22.10.2011, 10:52 148

Dilsiz Şeytanlar

 Bize iş bırakmadılar...
“O resmin” adını kendileri koydular:
Dilsiz şeytanlar!
Kimi uzuuuun bir aradan sonra yeniden “huzura” kabul edilmenin mutluluğu içindeydi, sevinçten gözü hiçbir şey görmüyordu zaten!
Kimi, “kara liste”ye alınmaktan korktu; sonuçta önlerindeki, ihalelerle, tahsislerle, teşviklerle “yürüyecekleri” uzun bir yoldu!
Kimi, yıllarca “akredite” olamamanın “ızdırabını” yaşamıştı, “devran döndü” diye pek güleçti yüzleri; vakit “intikam”ı gösteriyordu! Kimi için “oh olsun”du; hem iktidarlıları “yanlışsın”, “suçlusun”, “hatalısın” diye eleştirip “hadsizliğin daniskasını” yapacaksın, hem de “böyle buyurdu sultan”dan ötesini yazmayan “iyi çocuklar”la bir tutulmayı bekleyeceksin hiç olur muydu!.. Hem ne gerek vardı şimdi “itaatkâr kulları”na olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlara çanak tutmaya... Al işte biri dün yazmış bile “Orada olsaydım Başbakan’a şunu sorardım, bunu sorardım” diye; iyi oldu davet edilmedikleri, “hoşça vakit geçirmemize” engel olamadılar, “muhabbetimiz”in içine limon sıkamadılar bari...
Nitekim...
Gerekçeleri ne olursa olsun hepsi sustu!
Allah’ın bildiğini kuldan sakladı!
 “Bütün medya oradaydı” diye yazarken utanmadı...
“Tam katılım” diye vurgularken sıkılmadı...
Halbuki;
Yeniçağ yoktu... Cumhuriyet yoktu... Sözcü yoktu... Ortadoğu yoktu... Aydınlık yoktu... BirGün yoktu... Evrensel yoktu...
Dolayısıyla o masanın “milli damar”ı tıkanmış, “sol ayağı” topal bırakılmıştı!
Suni teneffüsle ayakta duran topal medya zirvesi...
Hep böyle, yapılmayan sınır ötesi harekatı yapılıyormuş gibi yansıtıp halkın gazını alsınlar diye... Hep böyle yakalanmayan Murat Karayılan’ın “yakalandığını” yaysınlar diye Başbakan hepsini bir bir tebrik etti.
 
Bakın ben de varım
Dün sahip oldukları, yönettikleri gazetelere boy boy bastıkları fotoğraflar aslında bir tek şeyin belgesiydi:
Acizlikleri!
“Başbakan’la yan yana, el ele” çekilmiş tek bir kare resmi, varlıklarının teminatı sayar hale geldiklerini gördük böylece!
En “cesur”u...
En “tabu yıkıcısı” ...
En “büyüğü” ...
Sıraya dizildiler;
Sıradan geçirilişlerinin fotoğraflarını sergilediler!
“Bakııınnnn biz de oradaydık!”
 “Onlar niye yoktu?” diye sormak, sorgulamak yerine; rüşvetle yanlış terbiye edilmiş bir çocuk gibi meslektaşlarına “nanik” yaptılar, “özeeenncik” dediler akılları sıra!
En çok o sevindi
Hangi birini anlatalım bilmem ama biri vardı ki; dosta, düşmana, iş yapılması planlanan sektörlere, reklam verenlere vs. hitaben “Biz barıştık” ilanı verir gibiydi.
Memleket yanarken, yıkılırken... Ateş “anaların yürekleri”ni cayır cayır yakarken, onun gazetesinin birinci sayfasının tam orta yerine, Başbakan’la karşılıklı sırıtışlarının resmi yerleştirilmişti. Eee madem “şehitler” gizlenecekti, değsindi değil mi!
Kolay değil tabii, “vatan kurtarmayı iş sayan o yazarlar” yüzünden 70 küsur milyon huzurunda basbayağı azarlandıktan, kollarını sıvayan bir “iktidarlı”nın tehdidine uğradıktan, vergi cezası sopasıyla evire çevire dövüldükten, işinden gücünden el etek çekmek durumunda bırakıldıktan sonra, “vatan kurtarmayı iş sayan” üç tane gazete o masada olmaktan mahrum bırakıldı diye itiraz edebilir misin bir daha!
Zararın neresinden dönülürse kârdır diye bakıyor; işadamı
sonuçta!
 
