Niğde Pmyo Eğitime Törenle Başladı

Niğde Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) 2012-2013 eğitim öğretim yılına dün düzenlenen açılış töreniyle başladı.

EĞİTİM 24.09.2012, 22:02 24.09.2012, 22:02
1448
Niğde Pmyo Eğitime Törenle Başladı
banner830
 Niğde Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) 2012-2013 eğitim öğretim yılına dün düzenlenen açılış töreniyle başladı.

Geçmişte Bor İlçe Emniyet Müdürlüğü yapan ve geçtiğimiz günlerde Trabzon PMYO'a Müdür Vekili olarak  Tahsin Şensoy Trabzonda görevine başladı.


Niğde Polis Meslek Yüksek Okulunda yapılan törene  Niğde Valisi Alim Barut, Niğdeİl Jandarma Komutanı Ufuk Nayır,Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Adnan Görür, Ağır Ceza ReisiMustafa Öztürk, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Niğde Askerlik Şubesi Başkanı Yarbay Kadir Okyay, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Niğde Valisi Alim Barut törende yaptığı konuşmada, "Başlangıçlar daima güzeldir. Böyle güzel başlangıçların güzel bitmesini ve eğitim yılı sonunda mesleğe adım atan polislerimizi kutlamak isteriz. Asayiş hizmetleri devletler kuruldu kurulalı klasik hizmetlerdir. Asayiş hizmetleri olmazsa olmaz şekilde değerlendirilir. Bu tür hizmetler iyi yetişmiş elemanlarla daha iyi yapılmaktadır. Son yıllarda polis meslek yüksek okulları gerek polis akademileri önemli atılımlar yaptılar. Artık asayişe yönelik olaylarda suçlarda çeşitlendi. Artık faillerde teknolojiden istifade ediyorlar.

Faillerde ulaşım hizmetlerinin haberleşme sistemlerinin kolaylaşmasından istifade ediyorlar. Polis olmaya aday olan öğrencilerimiz kendilerini geleceğe doğru hazırlama durumundalar. Bırakın kasaba sınırlarını il sınırlarını ülke sınırlarını ihlal eden suçlarla mücadele etmek durumundayız. Bir ülkede başlayıp diğer ülkede biten suçlarla mücadele edeceksiniz. Her an hazırlıklı olmak durumundayız. Artık bilişim suçları saniyede yer değiştiriyor. buna göre hazırlanılması gerekir.

Öğretim görevlilerimizin de artık klasik metotlar yerine geleceğe yönelik öğrencilerimizi hazırlamaları gerekir. Ben Niğde Polis Meslek Yüksek Okulu'nda bu anlayışı bu hizmeti görüyorum. Dolayısıyla 761 tane gelecekte başarılı olacak devletini memleketini vatanını seven polis memuru yetişeceğine inanıyorum. Toplumsal değerlerimizi milletimizi cumhuriyetimizi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ilkelerini ve bu memlekette olan ordumuzu da düşüneceksiniz. Yeni eğitim öğretim yılının da başarılı geçmesini temenni ediyor saygılar sunuyorum." şeklinde konuştu.

PMYO Müdürü Mürsel Sevindik, Niğde PMYO'nda yıl toplam 761 polis adayının eğitim gördüğünü söyledi.

PMYO'nun teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiğini ifade eden Sevindik, "Modem araç-gereç ve metotlarla çağdaş eğitim vermektedir. Suç ve suçlularla mücadele uluslararası boyut kazanmaktadır. Bilişim suçlarıyla mücadele ayrı bir önem arz etmektedir. İnsan haklarına saygı evrensel değer taşımaktadır. Polisin müdahalesini gerektiren uygulamalar gittikçe artmaktadır. Zor kullanma yetkisinin kullanış biçimi polisin ve ülkelerin çağdaşlık göstergesidir. Vatandaş memnuniyeti ve onun desteğinin kazanılması önemlidir. Önem arz eden bu konular profesyonel, nitelikli ve meslek disiplinine sahip polislerin yetiştirilmesini zorunlu kılmaktır. Hedefimiz, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, Cumhuriyet değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, adalet ve dürüstlüğü rehber edinmiş evrensel kriterlere uygun polis yetiştirmektir. Suç ve suçluyla mücadelede fiziksel güç ve teknik beceriler çok önemlidir. Ancak beyin gücü en etkin silahtır. Fiziksel güç ve beyin gücünün birlikte geliştirilmesi temel hedefimizdir. Amacımız: araştırmaya ve bilgiye önem veren, özgür iradesiyle düşünebilen, olaylar karşısında sağlıklı muhakeme yapabilen hızlı ve isabetli kararlar verebilen ve içinde yaşadığı toplumun değerlerine saygı duyan polisler yetiştirmektir. Önceden olduğu gibi okulumuz Niğde halkı ile bütünleşecek, çeşitli kültürel etkinlik, sosyal ve sportif faaliyetlerine hız kesmeden devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından geçen yıl dönem birincisi olan öğrenciler Selçuk Şahin, İbrahim Efe ve Muaz Şen Niğde Valisi Alim Barut tarafından ödüllendirildi. 

************************************

Geçmişte Bor İlçe Emniyet Müdürlüğü,  Niğde Emniyet Müdürlüğünde Pasaport ve Yabancılar Şube Müdürlüğü  görevini yapan ve geçtiğimiz günlerde Trabzon PMYO'a Müdür Vekili olarak  Tahsin Şensoy Trabzonda görevine başladı. 

