Kemerhisar'a yeni projeler, değişimler

Kemerhisar Belediyesi tarafından yapılan Tyana 3. Halk Toplantısı’nda Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı ufuk açıcı projelerin müjdesini verdi. Toplu konutlar, göl ve peyzaj için ilk kazma Mart ayında vuruluyor.

BOR-NİĞDE 08.12.2014, 01:11 08.12.2014, 01:19
4343
Kemerhisar'a yeni projeler, değişimler
banner830

 Kemerhisar Belediyesi tarafından yapılan Tyana 3. Halk Toplantısı’nda Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı ufuk açıcı projelerin müjdesini verdi. Toplu konutlar, göl ve peyzaj için ilk kazma Mart ayında vuruluyor.


Haber: Gökhan ÖZBEK / Foto: Murat ÖZTÜRK

 

Göreve geldiği günden itibaren farklı yönetim modeli ile tüm dikkatleri üzerine çeken Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, kentin vizyonunu değiştirmek için geliştirdiği projelerin müjdesini Tyana 3. Halk Toplantısı’nda verdi.

3 aylık dönemler halinde belediye faaliyetlerinin sistematize edilerek halka sunulduğu, görüş ve eleştirilerinin yapıldığı, mali ve idari yapılanmalar hakkında şeffaflığın benimsendiği halk toplantılarının 3.sü geçtiğimiz Cuma günü Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleşti.

 

Toplu Konutlar Geliyor…

 

Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı gerçekleşecek her projenin bir önceki projenin devamı olduğunu ifade ederek, kentin nüfus artışını ve geleceğini planlamak adına 540 konut yapımı kararlaştırıldığını ve ilk etapta 2015 Mart ayında temeli atılacak olan 140 konut olduğunu aktardı. Projelerin gönüllü mimari ekip tarafından hazırlandığına vurgu yaparak, Ambartepe Mevkii karşısında yeni yapılan camiinin yanında başlanacak dedi.

Kirazcı; “Ekolojik, ucuz ve kaliteli 2+1 ve 3+1 formatında hazırlanmış evlerin projeleri şu an itibariyle bitirilmiştir. 2015 Şubat ayında talepler toplanacak ve ödeme koşulları belirlenecektir. Önceliğimiz her daim Kemerhisarlıdır. Şehrimizin geleceğini planlamak adına ekonomik ve ekolojik kentleşme kültürünü yaratacağız. Bu eksende 30 mart 2015 öncesi temelini atmayı hedefliyor ve 2 sene içinde hak sahiplerine evlerini teslim edeceğiz. Kemerhisar’a yakışır bir kentleşme sağlamak için bu projeye start veriyoruz. Tyana Yerel Yönetim Teorisi’nde barınma hakkı kutsal olup, yerel yönetimler bu hakkın vatandaş tarafından kullanılmasına olanak sağlamakla yükümlüdür. Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği bu proje kısa vadede büyük bir çığır açacaktır.

Göl Projesi’nde Sona Doğru…

Yapılacak toplu konutlara 200 metre uzaklıkta, Niğde’de ilk, İç Anadolu’da Eskişehir’den sonra ilk plaj kültürünün oluştuğu Göl Projesi’nin hazır olduğunu ifade eden Başkan Kirazcı; “Biz ne söylediysek onu yapmakla mükellefiz. Söylemlerimiz eylemlerimizle birleşmek zorundadır. Kemerhisar’da deniz yok doğrudur ama Kemerhisar’da plaj olacaktır, ve her isteyen vatandaşımız güneşlenecek, havuzuna girecektir. Bu yeni yaşam alanı olarak adlandıracağımız proje toplu konut projesi ile Kemeryolu peyzaj projesinin devamlılığıdır. Halk toplantılarında gördüğümüz büyük bir heyecan ve Kemerhisarlıların beklentilerinin yükseldiğine şahit olmaktayız. Artık Kemerhisar marka şehir olmak zorundadır. Bu eksende birliktelikçi demokrasi anlayışı gerçekleşen projelerin somutlaşmış halidir. Biliyoruz ki Kemerhisar yaparsa en iyisini yapar, Kemerhisarlı en iyisine layıktır. Göl projemiz 9600 metrekare üzerine kurulduğu, sanat galerisi, plajı ve kültür-turizm satış ofislerinin bulunduğu dev bir komplekstir” dedi.

 

Kemeryolu Projesi’nde Sıra Dışı yaklaşım…

 

İlçelik başvurusunun neden yapıldığının daha iyi anlaşılması için yapılacak projelerin incelenmesini talep eden Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, Tyana’nın ufkunu açacak en önemli projenin Kemeryolu Projesi olduğuna dikkat çekti.

