Vali Şimşek’ten “Marka Kent Niğde” Ekibine Başarı Belgesi

Marka Kent Niğde’nin çok uzun soluklu bir proje olmasına ragmen ilk meyvelerini toplamaya başladıklarının altını çizen Vali Şimşek; “Projede oluşturulan yol haritasının izlenildiği takdirde ilimiz Niğde’yi gerek tanınırlık açısından gerekse ekonomik açıdan çok daha güzel yerlerde görebileceğiz” dedi.

BOR-NİĞDE 01.04.2021, 22:31 01.04.2021, 22:38 Faruk
1941
Vali Şimşek’ten “Marka Kent Niğde” Ekibine Başarı Belgesi
banner830

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde’nin tanıtım stratejilerinin belirlenerek yol haritasının oluşturulması amacıyla yaklaşık 22 ay gibi bir sürede tamamlanan Marka Kent Niğde Projesinin hazırlanmasında görev alan akademisyenlere  çalışmalarından dolayı başarı belgesi verdi.

Niğde Valiliği Toplantı Salonunda düzenlenen törenle akademisyenlere başarı belgelerini veren Vali Yılmaz Şimşek; Niğde Valiliği koordinesinde Ahiler Kalkınma Ajansı destekleri ile Niğde Belediyesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, İl Özel İdaresi ve Niğde Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde yürütülen projenin henüz atılan ilk adımlar olduğunu söyledi.

Marka Kent Niğde’nin çok uzun soluklu bir proje olmasına ragmen ilk meyvelerini toplamaya başladıklarının altını çizen Vali Şimşek; “Projede oluşturulan yol haritasının izlenildiği takdirde ilimiz Niğde’yi gerek tanınırlık açısından gerekse ekonomik açıdan çok daha güzel yerlerde görebileceğiz” dedi.

Törenin ardından kısa bir değerlendirmede bulunan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek sözlerinin devamında; “Bilindiği üzere günümüzde kentlerin ekonomik gelişiminde ilin sanayisi, tarımı ne kadar önemliyse turizm de bir o kadar önemlidir.

Bir ilin turizminin gelişmesi için ise önce o ilin tanınırlığının artması gerekir. Bizlerde bu düşünceden hareketle Valiliğimiz, Belediyemiz, Ticaret Odamız, Üniversitemiz ve İl Özel İdaremiz iş birliğinde Ahiler Kalkınma Ajansının destekleri ile “Marka Kent Niğde” projesini hayata geçirdik.

Marka Kent Niğde Projesine başlarken kimsenin söyleyecek sözü kalmamasını istedik. Buradan hareketle "fikir tepsisi" yöntemini kullanarak ikisi Niğde'de olmak üzere Mersin, Adana, İzmir, İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası ve Ankara’da toplam sekiz arama konferansı düzenledik. Niğde'de Valilik önünde kurulan çadırda üç hafta süre ile yüz yüze anket uyguladık. Ayrıca internet ortamında anketler düzenleyerek daha geniş bir kitleye ulaşmaya ve fikirlerinden yararlanmaya çalıştık.

Bu süreçte elde ettiğimiz sonuçları 20 Haziran 2019 tarihinde konunun uzmanlarından oluşan geniş katılımlı bir çalıştayda masaya yatırdık ve ilgili kişilerle paylaştık. Daha sonra da elde edilen bulguları bilimsel yöntemlerle analiz ederek sonuç raporunu hazırladık. Söz konusu sonuç raporunu kitapçık haline getirerek de tüm paydaşların ve bilgi kullanıcıların yararlanmasını amaçladık.

Uzun süreçlerden geçerek büyük bir titizlikle hazırlanan proje sonuç raporunun ve ortaya konulan yol haritasının Niğde'nin geleceği için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Fakat proje, bunlarla sınırlı kalmamalı; bundan sonraki süreçte de oluşturulan yol haritasının ivedi bir şekilde uygulamaya girmesidir.

Bu noktada; yerel yönetime, kamu kurum ve kuruluşlarına, meslek örgütlerine, sivil toplum kuruluşlarına ve kent gönüllülerine önemli görevler düşüyor. İlin Valisi olarak sözünü ettiğim tüm kesimlerin ve Niğdeli hemşerilerimin bu konuya duyarlı olacaklarına yürekten inanıyorum.

