Belediye Başkanı Özkan 10 Ayını Anlattı

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan düzenlediği basın toplantısında Niğde’ye kazandırılan hizmetleri anlattı ve yapılacak projelerin müjdesini verdi.

BOR-NİĞDE 16.08.2018, 18:54 nigdehaber
613
Belediye Başkanı Özkan 10 Ayını Anlattı
banner830
Belediye Başkanı Rifat Özkan Niğde Belediyesi’nin son 10 ay içinde kente kazandırdığı yatırımları sıraladı. Başkan Özkan, Niğde Belediyesi’nin mali durumu, altyapı ve üstyapı hizmetleri, sosyal ve kültürel etkinlikler, kentsel dönüşüm projesi, çevre hizmetleri hakkında kapsamlı bilgi verdi. Belediye Başkanı Özkan AK Belediyecilik hizmetlerinin kesintiye uğramadan artarak devam ettiğinin altını özellikle çizerek, görevi devraldığında devam eden çalışmaların tamamlanmasının yanı sıra hizmetlere hizmet eklediğinin de altını çizdi.

Bu şehir hepimizin, bu şehir bu şehirde yaşayan herkesin
Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Hem borç ödedik hem hizmet ürettik. Niğde’ye hizmet eden taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun. Bizlerde Niğde için yeni hizmetler üreterek varsa birikmiş çözüm bekleyen sorunları ortadan kaldırarak yolumuza devam etme, yeni hizmetler üretme gayretindeyiz. Bu şehir hepimizin, bu şehir bu şehirde yaşayan herkesin. Belediye Başkanı olarak şehrime hizmet etmekten onurluyum gururluyum” dedi.

Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Bir çok projenin devamını sağlayarak tamamladık ve halkımızın hizmetine sunduk. Birçok yeni proje ortaya koyarak, ileriye dönük hazırlanmasını sağladık. Yapım aşamasının başlatılması için gerekli ön hazırlıkları yaparak kısa sürede de tamamlanmasını sağlayacağız. Bizler, Sayın Cumhurbaşkanımızın tarafımıza tevdi ettiği görevi ve halkımızın teveccüh göstererek destek verdiği Belediye Başkanlığı makamını halka efendi olmak için değil hizmetkar olmak için kullanıyoruz. Bizler halkımızın hizmetkarıyız. Göreve geldiğimizde AK belediyeciliğin ortaya koyduğu projelerin üstüne daha nelere katabiliriz halkımızın talep ve istekleri nelerdir diye yola revan olduk. Bize verilen bu kutsal görevi en iyi şekilde yerine getirmek için kısa, orta ve uzun vadede olmak üzere projelerimizi hazırladık” dedi.

Türkiye’de adından söz ettirecek Hal Kompleksi’nin hizmete girdiğini ve önümüzdeki günlerde açılışının yapılacağını söyleyen Başkan Özkan eski hal binasının yerine çok modern ve çok işlevli marka mağazaların çokça bulunacağı avm yaptırılacağını söyledi. Başkan Özkan Kamyon Garajı’nın da faaliyete geçeceğinin müjdesini verdi. Eski ve yeni sanayi sitesinin Hıdırlık mevkiinde 368 dükkanlı yeni sanayi sitesi yapıldığını söyleyen Belediye Başkanı Rifat Özkan Niğdeli hemşehrilerinin piknik yapabileceği mesire alanlarının sayısının artacağını vurguladı.

Başkan Özkan; “Kısa vadede ortaya koyduğumuz projelerimiz arasında; öncelikle devam eden projelerin tamamlanması vardı. Halkımızın bir an önce hizmetine sunmak amacıyla bir çok projeyi tamamladık. Orta vadedeki projelerimiz arasında ise;  şehrimizin bazı bölgelerinde süre gelen ve çözüm bekleyen alt yapı ve üst yapı halkın istek ve şikayetlerini ele aldık. Çözümlemek adına halkımızla birebir temas kurduk.  Uzun vadede projelerimiz olarak ise şehirdeki yaşam ve nüfus artışına bağlı olarak ortaya çıkan ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla hazırladığımız ve ihale aşamasına getirdiğimiz büyük projelerdir. Bu projelerimizi ise önümüzdeki günlerde tüm halkımızla paylaşacağız” dedi.

