Bor’da -8 Derece çalışan inşaat işçileri

Bor İlçesinde en önemli sektörlerden biri olan inşaat sektörü yaz kış demeden yoğun şekilde devam ediyor.

BOR-NİĞDE 22.12.2013, 22:35 27.12.2013, 01:19
2263
banner830

 Bor İlçesinde en önemli sektörlerden biri olan inşaat sektörü yaz kış demeden yoğun şekilde devam ediyor.


Haber - Kamera : Selim GÖKEL 


Bor İlçesinde inşaat sektörü ilçe ekonomisi için önemli bir faktör. Bor İlçesinde yapılan evlerin modernliği,  estetikliği ve kullanım alanlarının farklılığı kısacası yapılan evlerin kalitesi yıllardır konuşulur. 

Eskiden ülkemizde ve Bor İlçesinde  inşaat sektörü mevsimlik idi. Kışın Aralık ayında inşaat durur, Mart sonu gibi  başlanırdı. Ancak artık inşaat sezonu yaz ve kış devam ediyor.

İnşaat sektöründeki teknolojik gelişmeler kışın da inşaatların devamını sağladı. Geçtiğimiz gün Bor İlçesinde eksi 8 derecede çalışan inşaat işçileri ile konuştuk.

Bor İlçesinde birkaç gündür devam eden, sis ve ardından sabahları kar yağmış gibi kırağı oluşuyor. Evlerine ekmek götürmek için eksi 8 dereceye rağmen işçiler inşaatta demir bağlıyor, demir kesiyorlar.

Soğukta çalışan inşaat işçileri,  daha soğuk yerlerde çalıştıklarını belirterek fazla zorlanmadıklarını önceleri mevsimlik olarak çalışıldığını ancak artık kendi evlerinde kaldıklarını Rusya’da eksi 25 – 30 derecelerde çalıştıklarını belirtti.  Çalışırken devamlı hareket ettikleri  için soğuktan etkilenmediklerini belirten işçiler teknolojik gelişmelerden dolayı artık inşaat işçiliğinin mevsimlikten çıktığını bütün bir yıl çalışılabileceğini belirttiler. 


Kaynak: Selim GÖKEL
Yorumlar (4)
eskidendi 6 yıl önce
artık teknolji gelişti soğuktada çalışılır önceden tahta iskeler kurularak dışarı sıva boya yapılırdı şimdi asma asonsörler çıktı çimentoyu el arabasıyla taşıma harç karma işlerinin kolayı çıktı
Oğuz ERGUN 6 yıl önce
kazancın helalligini görüyorum
ekmek parası 6 yıl önce
millet -dondurucu sogukta ekmek parası kazanmaya çalışıyor devlet büyükleri milyar dolarları indiregandi yapıyor. allah büyük bu adamlar kadar onurlu helal para kazanmak nasip olsun inşallah herkese
Yunus Onurlu 6 yıl önce
çalışmak ibadettir. o işçileri tebrik ederim.
Son Yorumlar
Sayın müdürüm doğma büyüme niğdeli olup niğde emniyetinde görev yapan ayrıca da ticaret yapan polis memurlarını denetleseniz motorlardan daha makbuldür bence bizim yeğenlerimiz pkk la mücadele ederken sizin niğdeli personeliniz valla fındık kırıyor buna bi el atsanız adalet yerini buldu diye sizi aklınızdan öperim
Bu tarz motorlar sadece tarlada kullanılıyor benim yaşım 40 daha trafikte ve şehir mekezinde hiç tescilsiz motor görmedim.
Tebrikler...
Aman göstermelik olmasın... kontrol edelim devletimizin parası boşa gitmesin..
Tanıdığım için söylüyorum. Tuba Yüksel hanım bunu çok hakkediyor...Tabi ki diğer memurlarda hak etmiştir.Başarılar dilerim.
14°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:28
Güneş 05:14
Öğle 12:44
İkindi 16:37
Akşam 20:05
Yatsı 21:42
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@