Bundan sonraki süreçte de proje çıktılarının uygulanmasının takipçisi olacağımı özellikle belirtmek istiyorum. Zira proje sonuçlandıktan sonra başta belediyemiz olmak üzere ilgili kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla Marka Kent Niğde Projesinin gösterdiği hedeflere uluşabilmek için çalışma grupları oluşturduk.

Bu kapsamda atılması gereken adımları planlayıp ciddiyetle takip ediyoruz. tabi ki; bu çabamızın somut çıktılarını da almaya başladık. Ketençimen Kayak Merkezi, Yeşilburç Turizm Köyü, Kent Müzesi, Niğde Kalesi Dönüşüm Projesi, Çiftehan Termal Köyü Peyzaj Düzenlemesi ve Sosyal Tesis Yapım Projelerini bu kapsamda ifade etmek isterim.

Niğde’nin tanıtımı ve geleceği için çok önemsediğimiz bu projelerimizin ilimizin eğitim alanındaki markası Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin akademik personeli ile yürütülmüş olması da ayrı bir gurur kaynağıdır.

Yaklaşık 22 ay süreyle bu projeyi özveri ile yürüten değerli hocalarımızın emeğinin karşılığı olmayacağını belirtmekle birlikte memnuniyetimizin bir ifadesi olarak bugün kendilerine başarı belgelerini veriyoruz.