Projeleri sıralayan Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Niğde 25 mahalleden teşekkül eden 51 tane caddesi, 13 tane bulvarı, binin üzerinde sokağı olan ve toplam yol ağı da 1277 kilometre olan 144 bin nüfusu bulunan Anadolu’nun medeniyetlerinin yaşadığı bir şehir. Belediye Başkanlığı görevine başladığımda belediyenin kasasında, 27 milyon TL nakit parası 56 milyon TL borcu vardı. 2014 seçimlerinde vaad ettiğimiz projelerin de daha çoğunun bitirileceği bir zaman sürecinde devraldım. Her ayın sonunda mali hizmetler müdürlüğümüzden aldığım dokümanla birlikte geçtiğimiz ay aldığım verilerde 56 milyon borcun 48 milyona düştüğünü, devraldığım borçların yaklaşık 8 milyon daha aşağı çekildiğini ayrıca nakitinde 14 milyon civarında temmuz ayı sonu itibariyle devam ettiğini biliyorum. Çok ciddi bir mali disiplinle hareket ediyorum. Yarım kalan projelere 10 aylık süre içerisinde 39 milyon civarında da ödeme yaptım. İller Bankasından bize ayrılan ve her ay düzenli olarak bankadaki istihkaklarımızı çok ciddi şekilde dikkat ederek harcama yaptık. Mali disiplini sadece sosyal ve kültürel harcamalarda biraz gevşetiyorum. Çünkü gerçekten Niğde’miz bir kültür ve tarih şehri.  Bu noktalarda yeni yetişen neslimizi, insanımızı o faaliyetlerden mahrum bırakmamak için tabiri caizse kesenin ağzını açıyorum” dedi.

Niğde’ye Hizmet  İçin Tecrübemizde Var, Projelerimiz Hazır
Belediye Başkanı Özkan; “GES dediğimiz Güneş Enerji santrali projemize 5 milyon TL ödedik. Projemiz üç hafta önce çalışmaya başladı. Her ay 120 bin civarında belediyemize enerji geliri sağlıyor. Yıla vurduğumuz zaman 1 milyon civarında bir gelir sağlayacak. Biz projeye 5 milyon TL ödedik ama 4-5 yılda amorti edecek.  Bu arada Kayardı rekreasyon alanımız var. Çalışmalar hızla ilerliyor. Niğde büyük bir tesis kazanacak.  Efendibey Sosyal Tesisi ve Trafik Eğitim pisti bitti. Her hafta bir projemizin açılışını yapmak için program yapıyoruz” dedi.

