İlçe Müdürü ve Öğretmen Birbirini Darp Etti

Bor İlçesinde İlçe Milli Eğitimi Müdürü ve Bor Kız Meslek Lisesinde görevli bir öğretmen izin konusunda birbirini darp ettiler.

EĞİTİM 10.04.2015, 21:45 10.04.2015, 21:51
10743
banner830

 Bor İlçesinde  İlçe Milli Eğitimi Müdürü ve Bor Kız Meslek Lisesinde görevli bir öğretmen izin konusunda birbirini darp ettiler.

Haber: Selim GÖKEL - özel

Edinilen bilgiye göre; Bor Kız Meslek Lisesinde Edebiyat Öğretmeni olarak görev yapan Adem Korkmaz Ankara’ya yurt dışı görev sınavları için 3 gün izin dilekçesi vermiş. İzin dilekçesindeki 3 günü fazla bulan Bor İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Özüdoğru  2 gün izin verebileceğini belirterek bu konuyu makamında görüşmez üzere öğretmen Adem Korkmaz’ı makamına çağırmış. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde izin konusunda önce ağız tartışması yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Öğretmen daha sonra birbirlerini darp ettiler.

Olaya diğer bürolarda bulunanların müdahalesinin ardından polise haber verildi. Polis ekipleri her iki eğitimciyi sağlık raporu için Bor Devlet Hastanesine götürdü. Hastanedeki rapor işlemlerinin ardından ifadeleri alınan İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Öğretmen Adem Korkmaz birbirlerinden darp edildikleri iddiası ile  şikayetçi oldular.

Her iki eğitimcinin de vücutlarında darp izi olduğu görüldü. 

Öğretmen Adem Korkmaz Türk Eğitim-Sen üyesi olduğundan olayı öğrenir öğrenmez Türk Eğitim-Sen Niğde İl Başkanı İhsan Uğraş, MHP Bor İlçe Başkanı Ahmet Ermiş ve MHP Milletvekili Adayı Murat Işıklı  Bor Devlet Hastanesine gelerek öğretmen Adem Korkmaz’ın durumlarını öğrendiler.

Emniyet Müdürlüğü önünde sitemize bir açıklama yapan Türk Eğitim Sen Niğde İl  Başkanı İhsan Uğraş; Bugün ikindinden sonra Adem Korkmaz isimli üyemiz Bor İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gidiyor. Bu kardeşimiz Salı günü Ankara’da yurt dışı sınavlarına gidebilmek için 3 gün izin istiyor. Ancak İlçe Milli Eğitim Müdürü 3 gün veremeyeceğini 2 gün izin neyine yetmez diye darp ettiği haberini aldık. Derhal arkadaşımıza destek olmak için Bor İlçesine geldik. İlçe Devlet Hastanesindeki muayenesinden sonra Bor ilçesinde Polis Merkezi getirildi. Türk Eğitim-Sen’in anlaşmalı avukatı da şuanda yanında bulunuyor.”dedi.

UĞRAŞ ; BUNLAR HOŞ BİRŞEY DEĞİL, ÖĞRETMEN ARKADIŞIMIZIN ARKASINDAYIZ

İhsan Uğraş açıklamasının devamında; Bu işler hoş işler değil, Biz her zaman şunu söyledik. Dedik ki,  idareci atamaları yapılırken, ilçe müdürleri, şube müdürleri okul müdürleri atanırken ehliyeti, liyakatı, başarıyı esas alın bunları baz alarak yapın dedik ancak Ağustos ayında çıkartılan MEB yasası ile  atamalarda bu ilkeler dikkate alınmadı. Benim adamım, benim sendikam, ben yandaşım zihniyeti ile idareci atamaları yapıldı. İş bilmez insanların iş başına gelmesi ile iş bu noktalara geldi. Bu hoş bir şey değildir. Bir İlçe Milli Eğitimi Müdürünün bir öğretmeni darp etmesi hoş bir şey değildir. Türk Eğitim-Sen olarak biz üyemizin her zaman arkasındayız. Hukuki anlamda yapılması gereken ne varsa sonuna kadar da bunu yapacağız bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

ÖZÜDOĞRU; DARP ETME GİBİ BİR GİRİŞİMDE BULUNMADIM, ŞİKAYETÇİYİM

İlçe Milli Eğitim Müdürü Celallettin Özüdoğru ise; Öğretmen Adem Korkmaz’a sınava bir gün öncesinden gitmesinin iyi olacağını ertesi gün 09:00’da sınava gireceğini sınav bitiminden sonra önemli bir işi yoksa dönmesinin mümkün olup olmayacağını sordum. O zamana kadar aramızdaki iletişim gayet normal idi. Her hangi bir sorun olmamıştı. Öğretmen arkadaş birden “ niye imzalamıyorsun lan, seni öldürürüm” diyerek  aramızda bulunan yaklaşık 50 cm. kadar mesafeden sol gözüm ve sağ yanağım üzerine gelecek şekilde sağ eliyle yumruk salladı. Ayağa kalktım ve kendimi korudum. Şahıstan fazla zarar görmemek için vücuduna sarılıp kollarından tuttum, ve görevli sekreteri çağırdım. Öğretmen Adem Korkmaz’ı darp etme amacı ile herhangi bir girişimde bulunmadım” şeklinde ifade verdiği öğrenildi. 

