Türk Eğitim Sen Genel Kurulu Yapıldı

Türk Eğitim-Sen Niğde Şubesi 4. Olağan Şube Genel Kurulu 04 Aralık 2010 Cumartesi günü Türkiye Kamu-Sen Niğde İl Temsilciliği binasında yapıldı. İhsan Uğraş güven tazeledi...

EĞİTİM 05.12.2010, 20:16 05.12.2010, 20:16
1563
Türk Eğitim Sen Genel Kurulu Yapıldı
banner830
Türk Eğitim-Sen Niğde Şubesi 4. Olağan Şube Genel Kurulu 04 Aralık 2010 Cumartesi günü Türkiye Kamu-Sen Niğde İl Temsilciliği Binasında Yapıldı.
4. Şube Olağan Genel Kuruluna Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Musa AKKAŞ, Türk Eğitim-Sen Genel Mevzuat Sekreteri M. Yaşar  ŞAHİNDOĞAN, MHP İl Başkanı Hikmet BEKİL, MHP İlçe Başkanı İmdat YAĞMUR, Niğde Ülkü Ocakları Başkanı Yasin BULAT, MHP Başkan Yardımcısı C. Cemil ERKUL, Türk Eğitim-Sen Kahramanmaraş 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa GÖKHAN, Türk Eğitim-Sen Osmaniye Şube Başkanı Ahmet Rasim ASKER, Türkiye Kamu-Sen Niğde İl Temsilcisi Osman SERT, Türkiye Kamu-Sen'e Bağlı Sendikaların Niğde Şube Başkanı ve İl Temsilcileri ile Şube Delegeleri katıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Şube Başkanı İhsan UĞRAŞ bir selamlama konuşması yaptı. UĞRAŞ konuşmasında şunları söyledi:
" Türk Eğitim-Sen Niğde Şubesi’nin 4. Olağan Şube Genel Kuruluna teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür eder, sevgi ve saygı ile selamlarım.
Kutsal değerleri kişisel menfaatleri için kılıf olarak kullanan zamane güçlüleri ile her daim ihaneti şiar edinmişlerin cirit attığı meydanda ‘Biz de varız’ diyebilme cesaretini gösteren siz değerli Türk Eğitim-Sen’liler sayesinde hem Türkiye genelinde yetkili sendika olmanın ve hem de Niğde’de her yıl üye sayımızı artırmanın haklı gurur ve sevincini yaşamaktayız. Son yedi yıllık süreçte çekmediğimiz sıkıntı, uğramadığımız ihanet, görmediğimiz baskı ve tehdit kalmadı. Özellikle Niğde’mizde yaşadığımız sıkıntılar hepinizin malumudur. Ama Allah’a şükürler olsun ki bu kahpeliklere hep beraber eğilmeden, bükülmeden, inandıklarımızdan taviz vermeden dimdik, onurlu ve omurgalı bir karşı duruş sergiledik. Bu onurlu ve omurgalı duruşu sergileyen tüm Türk Eğitim-Sen üyelerine selam olsun.
Değerli konuklar,
Son yedi yıl içerisinde ilimizde malum sebeplerden dolayı üye kaybı yaşadık. Sıkıntılar çektik. Bu sıkıntıları sadece üyelerimiz ve şube yönetimi olarak bizler çekmedik. Bizlerle beraber eşlerimiz, ana-babalarımız, çocuklarımız da aynı sıkıntıları çektiler. Onlara istemeden de olsa acılar çektirdik. Eşlerimize, çocuklarımıza zaman ayıramadık. Anne-babamızı çoğu zaman ayda bir defa ancak görebildik. Çoğu zaman sabahın köründe evimizden çıktık, gece yarıları evimize yorgun-argın döndük. Sabah çıkarken uyuyan çocuklarımızı, ancak akşam döndüğümüz zaman yine uyurken bulduk ve uykuda yanaklarına küçücük bir öpücük kondurduk. Haberleri bile olmadı. O vefakar ve cefakar eşlerimizi çok ihmal ettik. Ne için..? İnandığımız, gönül verdiğimiz değerler için. Belki zaman zaman gönül koyar gibi olmuşlardır ama sağ olsunlar onlar da bizi anladılar ve zorluk çıkarmadılar. Çünkü biz Türk Eğitim-Sen'i salt bir sendika olarak görmüyoruz. Türk Eğitim - Sen'i Türkiye'nin sendikası yapan onun sayı itibarıyla en fazla üyeye sahip olması değildir. Türk Eğitim Sen'i Türkiye'nin sendikası yapan temsil ettiği değerlerdir. Bütün arkadaşlarım her şeyden önce şunu bilmelidirler ki Türk Eğitim- Sen’de tek bir üyesini bile feda etmeyecek kadar kardeşlik bilinci, tutamayacağı sözü vermeyecek kadar meslek ahlakı, üyelerinin kendisine emanet ettiği gücü başkalarına peşkeş çekmeyecek kadar dürüstlük, üyelerinin hakkını ne pahasına olursa olsun koruyacak kadar kararlılık ve cesaret, ekmeğini yediği devletine ihanet etmeyecek bir milli şuur ve manevi değerler, üstad Necip Fazıl'ın deyimiyle, ham softa ve kaba yobazların ellerinde harcatmayacak kadar yüksek iman vardır.
