KOP Sempozyumu hazırlıkları sürüyor

Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu düzenlenecek

EKONOMİ 30.11.-0001, 00:00 23.09.2013, 20:02
529
KOP Sempozyumu hazırlıkları sürüyor
banner830
 KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (ÜNİKOP), 14-16 Kasım 2013 tarihlerinde dönem başkanlığını yürüten Selçuk Üniversitesi'nin ev sahipliğinde “Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu” düzenleyecek.


2012 yılında kurulan Selçuk, Niğde, Aksaray, Karamanoğlu Mehmetbey, KTO Karatay, Mevlana Üniversitelerini bir çatı altında toplayan ve KOP İdaresi'yle yakın ilişki içinde çalışan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği, Kasım ayında Konya'da yapılacak olan Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu hazırlıklarına devam ediyor.

“Onursal başkanlar Davutoğlu ve Yılmaz”

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, KOP Bölgesindeki 7 üniversite ile Türkiye’deki üniversitelerin en üst düzeyde temsil edileceği sempozyumun Onursal Başkanlığını Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın yapacağını söyledi.

Sempozyumun amacının Bölgesel Kalkınma alanında çalışmalarda bulunan bilim insanları, uygulamacıları ve üniversiteler dışındaki araştırmacıları, STK’ları, yerel basını ve özel sektör temsilcilerini buluşturarak karşılıklı fikir alışverişinde bulunabilmelerine zemin hazırlamak olduğunu vurgulayan KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, sempozyumun yoğun ilgiyle karşılandığını ifade etti.

Sempozyumda sunulacak çalışmaların sadece akademik alanda olmadığını ifade eden Başkan Babaoğlu, bu bölgenin kalkınması için görüşlerini ifade edecek herkesi sempozyuma davet etti. Sempozyum ile ‘KOP Bölgesindeki Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray illerinin kalkınması ve gelişmesi için neler yapılabilir’ sorusuna cevap arandığını belirten KOP İdaresi Başkanı Babaoğlu, “Hazırlıklarına devam ettiğimiz sempozyum, KOP Bölgesi'nin doğal ve kültürel varlıkları ile ekonomik, sosyal ve manevi değerlerinin ulusal düzeyde bilinirliğini artırmanın yanı sıra bölgenin varlık ve sorunlarının tartışma zeminini genişletmeyi hedeflemektedir. Sempozyum, KOP Bölgesi’nin kalkınması, bölgeyi ülkeye ve dünyaya açacak çalışmaları ortaya çıkaracaktır. Bölgemizi kalkındırmada önemli bir motor gücü olan ÜNİKOP Üniversitelerimize, rektörlerimize ve sempozyuma katkı sunanlara teşekkür ediyor, Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu’nun bölgemize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.  

Yorumlar (0)
Son Yorumlar
Çocuk evlilikleri ile ilgili mücadele konulu, Sağlık Müdürlüğü ve Niğde Üniversitesinin 2012 de güzel bir projesi vardı.Projeyi Valilik de destekliyordu.Ama zamanın sağlık Müdürü 'daha sonra FETÖ den ihraç edildi)bu proje çalışmasını durdurdu daha doğrusu iptal etti.Bu hainlerin her konuda ihanetleri olduğu gibi bu konu da da ihanetlerinin bedelini Niğde halkı ödedi.FETÖ cü eski sağlık müdürüne bazı siyasiler sahip çıktı FETÖ borsası doktor olarak memuriyete geri döndürüldü.Şimdi nerelerde ne iş yapıyor bilmiyoruz ama Niğde halkına ihanetleri oldukça fazla oldu.Bu kişiye en fazla destek çıkan eski il başkanı muhasebeci vatandaş da siyaset çöplüğündeki yerini aldı.
Sayın Başkan Nutuk da dağıtmanızı bekliyoruz.
En iyi Tacirlik günümüzde Din üzerinden yapılıyor. Her zaman böyle olmuştur ve Olmaya devam edecek gibi Sanki Cami yaptırmak isteyenler O bölgedeki camilerin adedini ve Cemaat sayılarını hesaplasalar böyle şeyler Sadece Din istismarıdır Bu Arkadaşlar Cumadan Cumaya Camiye geliyor oda siyasetçi oldukları için birşeylerin üzerini örtecek hareketler bunlar
Sözde AVM' mizde olacaktı.
Cami yaptırıyoruz derler, belediyeden iki akrabası kendi çift maaş alır.
10°
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:21
Güneş 05:50
Öğle 12:45
İkindi 16:29
Akşam 19:30
Yatsı 20:53
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@