Türk Eğitim-Sen Niğde Şubesinden İddialara Cevap

Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı İhsan UĞRAŞ, sendikalarını da ilgilendiren şekilde yayınlanan bir yazıya karşı tepki gösterdi.

EĞİTİM 28.07.2016, 13:47 01.08.2016, 22:44
3143
Türk Eğitim-Sen Niğde Şubesinden İddialara Cevap
banner830
Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı İhsan Uğraş’ın açıklaması aynen şöyle;
 
Türk Eğitim-Sen, 4688 Sayılı Yasa ile kurulmuş bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Kurulduğu tarihten itibaren “Bizim İlkemiz, Önce Ülkemiz”, “Türkiye Sevdamız, Ekmek İçin Kavgamız” düsturu ile hareket eden; her zaman ve zeminde devletin milletle bölünmez bütünlüğünü savunmuş ve bu konuda en küçük bir taviz dahi vermemiştir.
Türkiye Kamu-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların ve bu sendikalara üye olan kamu çalışanlarının, devlet ve ülkemiz söz konusu olduğunda son derece hassas olduğu herkesin malumudur.
Türkiye Kamu-Sen, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili en baştan beri devletimizin yanında yer alarak darbecilere karşı kesin ve net tavrını ortaya koymuştur. Devletin milletle bölünmez bütünlüğü konusunda tavrı ve hassasiyeti bilinen sendikamızın, farklı tavır alması da zaten düşünülemez.
Ancak, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra sendikamızı kesinlikle tasvip etmediğimiz bu olayın içine çekmek isteyen bir kısım karanlık yapılar, somut hiçbir veriye dayanmadan, sadece kendi kirli emellerine ulaşmak için iftira kampanyasına başlamışlardır.
Yerel bir internet sitesinde yayınlanan, hiçbir belge, bilgi ve gerçeğe dayanmayan mesnetsiz haber, sanki Türk Eğitim-Sen’in bu yapıya sahip çıktığı, sadece Aktif Eğitim-Sen ve Türk Eğitim-Sen üyelerinin açığa alındığı algısı oluşturmaya yönelik, maksatlı yapılmış bir haber düşüncesi uyandırmaktadır.
Haberde bahsi geçen S.K. isimli şahsın, “Aktif Eğitim Sen ve Türk Eğitim-Sen diyalog ve transferlerinde köprü olduğu” şeklinde bir ifade kullanılmıştır. Bu ifade Türk Eğitim-Sen’e karşı atılabilecek en büyük iftira ve aşağılama ifadesidir. Türk Eğitim-Sen kendi kararlarını alıp uygulayabilecek, kimlerle ne şekilde diyalog kuracağına karar verebilecek yeterlilik ve tecrübeye sahip bir sendikadır. Hiç kimsenin arabuluculuk yapmasına, mezkur ifadeyle “diyalog ve transferlerinde köprü” olmasına ihtiyaç duymayacak kadar kurumsal kimlik ve yeterliliğe sahiptir.
Ayrıca haberde geçen “İddialara göre; görevden alınan idarecilerin büyük çoğunluğu; Aktif Sen'e mensup FETÖ'cüler ile Türk Eğitim-Sen'de kendini gizlemeye çalışan stratejik FETÖ'cülerden oluşuyordu.” ifadesi de gerçeği yansıtmamaktadır. 2014 Ağustos ayında görevden alınan okul müdürlerinden Türk Eğitim-Sen üyesi olanların FETÖ tabir edilen yapı ile bağlantılarının bulunduğu tamamen iftiradır. Bu iddiayı ortaya atanlar, bu iddialarını kanıtlamakla yükümlüdürler. Aksi halde bu iftirayı atanlar, teşkilatımızın nezdinde müfteri olarak addedileceklerdir.