Kirazcı; “Tarihi ve antik su kemerlerine paralel, tek yönlü yeni bir turizm alanı inşa edeceğiz. Tarihi dokuya paralel, yürüyüş, bisiklet yollarının olduğu, faytonlarla gezi alanlarının sağlandığı, 1.4 kilometrelik bir uzunluktan bahsediyoruz. Ne mutlu ki projeleri gönüllü mimari ekibimiz tarafından bitirilmiş, sit alanı olduğundan dolayı Anıtlar Kurulu’na sunulmuştur.

 

Finansal Şeffaflık…

 

Tyana 3. Halk Toplantısı’nda Başkan Kirazcı, Tyana Yerel Yönetim Teorisi’nin iktisadi şeffaflık içerdiğini ifade ederek, 1 Nisan 2014’den 1 Aralık 2014’e kadar tüm gelir ve giderleri kalem kalem vatandaşa aktardı. Kirazcı; “Bizler sizlerin emaneti olan Kemerhisar Belediyesi’ni sizlerle birlikte yönetiyoruz. Her Kemerhisarlı bugün belediyemize başvurarak, ne tür harcama ve planlama yapmışız hepsini ister yazılı, isterse sözlü olarak anında bilgi edinebilir” dedi.

Kirazcı, 2014 bütçesinin yerinde ve olanaklar ölçüsünde kullanıldığını ifade ederek; “Herhangi bir kamu kuruluşu, özel bankalara bir kuruş borcumuz yoktur. Gerçekleştirdiğimiz tüm etkinlikler kendi öz kaynaklarımızla birlikte kardeş belediyelerimizle sağlamış bulunmaktayız. Kültür ve turizm açısından tanıtıcı büyük etkinliklere imza atıyoruz. Bu etkinliklerin belediyemiz olanaklarıyla ve bize inanan, güvenen Kemerhisarlılara sevgi ve saygı duyan kardeşlerimiz sayesinde gerçekleştiriyoruz. Buradan ilan da ediyorum, bu belediye hepimizin ve herkesin bu belediyenin finansal durumunu bilmeye hakkı vardır. Kapımızı kim çalarsa, kim bir şey öğrenmek isterse, onları ağırlamak ve bilgilendirmek bizim asli görevimizdir” dedi.

 

Ekibe Özel Övgü

ISO 9001-2008 Belgesi Ocak’ta Kemerhisar ’da…

 

Yaptığı Halk Toplantısı’nda insanüstü gayret gösteren büyük fedakarlık yapan ekibini unutmadı. Kurumsallaşma çalışmalarında sona yaklaştıklarını vurgulayan Beytullah Kirazcı; “Ben kültürü yerine birliktelikçilik anlayışı meyvelerini vermeye başlamıştır. Ocak 2015 itibariyle Niğde’de ilke imza atacak büyük bir kurumsallaşmadan bahsediyoruz. nicelik açısından küçük bir belediye olmamıza rağmen, nitelik açısından büyükşehirlerle yarışıyoruz. Ekibimiz 1 Ocak 2015 itibariyle Niğde’de bir ilk, İç Anadolu’da ise 17. Olacak ISO 9001-2008 Kalite Belgesi’ni alacaktır. Kalite lafla değil, kurumsallaşma ile olur. Başkalarının  yüzlerce kişi ileyaptığı işleri, bu işe inanmış bir avuç kadro ile yapmanın onuru ve gururu içindeyiz. Muhasebeden proje ekibine, özel kalemden yazı işlerine, işçilerden iç hizmetlere kadar çalışan her personelimiz büyük bir ahenk içindedir. Onlara ne kadar teşekkür etsem azdır, onlar adına Belediyemizin personellerinden olan büyük bir özveri gösteren Gökay Kepenek’e teşekkür ediyorum. Sadece bu personelimiz bile nerede olması gerekiyorsa oradadır, nerede bir iş yapılması gerekiyorsa onu yapıyordur. Tüm personelimiz ve ekibimiz bu bilinçle hareket ediyor olması ne kadar büyük bir iş başardığımızın göstergesidir. Bu işleri emekçi kardeşlerimize para vererek yaptıramazsınız, ancak ve ancak inanmışlık duygusu ile yapabilirler. Tüm ekibimiz bu inanca sahip olduğundan büyük işler başarıyor. Bu bağlamda belediyemizin tüm personellerini teker teker kutluyorum” dedi.

Toplantı da tüm personelleri slayt eşliğinde kurumsallaşma çabalarında neler yaptığını aktararak onları Kemerhisar Halkı karşısında onure etti.

Kirazcı yapılan tüm çalışmaların sosyal medya da paylaşıldığını ve detayları için www.facebook.com/beytullahkirazci adresinin incelenmesini istedi.

