İhsan Uğraş'tan Sert Açıklamalar... “ Haddini Bilmelidir “

Uğraş; “Çamardı İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdür vekili haddini bilmelidir” dedi.

EĞİTİM 16.01.2013, 21:09 20.01.2013, 15:57
1963
İhsan Uğraş'tan Sert Açıklamalar... “ Haddini Bilmelidir “
banner830
 Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı İhsan UĞRAŞ, Çamardı İlçesi’nde Çamardı İlçe Temsilciliği ve üyelerle yaptığı istişare toplantısında, Çamardı İlçesi’nde yaşanan olaylarla ilgili gündemi değerlendirdi.

 

 Uğraş; “Çamardı İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdür vekili haddini bilmelidir” dedi.

 

         Çamardı Öğretmenevi’nde yapılan istişare toplantısına Türkiye Kamu-Sen Niğde İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı İhsan UĞRAŞ, Türk Sağlık-Sen Niğde Şube Başkanı Soner KIRMAN, Türk Büro-Sen Niğde İl Temsilcisi Osman SERT, Türk İmar-Sen Niğde İl Temsilcisi Hikmet TOKGÖZ, Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin SUNA, Abdülkerim HAZIR, Veli HAYTA, Mehmet TURGUT, Türk Eğitim-Sen Çamardı İlçe Temsilcisi Mutlu ŞAHİN, Türk Eğitim-Sen Çiftlik İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Eğitim-Sen Çamardı İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile Çamardı İlçesi’nde görev yapan Türk Eğitim-Sen üyeleri katıldılar.

 

         Toplantıda son günlerde yaşananlar ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı İhsan UĞRAŞ, daha önce yaptıkları “Çamardı Milli Eğitim Hakkaniyetin Neresinde?” başlıklı basın açıklamalarının geniş yankı bulduğunu söyleyerek, “bu basın açıklamamız yapılan haksızlığın ve usulsüzlüğün boyutunu gözler önüne sermiş, müsebbiblerini de son derece rahatsız etmiştir” dedi.

Bahsi geçen basın açıklamasının basında geniş yer bulması üzerine, özellikle borhaber.net sitesine sahte isimlerle yapılan yorumların hakaret ve tehditlere kadar vardığını söyleyen Uğraş, “Çamardı İlçe Temsilcimiz Mutlu ŞAHİN, resmen tehdit edilmiştir. Gerekirse konu hakkında suç duyurusunda bulunup bu tehditleri yazanların IP numaralarını tespit ettirerek yasal sürecide başlatırız” dedi.
www.borhaber.net sitesindeki basın açıklamasına yorum yazan Çamardı Milli Eğitim Şube Müdür vekili Hacı DÜNDAR’ın yorumunu da değerlendiren Uğraş şunları söyledi:

 

         “Çamardı Milli Eğitim Şube Müdür vekili sayın Hacı DÜNDAR www.borhaber.net sitesindeki basın açıklamamıza yorum yazmış. Demiş ki: “ihsan uğraş ismiyle yazan kişi, senin ihsan uğraş olduğunu da zannetmiyorum.” Ben de diyorum ki; Siz ne kadar Hacı Dündar’sanız ben de o kadar İhsan Uğraş’ım, bu bir…

 

2- Benden habersiz, benim adımı kullanarak yorum yazacak babayiğit henüz dünyaya gelmedi. Onu yapacak adamda mangal gibi yürek isterim. Biz, ne söylersek adımızı yazar altına da imzamızı atarız.

 

3- “Seviyesizlik” kelimesi şahsım için  kullanılmış ise, aynıyla iade ediyorum. Seviyesizliğin örneği, özellikle “AY YILDIZ” rumuzuyla yazıp sanaldan tehditler savuran kişi her kimse, onun şahsında açıkça görülmektedir.

 

4- Biz “sokak karıları” gibi (ki, bu amiyane tabir benim değildir, sizin yorumunuzda ayniyle vakidir) dedikodu yapmıyoruz. Mertçe-delikanlıca basın açıklaması yaparak kamuoyu ile paylaştık. İşin aslını-astarını da iyice araştırdık. TÜRK EĞİTİM-SEN olarak bilgisiz-belgesiz konuşmadık, konuşmayız. Biz bildiklerimizi söyledik. Hodri meydan, yüreğiniz yetiyorsa kimlere ödül verdiğinizi isim isim açıklayın. Nerelerde görev yaptıklarını, kimin, kimin nesi olduğunu ve hangi sendikaya üye olduklarını karşılarına belirtin. Ve hatta, bu ödüle hangi başarılarından dolayı layık görüldüklerini de yazın. Eğer bizim yazdıklarımızda yanlışlık, iftira, karalama varsa (ki, Allah’a hamdolsun alnımız açık, yüzümüz ak), buyurun mahkemeler sizi bekliyor;  hakkımızda suç duyurusunda bulunun. Boş laflarla uğraşacağınıza, “AY YILDIZ” rumuzuyla tehditler savurarak benim ilçe temsilcim, sizin de personeliniz olan Mutlu Şahin’i tehdit ederek “mutlucum sabret biraz lütfen sabret senin o sendikanda kurtaramıyacak seni....” diyen şahsı bulup bunun hesabını sorun.

