Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 2018-2019 Yılı Mezuniyet Töreni, 15 Temmuz Milli İrade Meydanında yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

EĞİTİM 07.07.2019, 20:32 nigdehaber
355
Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu
banner830
Mezuniyet törenine, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde AK Parti Milletvekilleri Selim Gültekin ile Yavuz Ergun, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Seymen, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve birçok davetli ile öğrenci aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende ilk konuşmayı mezun öğrenciler adına İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Birincisi Muhammet Furkan Bektaş yaptı. Muhammet Furkan Bektaş’ın konuşmasının ardından program üniversitemizde eğitim görmekte olan uluslararası öğrenciler adına Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü lisans mezunu Moustafa Alhamo Alsork’un konuşması ile devam etti.

Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar: “Çekim Merkezi Olmaya Çalışıyoruz”
Üniversite 15 Temmuz Milli İrade Meydanında gerçekleştirilen 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreninde kürsüye çıkan Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar konuşmasına, milli iradeyi, demokrasiyi, huzur ve refahı hedef alan 15 Temmuz Darbe Girişimine karşı milletimizin gösterdiği mücadelede, başta adı üniversitemize verilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir olmak üzere, ülkemizin birliği, dirliği ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden bütün aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dileyerek başladı.

Rektörümüz konuşmasının devamında, “Üniversite,  çeyrek asırlık bilgi birikimi, tecrübesi ve ileri araştırma merkezleri sayesinde, bilimsel ve teknolojik gelişmelere önemli katkıda bulunmaktadır. Paydaşları ile iyi ilişkiler ve özellikle Üniversite-Sanayi işbirliği alanında örnek olabilecek projeler gerçekleştirmekte olan üniversitemizde, uluslararasılaşma çabaları ile de çekim merkezi olmayı hedefliyoruz. Böylece hem üniversitemize hem de ülkemize daha fazla fayda sağlayabileceğimizi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Üniversiteyi ileri götürme gayretlerinin süreceğini aktaran Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar konuşmasına, “Üniversitemiz, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), öncülüğünde oluşturulan ve her yıl düzenli olarak açıklanan Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksinde, yöneticilerimiz, akademisyenlerimiz ve idari personellerimizin çabaları sayesinde, ilk 50 üniversite arasına girmeyi başardı. Hedefimiz öncelikle Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksinin ilk 50 üniversitesi arasındaki yerimizi korumak ve ilerleyen yıllarda sıralamadaki yerimizi daha da yükseltmek olacaktır. Bunun için de durmadan çalışmaya devam edeceğiz” sözleri ile devam etti.

Rektör mezuniyet günü için ise “Hasat Günü” benzetmesinde bulunarak, harcanan tüm emeklerin karşılığı olarak öğrenciler, öğrenci aileleri ve üniversitemiz için bu günün bir hasat günü olduğunu ifade etti.

Rektör  Prof. Dr. Muhsin Kar gerçekleştirmiş olduğu konuşmasının son kısmında mezunlarımıza veda ederken, her ayrılığın aynı zamanda yeni bir başlangıç olduğunu da ifade etti ve “İmkanlarını her zaman sizler için seferber eden üniversitemiz ile iletişim halinde kalmalı ve başarılarınızın üniversitemizin gurur kaynağı olduğunu bilerek, güzel haberlerinizi her fırsatta hocalarınızla ve üniversitemiz ile paylaşın. Mezuniyetlerinizin sizin, aileniz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir: “Üniversitemiz Başarısını İspatlamıştır”
Törendeki ikinci konuşmayı yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir konuşmasına, mezuniyet töreninde ülkemizin aydınlık geleceği olan gençlerin sevincini paylaşmaktan dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek başladı.

“Üniversite TÜBİTAK öncülüğünde oluşturulan ve her yıl düzenli olarak açıklanan Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksinde ilk 50 üniversite arasına girerek büyük bir ilerleme kaydetmiş ve başarısını ispat etmiştir” ifadeleri ile konuşmasını sürdüren Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, konuşmasının son kısmında, “Mezun olan gençlerimizi yaşama en iyi şekilde hazırlayan ailelerinize ve başta Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar olmak üzere değerli hocalarımıza teşekkür ediyor, saygılar, sevgiler sunuyorum” dedi.

Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin: “2023, 2053 ve 2071 Hedeflerine Ulaşmak İçin Üniversitelerimizin Çok Çalışması Gerekli”
AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin ise mezuniyet töreninde yapmış olduğu konuşmasının ilk kısmında, “Özgürce düşünen, adaletli, özgüveni yerinde, farklı fikir ve düşüncelere saygılı bir birey olma yolunda bir adım daha ilerlediniz. Şimdi ülkemizin gelişimine katkı sağlayacak yeni bir yola başlama zamanı geldi” dedi.

AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin konuşmasının devamında, “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, 27 yıllık bir geçmişe sahip, kurumsallaşmış, köklü, başarılı ve Niğde’mizin yüz akı bir üniversitemizdir. Üniversitemizin çalışmalarını yakından takip ediyor ve destek olamak adına elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Akademisyenlerimiz üniversitemizi gerek ulusal gerekse uluslararası alanda sürekli yukarıya taşımakta ve taşımaya da devam ediyor. Çalışmaları ile sadece bölgemiz için değil ülkemiz içinde değer üreten bir üniversite konumundadır” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin konuşmasını, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koymuş olduğu 2023,2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için başta üniversitelerin çok çalışması gerektiğini vurgulayarak, “Sizlere olan güvenimiz tamdır. Yeni hayatlarınızın sizlere mutluluk ve başarı getirmesini temenni ediyorum” sözleri ile sonlandırdı.

Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun: “Gelenek Olmadan Gelecek Olmaz”
Törende kürsüye çıkan bir diğer isim olan AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, bir milletin en büyük gücü gençleridir diyerek başladığı konuşmasının devamında, “Bizler, gençlerimize 17 yıldır hizmet etmeyi kendine şiar edinmiş bir liderin etrafında toplanmış bir kadro olarak, geleneği olmayan toplumların geleceğinin de olmayacağının bilincindeyiz. Geleneklerimizden kopmadan geleceğe yatırım yapmaya devam etmekteyiz” dedi.
AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun konuşmasının devamında,  üniversitemizin özverili çalışmalarını takdir ettiğinin altını çizerek, “Üniversitemizde eğitim almış olan genç kardeşlerimizin gözlerindeki heyecana bakarak, artık Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi için en yakın hedef ilk on üniversite içerisine girmektir” ifadesini kullandı.

Konuşmasının son bölümünde mezun olan gençlere tavsiyelerde bulunan AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, “Hayatta zorluklar her zaman olacaktır. Ne olursa olsun eğer siz bir aktör ve özne olma bilinci ile hareket edebilirseniz, bu sorunları çözecek kudrete, imkana ve akli yeteneğe sahip olursunuz. Öncelikle bunu hissetmeniz ve bu özgüveni oluşturmanız gerekli. Özgüveni oluşturmak için, ilmi altyapısını, ahlaki temellerini ve tarihi derinliğini eş zamanlı olarak inşa etmeniz gerekir. Bu hepimizin 21. Yüzyıldaki kollektif sorumluluğudur. Milletimize hizmet etme yolunda sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek: “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitemiz Parlayan Bir Yıldız”
Mezuniyet törenindeki son konuşmayı yapan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ise sözlerine başlarken, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitemiz, sürekli gelişen teknolojik altyapısıyla, hem eğitsel hem de araştırma faaliyetleriyle ve 900’ün üzerinde akademik personeliyle ilimizin gözbebeği, iç Anadolu bölgesinin parlayan yıldızı konumundadır, sözleri ile üniversitemizin gelişiminden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Türkiye’nin başat üniversitelerinden biri olma yolunda emin adımlarla yürüyen Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi başta Valiliğimiz olmak üzere ildeki diğer kurum kuruluşlarla işbirliği yaparak ilimizin sorunlarına çözüm üretme noktasında her zaman katkı sağlamış ve sağlamaya da devam ediyor” ifadelerini kullanan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek konuşmasının devamında mezun olan gençlere ithafen, “Şüphesiz ki; her bitiş, bir başlangıçtır. Bugün sizler hayatınızda yeni bir başlangıca adım atıyorsunuz. Bundan sonra artık öğrendiklerinizi uygulamaya geçirerek kendi ayaklarınız üzerinde duracağınız yaşamın başka bir evresine adım atmaktasınız. Hayatınızın bundan sonraki diliminde hepinizin farklı farklı görevleri olacak. Kiminiz kamuda çalışacak, kiminiz kendi işini kuracak, kiminiz ise özel sektörde yer alacak. Fakat hepinizin en büyük ortak vazifesi Vatanımıza, bayrağımıza, devletimize sahip çıkmak olacak. Aziz milletimizin huzuru, refahı ve mutluluğu için gece gündüz demeden çalışmak olacak. Bu konudaki Sizlere olan inancımız tamdır” sözlerine yer verdi.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek sözlerine, “İnanıyorum ki ileride yapacaklarınız ile bizlerin, üniversitemizin ve ailelerinizin hep gururu olacaksınız. Sizlere inanıyoruz ve güveniyoruz. Yolunuz ve bahtınız açık, geleceğiniz aydınlık olsun” ifadeleri ile son verdi.

