banner689

Niğde’de 479 memur işten atıldı, 253 tutuklu var

Feto operasyonlarında son durumu hakkında Niğde Valiliğinden açıklama

Niğde’de 479 memur işten atıldı, 253 tutuklu var

banner785
Niğde Valiliğinden yapılan açıklamada; 15.07.2016 tarihinde bazı İllerimizde kanunsuz bir takım darbe teşebbüsü ve bağlantılı terör olaylarının meydana gelmesi üzerine Milli Güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY)  aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenen kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere toplumun çeşitli katmanlarında bulunan üyeleri ile ilgili yürütülen çalışmalar İlimizde kararlılıkla sürdürülmektedir.
 
Bu kapsamda 23 Temmuz 2016 tarih ve 29779 sayılı Resmi Gazetede KHK/667 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin yayınlanmasının ardından ilimizde yapılan çalışmalar sonucunda 01 Kasım 2016 tarihi itibariyle; toplam 315 personel görevden uzaklaştırılmıştır.
 
İl Genelinde toplam 253 kişi (79 Milli Eğitim personeli, 71 Emniyet personeli, 14 Adliye personeli, 1 Vali Yardımcısı, 17 Kamu Görevlisi, 4 Akademisyen, 5 Asker, 8 Sağlık personeli, 1 Defterdarlık personeli, 53 sivil) tutuklanmıştır.
 
Olağanüstü Hal Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair KHK/672 sayılı ve KHK/675 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler ile; İlimiz genelinde toplam 479 personel (1 Valilik personeli, 32 Ömer Halisdemir Üniversitesi personeli, 270 Milli Eğitim personeli, 8 Müftülük personeli, 23 Adliye personeli, 2 Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü pesoneli, 1 DSİ personeli, 67 Sağlık personeli, 2 SGK personeli, 1 Çalışma ve İş Kurumu personeli, 1 Patates Araştırma Enstitüsü personeli, 2 Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü personeli,1 Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli, 60 Emniyet Personeli, 1 Jandarma personeli, 4 Defterdarlık personeli, 2 Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeli, 1 KYK personeli ) kamu görevinden çıkarılmıştır.
 
İlimizde; 5 özel okul, 5 özel öğrenci yurdu, 3 özel öğretim kursu, 5 sendika il temsilciliği, 1 dernek ve 1 gazete olmak üzere toplam 20 kurum kapatılmış ve hazineye devredilmiş olup; daha önceden kapatılan 4 dershanenin de malvarlıkları hazineye devredilmiştir. Ayrıca; 1 öğrenci yurdu inşaatı hazine adına tescil edilmiş ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne,  1 öğrenci yurdu inşaatı da hazine adına tescil edilerek Bor İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilmiştir. İl OHAL Bürosu Başkanlığı kararına göre 1 derneğin faaliyeti,  Bor İlçe OHAL Bürosu Başkanlığı kararına göre de 1 derneğin faaliyeti durdurulmuştur.
 
İl genelinde OHAL kapsamında taşınmaz devrini önlemek amacıyla 1112 kişi için önlem alınmış olup; ayrıca Maliye Hazinesine 37 taşınmazın, Vakıflar Genel Müdürlüğüne 1 taşınmazın devri gerçekleşmiştir. Mahkemelerce İhtiyati tedbir konularak 1988 taşınmazın devri engellenmiş ve Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğünce de 412 taşınmaz kısıtlanmıştır. Tapu ve Kadastro verilerine göre Maliye Hazinesine devri gerçekleştiren taşınmazın yaklaşık değeri ise 32.555.000,00 TL’dir. Ayrıca; Bor İlçesinde bulunan 1 adet tarım ve hayvancılık tesisinin mülkiyeti 343 adet büyükbaş hayvanla birlikte hazineye devredilmiştir.

Konuyla ilgili olarak yetkili birimlerce gerekli yasal işlemlere devam edilmektedir” denildi.

 

Kaynak: TİYO AJANS
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
biz - 2 yıl önce
temizlediğiz fetocuları hı.yav güleriz size hepsi yönetici konumunda goltuhlarında oturuyo