banner689

Niğde'nin bugün itibari ile FETÖ Bilançosu

Niğde Valiliğinden yapılan açıklamada FETÖ Soruşturmasında en son durum paylaşıldı.

Niğde'nin bugün itibari ile FETÖ Bilançosu

banner780


Niğde Valiliği yaptığı yazılı açıklamada;  Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY)  aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenen kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere toplumun çeşitli katmanlarında bulunan üyeleri ile ilgili yürütülen çalışmalar İlimizde kararlılıkla sürdürülmektedir.
 
Bu kapsamda 23 Temmuz 2016 tarih ve 29779 sayılı Resmi Gazetede KHK/667 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin yayınlanmasının ardından ilimizde yapılan çalışmalar sonucunda 19 Eylül 2016 tarihi itibariyle; toplam 721 personel görevden uzaklaştırılmıştır.
 
İl Genelinde toplam 247 kişi tutuklandı.
 
78 Milli Eğitim personeli,
 70 Emniyet personeli,
 14 Adliye personeli,
 1 Vali Yardımcısı,
 15 Kamu Görevlisi,
 4 Akademisyen,
 5 Asker,
 8 Sağlık personeli,
 1 Defterdarlık personeli,
 51 sivil  tutuklanmıştır.
 
1 Eylül 2016 tarih ve 29818 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan KHK/672 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair Kanun Hükmünde Kararname ile ilimiz genelinde;
Toplam  402 personel,
 
 1 Valilik personeli,
 23 Ömer Halisdemir Üniversitesi personeli,
 259 Milli Eğitim personeli,
 2 SGK personeli,
 1 Çalışma ve İş Kurumu personeli,
 5 Müftülük personeli,
 1 Patates Araştırma Enstitüsü personeli,
 40 Sağlık personeli,
 2 Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü personeli,
1 Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli,
 58 Emniyet Personeli,
1 Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli,
 1 Jandarma personeli,
 4 Defterdarlık personeli,
2 Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeli,
1 KYK personeli  kamu görevinden çıkarılmıştır.
 
İlimizde; 5 özel okul, 5 özel öğrenci yurdu, 3 özel öğretim kursu, 5 sendika il temsilciliği, 1 dernek, 1 gazete ve 1 radyo olmak üzere toplam 21 kurum kapatılmış ve hazineye devredilmiş olup; daha önceden kapatılan 4 dershanenin de malvarlıkları hazineye devredilmiştir. Ayrıca; 1 öğrenci yurdu inşaatı hazine adına tescil edilmiş ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne,  1 öğrenci yurdu inşaatı da hazine adına tescil edilerek Bor İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilmiştir.
 
İl OHAL Bürosu Başkanlığı kararına göre 1 derneğin faaliyeti,  Bor İlçe OHAL Bürosu Başkanlığı kararına göre de 1 derneğin faaliyeti durdurulmuştur.
 
İl genelinde OHAL kapsamında taşınmaz devrini önlemek amacıyla 1289 kişi için önlem alınmış olup; ayrıca Maliye Hazinesine 37 taşınmazın, Vakıflar Genel Müdürlüğüne 1 taşınmazın devri gerçekleşmiştir. Mahkemelerce İhtiyati tedbir konularak 1974 taşınmazın devri engellenmiş ve Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğünce de 410 taşınmaz kısıtlanmıştır. Tapu ve Kadastro verilerine göre Maliye Hazinesine devri gerçekleştiren taşınmazın yaklaşık değeri ise 32.555.000,00 TL’dir.
 
Konuyla ilgili olarak yetkili birimlerce gerekli yasal işlemlere devam edilmektedir” denildi.
 

 
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kocabaş - 2 yıl önce
kocabaşlar neden oturuyor halen neden görevden alınmıyorlar.neden ayaklar baş halen.alın şu fetocu kocabaşları.hepsini alabilirsiniz.çünkü halen fetocu olmayanları amir yapmıyolar
Avatar
ADALET - 2 yıl önce
Çocukarını fetönün okullarında okutan,fetönün okulunda(sungur bey)yıllara doktorluk yapab,eşi ile birlikte fetönün tüm yurt içi ve dışı faaliyetlerine balkan gezilerine katılan,Halk Sağlığı müdürlüğünü fetö' nün Merkezi yapan (bu müdürlüğe aldığı ve idareci yaptığı E.Ö,M.P,H.T açıkta Y.T tutuklu) ve fetöcü olduu için görevinden istifa ettirilen (15 temmuzdan önce)eski halk sağlığı müdürü şimdi aile hekimi olan kripto fetöcü kişiyi kim koruyor merak ediyoruz.Bu kişi hala nasıl oluyor da kamuda çalışabiliyor.Bu kişinin arkasındaki siyasi kişi yada kişiler kim?
Misafir Avatar
NOKTA - 2 yıl önce @ADALET
senin bir bildiğin varsa git valilige şikayat et yada savcılıga böyle duvar yazılarıyla olmaz onları korumak ve kollamak bence aynı fetöye hizmetetmek gibi birşey tabi ki elinde bilgi belge varsa iftira atarak birilerini karalamak da doğru değil
Avatar
hhhhhh - 2 yıl önce
size bir soru kaç tane PKK lı tutukladınız ve görevden uzaklaştırdınız.Cevap verecek herif varmı.
Avatar
yonetici - 2 yıl önce
Yoneticileri iyi inceleyin!
Avatar
paralelere iyi oldu - 2 yıl önce
acımayın bunlara vatanı yıkmaya rejimi yoketmeye çalıştılar ATATÜRK duşmanlığı yaptılar.hainler milletin çocugunun beynini yıkadılar Allahın gazabı bunların üzerine olsun .resmi daierelerde atatürk resimlerine düşman olup çoğunu kaldırdılar.o büyük insanın ekmeği çarpsın sizi .ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜ RAHMETLE MİNNETLE ANIYORUM.O OLMASAYDI BİZ OLMAZDIK.İNADINA CUMHURİYET,İNADINA TC,
Avatar
MADUR - 2 yıl önce
Kurunun içinde yaşıda yaktınız adalet diye bahsettiğiniz bu muydu cemaatin abileri ablaları dışarda suçsuz onca insan içerde bu ülkede bana kimse adaletten bahsetmesin
Avatar
Adsız - 2 yıl önce
Anca bizim gibi masumları yakmaya yetti gücünüz...hadi bulun gerçek suçlıları atın yiyosa pkk lıların atın yiyosa Allah büyük göZyaşlarımızda boğulacaksınız....biz Allaha emanet ya suçlular.
Avatar
ohoo - 2 yıl önce
Başka haberdede
744 meb personeli ihraç edildi diyorsunuz.
Bu sayi nerden çikiyor