzz
Avatar
Bu artış çok ama çok az. Daha da artması lazim - 1 yıl önce
2 TL çok az Niğde için. Hele öğrenci 1.5 TL . Bu nedir yaa. Ekonomi bu kadar iyiyken sadaka gibi 2 TL nedir? Daha da artmali
Avatar
Yılmaz güneş - 1 yıl önce
Koşa koşa hacidan zam yapmaya mı gelmiş