Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 2018-2019 Yılı Mezuniyet Töreni, 15 Temmuz Milli İrade Meydanında yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

EĞİTİM 07.07.2019, 20:32 nigdehaber
342
Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu
banner830
Mezuniyet törenine, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde AK Parti Milletvekilleri Selim Gültekin ile Yavuz Ergun, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Seymen, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve birçok davetli ile öğrenci aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende ilk konuşmayı mezun öğrenciler adına İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Birincisi Muhammet Furkan Bektaş yaptı. Muhammet Furkan Bektaş’ın konuşmasının ardından program üniversitemizde eğitim görmekte olan uluslararası öğrenciler adına Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü lisans mezunu Moustafa Alhamo Alsork’un konuşması ile devam etti.

Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar: “Çekim Merkezi Olmaya Çalışıyoruz”
Üniversite 15 Temmuz Milli İrade Meydanında gerçekleştirilen 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreninde kürsüye çıkan Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar konuşmasına, milli iradeyi, demokrasiyi, huzur ve refahı hedef alan 15 Temmuz Darbe Girişimine karşı milletimizin gösterdiği mücadelede, başta adı üniversitemize verilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir olmak üzere, ülkemizin birliği, dirliği ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden bütün aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dileyerek başladı.

Rektörümüz konuşmasının devamında, “Üniversite,  çeyrek asırlık bilgi birikimi, tecrübesi ve ileri araştırma merkezleri sayesinde, bilimsel ve teknolojik gelişmelere önemli katkıda bulunmaktadır. Paydaşları ile iyi ilişkiler ve özellikle Üniversite-Sanayi işbirliği alanında örnek olabilecek projeler gerçekleştirmekte olan üniversitemizde, uluslararasılaşma çabaları ile de çekim merkezi olmayı hedefliyoruz. Böylece hem üniversitemize hem de ülkemize daha fazla fayda sağlayabileceğimizi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Üniversiteyi ileri götürme gayretlerinin süreceğini aktaran Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar konuşmasına, “Üniversitemiz, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), öncülüğünde oluşturulan ve her yıl düzenli olarak açıklanan Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksinde, yöneticilerimiz, akademisyenlerimiz ve idari personellerimizin çabaları sayesinde, ilk 50 üniversite arasına girmeyi başardı. Hedefimiz öncelikle Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksinin ilk 50 üniversitesi arasındaki yerimizi korumak ve ilerleyen yıllarda sıralamadaki yerimizi daha da yükseltmek olacaktır. Bunun için de durmadan çalışmaya devam edeceğiz” sözleri ile devam etti.

Rektör mezuniyet günü için ise “Hasat Günü” benzetmesinde bulunarak, harcanan tüm emeklerin karşılığı olarak öğrenciler, öğrenci aileleri ve üniversitemiz için bu günün bir hasat günü olduğunu ifade etti.

Rektör  Prof. Dr. Muhsin Kar gerçekleştirmiş olduğu konuşmasının son kısmında mezunlarımıza veda ederken, her ayrılığın aynı zamanda yeni bir başlangıç olduğunu da ifade etti ve “İmkanlarını her zaman sizler için seferber eden üniversitemiz ile iletişim halinde kalmalı ve başarılarınızın üniversitemizin gurur kaynağı olduğunu bilerek, güzel haberlerinizi her fırsatta hocalarınızla ve üniversitemiz ile paylaşın. Mezuniyetlerinizin sizin, aileniz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir: “Üniversitemiz Başarısını İspatlamıştır”
Törendeki ikinci konuşmayı yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir konuşmasına, mezuniyet töreninde ülkemizin aydınlık geleceği olan gençlerin sevincini paylaşmaktan dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek başladı.

“Üniversite TÜBİTAK öncülüğünde oluşturulan ve her yıl düzenli olarak açıklanan Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksinde ilk 50 üniversite arasına girerek büyük bir ilerleme kaydetmiş ve başarısını ispat etmiştir” ifadeleri ile konuşmasını sürdüren Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, konuşmasının son kısmında, “Mezun olan gençlerimizi yaşama en iyi şekilde hazırlayan ailelerinize ve başta Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar olmak üzere değerli hocalarımıza teşekkür ediyor, saygılar, sevgiler sunuyorum” dedi.

Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin: “2023, 2053 ve 2071 Hedeflerine Ulaşmak İçin Üniversitelerimizin Çok Çalışması Gerekli”
AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin ise mezuniyet töreninde yapmış olduğu konuşmasının ilk kısmında, “Özgürce düşünen, adaletli, özgüveni yerinde, farklı fikir ve düşüncelere saygılı bir birey olma yolunda bir adım daha ilerlediniz. Şimdi ülkemizin gelişimine katkı sağlayacak yeni bir yola başlama zamanı geldi” dedi.

AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin konuşmasının devamında, “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, 27 yıllık bir geçmişe sahip, kurumsallaşmış, köklü, başarılı ve Niğde’mizin yüz akı bir üniversitemizdir. Üniversitemizin çalışmalarını yakından takip ediyor ve destek olamak adına elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Akademisyenlerimiz üniversitemizi gerek ulusal gerekse uluslararası alanda sürekli yukarıya taşımakta ve taşımaya da devam ediyor. Çalışmaları ile sadece bölgemiz için değil ülkemiz içinde değer üreten bir üniversite konumundadır” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin konuşmasını, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koymuş olduğu 2023,2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için başta üniversitelerin çok çalışması gerektiğini vurgulayarak, “Sizlere olan güvenimiz tamdır. Yeni hayatlarınızın sizlere mutluluk ve başarı getirmesini temenni ediyorum” sözleri ile sonlandırdı.

Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun: “Gelenek Olmadan Gelecek Olmaz”
Törende kürsüye çıkan bir diğer isim olan AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, bir milletin en büyük gücü gençleridir diyerek başladığı konuşmasının devamında, “Bizler, gençlerimize 17 yıldır hizmet etmeyi kendine şiar edinmiş bir liderin etrafında toplanmış bir kadro olarak, geleneği olmayan toplumların geleceğinin de olmayacağının bilincindeyiz. Geleneklerimizden kopmadan geleceğe yatırım yapmaya devam etmekteyiz” dedi.
AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun konuşmasının devamında,  üniversitemizin özverili çalışmalarını takdir ettiğinin altını çizerek, “Üniversitemizde eğitim almış olan genç kardeşlerimizin gözlerindeki heyecana bakarak, artık Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi için en yakın hedef ilk on üniversite içerisine girmektir” ifadesini kullandı.

Konuşmasının son bölümünde mezun olan gençlere tavsiyelerde bulunan AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, “Hayatta zorluklar her zaman olacaktır. Ne olursa olsun eğer siz bir aktör ve özne olma bilinci ile hareket edebilirseniz, bu sorunları çözecek kudrete, imkana ve akli yeteneğe sahip olursunuz. Öncelikle bunu hissetmeniz ve bu özgüveni oluşturmanız gerekli. Özgüveni oluşturmak için, ilmi altyapısını, ahlaki temellerini ve tarihi derinliğini eş zamanlı olarak inşa etmeniz gerekir. Bu hepimizin 21. Yüzyıldaki kollektif sorumluluğudur. Milletimize hizmet etme yolunda sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek: “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitemiz Parlayan Bir Yıldız”
Mezuniyet törenindeki son konuşmayı yapan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ise sözlerine başlarken, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitemiz, sürekli gelişen teknolojik altyapısıyla, hem eğitsel hem de araştırma faaliyetleriyle ve 900’ün üzerinde akademik personeliyle ilimizin gözbebeği, iç Anadolu bölgesinin parlayan yıldızı konumundadır, sözleri ile üniversitemizin gelişiminden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Türkiye’nin başat üniversitelerinden biri olma yolunda emin adımlarla yürüyen Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi başta Valiliğimiz olmak üzere ildeki diğer kurum kuruluşlarla işbirliği yaparak ilimizin sorunlarına çözüm üretme noktasında her zaman katkı sağlamış ve sağlamaya da devam ediyor” ifadelerini kullanan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek konuşmasının devamında mezun olan gençlere ithafen, “Şüphesiz ki; her bitiş, bir başlangıçtır. Bugün sizler hayatınızda yeni bir başlangıca adım atıyorsunuz. Bundan sonra artık öğrendiklerinizi uygulamaya geçirerek kendi ayaklarınız üzerinde duracağınız yaşamın başka bir evresine adım atmaktasınız. Hayatınızın bundan sonraki diliminde hepinizin farklı farklı görevleri olacak. Kiminiz kamuda çalışacak, kiminiz kendi işini kuracak, kiminiz ise özel sektörde yer alacak. Fakat hepinizin en büyük ortak vazifesi Vatanımıza, bayrağımıza, devletimize sahip çıkmak olacak. Aziz milletimizin huzuru, refahı ve mutluluğu için gece gündüz demeden çalışmak olacak. Bu konudaki Sizlere olan inancımız tamdır” sözlerine yer verdi.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek sözlerine, “İnanıyorum ki ileride yapacaklarınız ile bizlerin, üniversitemizin ve ailelerinizin hep gururu olacaksınız. Sizlere inanıyoruz ve güveniyoruz. Yolunuz ve bahtınız açık, geleceğiniz aydınlık olsun” ifadeleri ile son verdi.