Sıfır Atık Projesinde Öncüyüz
Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Tabii ki bu hizmetlerimizin yanı sıra bir çok alanda da ihtiyaç ve talepler doğrultusunda projeler ürettik. Asli belediyecilik görevlerimiz olan çevre temizliği konusunda halkımızı bilinçlendirmek amacıyla paneller ve okullarda çocuklarımıza yönelik eğitimler verdik. Diğer taraftan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bey'in eşi Sayın Emine Erdoğan'ında bizzat takip ettiği sıfır atık projesine önem vererek, sadece kurum binamızda değil şehir genelinde de sıfır atık projesinin faaliyete geçmesine katkı sağladık.Park bahçeler ve yeşil alan konusunda önemle ve titizlikle ilgilendiğimiz konu her zaman söylenen daha yeşil bir Niğde sloganının gerçeğe dönüşmesidir. Şehrimizde yaşayan kişi sayısı çoğaldıkça doğal olarak artan ihtiyaçlara ek olarak yeni park alanları ve yeşil alanların düzenlenmesine de girdik. Şehirlerarası Otobüs Terminali yanından itibaren "Niğde Belediyesi Rabia Mesire Alanı" yapım çalışmalarımızı başlattık. Diğer yandan Selçuk mahallesinde, mahalle sakinlerimizin hafta sonu dinlenme ve gezinti ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla, kanal boyunda "Selçuk Mahallesi Mesire Alanı" yapım çalışmalarına başladık. Son günlerde ülkemizin bazı şehirlerinde yaşanan çocuklarımız konusunda ki üzücü olaylara karşı bizde Niğde'mizdeki parkların yeşil alanların ışıklandırmasını arttırarak kamera sistemi kurulmasını sağlamaya devam ediyoruz. Yeni Kamelyalar, banklar ve çocuk oyun grupları, spor aletleri alımları yapılarak halkımızın istek ve taleplerine cevap vermeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Her Zaman Engellilerimizin Yanındayız
Niğde’ye kazandırılacak nikah sarayında engelli misafirhanesinin de olacağını belirten Başkan Özkan engellilerimizi unutmadık.
Başkan Özkan; “Biz hep halkımızın arasında olduk, milletimizin hizmetkarıyız. Bu kapsamda göreve geldiğimizde belediye giriş katında ve halkımızın tahsilat salonu olarak bildiği, 5 farklı birimin olduğu alanda bulunan banko sistemini kaldırarak, daha modern ve kullanışlı hale getirdik. Daha önceki sistemde engelli vatandaşlarımızın banko sistemi nedeniyle istedikleri işlemi yapmalarında yaşadıkları güçlükleri ve yaşlılarımızın yaşadıkları güçlükleri gördük. Ve bu nedenle bunu çözüme kavuşturduk. Yine aynı şekilde belediyemiz binası giriş katında olmayan ve vatandaşımızın da, özellikle engellilerimizin ve yaşlılarımızın yaşadığı tuvalet sıkıntısını iki adet engelli tuvaleti ve abdest alma yerleri olacak şekilde yaptırdık. Belediye asansörünü engellilerimiz için yeniledik. Neden Çünkü biz göreve geldiğimizde dedik ki biz engelli dostu şehir olacağız. Bunu tam anlamıyla başardık mı? hayır. Daha engellilerimiz için yapacağımız çok işimiz var. Biz kısa sürede ve uzun vadede yapacağımız tüm işlerimizi planladık. Belediyeciliği dışarıdan gelip tanıma öğrenmeye zaman kaybetme gibi bir durumumuz olmadı. Çünkü zaten belediyeciliği bilen belediye işleyişini tanıyan birisiyim. Bu nedenle de neyi nasıl yapacağımızı, en önemlisi de 40 yıldır esnaflığımın yanı sıra siyaset yaptığım memleketim insanının ne istediğini çok iyi bilen birisiyim.Vatandaşımızın istek ve şikayetlerinin çözümünde kolaylık olması anında çözüme kavuşması için watsap hattı kurarak "Beyaz Masa" birimimizi faaliyete geçirdik. Anında gelen şikayetler, büyüklüğüne göre en kısa süre içerisinde sonuçlandırılıyor” dedi.