Haber: İzinsiz alınamaz...
Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (186)
eğitmen 6 yıl önce
devlet terbiyesi almayan idarecilerin düşeceği durum bu olsa gerek
HAKKANİYET_1 6 yıl önce
kim suçlu bilmem ama şunlar kafama takılıyor.
1-olayı reklam aracı yapan bor başkanı oktay hiç görüntülerde yok neden?
2-i̇ki tarafta öğretmen olduğuna göre mhp nin ne işi var anlamadım?
3-dört sendika niğdede hangi olay için toplandı ki şimdi eylem yapıyorlar poz veriyorlar bizi aptalmı zannediyorlar?
4-adem çok çalışkandıda neden başarılı bir okula tayin istemedi,kendisini yormayacak okulda çalışıyor?
5-müdür yardımcısı olmak için herşeyi yapan idareci arkadaş neden istifa etti?hangi olayda omurgalı idiki şimdi dik durmuş oldu?
6-adem için ayaklanan öğrencilerin sayısı neden 12 de kaldı.madem çok seviliyordu?
7-kız meslekte olumsuz her olayda öğrencileri örgütleyen bayan öğretmen meydanlarda neden yok?
8-celalaettin müdür aptalmıki bir öğretmenle odasında kavga edip itibarını zedelesin.
bil cümle destekçi ve atışçı,satışçı arkadaşlardan cevap bekliyorum.
Biri haktan mı bahsetti? 6 yıl önce
kız meslek gibi, endüstri gibi okulların öğrencilerine bir zavallı gibi bakan sizin bu kokuşmuş zihniyetiniz itiraf ettiğin gibi ortada; kız meslek öğretmeni yormazmış! evet,senin gibi Allah inancı olmayanlar bu tür okullarda sınıfa girip gazete okursa tabi ki yormaz. hakikaten esfele safilin olmuşsunuz. hep merak ederdim Allah'ın kalplerini mühürledikleri nasıl olur diye, canlı kanlı örnekleri bugün toplumumuzda maalesef bolca bulunuyor.
G.K 6 yıl önce
Adem hoca çok sevilen ve değer verilen bir insandır.
O iyimser,içinde hiç bi şekilde kötülük olmayan,her zaman için bizi doğruya yönlendiren,güleç bir kişiliğe sahiptir.
Kendisi sevilen ve sayılan bir eğitimcidir onun yerini hiç kimse dolduramaz biz
ADEM KORKMAZ gibi eğitimciler istiyoruz Allah onu başımızdan eksik etmesin .
Öğrenci kavgayı,şiddeti,uygunsuz davranışları,kötü sözleri örnek almamalı eğitimciyi, bilgi edinmeyi,herkezle iyi geçinmeyi,şiddetle değil konuşarak anlaşmayı örnek almalıdır.
Hakeden hakettiğini bulmalı hiç bi şekilde ayrım yapılmamalıdır...