Başbakanının gazetecisi
Ya, bu kadına ne demeli!
Yine böyle bir karakol baskınından sonra, sırf dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un “medya”ya yönelik eleştirilerine destek verdi diye ben mi atmıştım “Paşasının Başbakan”ı manşetini!
Bakın nasıl “Başbakanının gazetecisi” oluvermiş bir anda!
Dikkatle bakın ama;
Hem Yasemin Çongar’a, hem de arkasında “sırasını bekleyen” patronu Başar Arslan’a.
Biri “gözünün içine bakıyor”, öbürü bir mahçup, bir utangaç, elini kolunu nereye koyacağını bilemiyor!
 
Menfaatleri ağır bastı
Son tahlilde...
Onlar düşmüş kendi dertlerine...
Onlar kendi gemilerini kurtarmanın arifesinde kulak verirler mi sanıyorsunuz size, bize...
Değil 24, 124, 1024 Mehmet verseniz, bir “yan yana fotoğraf çektirelim” daveti etmez onların terazisinde. Söz konusu menfaatlerse demokrasi de teferruattır, vatan da, millet de!
Böyle olduğu için de;
Türkiye Cumhuriyeti Devleti, teröristlerle uzlaşabilen, bölücülerle “aynı dili” konuşabilen, katillerle el sıkışabilen, PKK’ya yardım ve yataklık yapanlarla, ona destek verenlerler “kanka”lık seviyesinde yakınlaşabilen ama “milli dava”ya sahip çıkan gazetelerle aynı masada bulunmaya dahi tahammül edemeyen bir zihniyet tarafından yönetilebiliyor haliyle!
Medya, “gayrı milli” bir iktidarın “öteki”si olmayı göze alamadığı, “kamu yararı” yerine “holding yararı”na hizmet ettiği, eleştirmek, karşı durmak, uyandırmak yerine “susmak” yoluyla onaylamayı ve nihayetinde aslında aynı cephede yer aldığı meslektaşlarının uğradığı haksızlık karşısında “dilsiz şeytan olmayı” tercih ettiği sürece, meşruiyetini kaybetmiş hade bile olsa yönetecek de...
********************
Çağırsan da çağırmasan da biz varız
Anlayışıyla devlet yönetilmez.
Beyefendinin düzenlediği bu medya toplantısına sadece Sözcü, Cumhuriyet, Yeniçağ ve Aydınlık gazeteleri çağrılmamıştı!
Bunlar muhalefet yapan, bu nedenle de Tayyipgillerin hoşuna gitmeyen, hatta nefret ettiği gazetelerdi. (...) Sen Sözcü ve öteki çağırmadığın gazeteleri ıskalayacaksın, onları görmezden geleceksin, yandaşları ise karşısında ve yanıbaşında ağırlayıp nasihat edeceksin, aba alktından sopa gösterip gözdağı vereceksin.
Yok öyle şey, yok!
Sen çağırsan da, çağırmasan da biz varız... 
Ve bu bu ülkenin milyonlarca yurtsever insanını temsil ediyoruz.
Emin Çölaşan / Sözcü
********************
Orada olsaydım şunu sorardım
Beni çağırsaydı.
Ona şu soruları sorardım: Niçin ordu böylesine çaresiz ve yenik görüntü veriyor? Ordu niçin kışlasına kapatılıyor?
Şu soruyu da eklerdim:
“Sınırdan sızıp 50 kiloluk bombalar koyan, mayın pusuları kuran, vali, kaymakam, öğretmen kaçıran, 24 erimizi şehit edebilecek güce ulaşan PKK’nın merkez üs yaptığı Kandil benzeri dağları haritandan mutlaka silecek ve o terör örgütünü başı kesilmiş ölü bir yılana çevirebilecek” harakatı yapması için Ordu’nun komutanlarını niçin zorlamıyorsunuz?
Başbakan’ın cevabı ne olurdu? Cevabını da burada yazardım.
...Başbakan, demokrat değil. Demokrasiye inanmıyor. Demokrat biri olsaydı, eleştiri yükseltenleri bizzat kendisi telefon ederek özellikle ,çağırırdı.
Necati Doğru / Sözcü
 *************************
Hürriyet, Vatan, Star, Sabah, Akşam Tayyip Erdoğan’ın “medya yöneticileri” ile yaptığı “terör zirvesi”ne davet ettiği gazeteler arasında “ayrımcılık” yaptığını gizlerken, Milliyet sadece “Cumhuriyet, Aydınlık ve Sözcü” nün davet edilmediğini yazarak Yeniçağ, Ortadoğu, BirGün gibi diğer davet edilmeyen gazeteleri sansürledi. Sözcü “askeri rejimden farkı yok” diyerek sert tepki gösterirken, Cumhuriyet de durumu “Ayrımcılığı kendisi yaptı” manşetiyle eleştirdi. Aydınlık, Başbakanı ayrımın sebebini açıklamaya davet etti. BirGün ise “Körler sağırlar, birbirini ağırlar” demeyi tercih etti.
 
