Ekinci, Basın ile Kahvaltı ’da Bir araya Geldi

Ekinci, basın mensupları ile yılsonu değerlendirme toplantısı yaptı

ASAYİŞ 19.06.2013, 16:00 20.06.2013, 00:17
848
Ekinci, Basın ile Kahvaltı ’da Bir araya Geldi
banner830
 Ekinci, basın mensupları ile yılsonu değerlendirme toplantısı yaptı

Ekinci “ Biz yaptıklarımızın her zaman arkasındayız”

Niğde Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Niğde genelindeki basın mensupları ile yılsonu değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

 

Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenevinde gerçekleştirilen basın toplantısına Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Müdür Yardımcıları İsmail Karacan, Mehmet Ali Durak ve Yusuf Tüfekçi ve Niğde de çalışan basın mensupları katıldı.

 

Gerçekleştirilen basın toplantısında yıl boyu yapılan çalışmalar ile ilgili bir slayt gösterisi izletildi. Daha sonra Niğde Milli Eğitim Müdürü tarafından daha detaylı bilgiler verildi.

 

UNUTULAN 5 MİLYON LİRAYI OKULLARIMIZA KULLANIYORUZ

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Niğde'yi eğitimde ve her alanda en üst sıralara taşımak için bütün mesai arkadaşlarımızla gece gündüz çalışıyoruz ve biz yaptıklarımızın her zaman arkasındayız diyerek sözlerine başlayan Celalettin Ekinci “ Niğde olarak markalaşma yoluna gidiyoruz. Eğitim anlamında Niğde'de hem fiziksel hem de diğer alanlarda birçok yenilik ve olumlu gelişmeler elde edildi. Okullarımız fiziksel anlamda geliştirildi. Okullarımıza şu ana kadar 19 milyon liralık ciddi bir yatırım yapıldı. 2013-2014 eğitim öğretim yılına yetişecek şekilde planlanan ve yapımı devam eden 16 okulumuz mevcuttur. Bunun yanında büyük ve küçük onarımlar ile toplamda 30 milyon liralık büyük bir yatırım söz konusu. Biz göreve geldiğimizde İl Özel İdaresi bünyesinde müdürlüğümüze tahsis edilmiş ama kullanılamayan 5 milyon liralık bir para vardı. Bir şekilde unutulmuş olan bu parayı okullarımızda değerlendirdik ve değerlendirmeye de devam edeceğiz” dedi.

 

Niğde’de son bir yılda sınavlarda elde edilen başarıda müthiş bir hızlanma ve ivme söz konusudur diyen Niğde Milli Eğitim Müdürü Ekinci "SBS sınavlarında önceki yıllarda başarımız ilk otuzlarda yer alırken geçtiğimiz bir yıl içerisinde başlatılan çalışmalar ile puan ortalamasında 30 puan birden yükselmiş ve ilk 15 içerisinde yer almaktadır. Yine aynı şekilde üniversiteye giriş sınavlarında 24.'cü sıradan 12 sıra birden yükselerek ilk on ikiye girmiştir. Bunlar küçümsenecek bir sonuç ve rakam değildir. Bunları iyi değerlendirmek gerekiyor. Bu büyük bir ekip işi ve başarıdır. Bunların yanında hiçbir yerde uygulanmayan projelerimiz ile il genelinde birbirini hiç tanımayan okullarımız birbirleri ile kaynaştı ve iyi örneklerini birlikte paylaştılar. Biz mesai kavramı gözetmeksizin arkadaşlarımız ile birlikte çalıştık. Akşamlarımızda öğrencilerimizi ve yurtlarımızı mümkün olduğunca ziyaret etmeye çalıştık. Milli Eğitim camiası bir aile gibidir. Bu başarılarımızı da birlik olmaya bağlıyoruz” diye konuştu.

 

Yıl boyunca okulları ziyaretlere büyük önem verdiklerini belirten Ekinci; “Okullarımızı ve öğrencilerimizi ziyaret etmeye özen gösterdik. İlimiz genelinde bulunan 390 eğitim kurumumuzun birçoğunu birebir ziyaret etmeye çalıştım. Ayrıca arkadaşlarımız okul ziyaretleri yapmaktadır. Okullarımız eğitim alanında olduğu gibi sportif ve etkinliklerde de dereceye girmişlerdir. Niğde için önemli bir birlik var Yazarlar ve Sanatçılar Birliği bu birlik Niğde için önemli bir değerdir. Bizde belli bir kesime ait olmayan bu ülkenin ortak değeri olan yazarlar yetiştirmek için okullarımızda Şairler ve Yazarlar Kulübü kurarak öğrencilerimizin yazma merakını uyandırdık. Bunun sonucunda da kitap çıkartan ve çıkartacak olan öğrencilerimiz var. Olimpiyatlarda her alanda derece yapan okul, kurum ve öğrencilerimiz mevcuttur. Bu şekilde okullarımızın sevinçlerini hüzünlerini hep beraber yaşamaya gayret gösterdik" dedi.