Niğde Belediyesi Millet Kıraathanesi Türkiye Gündeminde
Başkan Rifat Özkan; “İletişim ve bilişim konularında belediyemiz web üzerinden ulaşımın hızlanması zamanımız teknolojisine uyulması için bilgi işlem alanında adımlar attık. Bu kapsamda halk otobüslerine wifi sistemi kurduk. Şehrimizin çeşitli park ve yerleşim alanlarına yine ücretsiz wifi sistemi kurduk. Özbelde Mevkiinde yapılan spor alanına Naim Süleymanoğlu Spor kompleksi adını vererek hem milli sporcumuzun adını yaşatıyor, hem de gençlerimizin spor yapmalarını sağlıyoruz. Cumhurbaşkanımızın Millet Kıraathaneleri projesine destek amacıyla Niğde'mizde Kızılelma Parkı içerisinde yapımını tamamladığımız alanda "Niğde Belediyesi Millet Kıraathanesi ve Gençlik Merkezi" açılışını yaptık. Ulusal basında da büyük yankı uyandıran açılışımız ile birlikte millet kıraathanesi ve gençlik merkezi her gün dolup taşıyor. Hizmetlerimiz kapsamında tabii ki alt yapı çalışmalarımız ve üst yapı çalışmalarımızda aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda 2018 asfalt sezonunun başlamasıyla birlikte şu ana kadar 42 bin ton asfaltlama çalışması gerçekleştirdik. Asfaltlama çalışmalarımız aralıksız bir şekilde hava şartlarının müsaade ettiği ölçüde devam edecek. Diğer taraftan kilometrelerce su ıshale hattı, kilometrelerce bordür yapımı ve binlerce kilometre kare kilitli parke çalışmalarıyla yaya kaldırımı yapımlarımız devam etmektedir. Selçuk Mahallesi kanal boyunda mevcut olan yolun Dr. Devlet Bahçeli Bulvarına bağlantısını yaparak asfaltladık”dedi.

7’den 70’e Hizmet
Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Zaman zaman bazı mahallelerimizde meydana gelen su kesintilerinin bir çoğunun tespiti yapılarak kesilme sebepleri bulunarak sorunlar çözüme kavuştu.Vatandaşımızdan gelen talepler dilekçeler ve sözlü istekleri hep dikkate aldık, almaya da devam ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri en önemli talep istek şehrimizin aydınlatılması sokakların caddelerin bulvarların ışıklandırılmasıydı. Bu taleplere de duyarsız kalmadık, yerine getirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda parkların aydınlatılma çalışmaları devam ederken, şehrimize güzellik katan ışıklandırmalarda yapıldı. Özellikle Aşağıkayabaşı Mahallesi özbelde mevkiinde sokak lambalarının montesi konusunda belediye başkanlığı olarak üzerimize düşen görevi yerine getirdik. Aşağıkayabaşı mahallesine kapalı pazar yeri Cumartesi semt pazarını hizmete açtık. Efendibey Mahallesi kapalı pazar yeri Cuma Semt pazarını hizmete açtık. Yaş Meyve Sebze halinin inşaatını tamamlayarak hal esnafımızın yeni hale taşınmasını sağladık. Kamyon Garajı inşaatını tamamladık. Yeni Sanayi Sitesi dükkanlarının yapımlarına devam ediyoruz. Kayaardı Sosyal Tesisi ve Peyzaj yapım inşaatı İnönü Mahallesi set evler bölümünde devam ediyor. Diğer taraftan Kayardı yamacında Yukarıkayabaşı Mahallesi bölümüne düşen alanda da seyir tepesi ve gezinti alanlarının olacağı bir alan yapmak içinde çalışıyoruz.Halkımızın ayağına giderek onlarla hemhal oluyoruz, Mahalle mahalle gezerek oluşturduğumuz hizmet çadırımızda birebir vatandaşımızın istek ve taleplerini dinliyoruz. Anında isteklerine çözüm üreterek, problemleri ortadan kaldırıyoruz” dedi.