 Haberde bahsedilen Niğde Valiliği önünde yapılan eylem/basın açıklaması tamamen sendikamız tarafından organize edilmiş bir eylemdir. Yapılacak eylem daha önceden basın yolu, sosyal medya ve SMS ile üyelerimize duyurulmuştur. Eyleme katılmaları ve destek vermeleri amacıyla sendikamız diğer sendikalardan hiç biri ile görüşmemiş ve anlaşmamıştır. Basın ve sosyal medya aracılığı ile üyelerimize yaptığımız çağrıdan haberi olan başka sendika üyeleri destek amaçlı eylem alanına gelmişlerdir. Basında da yayınlanan haber ve haber görüntülerinin incelenmesinden de anlaşılacağı gibi Türk Eğitim-Sen haricinde hiçbir sendika veya sendika üyesi orada resmi olarak basın açıklaması yapmamışlardır. Basın açıklaması ve eylemin tüm süreci tamamen sendikamızın kontrolünde gerçekleşmiştir. Basın açıklamasından önce güvenlik güçlerimiz ile yaşanan diyaloglarda, o anda orada bulunan sendikamız üyeleri ve diğer sendika üyelerinin münferit müdahaleleri için de sendikamızın suçlanması mümkün değildir.
Bu açıklamalar ışığında, açığa alınan devlet memurlarının sadece Aktif Eğitim Sen ve Türk Eğitim-Sen üyelerinden ibaret olduğu algısı oluşturulmaya çalışılması, en hafif ifade ile akıl tutulması ve Türk Eğitim-Sen düşmanlığı olarak adlandırılabilir.
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Sayın İsmail KONCUK, geçtiğimiz günlerde açığa alınmalar ile ilgili bir basın açıklaması yapmış, basın açıklamasında bu tür açığa almaların sendikal bir operasyon olmadığını özellikle vurgulamıştır.
            Genel Başkanımız yaptığı açıklamada:
“Bir takım provokatif haberlere cevap olması bakımından aşağıdaki bilgileri paylaşmak gerekli olmuştur. Milli Eğitim Bakanlığında açığa alınan eğitim çalışanlarının sendikal dağılımı aşağıdaki gibidir.
*Memur Sen-Eğitim Bir Sen:3318
*Türkiye Kamu Sen-Türk Eğitim Sen:1371
*KESK-Eğitim Sen:88
*Aktif Eğitim Sen: üyelerin tamamı (Aldığımız bilgi bu şekildedir, rakam olarak bilmiyoruz.) (1)
Türk Eğitim Sen üyeleri ile ilgili yaptığımız çalışmada, bir çoğunun bir bankada hesap açmak, söz konusu banka yoluyla para yollamak, bir gazete aboneliği, facebook paylaşımları gibi genellikle suç tanımına girmeyecek isnatlarla açığa alındığı anlaşılmaktadır. Telaşa düşmeye gerek yoktur, yetkililerle yaptığım görüşmeye göre, en fazla 3 ay içinde her şey ortaya çıkacak, suç tanımına girmeyen isnatlarla açığa alınanlar göreve iade edilecek ve mali hakları da ödenecektir. Türkiye Kamu Sen, bu süreçte üyelerine hukuki destek verecektir. Hangi sendika üyesi olursa olsun, masum insanların masumiyetinin ortaya çıkması ve adil bir soruşturma süreci yaşanması için Türkiye Kamu Sen sendikal sorumluluklarını yerine getirmekten asla imtina etmeyecektir. Ülkenin birliğine, beraberliğine kast etmiş kişi ve gruplar varsa onlar da ortaya çıkarılmalıdır.” diyerek sendikamızın net görüşünü kamuoyu ile paylaşmıştır.
            Türk Eğitim-Sen bugüne kadar hep hakkın, haklının yanında olmuş ve olmaya da devam edecektir. Çeşitli olayları bahane ederek Türk Eğitim-Sen’e iftiralarla kinini kusmaya çalışanlar bugüne kadar sendikamıza engel olamamışlar ve olamayacaklardır.
            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 
Kaynak: TİYO AJANS
Yorumlar (4)
ülkücü 4 yıl önce
ihsan uğraş boş işlerle uğraşıyorsun ben seni meydanda insanlar darbeyi purotosto ederken meydanın arka sokagından kacarken gördüm.senin gibi adamların hangi mantıkta olduğunu biliyoruz.yapacagın en güzel şey sendika başkanlığını bırakmandır.senin sözlerinin kamuoyunda bir karsılığı yoktur
Borlu 4 yıl önce
Hiç bir avukat açığa alınanlara hizmet vermezken Tes avukatı hizmete devam...
semerci 4 yıl önce
Elle kolkola gezerken yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmezken keyfinize göre atamalar yapılırken bu hainlerin kapısında bir koltuk için yalanırken bir şey yoktu. I zaman madur olan Kamusen üyeleri ve onlara sendika etiği adına sahip çıkan ihsan uğraş vardı. Laf soylerken utanın biraz. Bunların hainliğini iHsan uğraş söylerken siz kapılarında yalanıyordunuz en hafif ifadesiyle. Bugüne getirdiğiniz bu pisliğin sorumlusunu arıyorsanız donun kendinize bakın... Ve utanın ne olur...