 

ÇOCUK GELİNLER NİĞDE’NİN KANAYAN YARASI

Editörümüz Fatma Tan’ın Çocuk gelinlerle ilgili kurumunuzun çalışmaları var mı sorusuna da “Bu konuyla ilgili Niğde genelinde bir çalışma daha önce yürüttük. Bu çalışma dâhilinde Niğde genelinde 296 kız öğrencimizi yurtlara aldık. Niğde genelinde rehber öğretmenlerimiz ile birlikte 717 kız çocuğumuz ile birebir görüşmeler yapıldı. Bu konu ile ilgili gerekli yerlere proje başvuruları da gerçekleştirildi. Umut ediyorum ki önümüzdeki yıl bu konularda birçok eksikliği gidereceğiz. Bu konu Niğde’nin kanayan bir yarasıdır. Biz 296 öğrenciyi yurda yerleştirdik barınmalarını karşıladık ama yemeklerini karşılayacak bir bütçe bulamadık. Sosyal yardımlaşmadan talep ettik ama öğrencilerin durumu iyi olduğu için bu da olmadı. 296 öğrenciden 67 öğrenciye düştü bu rakam. Bu konuya özellikle sivil toplum örgütlerinin el atmasında fayda var. Bu konu uzun süreç isteyen bir konudur" dedi.

 

BAHÇELİ VE ÇUKURKUYU LİSELERİ KAPANACAK MI?

2013-2014 Eğitim Öğretim yılında Bor ilçesine bağlı Bahçeli Atatürk Lisesi ve Çukurkuyu 75. Yıl Gözkara Lisesi’nin kapatılacağını söyleyen Niğde Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci; “Bu okullarımızın kapanma nedeni öğrenci yetersizliği değildir.  Bu okullarımızın birinde 52 diğerinde 47 öğrenci var her branş için öğretmen atamak sıkıntılı oluyor.  Ama asıl sebep normal liselerin Anadolu ve Meslek Liselerine çevrilmesinden dolayı bu okullar kapanıyor. Bu kadar öğrencinin olduğu bir okulu meslek lisesi yapma şansımız yok maalesef” diye konuştu.

 

Kapanan bu okullardaki öğrencileri mağdur etmeyeceklerini vurgulayan Ekinci; “Biz bu okullarda eğitim gören çocuklarımızın ulaşım ve iaşe (yemek) ihtiyaçları tarafımızdan karşılanacaktır. Mevcut olan okul binalarının ne durumda kullanılacağı henüz netleşmemiştir. Okul gereçleri de en iyi şekilde değerlendirilecektir” dedi.

 