Daha Hızlı Çalışma Temposuyla Hizmetlerimiz Sürüyor
Başkan Özkan; “Niğde Belediye Başkanlığı olarak hizmete devam ediyoruz. Daha güçlü daha modern daha hızlı çalışma temposuyla hizmetlerimiz sürüyor. Mahallelerimize kurduğumuz hizmet çadırlarıyla hızlı hizmet noktası, beyaz masa insan odaklı kentleşme modeliyle Niğde Belediye Başkanlığı olarak gece gündüz hizmet üretiyoruz. Niğde Belediyesi düzenlediği etkinlikler ve programlarla kentlilik bilincini oluşması ve gelişmesi için çalışmaya devam ediyor. Belediyemiz yaptığı çalışmalarla toplumun her kesimini düşünüyor. Medeniyet Söyleşileri adı altında başlatılan kültürel etkinlikler kapsamında şiir dinletileri, konferanslar ve tiyatro gösterileriyle faaliyetlerine devam ediyor. Eğitim, kültür ve bilinçlendirme yayımları, meslek edindirme kursları, tarihi eserlerle Niğde adlı boyama kitabıyla çocuklarımıza yaşadıkları şehri tanıma imkânı sunduk. Geziyorum şehrimi tanıyorum projemizle şehrimizi öncelikle çocuklarımıza tanıtmayı hedefledik ve bunda da başarılı olduk. Her hafta 10-16 yaş arası çocuklarımızı şehir merkezi ve ilçelerimizdeki tarihi mekanlara kültürel gezi kapsamında götürüyor ve Niğde'mizi tanıtıyoruz. Diğer yandan  15 Temmuz 2016 hain saldırıyı unutmadık, unutturmamak içinde belediye başkanlığı olarak bir hafta boyunca 2018 temmuzunda program düzenledik. Şehir içi otobüslerde kurulan ücretsiz Wi-Fi sistemle ulaşım esnasında da kesintisiz teknoloji imkânı sunan Niğde Belediyesi aynı zamanda şehri sokak sokak, cadde cadde modern aydınlatma sistemleriyle de çehresini değiştiriyor. Niğde’nin her zaman tertemiz olması ve bu temizliğin kalıcı olması için özverili bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Çevre temizliğine verdiğimiz önem doğrultusunda günlük olarak binlerce ton çöp toplanıp oluşturulan katı atıklar bertaraf tesisinde geri dönüşüme kazandırıyoruz” şeklinde konuştu.

Halka Hizmet Hakk'a İbadettir
Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Ekmek israfına karşı Niğde Belediyesi olarak destek verilen kampanyaların yanı sıra bayat ekmeğini çöpe atma projesiyle israfa karşı önlem alıyoruz. Niğde Belediyesi halis şehir Niğde’de yaşayan herkesin her zaman yanında. Niğde Belediye Başkanlığı olarak sosyal belediyecilik anlayışıyla eğitimden sağlığa birçok konuda Niğde halkına destek veriyoruz. Askıda ekmek uygulamasıyla marketlere konulan cihazlarla ihtiyaç sahiplerinin ekmek almasını sağlıyoruz. Oluşturulan dernek kapsamında çok sayıda ihtiyaç sahibi ailelerin öğrencilerine burs veriyoruz. Her gün düzenli olarak Aşevimiz kapsamında hazırlanan sıcak yemekler kapı kapı ihtiyaç sahibi yaşlı ve bakıma muhtaç insanlarımıza ulaştırıyoruz. Evde bakım hizmetiyle yaşlılarımız ihtiyaçlarında yanlarında oluyoruz. İhtiyaç sahiplerine soba zehirlenmelerinin önüne geçmek amacıyla belediye olarak Karbonmonoksit dedektörleri dağıttık. Sosyal yardımlaşma kapsamında ihtiyaç sahibi aileler için bedesten içerisinde oluşturduğumuz gönül kapısıyla ihtiyaçları karşılıyoruz. El emeği göz nuru ürünlerini toplu halde kapalı bir mekânda bulunarak satışını yapabilmeleri için bedesten içerisinde ürünler pazarı kurarak ihtiyaç sahibi ailelerin kendi ürünlerini satma imkânı verdik. Niğde Belediye Başkanlığı olarak sadece Ramazan ayında değil, yılın 365 günü ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulunarak sosyal belediyecilikte öncü olduk. Engelsiz bir Niğde sloganıyla çıktığımız yolda engellilerimiz için gereken çalışmalar konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Bu konuda belediyemiz halkla ilişkiler bünyesinde oluşturduğumuz beyaz masa kapsamında engelliler masası kurduk. Vatandaşın istek, talep ve şikayetlerini kolayca teknolojik imkanlarla iletmesi için sorun varsa çözümü de var adı altında WhatsApp hattı oluşturduk. Halka hizmet Hakk'a ibadettir anlayışıyla sürdürdüğümüz çalışmalarımızda vatanımızı koruma uğruna askere giden evlatlarımızın ailelerini asla yalnız bırakmıyoruz. Yeni yuva kuran ailelerimizi asla unutmuyor, yeni doğan bebeklerimizin sağlıkla, huzurla büyümesi ve vatanımıza hayırlı evlat olması için dua ediyoruz. Her zaman vatandaşın esnafın arasındayız. Sorunların, isteklerin, taleplerin en kısa sürede çözümü için çaba harcıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi "idareci mesai mefhumu tanımaz" sözüne ithafen hizmet üretmek için mesai mefhumu tanımadan çalışıyoruz. Esnaf buluşmaları adı altında her cuma akşamı tarihi Bedestende düzenlediğimiz programla esnaflarımızı dinledik, istek ve talepleri aldık. Esnaf buluşmalarımız devam edecek” dedi.