Değerli dostlar;
Bugün itibariyle Niğde’mizde sendikamıza karşı büyük bir teveccühün olduğunu memnuniyetle görüyor ve siz saygıdeğer dostlarıma müjdeliyorum. Özellikle 2008-ve 2009 yıllarında üye yapmakta çok zorlanıyorduk. Günlerce okulları dolaştığımız halde çoğu zaman elimiz boş dönüyorduk. Ama 2010 yılında Mayıs mutabakatından önce ve sonrasında bu güne kadar çok güzel bir hava yakaladık. Allah’a hamdolsun gittiğimiz yerlerden eli boş dönmüyoruz. Eğitim çalışanları artık Türk Eğitim-Sen’i bir kurtarıcı olarak, bir can simidi olarak görmeye başladılar. Bunda Türk Eğitim-Sen’in ve Türk Eğitim-Sen üyelerinin ilkeli ve onurlu duruşları, “Bizim İlkemiz, Önce Ülkemiz” anlayışı, “Türkiye Sevdâmız, Ekmek İçin Kavgamız” düsturu büyük rol oynamıştır. İsimlerini not ettiğimiz, hafızalarımıza silinmemecesine kazıdığımız ve elbet bir gün –ama bu dünyada, ama Rabbimizin katında- yakalarına yapışacağımız bazı makam sahiplerinin müdahalesiyle sekizyüzlere düşen üye sayımız, Allah’a çok şükür, bu gün itibariyle bin sayısını aşmış durumdadır. Bu artışın daha da hız kazanacağının sinyallerini kurum ziyaretlerimizde alıyoruz. Türk Eğitim-Sen’in ilkeli duruşu ve istikrarlı büyümesi dostlarımıza güven, art niyetli, menfaatçi ve omurgasızlara da endişe ve korku vermektedir.
Kıymetli konuklar;
Şundan hiç kimsenin endişesi olmasın ki, yarınlarımız çok daha güzel olacaktır. Herkesin bir hesabı varsa, Allah’ın da bir hesabı vardır. Meydanı boş zannedenlerin, “ben yaptım oldu” zihniyeti ile hareket eden kendini bilmez ihanet çetelerinin çirkin maskeleri Türk Eğitim-Sen sayesinde tek tek düşürülmektedir ve düşürülmeye de devam edecektir. En son KPSS sınavında yapılan yolsuzluk ve usulsüzlüğün Genel Merkezimiz tarafından ortaya çıkarılması, hak ve hukukun, emeğin, dürüstlüğün tarafı olanları son derece memnun; rahmetli M. Akif ERSOY’un tabiriyle “hak namına haksızlık” yapanları da aynı derecede huzursuz ve rahatsız etmiştir. Bu “hak namına haksızlık” yapan güruh, sendikamıza da çamur atmaya kalkmış, ancak hevesleri de kursaklarına kalmıştır. Onun içindir ki ben bir kez daha Türk Eğitim-Sen’li olmanın haklı gururunu yaşıyorum.
Kıymetli Arkadaşlarım,
Şubemizde elde ettiğimiz bir başarı varsa, bunda en küçük pay sahibi benim. Şube yönetim kurulundaki arkadaşlarım ve kahpeliklere karşı alnı açık-başı dik duran tüm üye arkadaşlarım en büyük pay sahibidirler. Hepsine teşekkür ediyor, yiğit ve pak alınlarından öpüyorum. Bu güne kadar şube yönetiminde emeği geçen, mazeretleri sebebiyle ve kendi istekleri ile önümüzdeki dönemde Şube Yönetim Kurulunda yer almayacak arkadaşlarıma emek ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. İstemeden de olsa kalplerini kırdıysam kendilerinden helallik talep ediyorum. Biliyor ve inanıyorum ki bu arkadaşlarım yönetim kurulunda olmasalar bile yine yanımızda, yine bizimle olacaklardır.
Kıymetli misafirler;
Kıymetli zamanlarınızı ayırarak buraya kadar geldiniz. Sizin gelişiniz bize şeref verdi. Tekrar hoş geldiniz, şeref verdiniz. 4. Şube Olağan Genel Kurulumuzun öncelikle Niğde’mize, ülkemize ve eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum."
Türk Eğitim-Sen Kahramanmaraş 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa GÖKHAN'ın selamlama konuşmasının ardından, Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Musa AKKAŞ'ta genel kurula hitap etti.
%99 oranında katılımın olduğu Şube Genel Kurulu'nda 109 delegeden 101'inin oy kullandığı görüldü.
Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Yönetimi şu isimlerden oluştu:
YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ :
İhsan UĞRAŞ, Hüseyin SUNA, Mehmet TURGUT, Abdülkerim HAZIR, Osman DEDE, Seval BARTAN, Veli HAYTA.
YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ :
Ahmet İZMİR, Tuncay TÜRKEŞ, Tuncay ALTINGÖLLER, Züleyha TAN, Hüseyin ÖZDERE, Orhan KANIBERK, Recep GENÇER
DENETLEME KURULU ASİL ÜYELERİ :
İsmail SOYDAN, Mustafa ALTAY, Osman ÜLGER.
DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELERİ :
Ercan BOZ, Nihat YEL, Abdullah SUNA.
DİSİPLİN KURULU ASIL ÜYELERİ :
Ferhat PARPUCU, Gülçin KILIÇÇEKER, Gülbeyaz AGAN.
DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELERİ :
Celaleddin ALDEMİR, Necati TALAY, Aşkın ARSLAN.
Genel Kurul Delegeliklerine ise İhsan UĞRAŞ ve Oktay KILIÇÇEKER seçildiler.

Yorumlar (1)
Tahir MISIRCI 10 yıl önce
NİĞDE TÜRK EĞİTİM SEN OLAĞAN KONGRESİNDE YÖNETİM KURULUNA SEÇİLEN DEĞERLİ ARKADAŞLARI TEBRİK EDER, BAŞARILARININ ARTARAK DEVAMINI DİLERİM.
Son Yorumlar
İlimize hayırlı olsun.Hangi firma aldı?
As Bor Sürücü Kursu ÇOK başarılı bu eğitimde
Sen olmasaydın,halimiz ne olurdu bilmiyorum.kahrolsun cehape zihniyeti.
Bi Eksiğin var kardeş Niğde'nin Elindeki Emziği bahsetmedim bu EMZiK Medeniyet isimli olanı ismi bile 3 öğün karın doyuruyor nasılolsa sayın eski vekiller bilmem kaçıncı MAAŞLA ülkemize hizmet vermektedir pardon kendilerine gerisinin ne önemi var Kayserili seçmen söylemi güzel adamlar bizim seçtiğimiz vekil bakan koltuğu doldurmalı derdi bizim partizanlık durumumuz yok ne güzel düşünce bizde tam tersi aç karnına
Adam gibi adamsın halkın karşısında değil yanında olan siyasetçi
19°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 09 Temmuz 2020
İmsak 03:33
Güneş 05:19
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:13
Yatsı 21:52
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 30 63
2. Trabzonspor 30 61
3. Sivasspor 30 54
4. Galatasaray 30 52
5. Beşiktaş 30 50
6. Fenerbahçe 30 49
7. Alanyaspor 30 48
8. Göztepe 30 38
9. Gaziantep FK 30 38
10. Antalyaspor 30 37
11. Kasımpaşa 30 36
12. Gençlerbirliği 30 32
13. Denizlispor 30 32
14. Kayserispor 30 31
15. Konyaspor 30 30
16. Malatyaspor 30 29
17. Çaykur Rizespor 30 29
18. Ankaragücü 30 25
Takımlar O P
1. Hatayspor 32 60
2. Erzurum BB 32 56
3. Adana Demirspor 32 55
4. Bursaspor 32 55
5. Akhisar Bld.Spor 32 54
6. Fatih Karagümrük 32 53
7. Altay 32 51
8. Ümraniye 32 44
9. Keçiörengücü 32 44
10. Giresunspor 32 44
11. Menemen Belediyespor 32 42
12. İstanbulspor 32 37
13. Balıkesirspor 32 35
14. Altınordu 32 33
15. Boluspor 32 30
16. Osmanlıspor 32 27
17. Adanaspor 32 21
18. Eskişehirspor 32 12
Takımlar O P
1. Liverpool 33 89
2. Man City 33 66
3. Leicester City 33 58
4. Chelsea 33 57
5. M. United 33 55
6. Wolverhampton 33 52
7. Arsenal 33 49
8. Sheffield United 33 48
9. Burnley 33 46
10. Tottenham 32 45
11. Everton 32 44
12. Newcastle 33 43
13. Southampton 33 43
14. Crystal Palace 33 42
15. Brighton 33 36
16. West Ham 33 31
17. Watford 33 28
18. Aston Villa 33 27
19. Bournemouth 33 27
20. Norwich City 33 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 34 77
2. Barcelona 34 73
3. Atletico Madrid 34 62
4. Sevilla 33 57
5. Villarreal 34 54
6. Getafe 34 53
7. Real Sociedad 34 51
8. Athletic Bilbao 34 48
9. Valencia 34 47
10. Granada 34 47
11. Osasuna 34 45
12. Levante 34 43
13. Real Valladolid 34 39
14. Real Betis 34 38
15. Deportivo Alaves 34 35
16. Eibar 33 35
17. Celta de Vigo 34 35
18. Mallorca 34 29
19. Leganés 34 28
20. Espanyol 34 24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@