HERŞEY ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİNDİR

Niğde’nin Çamardı ilçesindeki eğitim ve öğretimin birçok ilçeye örnek teşkil ettiğini de vurgulayan Ekinci; “Başarının temelinde birlik olmak ve çalışmak vardır. Niğde’de ilk akıllı tahtaların kurulduğu sınıflar Çamardı ilçesindedir. Birçok öğretmenimiz okul saatleri dışında öğrencilerine ücretsiz etüt vermektedir. Bu büyük bir özverinin ürünüdür. Niğde’nin hemen her yerinde sık sık deneme sınavı yapmaktayız. Bu sınavları yaparken bize soru kitapçığı, test gibi konularda destek veren dershanelerimize ve bazı firmalara bu konudaki işbirlikleri için teşekkür ediyorum. Çocuğun ve eğitimin olduğu her yerde ve her platformda biz varız ve her şey çocuklarımızın geleceği ve eğitimi içindir” diye konuştu. 
 banner697
Yorumlar (10)
MM 7 yıl önce
""basın mensupları da niğdeye bu zamana kadar bu şekilde radikal bir müdürün gelmediğini, niğdeyi bir niğdeliden daha çok sevdiğini ve bu duruştan dolayı memnun olduklarını dile getirdiler. " yalancıyı....
Niğdeli 7 yıl önce
yalakalık yapmanıza gerek yok .müdür gidici.. yerine niğde sevdalısıgeliyor....
başmüdür 7 yıl önce
müdür ne yapmaya çalışıyor,dursun'u yanına yakın oturturmakla başkanamı mesaj veriyor? müdür gider ayak çok buyük oynuyor...allahtan hayırlısı.camiye gidip ezanda okusa konumunu koruyamaz artık gidici.ne olursa olsun müdür bundan sonra niğdeli olacak........
milli eğitim 7 yıl önce
bir konya,bir mersin,iki şayseri , yokmu hiç niğdeli
Niğdeli 7 yıl önce
sayın vekiller, bundan böyle niğde genelinde daire amirleri ve yöneticileri kesinlikle niğdeli olma şartı arıyoruz.hangi görüşten olursa olsun niğdeli olsun.gelen yabancılar niğde'ye hizmet etmiyor, hem buranın ekmeğini yiğiyorlar hemde buraya hainlik edip gidiyorlar, bizi içimizden bölüm kendi amaçlarında kullanıyorlar,entrika yapıyorlar.kendi memleketlerinde adam yerine konmayanlar burada adam yerine konuyor.sayın vekiller her yerde niğdeli müdür görmek istiyoruz.niğdeli olan önceliğimiz.
niğdeli yönetici istiyorum 7 yıl önce
sayın vekiller duyun sesimizi,niğde'nin her kösesinde niğdeli olan kişilerin yetkili,amir,yönetici,başkan,şef,memur ne olursa olsun niğdeli olsun.tüm halkımızı niğdelilik bilincinde olmaya çağırıyoruz. bu geniş kampanyaya dönüşmeildir.neden yabancılar önemli makamlara getiriliyor.bu makamları bunlardan daha iyi görev yapaçak, faydalı ve verimli olaçak niğdeliler bulunup getirilmelidir.dünya görüşü ne olursa olsun ama mutlaka niğdeli olsun...... bizden olsun..,bu toprağın insanı olsun...
Vatandaş 7 yıl önce
niğde'yi en iyi niğdeli sever, en iyi niğdeli hizmet eder.bundan böyle yöneticilerimiz niğdeli olaçak
niğdeli 7 yıl önce
sağındaki ve solundakileride alsın gitsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Adam gibi adamsın halkın karşısında değil yanında olan siyasetçi
idris hoca muhtar gidenlere selam söyleyin Niğde nin halini anlarlar
Cumhur ittifakı diye AKP yi destekleyen MHP darp edilen öğretmen Ülkücü ve MHP li.Darp eden de sarı sendikalı bir vatandaş.Sarı sendika iktidarın arka bahçesi.Siz Beka beka diye meleyin.Yazıklar olsun size ve yazıklar olsun bize ki hala size oy veriyoruz.Balgat işgalcileri elinize sağlık
Niğde basını özgürrrrrrrrrrrrrrrr
niğdemizin medarı iftiharı.seni seviyoruz büyük başkan. canımızsın.öl de ölelim....
27°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 06 Temmuz 2020
İmsak 03:32
Güneş 05:18
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:14
Yatsı 21:53
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 30 63
2. Trabzonspor 30 61
3. Sivasspor 30 54
4. Galatasaray 30 52
5. Beşiktaş 29 50
6. Fenerbahçe 30 49
7. Alanyaspor 30 48
8. Göztepe 30 38
9. Gaziantep FK 30 38
10. Antalyaspor 30 37
11. Kasımpaşa 30 36
12. Gençlerbirliği 30 32
13. Denizlispor 30 32
14. Konyaspor 30 30
15. Malatyaspor 30 29
16. Çaykur Rizespor 30 29
17. Kayserispor 29 28
18. Ankaragücü 30 25
Takımlar O P
1. Hatayspor 32 60
2. Erzurum BB 32 56
3. Adana Demirspor 32 55
4. Bursaspor 32 55
5. Altay 32 51
6. Akhisar Bld.Spor 31 51
7. Fatih Karagümrük 31 50
8. Ümraniye 32 44
9. Keçiörengücü 32 44
10. Giresunspor 32 44
11. Menemen Belediyespor 32 42
12. Balıkesirspor 31 35
13. İstanbulspor 31 34
14. Altınordu 32 33
15. Boluspor 31 30
16. Osmanlıspor 32 27
17. Adanaspor 32 21
18. Eskişehirspor 31 12
Takımlar O P
1. Liverpool 33 89
2. Man City 33 66
3. Leicester City 33 58
4. Chelsea 33 57
5. M. United 33 55
6. Wolverhampton 33 52
7. Arsenal 33 49
8. Sheffield United 33 48
9. Burnley 33 46
10. Tottenham 32 45
11. Everton 32 44
12. Newcastle 33 43
13. Southampton 33 43
14. Crystal Palace 33 42
15. Brighton 33 36
16. West Ham 33 31
17. Watford 33 28
18. Aston Villa 33 27
19. Bournemouth 33 27
20. Norwich City 33 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 34 77
2. Barcelona 34 73
3. Atletico Madrid 34 62
4. Sevilla 33 57
5. Villarreal 34 54
6. Getafe 34 53
7. Real Sociedad 33 50
8. Athletic Bilbao 34 48
9. Valencia 34 47
10. Granada 34 47
11. Osasuna 34 45
12. Levante 33 42
13. Real Valladolid 34 39
14. Real Betis 34 38
15. Deportivo Alaves 34 35
16. Eibar 33 35
17. Celta de Vigo 34 35
18. Mallorca 34 29
19. Leganés 34 28
20. Espanyol 34 24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@