"BOR Projesi"nde Başarılı Öğretmenlere Ödül

Başarıda Olumlu Rekabet (BOR) Projesinde başarılı olan 29 öğretmen ve idareci, Bor Kaymakamlığı Toplantı Salonunda yapılan törenle ödüllerini aldılar.

BOR-NİĞDE 25.06.2015, 21:29 25.06.2015, 21:38 nigdehaber
2329
"BOR Projesi"nde Başarılı Öğretmenlere Ödül
banner830
  Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Başarıda Olumlu Rekabet (BOR) Projesinde başarılı olan 29 öğretmen ve idareci, Bor Kaymakamlığı Toplantı Salonunda yapılan törenle ödüllerini aldılar.

Törene İlçe Kaymakamı Abdullah KÜÇÜK' ün ev sahipliğinde, Bor Belediye Başkanı Sıtkı ERAT ile Bor Projesi Danışma Kurulunda görev alan öğretim üyeleri Doç.Dr. Kamil İŞERİ, Doç.Dr. Emre ÜNAL, Doç.Dr. Seher MANDACI ŞAHİN ve Öğr. Gör. Kemal MERT ile sendika temsilcileri, öğretmen ve idareciler katıldılar.


Törende bir konuşma yapan Bor Kaymakamı Abdullah KÜÇÜK Projeye katılan ve emek veren herkese teşekkür ettikten sonra "Bor Projesi bilimsel temelleri olan, Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliği ile hazırlanmış bir projedir. Bu proje eğitimcilerimizden çalışana hakkını teslim eden, adaleti sağlamayı ilke edinmiş bir projedir. Eğitimde dönüşümün önce öğretmenlerden başlaması gerektiğini savunan Bor Projesinin yürütülmesi ve değerlendirilmesi sürecine İlçemizdeki eğitim sendika temsilcilerinin de katılmış olması, Projenin demokratik ve şeffaf bir yönetim anlayışının ürünü olduğunu göstermiştir. Bor Projesinin en önemli sonucu, eğitim camiasında özellikle öğretmenlerin kendilerini geliştirmesine, dönüştürmesine imkan veren başarıya odaklı rekabet ortamının sağlanmasıdır." dedi.

İlki 2013-2014 eğitim öğretim yılında Bor Kaymakamlığı tarafından geliştirilen Başarıda Olumlu Rekabet (BOR) Projesi ile eğitim çalışanlarına Başarı Belgesi verilmesi objektif kriterlere bağlandı. 

Projenin Danışma Kurulunda Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesinde görevli 4 akademisyen, proje yönetim kurulunda ise Bor İlçesinde üyeleri bulunan 4 farklı sendika temsilcisi görev yaptı. 

Bor Projesi kapsamında mesleki ve diğer alanlarda kitap okuma, seminerlere katılma, kitap okumaya teşfik etme, öğrencileri evlerinde ziyaret etme, sosyal - kültürel ve sportif yarışmalara öğrenci hazırlama, projelere aktif katılma, sigaradan uzak durma, hakemli ve bilimsel dergilerde makale yazma gibi kriterler belirlenerek eğitimcilerin bu hedeflere ulaşması istendi. 

Bu yıl ikincisi düzenlenen Bor Projesi için, İdareci, Anasınıfı Öğretmenleri, Ortaokul Öğretmenleri ve Lise Öğretmenleri olmak üzere 4 kategoride değerlendirme yapıldı.  Bor'daki eğitim kurumlarında görev yapan 921 öğretmen ve eğitim yönetici içinden 212 kişi sözleşme imzalayarak projeye katıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda bunlardan 29 kişi başarı belgesi ile, 12 kişi altın ile ödüllendirilmiştir. Ayrıca çekilen kura neticesinde Bahçeli Gazi Ortaokulunda Müdür olarak görev yapan Eser KAHRAMAN 2000 TL değerinde tatil ödülü kazandı. Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (6)
Mehmet Ali 5 yıl önce
Kaymakam bey çok güzel duygularla ve amaç için başlatmıştı ama esprisi kalmadı , başvuranlar hep aynı kişiler ve alanlar da aynı kişiler.Hele orada belge alan biri yapmış ki belge almış şaşırdık doğrusu.
basvuru yapmana engel ne ıdı 5 yıl önce
başvuru yaptınmı Mehmet Ali yapmadınmı ? ozaman neden başvuranlara laf edıyorsun hep aynı kısılerın olması senın müracaat etmıyor olmandan kaynaklanıyor olabılır mı ?
selll 5 yıl önce
Al takke ver külah.güzel bi proje aslında ama böylesi güzel bi projeyi bile siyasi ve sendikal olarak madara eden mebe ne kadar teekkur edilse az.bu oduller gün olup utancı olacak haketmeden alan haramzadeler yüzünden hakrden kisilerinde.
Teşekkür 5 yıl önce
Tatil ödülünü Belediye Başkanımız Sıtkı ERAT finanse ediyor. Gerçi Adının geçmesini istemiyor ancak marifet iltifata tabidir. Her zaman eğitimin ve öğretmenlerin yanında yer aldığı için Sıtkı Başkana teşekkürler...
TOLGA 5 yıl önce
ELİNEZE SAGLIK
Tebrikler 5 yıl önce
bu güzel projeyi bizlere sunan kaymakamımıza ve milli eğitim müdürümüze teşekkür ederim.kendilerini tebrik ederim.
Son Yorumlar
Sayın Amirim o tescilsiz motorlar bizim elimiz ayağımız şahsıma ben sadece tescilsiz olan onun dışında tüm kural ve tedbirlere riayet ederek kullandım motorum var keşke tescilli motor alabilecek durumumuz olsa ama malesef yok
evet affedisın imamoğlu sanatcılara milyolar ödeyip konser verdirsin
milletemi umut oldunuz yoksa kankanız chpkk yamı umut oldunuz hangisi
siz islam düşmanları ile ittifak edin pkk.ile kanka olun sonrada milli değerlerden bahsedin yazıklar olsun rahmetli erbakan hocanın kemiklerinı sızlattınız
o silahların çogu gene hain feto tarafından bir darbe girişimi daha yapılırsa vatandaş osilahlarla hainlere karşı vatannını savunacak
20°
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:29
Güneş 05:14
Öğle 12:44
İkindi 16:36
Akşam 20:04
Yatsı 21:41
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@