Bor Esnaf Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı

Bor Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 61.Genel Kurulunu yapıldı.

BOR-NİĞDE 06.02.2016, 18:19 06.02.2016, 18:27 nigdehaber
1309
Bor Esnaf Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı
banner830
 Bor Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 61.Genel Kurulunu yapıldı.

Haber: Ali AKBAŞ

TESKOMB Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya Bölge Birliği Başkanı Mehmet Baybağan’ın Başkanlığını yaptığı S.S. Bor Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Olağan Genel Kurulu toplantısı Bor Halil Nuri Yurdakul Kültür Merkezi salonunda yapıldı.

Bor Esnaflar ve Sanatlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kuruluna; CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Kredi ve Kooperatifi Başkanı Mehmet Baybağan, Niğde Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (NESOB) Başkanı Erdoğan Aykin, Niğde Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kooperatifi Başkanı Fahri Eker, Niğde Terziler Odası Başkanı Alim Yeşil, Niğde Elektrikçiler Odası Başkanı Ümit Yörükoğlu, Niğde Demirciler Odası Başkanı Turgut Taygur, Bor Marangozlar Odası Başkanı Kani Demirbilek, Bor Bakkallar Odası Başkanı Kadir Yalçın, Bor Gıda Maddeleri Odası Başkanı Haceli Acar, Bor Kahveciler ve İnternetçiler Odası Başkanı Şaban Arıkan, Bor Halk Bankası Müdürü Eyüp Küçük Dilli, CHP İlçe Başkanı Erdal Gevrekçi, İl Genel Meclisi Üyeleri,  Bor Ticaret Odası Başkanı Nurettin Eriç, Bor Şoförler Odası Başkanı Durmuş Cengiz, Bor Terziler Odası Başkanı Bekir Binay, Altunhisar Esnaf Kefalet Kop. Başkanı Bayram Bozkurt ve Bor Esnaflar ve Sanatlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurul açılışı Doğu Anadolu da yaşanan terör olaylarında şehit düşen ve gazi olan güvenlik güçleri için anlamlı konuşmayla başladı. Genel Kurulda konuşma yapan Bor Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muhterem Hızar açılış konuşması yaparak seçildikleri günden bu yana kooperatifin durumunu özetleyerek tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Bor Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kooperatif Başkanı Muhterem Hızar genel kurulda yaptığı konuşmada;

”Göreve geldiğimiz 2012 yılından bugüne 4 yıl geçti bu 4 yıl içerisinde kooperatifimiz adına bir çok olumlu işler başardık takip oranımızı her yıl olduğu gibi 2015 yılı sonu itibariyle %10 a düşürdük. Risk grubumuzu ikinci gruba kredi limitimizi de 150 bin Tl ye yükselttik. Yönetim ve Denetim Kurulumuz olarak Halkbank ile planlı ve disiplinli çalışmanın sonunda Kooperatifimizi eski günlerdeki gibi güzel bir yere getirdiğimizin inancındayız. Amacımız Kooperatifimizi sıfır takipli bir kooperatif olarak Türkiye genelinde sayılı kooperatifler arasına sokmak ve adından söz ettirmek. Burada amaç Bor Esnaf ve Sanatkarının sesini duyurmak ve onları yüceltmektir. Çünkü Bor Esnaf ve Sanatkarları bize 4 yıl önce bu yetkiyi verdi ve bu görevi bize layık gördü onların güvenini sarsmamak ve onların çıkarlarını en üst seviyede tutmayı amaç edindik"dedi. 