Konuşmaların ardından tören, üniversitede ilk üçe giren lisans ve ön lisans mezunu öğrencilere protokol tarafından başarı belgelerinin verilmesi ile devam etti.

Bölüm birincilerinin kütüklere plaka çakması, mezuniyet andının okunması, mezunlara başarı belgelerinin verilmesi ve kep atma töreni ile program son buldu.
 
 
 
Kaynak: TİYO AJANS
banner697
Yorumlar (1)
OKKACI 2 yıl önce
Hayırlı olsun İşsizler ordusuna binlerce üniversiteli genç İŞSİZ GÜÇSÜZ. Önemli değil memlekette İstikrar var yaa. Gerçi adamı olan iş buluyor.
Son Yorumlar
Alper GÖNCÜ bey tarihe not düşmüş.Kendisine teşekkür eder kalemine sağlık olsun diyorum
teoman sancar neden istifa etti. önce onu bir açıklasan
darbe anayasasıyla gelenler sivil anayasa yapamaz bilin istedim
İlk il genel meclisi üyesi Mahide Yaramış hanım .
AKP döneminde kaybettirdiğiniz hakları şimdi yeni birşey gibi sunuyorsunuz. Anayasayı uygulayın başka birşeye gerek yok
kapalı
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 09 Mart 2021
İmsak 05:34
Güneş 06:55
Öğle 12:57
İkindi 16:14
Akşam 18:49
Yatsı 20:04
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 27 60
2. Galatasaray 28 58
3. Fenerbahçe 28 58
4. Trabzonspor 28 51
5. Alanyaspor 28 46
6. Hatayspor 28 46
7. Gaziantep FK 28 43
8. Karagümrük 28 41
9. Göztepe 28 39
10. Antalyaspor 28 36
11. Sivasspor 27 34
12. Konyaspor 27 32
13. Malatyaspor 28 31
14. Kayserispor 27 31
15. Kasımpaşa 28 30
16. Başakşehir 28 29
17. Rizespor 27 28
18. Ankaragücü 27 26
19. Erzurumspor 28 26
20. Denizlispor 27 24
21. Gençlerbirliği 27 21
Takımlar O P
1. Giresunspor 25 53
2. Samsunspor 25 50
3. İstanbulspor 25 47
4. Adana Demirspor 25 45
5. Altınordu 25 45
6. Altay 25 44
7. Tuzlaspor 25 41
8. Ankara Keçiörengücü 25 40
9. Bursaspor 25 34
10. Ümraniye 25 34
11. Bandırmaspor 25 32
12. Boluspor 25 29
13. Adanaspor 25 27
14. Menemenspor 25 27
15. Balıkesirspor 25 26
16. Akhisar Bld.Spor 25 22
17. Ankaraspor 25 16
18. Eskişehirspor 25 7
Takımlar O P
1. Man City 28 65
2. M. United 28 54
3. Leicester City 28 53
4. Chelsea 28 50
5. West Ham 27 48
6. Everton 27 46
7. Tottenham 27 45
8. Liverpool 28 43
9. Aston Villa 26 40
10. Arsenal 27 38
11. Leeds United 27 35
12. Wolverhampton 28 35
13. Crystal Palace 28 34
14. Southampton 27 33
15. Burnley 28 30
16. Newcastle 27 27
17. Brighton 27 26
18. Fulham 28 26
19. West Bromwich 28 18
20. Sheffield United 28 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 25 59
2. Barcelona 26 56
3. Real Madrid 26 54
4. Sevilla 25 48
5. Real Sociedad 26 45
6. Real Betis 26 42
7. Villarreal 26 37
8. Athletic Bilbao 25 33
9. Celta de Vigo 26 33
10. Granada 26 33
11. Levante 26 32
12. Valencia 26 30
13. Osasuna 26 28
14. Cádiz 26 28
15. Getafe 26 27
16. Real Valladolid 26 25
17. Elche 25 24
18. Eibar 26 22
19. Deportivo Alaves 26 22
20. Huesca 26 20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@