Laf Değil, Hizmet Üretiyoruz
Başkan Özkan; “Niğde’yi birlikte daha güzel bir geleceğe taşımak, kentlilik bilincine sahip modern bir kent oluşturmak için hizmetlerimiz kesintisiz devam ediyor. Halkımızın isteklerine önem veren şehrin ihtiyaçlarını öncelik sırasına göre yerine getirme özverisinde olan bir belediye olmak yeni projeleriyle de Niğde’nin değerine değer katmak için durmadan yolumuza devam ediyoruz. Yeni projeler kapsamında şehrin gelecekte en büyük ihtiyaçlarından olan Derbent Mezarlığına alternatif yeni şehir mezarlıklarının alanlarını tespit ettik. Şehirde yaşayanların sosyal faaliyetlerine etki edecek yeni mesire alanları, gençlerin başka şehirlerde özendikleri ama Niğde’de olmayan macera park adı altında eğlence ve büyük park alanları sosyal etkinliklere katkı sağlayacağı düşünülen ve herkesin ailesiyle birlikte gidebileceği hobi bahçeleri şehrin sorunu trafik akışına çözüm için akıllı trafik sistemi projesi eski imamhatip bölgesinden itibaren şehir merkezi ile Efendibey Mahallesini bütün kılacak, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ve  Necmettin Erbakan Bulvarı, ecdadımızın emanetleri tarihi eserlerin tam anlamıyla gün yüzüne çıkartılarak şehrin turizm potansiyeli arttıracak projeler, Niğde insanının yoğun talebi üzerine hazırlanan ve bir an önce yapılmasını istedikleri Büyük Alışveriş Merkezi, Seyyar satıcıların daha düzenli bir ortamda satış yapıp ekmeklerini kazanması için Seyyarlar Pazarı projesinin yanı sıra şehrin ihtiyaçları bir bir ele alınarak kısa ve uzun vadeli projeler hazırlanıp uygulanıyor” şeklinde konuştu.
Belediye Kurban Bayramına Hazır… Otobüsler Ücretsiz
Niğde Belediye Başkanı Özkan; “Öte yandan hepimizin malumu önümüzde kurban bayramı var bu kapsamda Niğde Belediyesi olarak tüm tedbirlerimizi aldık. Belediye olarak belirlenen kurban kesim alanlarında hazırlıklarımızı yapıyoruz. Diğer yandan belediyemiz bünyesinde nöbetçi ekiplerimizi 7/24 saat görev başında olacak. Kurban bayramımızın rahat ve huzurlu bir şekilde geçmesi için belediye olarak üzerimize düşen görevleri yerine getiriyoruz. Niğde'miz insanının bir isteğini daha yerine getiriyoruz belki de Niğde'miz için uzun süredir bir ilk olan bayram günü "ücretsiz otobüs" uygulamasını bu yıl kurban bayramının birinci günü gerçekleştiriyoruz. Kurban Bayramının birinci günü Niğde Belediyesi Özel Halk Otobüsleri, otobüs kooperatifi yönetimiyle yaptığım görüşmeler sonucu bayrama münhasır ücretsiz olacak” dedi.