Proje ekibinin Valiliğimizle olan iletişimini ve projenin sağlıklı bir şekilde yürümesini temin eden Vali Yardımcımız Cemil Kılınç, Proje Koordinatörü Prof. Dr. Başaran Öztürk, değerli akademisyenlerimiz Prof. Dr. Haluk Bengü, Prof. Dr. Nevzat Topal, Doç. Dr. Arzum Büyükkeklik, Dr. Buket Özoğlu, Dr. Nizamettin Başaran, ve Valilimiz Proje Ofisi çalışanları Ali İlker Atabay ile Abdullah Bay olmak üzere bugüne kadar özverili çalışmaları için tüm emeği geçen kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Projemizin, ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: TİYO AJANS
banner697
Yorumlar (21)
Fatoş 6 ay önce
Yeşilburç kentsel sit alanındaki evler acele restore gerekir
Gökçe 6 ay önce
Dere ıslahı yapılması yapılması. Yeşilburç vadisi görselliği, yürüyüş rotası, konaklama yerleri, suyu, doğa güzelliği ve seyir terasıyla mükemmeldir. Yeşilburç kentsel sit alanına güzel mastır imar planı uygulanması gerekir. Ayrıca kentsel sit alandaki konaklar tescilli olmasından yıkılıyor. Bu konaklar butik otel olarak turizme kazandırmamız gerekir.
NARLİGÖL Projesi NE O L D U 6 ay önce
NARLİGÖL Projesi Necmettin Kılıç Valimiz Zamanında hazırlanmıştı şimdiki valimiz proje hazırladık demişti hala yıllar geçti hiçbir çalışma yok marka şehir konuşması nda NARLIGÖL ün adını bile anmıyor acep nedendir yinede Niğde'nin olanı kaptırmamak için hatırlatacağız gündemde tutacağız
Vatandaş 6 ay önce
Proje ekibinde Niğde evlatları damgasını vurmuş.Hepsini tebrik ederiz.
Vatandaş 6 ay önce
Köy garajı ve Adliye Sarayının altından Ditaş altı üst geçit arasına 60 metrelik geniş düz bir bulvar yapılırsa şehrimizin iki yakasını birleştirir. Bu aradaki derenin yapılmayan kısmını da ıslah edersek iyi olur. Bu kısmın planlanması çok geri kaldı.
Bor 6 ay önce
Narlı Göl gözden çıkarıldı herhalde.
KONUŞAN NİĞDE 6 ay önce
Site Haberlerini Okuyan Arkadaşlar Haberlere ve Niğde'nin Gelişmesi için Yorum Önerileri Yapmak Siteye ve ilimize katkıda bulunacaktır
Bor 6 ay önce
Akkaya barajının kenarı kordon boyu gibi yapılabir.büyük meydan, Niğde Bor yoluna bağlanan geniş bir cadde cafeler, restoranlar açılabilir.etrafı imara açılıp yeni bir cazibe merkezi olabilir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Gec bunlari ...muhalefetsin..ne yapacagini..bilmiyorsun.. yokki zaten bir PROJEN bile yok..laf..laf..artik MILLET bunlara pirim vermiyor..
hadi yine iyisiniz yakında niğde şahlanır
Bu kadar da düzmece olmaz. Arkadaki tezgahlara bir bakın hepsi satılmış bitmiş. 5 tl ye fasulyeyi kim alamıyor ki...Bu kadarda yalan olmaz zaten bu milletvekilinin işi gücü provakasyon...
NE ALAKASI VAR YA VATANINI SEVEN VATANI İÇİN ÇALIŞAN HER TÜRK İNSANI BİRAZ ALPARSLANDIR, BİRAZ FATİHTİR,BİRAZ MUSTAFA KEMALDİR... BİR YÖNÜMÜZLE BENZERİZ BENZEMEK BENZETMEK İSTERİZ O GÜZEL İNSANLARA.. burada syn AKŞENER de bir yönünü Fatih'e benzetmiş olabilir.. elbetteki şu an yaşayan hiç kimse FATİH'in tırnağı olamayız amma bir yönü ile benzeriz benzemeye çalışırız.. kimi kararlılığı ile, kimi inatçılığı ile,kimi hoş görüsü ile, kimi hizmetleriye benzemeye çalışır. AKŞENER FATİH' in kim olduğunu onunla kimsenin boy ölçüşemeyeceğini bilir ve her yerde FATİH SULTAN MEHMET'İ övdüğüne bu millet şahittir...
Başkan alım gücü var mı ki azalsın.Böyle muhalefet yaparsanız daha bu haramiler başımızda çok boza pişirir.
21°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 04:54
Güneş 06:16
Öğle 12:42
İkindi 16:12
Akşam 18:57
Yatsı 20:14
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 4 10
2. Trabzonspor 4 10
3. Fenerbahçe 4 10
4. Konyaspor 4 10
5. Galatasaray 4 8
6. Hatayspor 4 7
7. Karagümrük 4 7
8. Kayserispor 4 7
9. Altay 4 6
10. Malatyaspor 4 6
11. Alanyaspor 4 6
12. Göztepe 4 5
13. Kasımpaşa 4 5
14. Gaziantep FK 4 4
15. Antalyaspor 4 4
16. Sivasspor 4 2
17. Adana Demirspor 4 2
18. Rizespor 4 1
19. Başakşehir 4 0
20. Giresunspor 4 0
Takımlar O P
1. Ümraniye 5 15
2. Eyüpspor 5 12
3. Ankaragücü 5 11
4. Tuzlaspor 4 10
5. Manisa FK 5 9
6. Erzurumspor 5 9
7. Kocaelispor 5 7
8. Boluspor 4 6
9. Samsunspor 4 6
10. Bandırmaspor 5 6
11. Denizlispor 5 6
12. Menemenspor 5 6
13. Adanaspor 5 5
14. Bursaspor 5 4
15. Ankara Keçiörengücü 5 4
16. Altınordu 5 4
17. Gençlerbirliği 5 4
18. İstanbulspor 4 3
19. Balıkesirspor 4 3
Takımlar O P
1. M. United 4 10
2. Chelsea 4 10
3. Liverpool 4 10
4. Everton 4 10
5. Man City 4 9
6. Brighton 4 9
7. Tottenham 4 9
8. West Ham 4 8
9. Leicester City 4 6
10. Brentford 4 5
11. Crystal Palace 4 5
12. Aston Villa 4 4
13. Wolverhampton 4 3
14. Southampton 4 3
15. Watford 4 3
16. Arsenal 4 3
17. Leeds United 4 2
18. Burnley 4 1
19. Newcastle 4 1
20. Norwich City 4 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 4 10
2. Valencia 4 10
3. Atletico Madrid 4 10
4. Real Sociedad 4 9
5. Athletic Bilbao 4 8
6. Sevilla 3 7
7. Barcelona 3 7
8. Mallorca 4 7
9. Real Betis 4 5
10. Elche 4 5
11. Osasuna 4 5
12. Rayo Vallecano 4 4
13. Villarreal 3 3
14. Levante 4 3
15. Espanyol 4 2
16. Cádiz 4 2
17. Granada 4 2
18. Celta de Vigo 4 1
19. Getafe 4 0
20. Deportivo Alaves 3 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@