İlçe Müdürü ve Öğretmen Birbirini Darp Etti

Bor İlçesinde İlçe Milli Eğitimi Müdürü ve Bor Kız Meslek Lisesinde görevli bir öğretmen izin konusunda birbirini darp ettiler.

EĞİTİM 10.04.2015, 21:45 10.04.2015, 21:51
10417
banner830

 Bor İlçesinde  İlçe Milli Eğitimi Müdürü ve Bor Kız Meslek Lisesinde görevli bir öğretmen izin konusunda birbirini darp ettiler.

Haber: Selim GÖKEL - özel

Edinilen bilgiye göre; Bor Kız Meslek Lisesinde Edebiyat Öğretmeni olarak görev yapan Adem Korkmaz Ankara’ya yurt dışı görev sınavları için 3 gün izin dilekçesi vermiş. İzin dilekçesindeki 3 günü fazla bulan Bor İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Özüdoğru  2 gün izin verebileceğini belirterek bu konuyu makamında görüşmez üzere öğretmen Adem Korkmaz’ı makamına çağırmış. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde izin konusunda önce ağız tartışması yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Öğretmen daha sonra birbirlerini darp ettiler.

Olaya diğer bürolarda bulunanların müdahalesinin ardından polise haber verildi. Polis ekipleri her iki eğitimciyi sağlık raporu için Bor Devlet Hastanesine götürdü. Hastanedeki rapor işlemlerinin ardından ifadeleri alınan İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Öğretmen Adem Korkmaz birbirlerinden darp edildikleri iddiası ile  şikayetçi oldular.

Her iki eğitimcinin de vücutlarında darp izi olduğu görüldü. 

Öğretmen Adem Korkmaz Türk Eğitim-Sen üyesi olduğundan olayı öğrenir öğrenmez Türk Eğitim-Sen Niğde İl Başkanı İhsan Uğraş, MHP Bor İlçe Başkanı Ahmet Ermiş ve MHP Milletvekili Adayı Murat Işıklı  Bor Devlet Hastanesine gelerek öğretmen Adem Korkmaz’ın durumlarını öğrendiler.

Emniyet Müdürlüğü önünde sitemize bir açıklama yapan Türk Eğitim Sen Niğde İl  Başkanı İhsan Uğraş; Bugün ikindinden sonra Adem Korkmaz isimli üyemiz Bor İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gidiyor. Bu kardeşimiz Salı günü Ankara’da yurt dışı sınavlarına gidebilmek için 3 gün izin istiyor. Ancak İlçe Milli Eğitim Müdürü 3 gün veremeyeceğini 2 gün izin neyine yetmez diye darp ettiği haberini aldık. Derhal arkadaşımıza destek olmak için Bor İlçesine geldik. İlçe Devlet Hastanesindeki muayenesinden sonra Bor ilçesinde Polis Merkezi getirildi. Türk Eğitim-Sen’in anlaşmalı avukatı da şuanda yanında bulunuyor.”dedi.

UĞRAŞ ; BUNLAR HOŞ BİRŞEY DEĞİL, ÖĞRETMEN ARKADIŞIMIZIN ARKASINDAYIZ

İhsan Uğraş açıklamasının devamında; Bu işler hoş işler değil, Biz her zaman şunu söyledik. Dedik ki,  idareci atamaları yapılırken, ilçe müdürleri, şube müdürleri okul müdürleri atanırken ehliyeti, liyakatı, başarıyı esas alın bunları baz alarak yapın dedik ancak Ağustos ayında çıkartılan MEB yasası ile  atamalarda bu ilkeler dikkate alınmadı. Benim adamım, benim sendikam, ben yandaşım zihniyeti ile idareci atamaları yapıldı. İş bilmez insanların iş başına gelmesi ile iş bu noktalara geldi. Bu hoş bir şey değildir. Bir İlçe Milli Eğitimi Müdürünün bir öğretmeni darp etmesi hoş bir şey değildir. Türk Eğitim-Sen olarak biz üyemizin her zaman arkasındayız. Hukuki anlamda yapılması gereken ne varsa sonuna kadar da bunu yapacağız bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

ÖZÜDOĞRU; DARP ETME GİBİ BİR GİRİŞİMDE BULUNMADIM, ŞİKAYETÇİYİM

İlçe Milli Eğitim Müdürü Celallettin Özüdoğru ise; Öğretmen Adem Korkmaz’a sınava bir gün öncesinden gitmesinin iyi olacağını ertesi gün 09:00’da sınava gireceğini sınav bitiminden sonra önemli bir işi yoksa dönmesinin mümkün olup olmayacağını sordum. O zamana kadar aramızdaki iletişim gayet normal idi. Her hangi bir sorun olmamıştı. Öğretmen arkadaş birden “ niye imzalamıyorsun lan, seni öldürürüm” diyerek  aramızda bulunan yaklaşık 50 cm. kadar mesafeden sol gözüm ve sağ yanağım üzerine gelecek şekilde sağ eliyle yumruk salladı. Ayağa kalktım ve kendimi korudum. Şahıstan fazla zarar görmemek için vücuduna sarılıp kollarından tuttum, ve görevli sekreteri çağırdım. Öğretmen Adem Korkmaz’ı darp etme amacı ile herhangi bir girişimde bulunmadım” şeklinde ifade verdiği öğrenildi. 