Niğde İçin En İyiye
Başkan Özkan; “Ekip arkadaşlarımızla birlikte şeffaf, adil ve hızlı bir şekilde çalışmaya, vatandaşımızın memnuniyetini sağlayacak kaliteli hizmet ve proje üretmek hedefiyle çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Bunun için tüm imkanları ve kaynakları adil, etkili ve verimli kullanmaya gayret ediyoruz. Niğde İçin daha güzele daha iyiye ulaşmak başlıca hedefimiz, bunu da vatandaşımızın desteğiyle hep birlikte başaracağız. Şehrimizin gelişmesi düşüncesiyle, geleceğimiz olan çocuklarımıza iyi, temiz, düzenli ve modern bir şehir bırakma adına bugüne kadar kim taş üstüne taş koyduysa, hangi belediye başkanı hizmet ettiyse, hepsinden Allah razı olsun. Bizimde gayemiz bu hizmet kervanında Niğde'mize en güzelini yapmaktır, şehrimizin büyümesine katkı sağlamaktır” dedi.

Vatanımız için canımız fedadır
Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Diğer yandan hepimizin malumu ülkemize yaptıkları hain saldırıları millet olarak başarısızlığa uğrattık. Şimdide ekonomik olarak başlattıkları saldırılarıda inşallah yine millet olarak bertaraf edeceğiz. Bu konuda her zaman devletimizin milletimizin vatanımızın ve Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayız ve yanında olmaya her neye mal olursa olsun devam edeceğimi de ifade etmek isterim. Vatanımız için canımız fedadır” dedi.

Başkan Özkan; “Düzenlemiş olduğumuz hizmet anlatım toplantımıza katılımlarınızdan dolayı tüm basın mensuplarımıza özellikle kamu oyunu doğru bilinçlendirmek ve habere ulaşmak adına şehri adım adım sabahtan akşama kadar gezen muhabirlere teşekkür ediyor, hepinizin emeğine sağlık diyorum” şeklinde konuştu.
 
           
 
