İhsan Uğraş'tan Sert Açıklamalar... “ Haddini Bilmelidir “

Uğraş; “Çamardı İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdür vekili haddini bilmelidir” dedi.

EĞİTİM 16.01.2013, 21:09 20.01.2013, 15:57
1965
İhsan Uğraş'tan Sert Açıklamalar... “ Haddini Bilmelidir “
banner830
 Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı İhsan UĞRAŞ, Çamardı İlçesi’nde Çamardı İlçe Temsilciliği ve üyelerle yaptığı istişare toplantısında, Çamardı İlçesi’nde yaşanan olaylarla ilgili gündemi değerlendirdi.

 

 Uğraş; “Çamardı İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdür vekili haddini bilmelidir” dedi.

 

         Çamardı Öğretmenevi’nde yapılan istişare toplantısına Türkiye Kamu-Sen Niğde İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı İhsan UĞRAŞ, Türk Sağlık-Sen Niğde Şube Başkanı Soner KIRMAN, Türk Büro-Sen Niğde İl Temsilcisi Osman SERT, Türk İmar-Sen Niğde İl Temsilcisi Hikmet TOKGÖZ, Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin SUNA, Abdülkerim HAZIR, Veli HAYTA, Mehmet TURGUT, Türk Eğitim-Sen Çamardı İlçe Temsilcisi Mutlu ŞAHİN, Türk Eğitim-Sen Çiftlik İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Eğitim-Sen Çamardı İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile Çamardı İlçesi’nde görev yapan Türk Eğitim-Sen üyeleri katıldılar.

 

         Toplantıda son günlerde yaşananlar ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı İhsan UĞRAŞ, daha önce yaptıkları “Çamardı Milli Eğitim Hakkaniyetin Neresinde?” başlıklı basın açıklamalarının geniş yankı bulduğunu söyleyerek, “bu basın açıklamamız yapılan haksızlığın ve usulsüzlüğün boyutunu gözler önüne sermiş, müsebbiblerini de son derece rahatsız etmiştir” dedi.

Bahsi geçen basın açıklamasının basında geniş yer bulması üzerine, özellikle borhaber.net sitesine sahte isimlerle yapılan yorumların hakaret ve tehditlere kadar vardığını söyleyen Uğraş, “Çamardı İlçe Temsilcimiz Mutlu ŞAHİN, resmen tehdit edilmiştir. Gerekirse konu hakkında suç duyurusunda bulunup bu tehditleri yazanların IP numaralarını tespit ettirerek yasal sürecide başlatırız” dedi.
www.borhaber.net sitesindeki basın açıklamasına yorum yazan Çamardı Milli Eğitim Şube Müdür vekili Hacı DÜNDAR’ın yorumunu da değerlendiren Uğraş şunları söyledi:

 

         “Çamardı Milli Eğitim Şube Müdür vekili sayın Hacı DÜNDAR www.borhaber.net sitesindeki basın açıklamamıza yorum yazmış. Demiş ki: “ihsan uğraş ismiyle yazan kişi, senin ihsan uğraş olduğunu da zannetmiyorum.” Ben de diyorum ki; Siz ne kadar Hacı Dündar’sanız ben de o kadar İhsan Uğraş’ım, bu bir…

 

2- Benden habersiz, benim adımı kullanarak yorum yazacak babayiğit henüz dünyaya gelmedi. Onu yapacak adamda mangal gibi yürek isterim. Biz, ne söylersek adımızı yazar altına da imzamızı atarız.

 

3- “Seviyesizlik” kelimesi şahsım için  kullanılmış ise, aynıyla iade ediyorum. Seviyesizliğin örneği, özellikle “AY YILDIZ” rumuzuyla yazıp sanaldan tehditler savuran kişi her kimse, onun şahsında açıkça görülmektedir.