akeden
öğretmen 6 yıl önce
Adem Korkmaz bu meslekte karşılaştığım en çalışkan beyefendi öğretmenlerden birisidir. Abisi aynı okulda müdür olmasına rağmen birgün dahi bunu lehine kullandığını görmedim. Teneffüslerde 10 dakika boyunca öğrencileriyle ilgilenir,test çözer konu anlatır.
Hayatında Adem Hocayla 1 saat konuşmamış kişiler bakıyorum da bi yerlere yaranmak için olumsuz yorum yapıyorlar.
bor 6 yıl önce
Olayı abisiyle ilişkilendiren muhakeme yoksunu mudur yancilari. Bu adam komplo kuracak olsa yurtdışı sınavı öncesi mi yapar bu komployubu bir. Makamda mi yapar bu da iki. Boyle bi saçmalık yok nasıl bi düşünce diyecem de düşünmek özel biaey side aramiyorum anladım. Komploymus mudur eğitim için istenen izni nasıl bu hale getirdi. Adem hocada orta da celalettinde. Yapilan kepazelikren gereken cezayi çekmeli mudur. Bunları kim bmudur yapmış arkadaş.bu olay bir hak gaspidir. Makamların arkasından yapilan bu despotluk affedilebilir değil. Kaymakam ve vali bey bu arkadaşları bi karsilastirsin. Bu kadar başarılı bi öğretmen nasıl bu halde anılıyor. Celalettin senin kadar senin arkanda duranlarsa bu olayda suçlu ve cezasını er geç cekeceklerdir. Bu mudur görevden alınmalı bu memlekette daha müdürlük yapamaz
borlu51 6 yıl önce
bakıyorum da hem avukat hem savcı hemde hakim olup güzelce yargılıyorsun. yargının çözeceği işi haddini aşarak kendince çözmüşsün... başarı kriterin ne bilinmez ama kıyıda kenarda karalama ve iftiralarla dedikodu yaparak ve ondan sonra vay benim müdürlüğüm neden uzatılmadı diye kabadayılık yapma başarı ise doğru sen ve senin gibiler çok başarılı diyebiliriz.... bırakın bunları kardeşim.... yalnız doğru bir tespit yapmışsın(!) .... bu olayda suçlu herkim ise türk adaleti karşısında cezasını çekecektir.... o konu da hiç şüphen olmasın.....
boruna bor 6 yıl önce
adını yaz da yap bu yorumu tetikci cakal
edep yahu 6 yıl önce
Adem beyi cumhuriyet ilkokulundan beri tanırım. Ayni mahallenin çocuklarıyız.efendi kişiliği karakteri ve duruşuyla her zaman ornek kişilik olmuştur.müdür borda gereği gibi davranmasını bilmeli. Saygıyı ve nezaketi ogrenmeli. Bor eğitimine atılan bu tokat o müdürü o koltuktan aldirmali ve gereken cezayıvermeli.adem hicama ggeçmiş olsun.
korkmaz 6 yıl önce
ademin yalancı reklamcıları ne kadar da çokmuş.hani başarı kardeşim.üniversite kazandırdığı bir öğrenci ismi istiyorum.hadi yazında görelim.
4 yıl önce
Bu sene üniversiteyi kazanıyorum, Adem hocanın da büyük emeği ve desteğiyle. Senin gibilerinin de bizi küçümseyip bir yere gelemememiz tarafında düşüncelerini de kayla almıyoruz. Adem hocayı tanımadan yorum yapmanda senin kendini ne denli geliştirdiğini gösteriyor.
CIZ 6 yıl önce
bu olayla şehi̇t savcimiza yapilan arasinda hi̇ç fark yok sadece bunun eli̇nde si̇lah yok zi̇hni̇yet ayni azmetti̇ri̇ci̇ farkli eseri̇ni̇zle gurur duyun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Diş hekimliği Fakültesine ne zaman öğrenci alınacak acaba?
Bor a değer veren başkanımızdan Allah razı olsun
Üstadım çok güzel söylemişsin sağol ama. Abilerimiz ABD ve İSRAİL öyle istiyor ve uygulanıyor yapacak bise yok. Deve Dikeni seviyor.
Allah aşkına kaç tane tatlı yapan yeri denetliyorsunuz hepsi glikoz kullanıyor
merdiven üstü ürün varmı başkan fıstıklı kadayıf yaparız fıstık yerine soya atarız denetim nerde
12°
kapalı
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 17 Nisan 2021
İmsak 04:31
Güneş 05:58
Öğle 12:46
İkindi 16:27
Akşam 19:25
Yatsı 20:45
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 33 71
2. Fenerbahçe 33 66
3. Galatasaray 32 62
4. Trabzonspor 33 58
5. Alanyaspor 33 52
6. Gaziantep FK 32 50
7. Sivasspor 33 50
8. Hatayspor 32 49
9. Karagümrük 33 49
10. Göztepe 33 46
11. Antalyaspor 34 42
12. Konyaspor 33 41
13. Rizespor 33 39
14. Ankaragücü 33 37
15. Kasımpaşa 33 36
16. Malatyaspor 32 34
17. Kayserispor 33 34
18. Başakşehir 32 33
19. Gençlerbirliği 33 31
20. Erzurumspor 33 28
21. Denizlispor 32 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 30 63
2. Adana Demirspor 30 58
3. Samsunspor 30 58
4. Altay 30 54
5. İstanbulspor 30 54
6. Altınordu 30 52
7. Ankara Keçiörengücü 30 49
8. Ümraniye 30 44
9. Tuzlaspor 30 44
10. Bursaspor 30 43
11. Bandırmaspor 30 39
12. Boluspor 30 35
13. Adanaspor 30 34
14. Balıkesirspor 30 32
15. Menemenspor 30 31
16. Akhisar Bld.Spor 30 25
17. Ankaraspor 30 23
18. Eskişehirspor 30 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 31 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 32 50
8. Everton 31 49
9. Arsenal 31 45
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Brighton 31 33
16. Burnley 31 33
17. Newcastle 31 32
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 31 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 30 61
5. Real Sociedad 30 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Celta de Vigo 30 37
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 30 34
14. Osasuna 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@