Tahsin Şensoy 'un Müdürlüğünü yaptığı Trabzon PMYO'a da Eğitim Öğretime törenle Başladı.

Trabzon Polis Meslek Yüksek Okulu’nda 2012-2013 eğitim öğretim dönemi, düzenlenen açılışı töreni ile başladı

Trabzon’un Pelitli mevkiinde bulunan Polis Meslek Yüksek Okulu’nda (PMYO) gerçekleştirilen törene, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon PMYO Müdür Vekili Tahsin Şensoy, Karadeniz Teknik Üniversitesi(KTÜ) Rektörü Prof.Dr. Süleyman Baykal, PMYO öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından katılımcıların konuşmaları gerçekleştirildi.Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, törendeki konuşmasında, “Devletlerin yapılanmasına şek veren evrensel değerler ön plana çıkmaktadır. Sizlerin çok değerli polisler olarak adına görev yapacağınız Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu gün dünyada var olan 207 devletten izole bir hayat süren bir devlet değildir. Değerli polis adayları lütfen vatandaşlarımıza evrensel değerler çerçevesinde muamele etmeye özen gösteriniz. Bu hem sizlerin hem Türkiye Cumhuriyeti’nin hem de vatandaşlarımızın huzuru ve bakası adına fevkalade önemli bir husustur” şeklinde konuştu.Son yıllarda terör örgütünün saldırılarını arttırdığını bunun örgütün bitme noktasına geldiğinin belirtisi olduğunu dile getiren Kızılcık, “Terör örgütü şu anda son hamlelerini yapmaktadır. Bu durum maalesef önemli oranda şehit vermemize neden olmaktadır. Şundan herkes emin olsun, bu ülke tüm toplum olarak birlik ve bütünlüğünü yüksek imanı, inancı, güveni sayesinde ilelebet yaşamaya devam edecektir. Verilecek bir milim dahil olsa toprağımız yoktur. Bu konuda Türkiye Cumhuriyeti şu anda tüm unsurlarıyla terörle mücadelenin sonuna kadar yürütülmesi kararlılığı içerisindedir” diyerek yeni öğretim yılının öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulundu.Açılış törenindeki konuşmasında, yeni gelen öğrencilerin bir polis adayı olarak üzerlerinde oldukça büyük sorumluluklar olduğunu dile getiren Trabzon PMYO Müdür Vekili Tahsin Şensoy ise “Emniyet teşkilatı son yıllarda hem yurt içi hem de yurt dışında eğitim alanında atılım içerisine girmiştir. Türk Polis Teşkilatı uzun yıllardır eğitime verdiği yatırımın meyvelerini almaya başlamıştır. Akademik kariyer sahibi birçok mezunumuz bulunmaktadır. PMYO’ların amacı, öğrencilerin Polis mesleğinde görevini icra ederken görevin ağırlığı altında kalmayacak donanımların kazandırılmasıdır. Yapacağı işin yasal dayanağını bilen polisler yetiştirmek istiyoruz. Polisimizin vatandaşa güvenmesini, vatandaşımızın da polisimize güvenmesini istiyorsak bizler burada öğrencilerimize güvendiğimizi onlara hissettirmeliyiz. Biz ücreti vatandaşlardan alınan vergilerle ödenen görevlileriz, dolayısıyla ücretimizi ödeyen vatandaşlarımıza karşı ürettiğimiz her hizmetin hesabını vermek durumundayız. Bunu hiçbir zaman unutmamalıyız” dedi.Konuşmaların ardından KTÜ Öğretim Üyesi Ersan Bocutoğlu’nun sunumuyla Trabzon PMYO’nun 2012-2013 yılı öğretim yılının ilk dersini vermesinin sonrasında tören son buldu.

NİĞDE'DEN GÖRÜNTÜLER...


TRABZON'DAN GÖRÜNTÜLER
Kaynak: Selim GÖKEL
Yorumlar (0)
Son Yorumlar
Sefa reis denen kişi s tebrik et geç veya hiç yazma terbiyesizliğin luzumu yok
Bandonun parası su paralarından çıkarılıyor herhalde Bir taraftan indirim reklamı yapılıyor bir taraftan su faturaları coşuyor...
Mekanın cennet olsun bir tanecik gayın biladerim hasan
Imlacı arkadaş google ye yazarsan genelkurmay askeri kısaltmalar diye orda rütbeler ve kısaltmaları görürsün.astsubay'ın kısaltmasını
Biz buna yatırım demeyiz.Tarımsal alanlardan köylüyü kendilerine ırgat yapmak,kısaca köylünün ürettiği bakliyatın değerini düşürüp üç beş yıllık vade de tekelci olmak.zaten bizzat ürünleri pazarladığı güçlü bir pazara sahip küçük köylü onlarla rekabet edemeyeceği için sonuç hüsran.Tıpkı çekok vb büyük firmaların misli ovasında yaptığı yatırım gibi piyasa üç beş büyük şirkete kaldı.Bunlar zaten her türlü tarımsal desteği de en yüksek sevide alanlar.Üretimden tüketiciye kadar tekelci bir yapı köylü ise bunların kısa sürede gündelik işçisi olur.Lakin şu unutulmamalı bu tip şirket ve firmaların dar günlerde yapısı gereği kapitalizmin gereği olan parayı bilir tüketici umrunda olmaz.
parçalı az bulutlu
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 25 Mayıs 2020
İmsak 03:35
Güneş 05:17
Öğle 12:43
İkindi 16:35
Akşam 19:59
Yatsı 21:34
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@