Muhterem Hızar konuşmasının devamında: 
Devletimiz Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatiflerine ellerinden geldiğince yeni seçenekler sunarak Esnaf ve Sanatkârlarımızı rahatlatmayı amaçlamıştır. Bunun Sonucunda esnafımıza 2015 yılı içerisinde 10 trilyon kredi dağıttık Bundan dolayı Sayın Başbakanımıza Sayın Milletvekillerimize Sayın Merkez Birliği Başkanımıza Sayın Bölge Birliği Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca şu an içinde bulunduğumuz Kültür Merkezini hiçbir ücret talep etmeden genel kurulumuz için bize tahsis eden Belediye Başkanımız Sayın Sıtkı Erat beye şükranlarımızı sunuyor teşekkür ediyorum. Kredi geri ödemelerinde çok hassas davranarak kooperatifimizi zor durumda bırakmayan siz saygıdeğer ortaklarımıza da çok teşekkür ederim. Sonuç olarak Bor Esnafı, yönetim kurulumuz ve Halk Bankası Bor Şubesi ile el ele vererek Kooperatifimizi zirvedeki eski yerine taşımayı amaç edindik. Bununda yüzde doksanını gerçekleştirdik. Devamından da kimsenin şüphesi olmasın. Bugün bize tekrar 4 yıl için görev veren herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Esnafımızın güvenine layık olmak için var gücümüzle çalışacak ve hiçbir zaman onların güvenini sarsmayacağız. Bu vesile ile yaptığımız genel kurulumuzun Vatanımıza Milletimize ve siz saygıdeğer ortaklarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni eder Bor Esnafına hayırlı ve bol kazançlar diler hepinize saygılar sunarım” diyerek sözlerini tamamladı. 

Bor Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Muhterem Hızar’ın konuşmasının ardından divan teşekkülüne geçildi. Divan Başkanlığına Bölge Birlik Başkanı Mehmet Baybağan seçildi. On üç maddeden oluşan gündem maddeleri oylara sunularak kabul edildi.

Bor Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin yıllık çalışma raporu ve denetim raporları sunuldu. Bilanço gelir gider bilançosu okundu. Kooperatifin hiçbir borcu ve açılmış davasının olmadığı belirtildi.”

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

1-Muhterem Hızar

2-Faruk Önoğlu

3-Gürbüz Bakırcı

4-Durmuş Cengiz

5-Murat Oldaç

DENETİM KURULU ÜYELERİ

1-Ali Durkal

2-Sait Arı

 

ÜST KURUL TEMSİLCİSİ

1-Muhterem Hızar

2-Hazım Güdük

3-Tamer Sabırlar

Dört yıllığına seçildi. Üyelerin salona tek tek ve kimlik kontrolleri yapılarak alındığı genel kurulda, Yönetim kurulu çalışma raporu ve denetim kurulu raporlarının ibra edilmesinden sonra yönetim kurulu seçimine geçildi. Seçimin açık oylamayla yapılacağı kararının alınmasının ardından başkanlık seçimi yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde Muhterem Hızar yeniden Bor Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına seçildi. Günün anısına Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, NESOB Başkanı Erdoğan Aykin, Bor Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kooperatifi Başkanı Muhterem Hızar, Bor Ziraat Odası Başkanı Nurettin Eriç ve Bor Halk Bankası Müdürü Eyüp Küçük Dilli’ye plaketleri verildi. Dilek ve temenninin ardından genel kurul sona erdi.