Haber: İzinsiz alınamaz...
Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (185)
HAKKANİYET_1 5 yıl önce
kim suçlu bilmem ama şunlar kafama takılıyor.
1-olayı reklam aracı yapan bor başkanı oktay hiç görüntülerde yok neden?
2-i̇ki tarafta öğretmen olduğuna göre mhp nin ne işi var anlamadım?
3-dört sendika niğdede hangi olay için toplandı ki şimdi eylem yapıyorlar poz veriyorlar bizi aptalmı zannediyorlar?
4-adem çok çalışkandıda neden başarılı bir okula tayin istemedi,kendisini yormayacak okulda çalışıyor?
5-müdür yardımcısı olmak için herşeyi yapan idareci arkadaş neden istifa etti?hangi olayda omurgalı idiki şimdi dik durmuş oldu?
6-adem için ayaklanan öğrencilerin sayısı neden 12 de kaldı.madem çok seviliyordu?
7-kız meslekte olumsuz her olayda öğrencileri örgütleyen bayan öğretmen meydanlarda neden yok?
8-celalaettin müdür aptalmıki bir öğretmenle odasında kavga edip itibarını zedelesin.
bil cümle destekçi ve atışçı,satışçı arkadaşlardan cevap bekliyorum.
Biri haktan mı bahsetti? 5 yıl önce
kız meslek gibi, endüstri gibi okulların öğrencilerine bir zavallı gibi bakan sizin bu kokuşmuş zihniyetiniz itiraf ettiğin gibi ortada; kız meslek öğretmeni yormazmış! evet,senin gibi Allah inancı olmayanlar bu tür okullarda sınıfa girip gazete okursa tabi ki yormaz. hakikaten esfele safilin olmuşsunuz. hep merak ederdim Allah'ın kalplerini mühürledikleri nasıl olur diye, canlı kanlı örnekleri bugün toplumumuzda maalesef bolca bulunuyor.
eğitmen 5 yıl önce
devlet terbiyesi almayan idarecilerin düşeceği durum bu olsa gerek
G.K 5 yıl önce
Adem hoca çok sevilen ve değer verilen bir insandır.
O iyimser,içinde hiç bi şekilde kötülük olmayan,her zaman için bizi doğruya yönlendiren,güleç bir kişiliğe sahiptir.
Kendisi sevilen ve sayılan bir eğitimcidir onun yerini hiç kimse dolduramaz biz
ADEM KORKMAZ gibi eğitimciler istiyoruz Allah onu başımızdan eksik etmesin .
Öğrenci kavgayı,şiddeti,uygunsuz davranışları,kötü sözleri örnek almamalı eğitimciyi, bilgi edinmeyi,herkezle iyi geçinmeyi,şiddetle değil konuşarak anlaşmayı örnek almalıdır.
Hakeden hakettiğini bulmalı hiç bi şekilde ayrım yapılmamalıdır...