Niğdeliden Borlu adıyla yazana 4 yıl önce
http://www.borhaber.net/m/asayis/nigde-de-feto-cu-isadamlari-ve-esnafa-operasyon-h21104.html
Sağlık Sen başkanınızla yönetim üyeleri fetöcü diye görevden alınmış. Eleştirmiş olmak için İhsan Uğraşı eleştirenler başkanlarına sahipmi çıkacaklar yoksa dirsekmi gösterecekler bekleyip görecez.
Son Yorumlar
(7)
bu iktidar 19 yılda 19.000 yalan dalavere çevirdiler 2023 yılında de bu yalanları 20.023 e tamamlayacaklar. bunlar ülkenin 80 yıllık birikimini sattı bitirdiler yabancıya peşkeş çektiler narlı gölü aksaraya vermişler çok mu bakın truzim yerleri niğde de ser sefil kösk roma havuzu kemerhisar tyana alanı vb lerine durumuna bakın ne hale getirdiler buraları bok gütürüyor belediye bakmıyor yolarında obruklar oluşmuş bşkları yatıyor. . eger narlı göl para etse satarlar. bunların partisinden vekillerinden 20 yılıdr niğde ye fayda olmadı olmayacak hiç birinin tek eseri yaptıgı anılacak bir yer eser yok olanlar satıldı sesleri çıkmadı eseri olan varsa çıksın her seçim öncesi binlerce yalan dalavere bunlarda utanma yüz yok her yalanı söyleyebiliyorlar yalan makinesi partisi şimdi birde fino yalakası çık sag sola saldırıyor aksaray malaklısı bile ondan daha onurlu sürüsüne sadık bu en yakınlarına saldırmaya basladı ama yakında seçimde şifon çekilip akkayaya inecekler bor haberde bunların yalan dalaverini yayınlıyor.
Narlıgölü de Diğer elden kaçırılan imkanlar gibi uçup gitmesini önlemek için Niğde'de Kamuoyu oluşturup Vali Üniversite Vekilleri Harekete geçirip oldu bittiye izin verilmemelidir basın emir kulu olmaktan çıkmalı devamlı olarak gündemde tutulmalı
Hiç utanma sıkılma yok değil mi?Neymiş efendim eczacı imiş.Hastane de mi görevlisin? yok.Sağlık personelinin tamamı aşı oldu mu? yok!Bunu bir Avrupa memleketinde yapsalar dünyayı adamın başına dar ederler.Yazık çok yazık.2 yıl sonra sizde siyasi mevta olacaksınız.Halkın hakkını yiyenlere haram olsun.Bir de utanmadan resim çektiriyorlar.
Ne taklacıymışsın be arkadaş.Bir tane göndersen yetmiyor mu???
-3°
parçalı bulutlu
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 18 Ocak 2021
İmsak 06:23
Güneş 07:48
Öğle 12:57
İkindi 15:33
Akşam 17:55
Yatsı 19:15
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 18 38
2. Fenerbahçe 17 35
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 18 33
5. Hatayspor 18 31
6. Alanyaspor 18 30
7. Karagümrük 18 27
8. Trabzonspor 18 27
9. Antalyaspor 19 25
10. Malatyaspor 18 24
11. Sivasspor 18 23
12. Başakşehir 18 23
13. Konyaspor 18 22
14. Göztepe 18 22
15. Kasımpaşa 17 22
16. Rizespor 18 21
17. Gençlerbirliği 18 19
18. Kayserispor 18 16
19. Ankaragücü 17 15
20. Denizlispor 18 14
21. Erzurumspor 18 13
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 18 37
2. Man City 17 35
3. Leicester City 18 35
4. Liverpool 18 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. Chelsea 18 29
8. Southampton 18 29
9. West Ham 18 29
10. Aston Villa 15 26
11. Arsenal 18 24
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 17 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 17 12
19. West Bromwich 18 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 18 32
5. Real Sociedad 19 30
6. Sevilla 17 30
7. Granada 18 27
8. Celta de Vigo 18 23
9. Cádiz 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 17 21
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Deportivo Alaves 18 18
17. Real Valladolid 18 18
18. Elche 16 16
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@