 

 

 

Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması kesinlikle yasaktır... Hukuki işlem yapılır...
Yorumlar (20)
Tebrikler 5 yıl önce
bir belde belediyesi ancak bu kadar aktif olabilir..yani sanki büyükşehir belediyesi gibi hergün bir başka haberler sağcı solcu fark etmez adam gibi hizmet eden kim varsa allah razı olsun..ama görünen o ki kemerhisarın kabuk değiştirdiği ve değiştirmeyede devam ettiği çok belli oluyor başarılarınız devamını dilerim
aieai 5 yıl önce
kemerhisar belediye başkanı beytullah kirazcı ve ekibini kutlarım, niğde nin gururusunuz, butün olumsuzluklara rağmen çare üretiyorsunuz. diğer yanda ise hertürlü imkanı olanlar yatıyor.
KEMERHİSAR KARTALI 5 yıl önce
helal olsun beytullah başkana. bahçelinin suyu ile göl yapıp kemerhisarlıları çimdirecek. bahçelililerde susuzluktan kırılsın. bu kafa ile daha çooook çuval ağzı açarlar.tebrik ederim başkanı.
Gerçek Tyanalı 5 yıl önce
kemerhisar daki değişimi görmeyen insanın gözü kör demektir.bor haber netin yorum köşesinde çalışmıyor ancak eğlence yaparlar diye iftira atanlar acaba ne diyecek
vatandaş 5 yıl önce
halk sov yapan para aklayan başkan istemiyor.ibrahim ünal para yemezdi. bu para durutmaz vay kemerhi̇sarin hali̇ne.lafa deği̇l i̇craata bakalim.ak parti̇ye bekli̇yoruz beytullah başkan.2 tri̇lyonu nereye harcadin gündem deği̇şti̇rme. herkes herşeyi̇n farkinda başkanummmmm
mehmetcik 5 yıl önce
en bomba tabir bu : tyana yerel yönetim teorisi
arkadaş kime göre teori ? hangisi teori? neresinden tutarsan elinde kalıyor mübarek. kemerhisar ne zaman il olacak?
ramiz 5 yıl önce
arsa satarak para saçıyor ak parti döneminde yapılanları sahipleniyor gazeteye yazdırdıklarına değil kemerhisar sokağında söylenenlere bakın
ramiz 5 yıl önce
arsa satarak para saçıyor ak parti döneminde yapılanları sahipleniyor gazeteye yazdırdıklarına değil kemerhisar sokağında söylenenlere bakın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner833
kapalı
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 18 40
2. Başakşehir 18 36
3. Trabzonspor 18 35
4. Fenerbahçe 18 34
5. Alanyaspor 18 32
6. Galatasaray 18 30
7. Beşiktaş 18 30
8. Göztepe 18 26
9. Malatyaspor 18 24
10. Gaziantep FK 18 24
11. Denizlispor 18 22
12. Çaykur Rizespor 17 20
13. Gençlerbirliği 17 18
14. Konyaspor 18 18
15. Kasımpaşa 18 15
16. Antalyaspor 18 14
17. Ankaragücü 18 12
18. Kayserispor 18 10
Takımlar O P
1. Hatayspor 18 37
2. Erzurum BB 18 31
3. Bursaspor 18 30
4. Akhisar Bld.Spor 18 28
5. Keçiörengücü 18 28
6. Ümraniye 18 28
7. Menemen Belediyespor 18 28
8. Adana Demirspor 18 27
9. Altay 18 24
10. Balıkesirspor 18 24
11. Giresunspor 18 24
12. Fatih Karagümrük 18 23
13. İstanbulspor 18 20
14. Altınordu 18 19
15. Osmanlıspor 18 16
16. Adanaspor 18 13
17. Boluspor 18 13
18. Eskişehirspor 18 9
Takımlar O P
1. Liverpool 22 64
2. Man City 23 48
3. Leicester City 23 45
4. Chelsea 23 39
5. M. United 23 34
6. Wolverhampton 23 34
7. Sheffield United 23 33
8. Tottenham 23 31
9. Crystal Palace 23 30
10. Arsenal 23 29
11. Everton 23 29
12. Newcastle 23 29
13. Southampton 23 28
14. Burnley 23 27
15. Brighton 23 25
16. West Ham 22 23
17. Watford 23 23
18. Aston Villa 23 22
19. Bournemouth 23 20
20. Norwich City 23 17
Takımlar O P
1. Barcelona 20 43
2. Real Madrid 20 43
3. Atletico Madrid 20 35
4. Sevilla 20 35
5. Getafe 20 33
6. Real Sociedad 20 31
7. Valencia 20 31
8. Athletic Bilbao 20 30
9. Villarreal 20 28
10. Granada 20 27
11. Real Betis 20 27
12. Levante 20 26
13. Osasuna 20 25
14. Deportivo Alaves 20 23
15. Real Valladolid 20 22
16. Eibar 20 22
17. Mallorca 20 18
18. Celta de Vigo 20 16
19. Leganés 20 14
20. Espanyol 20 14
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@