banner779

Üniversite hayali ve hayatı bitti derken... Bor'a Müjde...

Önceki rektör Adnan Görür'ün ardından Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü olan Prof.Dr. Muhsin Kar' Üniversiteye ivme kattı. Yaz okulu açılması kararı ve bir çok yeni bölümün açılması Niğde'de menmunluk yarattı.

Üniversite hayali ve hayatı bitti derken... Bor'a Müjde...

banner795
Önceki rektör Adnan Görür'ün ardından Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü olan Prof.Dr. Muhsin Kar' Üniversiteye ivme kattı. Yaz okulu açılması kararı ve bir çok yeni bölümün açılması Niğde'de menmunluk yarattı. Bor İlçesinde ise bitme noktasına gelen Üniversite hayali ve hayatını yeni açılan bölüm ile bir nebze olsun yaşatılacağı heyecanı oluştu. 

Sağlık alanında yaptığı çalışmalarla, Niğde ilinin sağlık standartlarına katkı sağlamaya devam eden Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Senatosu, “Bor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu”nun açılması teklifini kabul etti.

Üniversite Senatosu tarafından kabul edilen, Bor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulunun açılmasına ilişkin teklif, önümüzdeki günlerde Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığının onayına sunulacak. Yapılan başvurunun Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilmesi halinde ise gerekli akademik personel istihdamı ile altyapı tamamlanarak Bor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu faaliyete geçirilecek.

Şehrin, bölgenin ve ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda hareket eden Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi; son yıllarda gelişmiş ülkelerde tedavi edici rolleri ve halk sağlığı yaklaşımlarıyla, sağlık hedeflerinin ayrılmaz bir parçası olan fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında hizmet vermek için çalışmalarına hızla devam ediyor.

Birey ve toplum sağlığını önemli ölçüde etkileyen, sosyal ve ekonomik kayıplara ve çeşitli fonksiyon bozukluklarına neden olan hastalık, yaşlılık, ağrı, yaralanma gibi durumlarda düzeltici, geliştirici ve fiziksel yetersizliği en aza indirici uygulamaları gerçekleştirebilen fizyoterapistler yetiştirmek amacıyla açılması planlanan, Bor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, hali hazırda hizmet veren Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Bor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile tamamlayıcı bir yapı içinde olacak.

4 yıllık lisans eğitimi alacak öğrenciler için bulunmaz bir fırsata dönüşecek bu tamamlayıcı yapı, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Bor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesinin hizmet kalitesini artıracağı gibi öğrencilere de teorik bilginin yanında pratik ve uygulama cephesi ile staj imkânları açısından birçok kolaylık sağlayacak.

Ülkemizin ve bölgemizin fizyoterapist ihtiyacını karşılamaya yönelik yapılan çalışmalar sonucu alınan karar ile; uzman hekim tarafından tanısı konmuş hastaların, fizyoterapi ve rehabilitasyon programını planlayıp uygulamanın yanı sıra sağlıklı kişilerde özel egzersiz ve eğitim programları ile fiziksel uyumu artırarak hastalık ve sakatlıkların önlenmesini ve fiziksel tedavisini sağlayacak nitelikli personel yetiştirilmesi ve ayrıca sağlık alanında kalifiye işgücüne katkı sağlanması planlanıyor.
 

Kaynak: TİYO AJANS
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kanma hemşerim - 9 ay önce
Anca bina yapıp, işsiz mezun veren üniversite açın. Bu memlekette et 60 TL. Saman bile ithal, dolar 4.50 TL. İhtiyacımız olan şey fabrikadır. Yatırım diye göz boyamaktır yapılan. Borlu kandırılıyor
Avatar
Olmazzzzz - 9 ay önce
İnandıkmı hayır
Avatar
hekim - 9 ay önce
yılmazıda oraya müdür yapın elinize sağlık.ne fizyo terapistler mezun olur sormayın gitsin.
Avatar
Borlu - 9 ay önce
Allah rahmetli bakanımız doğan baran dan ve mahmut uğur Çetinden razı olsun. Biri başladı biri bitirdi fizik hastanemizi.
Avatar
Bor işi. - 9 ay önce
Ha ri ka bi haber, tam bora layık bi açılım.bakan olacak adam, vekilinizin bora seçim öncesi şeker fabrikasından bile büyük istihdam yatırımı..... Şimdiden başlamıştır müdür kim olsunn muhabbeti. Hadi hadi iyisiniz memursenliler.....
Avatar
Müdürü de - 9 ay önce
Zengenliler olsun. Pek sever borun adamı zengini, qarapınarı, qonyayı. Tüm çalışanlar qonyayı olsun...
Avatar
Müdürü de - 9 ay önce
Zengenliler olsun. Pek sever borun adamı zengini, qarapınarı, qonyayı. Tüm çalışanlar qonyayı olsun...