Yorumlar (0)
Son Yorumlar
S. Vekilim Havaalanını Dediniz Duyduğunuz bir gelişmemi var yoksa Hükümetin bahşettiği bile yoksa iktidar partisi iyiki Büyükşehir leri kaybetti onlara para vermemek için belli küçük illere yatırım yapar Umarım SiZ çok iyimsersiniz organize sanayi Bölgesi 8 arsa tahsis edildi toplam 200 çalışan olacak Aksaray Sadece Waikiki yatırımı 5000 çalışan ilğinç değilmi yazılarda değinin LÜTFEN
Depolar kiralikmi
Kocam ve ben 10 yılı aşkın süredir evliyiz. Ben 18 yaşındayken tanıştık ve o 21 yaşındaydı. Birlikte duygusal olarak çok şey yaşadık. Evliliğimizde birkaç büyük kavga ve acı verici durumlar oldu, ancak diğer tarafta her zaman daha güçlü göründük. Birdenbire kocam boşanma konuşmasını benim üzerimde başlattı ve iki aydan fazla bir süredir benimle iletişim kurdu.Osita numarasını çevrimiçi bulana ve bir Aşk büyüsü arayana kadar tamamen depresyondaydım. Bu büyü yapıcısının büyü işini 24 saat içinde bitirdiği anda kocamın beni aradığına inanamayacaksın, tamamen şaşırdım! O harika ve büyüleri çok hızlı çalışıyor. Dr Osita whatsapp numarası +15088120454 veya Via: [email protected] ile evliliğinizi yeniden birleştirmek için ona da ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki büyülerde uzmanlaşmıştır: * Aşk Büyüleri * Evlilik Büyüleri * Para Büyüleri * Güzellik Büyüleri * Servet Büyüleri * Cinsel Cazibe Büyüleri * Hiv Cure Büyüleri * Casino Büyüleri * Lanet Büyülerini Kaldır * Koruma Büyüleri * Piyango Büyüleri * Goodluck Büyüleri * Doğurganlık Büyüleri
hepsinin altında sıfır araçlar var seçim gecesi tırcılar minibusculer ve servisciler konvoy yapıyordu ne oldu....
Cehape nerde?
11°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:24
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:43
Yatsı 19:59
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 2 6
2. Alanyaspor 2 6
3. Göztepe 2 4
4. Karagümrük 2 4
5. Beşiktaş 2 4
6. Hatayspor 2 4
7. Antalyaspor 2 4
8. Fenerbahçe 2 4
9. Kasımpaşa 2 3
10. Sivasspor 2 3
11. Erzurumspor 2 3
12. Kayserispor 2 3
13. Konyaspor 1 1
14. Gaziantep FK 2 1
15. Trabzonspor 2 1
16. Gençlerbirliği 2 1
17. Malatyaspor 2 1
18. Denizlispor 2 1
19. Çaykur Rizespor 2 0
20. Ankaragücü 1 0
21. Başakşehir 2 0
Takımlar O P
1. Ankara Keçiörengücü 2 6
2. Tuzlaspor 2 4
3. Samsunspor 2 4
4. Adana Demirspor 2 4
5. Adanaspor 2 4
6. Balıkesirspor 2 3
7. Bursaspor 2 3
8. Altınordu 2 3
9. Bandırmaspor 2 3
10. İstanbulspor 2 3
11. Ankaraspor 2 3
12. Ümraniye 2 3
13. Akhisar Bld.Spor 2 1
14. Altay 2 1
15. Boluspor 2 1
16. Eskişehirspor 2 1
17. Giresunspor 2 1
18. Menemen Belediyespor 2 1
Takımlar O P
1. Leicester City 2 6
2. Everton 2 6
3. Arsenal 2 6
4. Liverpool 2 6
5. Crystal Palace 2 6
6. Tottenham 2 3
7. Wolverhampton 1 3
8. Brighton 2 3
9. Aston Villa 1 3
10. Leeds United 2 3
11. Chelsea 2 3
12. Newcastle 2 3
13. Man City 0 0
14. Burnley 1 0
15. M. United 1 0
16. West Ham 2 0
17. Sheffield United 2 0
18. Fulham 2 0
19. Southampton 2 0
20. West Bromwich 2 0
Takımlar O P
1. Granada 2 6
2. Real Betis 2 6
3. Villarreal 2 4
4. Celta de Vigo 2 4
5. Valencia 2 3
6. Osasuna 2 3
7. Getafe 1 3
8. Cádiz 2 3
9. Real Sociedad 2 2
10. Real Madrid 1 1
11. Eibar 2 1
12. Huesca 2 1
13. Real Valladolid 2 1
14. Atletico Madrid 0 0
15. Barcelona 0 0
16. Elche 0 0
17. Sevilla 0 0
18. Levante 1 0
19. Deportivo Alaves 2 0
20. Athletic Bilbao 1 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@