 

5- Niye istifa ettiğiniz konusuna gelince; bu konuda söylenecek fazla bir şey yok. Şu anda bulunduğunuz makam-mevkii, oturduğunuz koltuk her şeyi açıklamaya yetiyor.

 

6- “geçmişte neler yaptiğinizi, kimleri nerelere nasil getirdiğinizi, kimlere nasil ödüller verdiğinizi ben çok iyi bilirim.” diye işkembe-i kübra’dan sallayacağınıza, bildiklerinizi belgelerle ortaya koyun da görelim. Babayiğitlik sanal ortamdan iftira atarak, karalayarak olmaz, ortaya belge koyarak, iddiaları ıspatlayarak olur. TÜRK EĞİTİM-SEN bu tür iftira ve karalamalarla kirletilemeyecek kadar dik, dürüst, temiz ve büyük bir sendikadır. “Yel kayadan ne götürür” demiş atalarımız. İftira ve karalamalarla bir yere varamayacağınızı da artık idrak edin.”

 

         Geçtiğimiz hafta içerisinde Çamardı Milli Eğitim Müdürü Mehmet ULUSOY’un, bir okulun müdür baş yardımcısına yaptığı hakareti, sarfettiği çirkin sözleri de değerlendiren Uğraş, “İlçe Milli Eğitim Müdürü haddini bilmelidir. Mevkisi ve makamı ne olursa olsun hiç kimsenin kimseye hakaret etme yetkisi ve hakkı yoktur. Bu yapılan hakareti tüm öğretmen camiasına yapılmış olarak telakki ediyoruz. Konu ile ilgili Çamardı Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur. Ayrıca Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de konu ile ilgili dilekçe verilmiştir. Hukuki anlamda gereken yapılmıştır. Burada merak ettiğim bir husus var. Her ortamda dinden kitaptan bahseden ve bu hakaret olayına tanık olanların nasıl bir ifade vereceğidir. Şahit oldukları olayı yalın bir şekilde, sadece Allah’tan korkarak gerçekleri mi söyleyecekler, yoksa “Duymadık, görmedik, bilmiyoruz” diyerek gerçekleri mi gizleyecekler? Eğer böyle yaparlarsa Yüce Yaratıcının huzurunda kimseyi kandıramayacaklarını da bilmeleri lazım. Yüce Allah, Zilzal Suresi ayet 8 ve 9’da; {Her kim zerre mikdarı bir hayır işlerse onu görecek, her kimde zerre mikdarı bir şerr işlerse onu görecek} buyuruyor.” dedi.

 

         Konu ile ilgili yargı sürecinin başladığını vurgulayan Uğraş, “Yüce Türk adaletine güveniyoruz, eninde sonunda adalet yerini bulacaktır. Sendika olarak konunun takipçisi olacağız. Şunu herkes iyi bilmelidir ki, Türk Eğitim-Sen olarak üyelerimizin her zaman arkasındayız, onlara her türlü desteği veririz, hiçbir üyemizi gözden çıkarmayız.” diye konuştu.

 

 


BORHABER.NET'den NOT
: Türkiye Cumhuriyeti Mahkameleri haricinde sitemizde yayınlanan yorumların IP'leri kesinlikle hiç bir kuruluş ve şahsa verilmez. 


Çamardı Milli Eğitim Hakkaniyetin Neresinde? Konu ile ilgili önceki Haberimiz için TIKLAYIN

 