akeden
korkmaz 5 yıl önce
ademin yalancı reklamcıları ne kadar da çokmuş.hani başarı kardeşim.üniversite kazandırdığı bir öğrenci ismi istiyorum.hadi yazında görelim.
3 yıl önce
Bu sene üniversiteyi kazanıyorum, Adem hocanın da büyük emeği ve desteğiyle. Senin gibilerinin de bizi küçümseyip bir yere gelemememiz tarafında düşüncelerini de kayla almıyoruz. Adem hocayı tanımadan yorum yapmanda senin kendini ne denli geliştirdiğini gösteriyor.
öğretmen 5 yıl önce
Adem Korkmaz bu meslekte karşılaştığım en çalışkan beyefendi öğretmenlerden birisidir. Abisi aynı okulda müdür olmasına rağmen birgün dahi bunu lehine kullandığını görmedim. Teneffüslerde 10 dakika boyunca öğrencileriyle ilgilenir,test çözer konu anlatır.
Hayatında Adem Hocayla 1 saat konuşmamış kişiler bakıyorum da bi yerlere yaranmak için olumsuz yorum yapıyorlar.
bor 5 yıl önce
Olayı abisiyle ilişkilendiren muhakeme yoksunu mudur yancilari. Bu adam komplo kuracak olsa yurtdışı sınavı öncesi mi yapar bu komployubu bir. Makamda mi yapar bu da iki. Boyle bi saçmalık yok nasıl bi düşünce diyecem de düşünmek özel biaey side aramiyorum anladım. Komploymus mudur eğitim için istenen izni nasıl bu hale getirdi. Adem hocada orta da celalettinde. Yapilan kepazelikren gereken cezayi çekmeli mudur. Bunları kim bmudur yapmış arkadaş.bu olay bir hak gaspidir. Makamların arkasından yapilan bu despotluk affedilebilir değil. Kaymakam ve vali bey bu arkadaşları bi karsilastirsin. Bu kadar başarılı bi öğretmen nasıl bu halde anılıyor. Celalettin senin kadar senin arkanda duranlarsa bu olayda suçlu ve cezasını er geç cekeceklerdir. Bu mudur görevden alınmalı bu memlekette daha müdürlük yapamaz
borlu51 5 yıl önce
bakıyorum da hem avukat hem savcı hemde hakim olup güzelce yargılıyorsun. yargının çözeceği işi haddini aşarak kendince çözmüşsün... başarı kriterin ne bilinmez ama kıyıda kenarda karalama ve iftiralarla dedikodu yaparak ve ondan sonra vay benim müdürlüğüm neden uzatılmadı diye kabadayılık yapma başarı ise doğru sen ve senin gibiler çok başarılı diyebiliriz.... bırakın bunları kardeşim.... yalnız doğru bir tespit yapmışsın(!) .... bu olayda suçlu herkim ise türk adaleti karşısında cezasını çekecektir.... o konu da hiç şüphen olmasın.....
boruna bor 5 yıl önce
adını yaz da yap bu yorumu tetikci cakal
edep yahu 5 yıl önce
Adem beyi cumhuriyet ilkokulundan beri tanırım. Ayni mahallenin çocuklarıyız.efendi kişiliği karakteri ve duruşuyla her zaman ornek kişilik olmuştur.müdür borda gereği gibi davranmasını bilmeli. Saygıyı ve nezaketi ogrenmeli. Bor eğitimine atılan bu tokat o müdürü o koltuktan aldirmali ve gereken cezayıvermeli.adem hicama ggeçmiş olsun.
CIZ 5 yıl önce
bu olayla şehi̇t savcimiza yapilan arasinda hi̇ç fark yok sadece bunun eli̇nde si̇lah yok zi̇hni̇yet ayni azmetti̇ri̇ci̇ farkli eseri̇ni̇zle gurur duyun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
kapalı
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 21 44
2. Başakşehir 22 43
3. Galatasaray 22 42
4. Sivasspor 22 42
5. Alanyaspor 22 39
6. Fenerbahçe 22 38
7. Beşiktaş 22 36
8. Göztepe 21 33
9. Gaziantep FK 22 30
10. Malatyaspor 21 24
11. Gençlerbirliği 22 24
12. Denizlispor 22 24
13. Çaykur Rizespor 21 24
14. Antalyaspor 22 22
15. Konyaspor 22 20
16. Ankaragücü 22 20
17. Kasımpaşa 22 16
18. Kayserispor 22 15
Takımlar O P
1. Hatayspor 22 42
2. Erzurum BB 22 39
3. Bursaspor 22 39
4. Adana Demirspor 22 34
5. Keçiörengücü 22 32
6. Akhisar Bld.Spor 22 32
7. Menemen Belediyespor 22 32
8. Altay 22 31
9. Fatih Karagümrük 22 31
10. Ümraniye 22 29
11. Giresunspor 21 28
12. Balıkesirspor 22 28
13. İstanbulspor 21 26
14. Altınordu 22 24
15. Osmanlıspor 22 18
16. Adanaspor 22 18
17. Eskişehirspor 22 16
18. Boluspor 22 16
Takımlar O P
1. Liverpool 26 76
2. Man City 25 51
3. Leicester City 26 50
4. Chelsea 26 41
5. Tottenham 26 40
6. Sheffield United 26 39
7. M. United 26 38
8. Wolverhampton 26 36
9. Everton 26 36
10. Arsenal 26 34
11. Burnley 26 34
12. Southampton 26 31
13. Newcastle 26 31
14. Crystal Palace 26 30
15. Brighton 26 27
16. Bournemouth 26 26
17. Aston Villa 26 25
18. West Ham 25 24
19. Watford 26 24
20. Norwich City 26 18
Takımlar O P
1. Real Madrid 24 53
2. Barcelona 24 52
3. Getafe 24 42
4. Atletico Madrid 24 40
5. Sevilla 24 40
6. Villarreal 24 38
7. Valencia 24 38
8. Real Sociedad 23 37
9. Granada 24 33
10. Athletic Bilbao 24 31
11. Osasuna 24 31
12. Real Betis 24 29
13. Levante 24 29
14. Deportivo Alaves 24 27
15. Real Valladolid 24 26
16. Eibar 23 24
17. Celta de Vigo 24 21
18. Mallorca 24 21
19. Leganés 24 19
20. Espanyol 24 19
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@