AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı Kırşehir’de Yapıldı.

Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, 22 Aralık 2014 Pazartesi günü, Kırşehir’de bulunan Makissos Otel Toplantı Salonu’nda yapıldı.

AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı Kırşehir’de Yapıldı.

banner830

  

 Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, 22 Aralık 2014 Pazartesi günü, Kırşehir’de bulunan Makissos Otel Toplantı Salonu’nda yapıldı.
           
Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığındaki toplantı Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri Valilerinin yanı sıra Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirildi.


 
Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi.
 
Toplantımız, bir önceki Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararlarla ilgili çalışmaları değerlendirerek başlayacaktır.
Geçtiğimiz ay, 2014 yılı Teknik Destek kapsamında başarılı olan 37 proje ile sözleşme imzalanmış olup, uygulama aşamasına geçilmiştir. 34 proje için toplamda 316.780,58 TL  tutarında kaynak aktarılmıştır. Projelerin uygulama aşamalarının Aralık ayında tamamlanması planlanmaktadır.
Öte yandan Kapadokya tanıtım kitapçığı ve internet sitesi hazırlık çalışmaları devam etmektedir.
Yine geçtiğimiz ay, Aksaray’da ve Nevşehir’de İŞ-KUR İl Müdürlükleri ile ortak olarak kariyer fuarları gerçekleştirilmiştir.
 
Geçen ayın bir diğer çalışması ise, Aksaray’da 30, Kırşehir’de, Nevşehir’de ve Niğde’de de 60’ar girişimciye yönelik olmak üzere toplam 7 girişimcilik eğitimi kapsamında 210 kişiye eğitim verilmiştir.
 
Bu toplantının önemli gündem maddelerinden biri, Ajans İnsan Kaynakları Politikası Raporunun Yönetim Kurulu’na sunulması olacaktır. Ahiler Kalkınma Ajansı İnsan Kaynakları Politikası; 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun’un “Personel Rejimi, Bütçe ve Denetim” başlıklı 4'üncü Bölümü ile 25 Temmuz 2006 tarih ve 26239 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği" esas alınarak hazırlanmıştır. Ahiler Kalkınma Ajansı, bölgeyi ulusal ve yerel rekabet koşullarına hazır hale getirmek ve stratejik hedeflerine ulaşabilmek için en önemli sermayesi olan insan kaynaklarını planlamayı öncelikli hedef olarak benimsemiş ve politikalarını bu doğrultuda geliştirmektedir.
 
Toplantının bir diğer gündem maddesi Ajans Stratejik Planın Yönetim Kurulu’na sunulması olacaktır. Söz konusu plan sadece “kurumsallaşmaya yönelik” olarak hazırlanmıştır. Plan hazırlama sürecinde iki çalıştay organize edilmiş ve sorunlar ile kurumsallaşmayı hızlandıracak alanlar tespit edilmiştir. Bu çalışmalar sırasında Ajans uzmanlarının yakın iletişim içinde olduğu Ajans dışındaki diğer paydaşların düşünce ve önerileri de dikkate alınmıştır.
 
Diğer konuların görüşülmesiyle devam edecek olan toplantımız gelecek bir ay için planlanan çalışmaların görüşülmesiyle sona erecektir”
 

Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması kesinlikle yasaktır... Hukuki işlem yapılır...
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.