 

4- Biz “sokak karıları” gibi (ki, bu amiyane tabir benim değildir, sizin yorumunuzda ayniyle vakidir) dedikodu yapmıyoruz. Mertçe-delikanlıca basın açıklaması yaparak kamuoyu ile paylaştık. İşin aslını-astarını da iyice araştırdık. TÜRK EĞİTİM-SEN olarak bilgisiz-belgesiz konuşmadık, konuşmayız. Biz bildiklerimizi söyledik. Hodri meydan, yüreğiniz yetiyorsa kimlere ödül verdiğinizi isim isim açıklayın. Nerelerde görev yaptıklarını, kimin, kimin nesi olduğunu ve hangi sendikaya üye olduklarını karşılarına belirtin. Ve hatta, bu ödüle hangi başarılarından dolayı layık görüldüklerini de yazın. Eğer bizim yazdıklarımızda yanlışlık, iftira, karalama varsa (ki, Allah’a hamdolsun alnımız açık, yüzümüz ak), buyurun mahkemeler sizi bekliyor;  hakkımızda suç duyurusunda bulunun. Boş laflarla uğraşacağınıza, “AY YILDIZ” rumuzuyla tehditler savurarak benim ilçe temsilcim, sizin de personeliniz olan Mutlu Şahin’i tehdit ederek “mutlucum sabret biraz lütfen sabret senin o sendikanda kurtaramıyacak seni....” diyen şahsı bulup bunun hesabını sorun.

 

5- Niye istifa ettiğiniz konusuna gelince; bu konuda söylenecek fazla bir şey yok. Şu anda bulunduğunuz makam-mevkii, oturduğunuz koltuk her şeyi açıklamaya yetiyor.

 

6- “geçmişte neler yaptiğinizi, kimleri nerelere nasil getirdiğinizi, kimlere nasil ödüller verdiğinizi ben çok iyi bilirim.” diye işkembe-i kübra’dan sallayacağınıza, bildiklerinizi belgelerle ortaya koyun da görelim. Babayiğitlik sanal ortamdan iftira atarak, karalayarak olmaz, ortaya belge koyarak, iddiaları ıspatlayarak olur. TÜRK EĞİTİM-SEN bu tür iftira ve karalamalarla kirletilemeyecek kadar dik, dürüst, temiz ve büyük bir sendikadır. “Yel kayadan ne götürür” demiş atalarımız. İftira ve karalamalarla bir yere varamayacağınızı da artık idrak edin.”

 

         Geçtiğimiz hafta içerisinde Çamardı Milli Eğitim Müdürü Mehmet ULUSOY’un, bir okulun müdür baş yardımcısına yaptığı hakareti, sarfettiği çirkin sözleri de değerlendiren Uğraş, “İlçe Milli Eğitim Müdürü haddini bilmelidir. Mevkisi ve makamı ne olursa olsun hiç kimsenin kimseye hakaret etme yetkisi ve hakkı yoktur. Bu yapılan hakareti tüm öğretmen camiasına yapılmış olarak telakki ediyoruz. Konu ile ilgili Çamardı Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur. Ayrıca Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de konu ile ilgili dilekçe verilmiştir. Hukuki anlamda gereken yapılmıştır. Burada merak ettiğim bir husus var. Her ortamda dinden kitaptan bahseden ve bu hakaret olayına tanık olanların nasıl bir ifade vereceğidir. Şahit oldukları olayı yalın bir şekilde, sadece Allah’tan korkarak gerçekleri mi söyleyecekler, yoksa “Duymadık, görmedik, bilmiyoruz” diyerek gerçekleri mi gizleyecekler? Eğer böyle yaparlarsa Yüce Yaratıcının huzurunda kimseyi kandıramayacaklarını da bilmeleri lazım. Yüce Allah, Zilzal Suresi ayet 8 ve 9’da; {Her kim zerre mikdarı bir hayır işlerse onu görecek, her kimde zerre mikdarı bir şerr işlerse onu görecek} buyuruyor.” dedi.

 

         Konu ile ilgili yargı sürecinin başladığını vurgulayan Uğraş, “Yüce Türk adaletine güveniyoruz, eninde sonunda adalet yerini bulacaktır. Sendika olarak konunun takipçisi olacağız. Şunu herkes iyi bilmelidir ki, Türk Eğitim-Sen olarak üyelerimizin her zaman arkasındayız, onlara her türlü desteği veririz, hiçbir üyemizi gözden çıkarmayız.” diye konuştu.

 

 


BORHABER.NET'den NOT
: Türkiye Cumhuriyeti Mahkameleri haricinde sitemizde yayınlanan yorumların IP'leri kesinlikle hiç bir kuruluş ve şahsa verilmez. 


