Türk Eğitim Sen Başkanı İhsan Uğraş'dan Sert Açıklamalar

Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı İhsan Uğraş yaptığı yazılı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığına çağrıda bulunarak yönetici atamalarında önceki yıllarda olduğu gibi hak gaspının yaşandığı torpillilerin yapıldığı belirterek Milli Eğitim Bakanlığına çağrıda bulundu.

Türk Eğitim Sen Başkanı İhsan Uğraş'dan Sert Açıklamalar

MHP'ye yakın Kamusen Konfederasyonuna bağlı Türk Sağlık-Sen Niğde İl Başkanının geçtiğimiz ay yaptığı (burada tıklayın) sert eleştirilerin ardından, şimdi de yine aynı konfederasyona bağlı Türk Eğitim Sen Niğde İl Başkanı İhsan Uğraş bir basın açıklaması yaptı. Sayfanın altında ise İl Başkanı İhsan Uğraş'ın sosyal medya hesabından yaptığı konu ile ilişkili paylaşımları sunduk. 

Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı İhsan Uğraş yaptığı yazılı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığına çağrıda bulunarak yönetici atamalarında önceki yıllarda olduğu gibi hak gaspının yaşandığı torpillilerin yapıldığı belirterek Milli Eğitim Bakanlığına çağrıda bulundu.

HAK GASPLARI YAŞANIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama sonuçlarını açıkladığını belirten Uğraş; “Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama sonuçlarını açıkladı. Ancak sonuçlar tıpkı geçtiğimiz yıllardaki yönetici atamalarında olduğu gibi hak gaspının yaşandığı, kul hakkının yenildiği, torpillilerin, yandaşların kayırıldığı bir tabloyu ortaya çıkardı. Siyasi saiklerle hareket edenler, kendisinden olmayanlara adeta kıyım yaptı. Açıklanan mülakat sonuçlarından anlaşılıyor ki; sözde bir sendikanın yöneticileri ellerinde liste ile kimin hangi okula görevlendirileceğini, kimlerin saf dışı bırakılacağını çok iyi hesap etmiş.  Üstelik kamuoyuna yansıyan iddiaları gizlemek için sonuçların liste halinde de yayınlanmadığı görülmektedir. Sonuçlar liste halinde yayınlansa yaşanan gayri ahlaki düzen tüm çıplaklığıyla ortaya dökülecekti.  Tabi şunu da belirtelim, sonuçlar liste halinde ilan edilmese bile sendikamıza çok sayıda şikâyet ulaşmaktadır. Bu minvalde yönetici atama mülakat sonuçları ile ilgili bazı örnekleri paylaşmak istiyoruz:  Bursa’da Eğitim Yönetimi alanında tezli yüksek lisans mezunu ve aynı alanda doktora öğrencisi olan bir öğretmenimiz, müdür yardımcısı olmak için yönetici atama mülakatına giriyor ve komisyon kendisini yetersiz görerek, geçen yıl mülakatta 41,2 puan, bu yıl ise 44,6 puan veriyor. Yine bilgisi ve birikimi ile meslektaşlarına örnek olan, İstanbul’da çok çeşitli okullarda yıllarca müdürlük yapan, mesleğinde 36 yılı devirmiş, bir öğretmenimize yönetici mülakatında 2017 yılında 54,2, 2018 yılında 54,4 puan verilmiştir” dedi.

Mülakatlarda her türlü ahlaksızlık bu kul hakkı avcıları tarafından yapılmaktadır

Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı Uğraş; “ Bu örnekleri uzatmak mümkündür. Görüleceği üzere milimetrik puanlar verilerek, ince hesaplar yapılarak, bu makamları anasının ak sütü gibi hak edenler elenmiş, yerlerine bilgi, birikim, tecrübe kriterleri yerine bir yerlerin siparişiyle hiçbir ayırt edici meziyeti olmayanlara atanacak puanlar verilmiştir.  Öte yandan sendikamız şeffaflık ilkesi gereği MEB’den sonuçların tüm valilikler tarafından liste halinde yayınlanmasını talep etmiştir. Şayet bu talebimize direnç gösterilirse, o taktirde sendikamız il il tespitlerini yaparak, tüm kamuoyuna yaşanan çirkinliği açıklayacaktır. Komisyon üyelerinin hangi saiklerle seçildiği artık hepimizin malumudur. Bu komisyon üyelerinin adil, tarafsız, kul hakkını önceleyen insanlardan oluştuğunu söylemek için aklımızı peynir ekmekle yememiz gerekir. Tecrübelerimiz gösteriyor ki; şeffaf olmayan, sendika temsilcilerinin yer almadığı, kamera kayıtlarının bulunmadığı mülakatlarda her türlü ahlaksızlık bu kul hakkı avcıları tarafından yapılmaktadır” diye konuştu.

