Eğitim-Bir-Sen Aday Öğretmenlerle Birlikte

Niğde Eğitim Bir-Sen Yönetim Kurulu, aday öğretmenlerle tanışmak ve kaynaşmak adına yemekli bir toplantı organize etti.

EĞİTİM 15.12.2013, 14:46 18.12.2013, 21:15
829
Eğitim-Bir-Sen Aday Öğretmenlerle Birlikte
banner830
 Niğde Eğitim Bir-Sen Yönetim Kurulu, aday öğretmenlerle tanışmak ve kaynaşmak adına yemekli bir toplantı organize etti.

 Toplantıya Eğitim Bir-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri katıldı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Niğde Eğitim Bir-Sen  Şube Başkanı Celalettin Özüdoğru şunları söyledi;

“Öncelikle davetimizi kırmayıp yemeğe katılan çiçeği burnunda öğretmenlerimize, Miili Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerine ve Sendikamızın yöneticilerine teşekkür ediyorum.

Niğde Eğitim-Öğretim camiasına bu yıl içerisinde giren tüm öğretmen ve eğitim çalışanlarına yapacakları bu kutsal görevde başarılar diliyorum. Allah utandırmasın, hayırlı görevler yapmayı nasip etsin.

1992 yılında merhum Mehmet Akif  İnan tarafından kurulan eğitimciler birliği sendikası (Eğitim-Bir-Sen)  günümüzde 250 bin üye ile ülkemizin en büyük eğitim sendikası  ve 1995 yılında kurulan Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ise 650 bin üye ile ülkemizin en büyük konfederasyonu konumuna gelmiştir.

Değerli öğretmen arkadaşlarım, bilindiği üzere Niğde’de  eğitim iş kolunda 2000 üyeyle yetkili sendikayız. Yetkili sendika olarak görev ve sorumluluk bilinci ile hareket ederek tüm eğitim çalışanlarını kucaklamak için gayret ediyoruz.

Stajer öğretmenlerimize stajerlik dönemlerinde sendikalara üye olma hakkını getirerek, Aday öğretmenlerin birier öğretmen olduğu gerçeğini kabul ettirdik.

Kamuda  Kılık-Kıyafet eylemi başlatarak bayan eğitim çalışanlarının başörtüsü ile görev yapmasının öncüsü olduk, göreve başlayan öğretmenler için zorunlu olan İlksan üyeliğinin isteğe bağlı olmasını sağladık, öğretmenevi üye aidatı uygulamasına son verdik, Lisansüstü eğitimini tamamlayanlara ilave ek ders ücretlerinin tekrar verilmesini sağladık, okullarımızda Kuran-Kerim ve Siyer gibi derslerin seçmeli olarak okunmasının önünü açtık, İmam-Hatip Liseleri’ne katsayı adaletsizliğini sonlandırdık, ayrıca sosyal sorumluluk projeleri ile gerek Van Depremi’nde ve yurdumuzun diğer bölgelerinde  zarar görenlerin, gerekse  Dünya’nın çesitli bölgelerinde zalimlerin zulmü altında ezilenlerin daima yanlarında olduk ve olmaya devam edeceğiz.

Eğitim Bir-Sen her zaman mazlumun kardeşi zalimin düşmanıdır; Eğitim Bir-Sen bize ait tüm değerlerimizin savunucusudur; Eğitim Bir-Sen Eğitim çalışanlarının sigortasıdır. Sözlerime burada son verirken; yemeğimize katılan tüm değerli misafirlerimize bir kez daha teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”dedi.


 

Yorumlar (6)
sendikasız 6 yıl önce
öğretmenleri de masada üç kuruşa sattık
GÖKÇEN 6 yıl önce
sigorta olduğunuz bir gerçek ama neyin sigortasi
öğretmen adayları :( 6 yıl önce
mazlumun yanındaymış..mazluma arkadan bir tekmede atan biziz diyenmiyorsunuz değilmi?
Üç Hilal 6 yıl önce
hükümet değişsin bakalım kaç kişisiniz?
Başarılar... 6 yıl önce
ilimizde göreve başlayan değerli öğretmenlerimize ve bizler için 2014 yılı için 123 bin lira maaş zammı ile 150 lira ek ödeme almayı başaran sendika yöneticilerimize başarılar diliyorum.
Cemalettin Sözüdoğru 6 yıl önce
itina ile öğretmenin hakkı aranır.250 lira artış teklif eden hükümet ile çatır çatır pazarlık yapılarak, söke söke 123 tl. alınır.
Son Yorumlar
Sayın Amirim o tescilsiz motorlar bizim elimiz ayağımız şahsıma ben sadece tescilsiz olan onun dışında tüm kural ve tedbirlere riayet ederek kullandım motorum var keşke tescilli motor alabilecek durumumuz olsa ama malesef yok
evet affedisın imamoğlu sanatcılara milyolar ödeyip konser verdirsin
milletemi umut oldunuz yoksa kankanız chpkk yamı umut oldunuz hangisi
siz islam düşmanları ile ittifak edin pkk.ile kanka olun sonrada milli değerlerden bahsedin yazıklar olsun rahmetli erbakan hocanın kemiklerinı sızlattınız
o silahların çogu gene hain feto tarafından bir darbe girişimi daha yapılırsa vatandaş osilahlarla hainlere karşı vatannını savunacak
10°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:29
Güneş 05:14
Öğle 12:44
İkindi 16:36
Akşam 20:04
Yatsı 21:41
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@