 
Kaynak: TİYO AJANS
banner697
Yorumlar (9)
51 1 yıl önce
Şahinali mahallesinin kuzeyindeki dere ıslahı , yol, kaldırımlar, duraklar v.b. hizmetleri başkanımız unuttu. Patates araştırmanın hazineden kiraladığı büyük arazi şehrin kuzey planını bozuyor. Yol kadostra yolu. Hiç bir illin merkezinde işlek kadostra yolu yok.
vatandaş 51 1 yıl önce
bilbortlara belediye üzernden isim-resim astırmaktan başka bir iş yapmadın eski fertek yolu hastane üzeri kaldırımlar bir bak b..k götürüyor
Seyyah 1 yıl önce
Mezarlık karşısı konya grup tarafından yapılan 3 bloklu yapı oturma ruhsatını almadan yapı pencereleri takılmamıs daha cephede calısma halinde olan yapının altına acılan kıyafet mağzası nasıl açıldı baskanım ? İş yeri açma ruhsatını nasıl verdiniz baskanım ?
herşeye muhalefet 1 yıl önce
nerden biliyosun ruhsat verildiğini gözünle gördünmü
Sayın başkanım 1 yıl önce
Proje üretiyoruz size projelerimi aktariyim.
1. Eski fertek yolu çift olmalı titreyen çayırdan pınar öğrenci yurduna köprü ile geçiş yapılabilmesi.
2. Tünel projesi öncelik olmalı delbert mevkiinde özellikle migros önünden dominos pizza önüne kadar araç parkı yasaklanmalı ve yol 3 seride çıkarılmalı.
3. Kayardı mesire alanı hizmete açılmalı.
4. Gafur soylu polis karakolundan kumlucaya ve nigde devlet hastanesine alternatif yol yapılmalı.
5. Kokorecciler daha uygun bir tere taşınmalı
6. Eski sanayi derhal kaldırılmalı
7. Batı çevre yolu yeniden gündeme alınmalı.
8. Kent ormanında bank ve kamelya sayısı artırılmalı.
9.aşağı kasabası çatalçeşme sokağa çocuk oyun alanı yapılmalı.
10. NİĞDE devlet hastanesi nasrettin hoca anaokulu kavşağı acilen tekrar düzenlenmeli.
11. Etkin trafik kontrolü yapılmalı
..... benden bu kadar
Emekçi 1 yıl önce
Nahita otel karşısı, Eski çoçuk yurdu arsasına yapılan yapıya ruhsatsız baslaması ve mahkeme kararı olmasına rağmen neden kaçak yapı cezası kesilmedi başkanım ?
vatandaş 1 yıl önce
bundan önceki bütün başkanlara bizzat söyledim rıfat bey e kısmet olmadı. pazarlara fiyat etiketi talep ediyorum. hiç bir il ilçe belde de niğde deki gibi yüzüne bakıp alış fiyatını tahmin edip fiyat verme yok. buna çözüm talep ediyorum. rıfat bey den de editör(selim bey)den de.
Tünel ne oldu 1 yıl önce
Askerlik şubesinin oradan girip kayardindan çıkacak olan eski başkanın en sevdigim projesi olan TÜNEL PROJESI ne oldu? Orası kamulaştırılmış ne güzel yapın rahatlasın Niğde.
Başkancılık 1 yıl önce
Başkanım bence bu iş olmuyor arkadaşın biri projelerini yazmış seninkinden daha iddialı o arkadaş başkan olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner833
kapalı
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 18 40
2. Başakşehir 18 36
3. Trabzonspor 18 35
4. Fenerbahçe 18 34
5. Alanyaspor 18 32
6. Galatasaray 18 30
7. Beşiktaş 18 30
8. Göztepe 18 26
9. Malatyaspor 18 24
10. Gaziantep FK 19 24
11. Çaykur Rizespor 18 23
12. Denizlispor 18 22
13. Gençlerbirliği 19 21
14. Konyaspor 18 18
15. Kasımpaşa 18 15
16. Antalyaspor 18 14
17. Ankaragücü 18 12
18. Kayserispor 18 10
Takımlar O P
1. Hatayspor 18 37
2. Bursaspor 19 33
3. Erzurum BB 18 31
4. Keçiörengücü 18 28
5. Ümraniye 18 28
6. Akhisar Bld.Spor 19 28
7. Menemen Belediyespor 18 28
8. Adana Demirspor 18 27
9. Altay 18 24
10. Balıkesirspor 18 24
11. Giresunspor 18 24
12. Fatih Karagümrük 18 23
13. İstanbulspor 18 20
14. Altınordu 18 19
15. Osmanlıspor 18 16
16. Adanaspor 18 13
17. Boluspor 18 13
18. Eskişehirspor 18 9
Takımlar O P
1. Liverpool 23 67
2. Man City 24 51
3. Leicester City 24 48
4. Chelsea 24 40
5. M. United 24 34
6. Tottenham 24 34
7. Wolverhampton 24 34
8. Sheffield United 24 33
9. Southampton 24 31
10. Arsenal 24 30
11. Crystal Palace 24 30
12. Everton 24 30
13. Burnley 24 30
14. Newcastle 24 30
15. Brighton 24 25
16. Aston Villa 24 25
17. West Ham 23 23
18. Bournemouth 24 23
19. Watford 24 23
20. Norwich City 24 17
Takımlar O P
1. Barcelona 20 43
2. Real Madrid 20 43
3. Atletico Madrid 20 35
4. Sevilla 20 35
5. Getafe 20 33
6. Real Sociedad 20 31
7. Valencia 20 31
8. Athletic Bilbao 20 30
9. Villarreal 20 28
10. Osasuna 21 28
11. Granada 20 27
12. Real Betis 20 27
13. Levante 21 26
14. Deportivo Alaves 20 23
15. Real Valladolid 20 22
16. Eibar 20 22
17. Mallorca 20 18
18. Celta de Vigo 20 16
19. Leganés 20 14
20. Espanyol 20 14
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@