MEB Teşkilatlarında Gizli Çete Var

7 Mayıs tarihinde ilan edilmesi gereken yönetici atama sonuçlarının 26 Haziran tarihine ertelenmesinin nedeni artık gün gibi ortadadır diyen Başkan Uğraş; “ MEB teşkilatlarındaki bazı kriptolar gizli kapaklı işlerinde daha iyi organize olmak için MEB yöneticilerini de bu suça alet etmiş ve sonuçların açıklanmasını ötelenmesini sağlayarak, MEB’in işleyişine ayar vermiştir.  Türk Eğitim-Sen olarak, her fırsatta yönetici atama sonuçları açıklandığında geçtiğimiz yıllardaki ayrımcılığın, ötekileştirmenin yaşandığını görürsek, bunun sorumlularını ülkemizde oluşan milli birlik ve beraberlik havasını bozmak isteyen Kripto Fetöcü ilan edeceğimizi söylemiştik. Nitekim bugün de bu sözümüzün arkasındayız. Yaşananlar göstermiştir ki, MEB teşkilatlarında bir gizli çete vardır. Bunlar devletimizin bekasına yönelik saldırılar karşısında bir ve bütün olan Türk milletini ayrıştırmak isteyen, kamu çalışanlarını ‘Benden olan-olmayan’ şeklinde kategorize eden, çalışma barışına nifak sokmak isteyen Kripto Fetöcülerdir.   Bu noktada Türk Eğitim-Sen olarak, Sayın Cumhurbaşkanı’nın Fetö belasına karşı samimi ve hassas yaklaşımını göz önüne alarak, kendisine çağrıda bulunuyoruz: Kendisinin de her fırsatta dile getirdiği 15 Temmuz felaketinden bu yana toplumda oluşan milli birlik ve beraberlik ruhunun MEB’deki kriptolar eliyle sabote edildiğini ilan ediyor ve bunun sorumlularının eğitim camiasından ayıklanmasını istiyoruz. Kamunun en büyük kurumu olan Milli Eğitim Bakanlığı, 24 Haziran seçimleriyle girilen yeni dönemin toplumumuzda yerleşik hale gelmesinde büyük rol oynayacaktır. MEB camiasında huzur, birlik ve beraberlik sağlanmadan toplumsal birlikteliğimizin güçlenemeyeceği aşikârdır” şeklinde konuştu.
 
  

 

Kaynak: Selim GÖKEL
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatandaş - 11 ay önce
varolasın türk kamu sen hep doğruları söylüyorsunuz.daha dün yazıyordu niğde bor haberde fetocukların davaları uzuyor diye 35-40 yıldır devletin kılcar damarlarına girmişler şimdi 10 yıl önce ankarada astsubaylık sınavında neden yedek 1 düştüğümü anladım.bir an önce vakit geçirmeden yarğilanmaları sağlanmalı hala bunlara musama gösteren yöneticilere yazıklar olsun.2 hafta tutuklu kalıpta göreve dönderilen fetocuklar nasıl dönüyor bunuda anlamış değilim a-adliyede adamları var,b- emniyette delileri karartan var c-yukarda üst rutbeli biri var. d-yada mücadele çakma. e-mllete öyle gösteriliyor.hangi terör örgtü olursa olsun affetmeyin her kimse cezasını çeksin.
Avatar
Edebiyatçı - 11 ay önce
kamusen Türk Sağlıksen seçim öncesi açıklama cesareti gösterdi ama başkan seçim sonrasını beklemeyi seçti
Avatar
Kul Ahmet - 11 ay önce
hocam neden fetö meto, çeto diye kıvırıp duruyorsun Niğde'de oynanan tezgahı herifsen veya başkan isen açıklarsın. Genel merkez açıklamasını değil kenndi ağzınla yazarsın kimseyi töhmet altında bırakmadan günaha girmeden söylersin ama akp ye bağlılık yemininiz var. yapamazsın ki
Avatar
Yavan - 11 ay önce
Niğde deki durumu anlatamayacak kadar yavan bir açıklama manşete çekmenize bile şaşırdım.
Avatar
Öğretmen - 11 ay önce
İsmail Koncuk'u çok ararsınız
Avatar
Hem sağlıkçı, hem sendikacı - 11 ay önce
Fetöya atıfta bulunmak, fetöya yıkmak moda ve kolaycılık inandırıcı olamıyorsunuz, kimlerden rahatsız iseniz net söyleyin bundan 3 - 4 yıl önceki gibi olun. sayın başkan sendikacılık oynuyorsunuz, genel merkezinizi daha da vahim durumda
Avatar
ÜGD'li - 11 ay önce
kopyala yapıştır genel merkez açıklaması paylaşımlarında bozkurtluktan bahsediyordun, bozkurt gibi davran net konuş canımı ye.
Avatar
Hatip İmam - 11 ay önce
Memur-sen - Eğitim Bir Sen kadrolarından pay alma derdi ama yedirmezler, yedirmeyeceğiz ittifakınınz parti bazında sendika bazında değil hoca dostlar alışverişte de görmüyor artık seni çalışın sizinde olur.
Misafir Avatar
mehmet ballı - 7 ay önce @Hatip İmam
sen önce yiğit gibi adam gibi davranda isminle yorum yap rumuz kullanarak kendini saklama
Misafir Avatar
VAİZ - 10 ay önce @Hatip İmam
Liyakatsiz bilgisiz cahiller.Hak adalet nedir bilirmisiniz.Öbür dünyada zebaniler ellerinde kazıkla sizi bekliyor.Dötünüze sokacaklar o kazıkları