banner697
Yorumlar (17)
Fuat KASAPÇOPUR 8 yıl önce
işte bu yapılan yanlışlardan sonra birleşme zamanıdır.yapılan haksızlıklara karşı verdiğiniz mücadelede sonuna kadar yanınızdayız çamardı türk eğitim-sen
aaaaaaaaaaaaa 8 yıl önce
eğer sen delikanlı olsa idin orda burda açıklama yapma yerine gelir milli eğitimden gelir insan gibi delikanlı gibi hesap sorardın
aaaa 8 yıl önce
kardeşim ben çanardı nazmiye pınarda çalışıyorum ve sırf bu okulda türk eğitim senli iki kişi başarı belgesi aldı senin amacın ne önce onu söyle.............
aaa 8 yıl önce
çamardı nazmiye pınarda ödül alanlar a.f türk eğitim senli s.k türk eğitim senli h.ş aktif senli t.e sendikasi yok a.e sendikasi yok bak bakalim bi isimlere sendikalara kim salliyor bide dini konuşuyorsun yazik............
aaaa 8 yıl önce
hani sayın yönetici neden yayınlamıyorsun yorumları işine mi gelmedi yoksa
zafer çelik öğretmen 8 yıl önce
başkan kutlarım . bu arada yeni fark ettim gündem borhaber.net de oluşmuş
aaa 8 yıl önce
nazmiye pınardan başarı belgesi alanların isimlerini ve sendikalarını gönderdim neden yayınlamadınız (SİTE YÖNETİMİ : SAYIN YORUMCUMUZ YAYINLANMAYAN BİR YORUMUNUZ YOK)
aaa 8 yıl önce
çamardı nazmiye pınarda başarı belgesi alanlar s.k türk eğitim sen a.t türk eğitim sen a.e sendikası yok t.e sendikası yok h.ş aktif sen lütfen isimlere ve sendikalara iyice bakın ve kim kime çamur atıyor değerlendirin....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Kılıçdaroğluna yalan fonu kurup 5 bin TL yatıracağınıza ölen sağlıkçılarımızın ailelerine fon oluştursanız ya işinize gelmiyor değilmi
NORMAL OLAB BU DEĞİL Mİ HERKES İŞİNİ YAPMALI
ilgilenmiyorum artık kendiniz çalın kendiniz oynayın
Doğuşta beklenen yaşam süresi en yüksek il 80,7 yıl ile Tunceli olarak kayıtlara geçerken 90 yaş üstü aşılama yapmak nedendir sizce? Siz eğer birini ölümden kurtaracak olsanız 60 yaşındaki birini mi yoksa 90 yaşındaki birini mi seçerdiniz? Hangisinin (Allah'ın verdiği ömüre tabiki yıl biçilmez) mantıken yaşayacağı yıl daha fazladır? Öyle bir algı yaratılıyor ki 'SIRADAN HALK AŞILANMAYA BAŞLANDI' Hangi halk? 90 yaş üstü halk, peki... 15 Şubatta Okullar açılmaya başlanacak,öyle tasavvur ediliyor, okulların havalandırma sistemleri hakkında bilginiz var mı? İş güvenliği gereği yüksek katlarda camların çok az açılabildiğini biliyor musunuz? 30dk ders 10 dk ara olduğunda KIŞ GÜNÜ çocuklar dışarı çıkacaklar mı aceba? 10 DK havalandırma yetecek mi? Virüs kol gezecek... Öğretmenler, öğrenciler okula girip çıkan herkes evine virüs taşıyacak, ama eğer 90 yaşında ve aşılandıysanız sorun yok :) Allah sağlıkçılarımızdan razı olsun, Rabbim onları darda koymasın ; Haklarınız ödenmez.
Helal olsun hocam.harika tespit zaten bu ülkede kooperatif birlik ancak üreticiye haciz bildirimi yapar destekkkk mi o bi masalll :)
-0°
kapalı
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 24 Ocak 2021
İmsak 06:21
Güneş 07:45
Öğle 12:58
İkindi 15:38
Akşam 18:01
Yatsı 19:20
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 19 41
2. Fenerbahçe 19 39
3. Galatasaray 19 36
4. Gaziantep FK 19 34
5. Trabzonspor 20 33
6. Alanyaspor 19 31
7. Hatayspor 19 31
8. Karagümrük 19 27
9. Malatyaspor 19 27
10. Göztepe 19 25
11. Antalyaspor 19 25
12. Rizespor 20 25
13. Sivasspor 19 24
14. Başakşehir 20 24
15. Konyaspor 19 22
16. Kasımpaşa 19 22
17. Kayserispor 19 19
18. Gençlerbirliği 20 19
19. Ankaragücü 19 18
20. Erzurumspor 20 17
21. Denizlispor 19 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 18 31
6. Bursaspor 18 30
7. Tuzlaspor 17 30
8. Ankara Keçiörengücü 17 28
9. Altınordu 17 28
10. Bandırmaspor 18 27
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 18 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 18 10
18. Eskişehirspor 18 4
Takımlar O P
1. M. United 19 40
2. Man City 18 38
3. Leicester City 19 38
4. Liverpool 19 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Aston Villa 17 29
9. Chelsea 19 29
10. Southampton 18 29
11. Arsenal 19 27
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Burnley 18 19
16. Newcastle 19 19
17. Brighton 19 17
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 17 44
2. Real Madrid 19 40
3. Sevilla 19 36
4. Barcelona 18 34
5. Villarreal 20 34
6. Real Sociedad 20 31
7. Granada 19 28
8. Real Betis 20 27
9. Cádiz 20 24
10. Levante 19 23
11. Getafe 18 23
12. Celta de Vigo 19 23
13. Athletic Bilbao 18 21
14. Valencia 19 20
15. Real Valladolid 20 20
16. Eibar 19 19
17. Deportivo Alaves 20 18
18. Elche 17 17
19. Osasuna 19 16
20. Huesca 20 13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@