Çamardı Milli Eğitim Hakkaniyetin Neresinde? Konu ile ilgili önceki Haberimiz için TIKLAYIN

 

Yorumlar (17)
Fuat KASAPÇOPUR 8 yıl önce
işte bu yapılan yanlışlardan sonra birleşme zamanıdır.yapılan haksızlıklara karşı verdiğiniz mücadelede sonuna kadar yanınızdayız çamardı türk eğitim-sen
aaaaaaaaaaaaa 8 yıl önce
eğer sen delikanlı olsa idin orda burda açıklama yapma yerine gelir milli eğitimden gelir insan gibi delikanlı gibi hesap sorardın
aaaa 8 yıl önce
kardeşim ben çanardı nazmiye pınarda çalışıyorum ve sırf bu okulda türk eğitim senli iki kişi başarı belgesi aldı senin amacın ne önce onu söyle.............
aaa 8 yıl önce
çamardı nazmiye pınarda ödül alanlar a.f türk eğitim senli s.k türk eğitim senli h.ş aktif senli t.e sendikasi yok a.e sendikasi yok bak bakalim bi isimlere sendikalara kim salliyor bide dini konuşuyorsun yazik............
aaaa 8 yıl önce
hani sayın yönetici neden yayınlamıyorsun yorumları işine mi gelmedi yoksa
zafer çelik öğretmen 8 yıl önce
başkan kutlarım . bu arada yeni fark ettim gündem borhaber.net de oluşmuş
aaa 8 yıl önce
nazmiye pınardan başarı belgesi alanların isimlerini ve sendikalarını gönderdim neden yayınlamadınız (SİTE YÖNETİMİ : SAYIN YORUMCUMUZ YAYINLANMAYAN BİR YORUMUNUZ YOK)
aaa 8 yıl önce
çamardı nazmiye pınarda başarı belgesi alanlar s.k türk eğitim sen a.t türk eğitim sen a.e sendikası yok t.e sendikası yok h.ş aktif sen lütfen isimlere ve sendikalara iyice bakın ve kim kime çamur atıyor değerlendirin....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
ak parti gibi dinci değilsiniz enazından
ömer feti iki aydan bu yana söylüyor ancak duydu sağırlar lakin patates ineklere yem oldu hem yeşillendi pişirirken dikkat etmek lazım
zaten böyle olmasını istiyorlar paranın dini imanı yok diyorlarya kendilerinin var sanki
Köy garajı ve Adliye Sarayının altından Ditaş altı üst geçit arasına 60 metrelik geniş düz bir bulvar yapılırsa şehrimizin iki yakasını birleştirir. Bu aradaki derenin yapılmayan kısmını da ıslah edersek iyi olur. Bu kısmın planlanması çok geri kaldı.
Değerli kardeşimiz hayırlı uğurlu olsun. Yolun ve bahtın açık olsun.
parçalı bulutlu
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 14 Nisan 2021
İmsak 04:36
Güneş 06:02
Öğle 12:47
İkindi 16:27
Akşam 19:22
Yatsı 20:42
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 32 70
2. Fenerbahçe 33 66
3. Galatasaray 32 62
4. Trabzonspor 33 58
5. Alanyaspor 33 52
6. Gaziantep FK 32 50
7. Hatayspor 32 49
8. Karagümrük 33 49
9. Sivasspor 32 47
10. Göztepe 33 46
11. Antalyaspor 33 42
12. Konyaspor 32 40
13. Ankaragücü 32 36
14. Rizespor 32 36
15. Kasımpaşa 33 36
16. Malatyaspor 32 34
17. Başakşehir 32 33
18. Kayserispor 32 33
19. Gençlerbirliği 32 31
20. Erzurumspor 33 28
21. Denizlispor 32 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 30 63
2. Adana Demirspor 30 58
3. Samsunspor 29 57
4. Altay 29 53
5. Altınordu 30 52
6. İstanbulspor 29 51
7. Ankara Keçiörengücü 30 49
8. Tuzlaspor 30 44
9. Ümraniye 29 41
10. Bursaspor 29 40
11. Bandırmaspor 29 39
12. Boluspor 29 35
13. Balıkesirspor 29 32
14. Adanaspor 29 31
15. Menemenspor 29 30
16. Akhisar Bld.Spor 29 25
17. Ankaraspor 29 22
18. Eskişehirspor 30 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 31 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 31 49
8. Everton 30 48
9. Arsenal 31 45
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Brighton 31 33
16. Burnley 31 33
17. Newcastle 31 32
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 31 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 30 61
5. Real Sociedad 30 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Celta de Vigo 30 37
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 30 34
14. Osasuna 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@