NİĞDE VE NİĞDELİLERLE GURUR DUYUYORUM

Niğde Millet Vekili Ömer Fethi Gürer konuşmasında; Günün anlamını ve önemini belirterek başladığı konuşmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Niğde’ye gelişi olan 5 Şubat 1934 tarihinin önemine vurgu yaparak, 6 Şubat’ında Bor için önemine değindi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk 6 Şubat’ta Sivas Kongresi Üyesi ve Niğde Milletvekili Halit Mengi ile birlikte Bor ilçemize ziyarete gelmiş ve Ulukışla Çiftehan’a birlikte gitmişler ve orada Çiftehan termal suyunun tanıtılması ve Atatürk’ün Çiftehan Termal Suyu kaynağının halkımızın hizmetine kazandırılmasını o dönem Valisi Ziya Tekeli’ye talimat vermiştir. Borçlu esnafların borçlarının ertelenmesi ve esnaflarla ilgili yapılacak olan yasalara destek vermeye devam edeceğini, bu zamana kadar hizmet anlamında siyasi ayrım yapmadan çalışmalarıma devam ettim. Bundan sonra da aynı tempo ile vatandaş ve ülkemizin hizmetinde olmaya devam edeceğim. Herkesi ülke kalkınmasında birlik ve beraberlik içerisinde ben yaptım demeden herkesin bir araya gelerek ortak bir şeylerin paylaşılarak yapılması yönünde daha başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Memleketimize yapılacak olan her faydalı oluşumda yanınızda olacağım. Niğde ve Niğdelilerle gurur duyuyorum. Burada bulunan herkese selam ve saygılarımı sunarken esnaflarımıza başarılar diliyorum ” dedi.

ALLAH BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN

Bor Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulunda söz alan Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat; Değerli Niğde Milletvekilimiz Sayın Ömer Fethi Gürer Bey, geçtiğimiz gün Bor Belediyemizi ziyarette bulundu kendisine teşekkür ederim. Sayın Vekilimiz Gürer ziyaretlerinde de konuşmasında Bor, Niğde ve Ülkemiz kalkınması konusun da birlik ve beraberlik içerisinde olunması konularında güzel şeyleri ifade etti. Teşekkür ederiz. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Küçük bir ilçede böyle bir kooperatifi yaşatmak ciddi bir özveri gerektiriyor. Bu özveriyi gösteren değerli büyüklerimi bu hepsini saygılarımla karşılıyorum. Tabi ki baktığınız zaman dünya kaynıyor, Cenabı-Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın. İnşallah hep birlikte mutlu, saygı sevgi içinde aydınlık mutlu kazançlı günler yaşarız. Devletimiz hükümetimiz bu konuda da üzerine düşeni yapmaya devam ediyor. Hep beraber o mutlu günlerde esnafımızla, halkımızla beraber oluruz. Burada ki seçimde kazananı tebrik ediyoruz. Kazanan Bor olsun, Niğde olsun Ülkemiz olsun. Dirliğimiz birliğimiz bozulmasın. Bu birlik beraberliğin Bor’da olduğunu düşünüyorum.

Başkan Erat, TESKOMB Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya Bölge Birliği Başkanı Mehmet Baybağan’a  başkanımız dan özel bir ricamız var. Kendisi bildim bileli her zaman Bor Kooperatifine hakikaten çok büyük emeğini veren, her toplantımıza katılan her zaman yanımızda olan birisi başarılar diliyorum. Bor Esnaf Bu güzel desteklerinin daha da artarak devam etmesi dileğimizdir. Bu vesileyle kooperatifimize esnafımıza, ilçemize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum. 61.Olağan Genel Kurulda yeniden Bor Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı seçilen Muhterem Hızar kardeşimi ve değerli yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının artarak devam etmesini diliyorum” Dedi.

BOR’A 5 YILDIZLI TEŞEKKÜR

TESKOMB Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya Bölge Birliği Başkanı Mehmet Baybağan, Bor esnaf Kefalet Kooperatifinin çalışmalarını önemseyen açıklamasında; Bor Esnaf ve Sanatkârları Kredi Kooperatifine ve Bor esnafına 5 Yıldızlı Teşekkür ediyorum. Birliğimize bağlı Türkiye genelinde ki Esnaf Ve Sanatkarları Kredi Kooperatifleri içerisinde ilk sıralarda yerini alan Bor Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kooperatifi Başkanı ve Üyelerinin dört yıl gibi kısa süre yakaladıkları bu güzel başarılarının devamını diliyor. Dört yıl içerisindeki çalışmalarından dolayı kendilerine 5 yıldızlı Teşekkür ediyorum” dedi.


Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (2)
Safborlu 5 yıl önce
Nerede iktidar partisinin vekilleri. Erdoğan özegeni efendi de alpaslanlaştı.Allah Tayyip Erdoğanın yardımcısı olsun.Akpartinin vekilleri şu an beş para etmez. İyi ki ömer fethi vekil olmuşta vekil görüyoruz.Borda Akpartinin vekili ha var hayok.
Vay Bor um vay.. 5 yıl önce
.
..
Son Yorumlar
Bu suça herkes ortak. CHPyi kastetmiyorum. Toplum olarak o botokslu yalama geldiğinde herkes gitti onu karşılamaya. Şimdi ise CHP harici kimsenin yüzü yok yalanlamaya. O zaman akpnin ekmeğine yağ sürüyordu bu botokslu. O zaman bizim oğlandı onlar için. ne zaman suriyede petrolden silahtan çıkar çatışması çıktı kötü oldu bu. Yarın birileri çıkar kandırıldık Allah affetsin der, o zaman bu botokslu mafyayı karşılamaya gidenler de vicdan rahatlatır alkışlar onu söyleyenleri. Balık baştan değil sondan koktu malesef
başkanım Doğu Türkistan zülümlerine ses çıkarılmıyor akdeniz geriliminde bizi ilk satan filistindir. One mınute "Yerli Tohumu" yasaklayıp ekene hapis cezası veren; "İsrail Tohumuna" teşvik veren kim? biri filistin bekası için 5000 bin türkücü ile biri de perde dantel kefenlileri alıp filistinlilere katılıp şavaşsınlar
Mantıksız HABER Maliyet 2450 taban fiat 2500 OLSUN bence çoook mantıksız Çiftçi ne kazanacak
Ellerine kalemine yüreğine sağlık.Nede güzel tasvir etmişsin Kemerhisar ımızın içler acısı halini.Ben doğma büyüme Kemerhisarlıyım şu anda 72 yaşındayım. Aksaray da ikamet etmekteyim ama yazları 4 ay Kemerhisarda kalmaktayım. Obakir güzel Kemerhisardan hiç bir güzellik kalmadı.Şimdide inşaatçılar 6 katlı 7 katlı binalar yapmaya başladılar .Hasılı elbirliğiyle Kemerhisarı mahvettik.Çook üzgünüm.
Vay zavallılar vay. Mafya dan ne umuyorlar sa. Zihniyet farklı yapacak bir şey yok.
23°
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 14 Mayıs 2021
İmsak 03:47
Güneş 05:25
Öğle 12:43
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:21
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 39 81
2. Galatasaray 39 81
3. Fenerbahçe 39 79
4. Trabzonspor 39 68
5. Sivasspor 39 62
6. Hatayspor 39 61
7. Alanyaspor 39 57
8. Karagümrük 39 57
9. Gaziantep FK 39 55
10. Göztepe 39 51
11. Konyaspor 39 49
12. Rizespor 39 48
13. Kasımpaşa 39 46
14. Malatyaspor 39 45
15. Başakşehir 39 45
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 39 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 39 38
20. Gençlerbirliği 39 38
21. Denizlispor 39 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 35 80
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 35 60
6. West Ham 35 58
7. Tottenham 35 56
8. Everton 35 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 35 49
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 35 41
14. Southampton 35 40
15. Burnley 35 39
16. Newcastle 35 39
17. Brighton 35 37
18. Fulham 35 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 36 80
2. Real Madrid 36 78
3. Barcelona 36 76
4. Sevilla 36 74
5. Real Sociedad 36 56
6. Real Betis 36 55
7. Villarreal 36 55
8. Celta de Vigo 36 50
9. Athletic Bilbao 36 46
10. Granada 36 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Levante 36 40
14. Valencia 36 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 36 34
17. Huesca 36 33
18. Real Valladolid 36 31
19. Elche 36 30
20. Eibar 36 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@