Konuşmaların ardından tören, üniversitede ilk üçe giren lisans ve ön lisans mezunu öğrencilere protokol tarafından başarı belgelerinin verilmesi ile devam etti.

Bölüm birincilerinin kütüklere plaka çakması, mezuniyet andının okunması, mezunlara başarı belgelerinin verilmesi ve kep atma töreni ile program son buldu.
 
 
 
Kaynak: TİYO AJANS
Yorumlar (1)
OKKACI 2 yıl önce
Hayırlı olsun İşsizler ordusuna binlerce üniversiteli genç İŞSİZ GÜÇSÜZ. Önemli değil memlekette İstikrar var yaa. Gerçi adamı olan iş buluyor.
Son Yorumlar
Bırdahakı secımde gule gule akp buyuklenme de nedır sen susacaksın halk konusacak ılk defe bır baskan vatandasa bagırıyo azar vuruyo olacak sey deıl
Vatandası haklıdır arkadas yapılmasına karsıysa vatandas ne derse o dogrudur nıgdeye layık bır baskan gelmelı vatandası dusunen vatandasın fıkırlerını alan saygılı sevgılı bır baskan akp donemı bıtmıstır.
Kim bu pislik gazeteciler Fatih Altaylı gazetecilik adı altında para kazananların afişe edilmesini gerektiğini söyledi. 101 Shares facebook sharing button 16twitter sharing button 45whatsapp sharing buttonmessenger sharing buttonflipboard sharing buttonsharethis sharing button 13.06.2021 14:16 Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü yazısında "Hadi herkes konuşsun" başlıklı yazısında dikkat çeken ifadelerde bulundu. Gazetecilik mesleğinin düşürüldüğü durumu ibretle ve çok üzülerek izlediğini kaydeden Altaylı, "Gazetecilerin, gazetecilik yaparak, farklı mecralarda yer alarak para kazanmaları ayıp değildir. Ama gazeteci adı altında gazetecilik dışı faaliyetlerden para kazanmaları, para kazanmaya çalışmaları ayıptır. Ayıptan öte ahlaksızlıktır." dedi. Gazetecilik kullanılarak iş takibi, şantaj gibi yöntemlerle kazanç elde etmenin, mesleği lobicilik için kullanmanın, kendini birilerine kullandırarak zengin olmanın özürünün olamayacağını kaydeden Altaylı şunları yazdı: "Bu gazeteci kılıklı sahtekarların ortaya çıkmasını, çıkarılmasını istiyorum. İster Sezgin Baran Korkmaz olsun, ister Sedat Peker, ister siyasetçi ister iş adamı, ister sanatçı, ister ünlü, ister ünsüz, herkes ama herkes bu şerefsizleri afişe etmeli. Danışmanlık adı altında parayı götürenleri, sözde konferanslarla malı indirenleri, avanta karşılığı yazılarında sürekli markaları kullananları dahil. Herkesi. Temiz toplum temiz toplum diye bağıranlar. Hadi. Biliyorum anlatmayacaksınız. Pislik gazetecilerle yaptığınız işbirliklerini saklayacaksınız. Ama çocuklarınızı düşünüyorsanız anlatırsınız. Sedat Peker kadar bile mi olamıyorsunuz! Anlatın. Düşsün maskeler."
Valla helal olsun başkana 2 kişinin menfaati için alttan almamış tren geldiği zaman uzayan araç kuyruğunu hepimiz görüyoruz hemde ordaki dünkanlar pis bir görüntü 2 kişinin menfaati için koca Niğdeyi cezalandırmak olurdu bu proje yapılmasaydı
Vatandaşta ne yapacağını bilemedi. https://www.psikolog06.com/ankara-umitkoy-psikolog/
15°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 03:23
Güneş 05:11
Öğle 12:47
İkindi 16:40
Akşam 20:12
Yatsı 21:52
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@