Altunhisar Böyle Seçim Görmedi...!

Altunhisar Ziraat Odası Başkanı İsmail YAZGAN, Ziraat Odası seçim süreci ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

ALTUNHİSAR 03.01.2011, 14:20 12.03.2013, 13:19
3272
Altunhisar Böyle Seçim Görmedi...!
banner830
İptal edilen ve yeniden yapılan seçimlerde bu kez İsmail Yazgan 38 oy alırken, rakibi Yusuf Mercan'a da 18 oy aldı. Geçen dönem de Ziraat Odası Başkanlığını yürüten İsmail Yazgan, büyük farkla yeniden Altunhisar Ziraat Odası Başkanlığına seçildi. 
Altunhisar Ziraat Odası Başkanı İsmail YAZGAN, hem seçim süreci ile ilgili önemli açıklamaların yayında yeni yıl kutlamasında da bulundu. 
Altunhisar İlçe Ziraat Odası Başkanı İsmail YAZGAN, yaptığı açıklamada; Altunhisar’da İlçe Ziraat Odası Başkanlığı seçimi haklı itirazım neticesinde seçimin 26 Aralık 2010 Pazar günü tekrar yapılmıştır. Altunhisar’da sağduyulu çiftçilerimiz ve halkımız tekrar edilen Ziraat Odası seçimine duyarlı davranmış ve olması gereken en doğrusunu yaparak, yapılan haksız baskı ve tehditlere rağmen sağduyu davranmış, baskı ve tehditlere itibar etmemiş, haksızlığa fırsat vermemiş, müsamaha göstermemiştir. Seçimi kazanan Altunhisar İlçesi ve Altunhisar’ lılar  ve çiftçiler olmuştur.   
 Altunhisarlı çiftçilerimiz; aklıselim davranarak, mantıklı kararlarında sabit olmuşlardır. Seçim sürecinde ve sonrasında olumsuz olaylara itibar etmeyip, oluşacak olaylara duyarlı olarak, sakin akliselim davranıp, Altunhisar’a sahip çıkarak, nahoş olaylara müsaade etmemişlerdir. 
“ Altunhisar bu zamana kadar böyle bir seçim görmedi ” 
Altunhisar’da Sayın, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal SARI, asli görevini bırakıp, kişisel davranışta bulunmuştur. Altunhisar Ziraat Odası seçimini sanki Belediye Başkanlığı ya da Genel Seçim yapılıyormuş gibi havaya sokmaya çalışarak, taraf olduğu diğer adayı kazandırmak için olmadık açık ve aleni davranışlarda bulunmuştur. Bizler kendisinden beklediğimiz Belediye Başkanlığına yakışacak olan dürüst, tarafsız asli görevini ifa etmesidir. Seçim günü seçimlerde örnek, tarafsız olma yerine Ziraat Odası seçmen üyelerine teker teker ulaşarak baskı, tehdit ve korkutma politikalarına soyunmuştur. Seçmenleri rahatsız etmekle kalmamış, Altunhisar Belediyesinde kurulu bulunan MOBESA kameralarından birisi Altunhisar çarşını kontrol etmesi yerine,
Altunhisar Ziraat Odası İdari Binası kapısına odaklanmış, Altunhisar Ziraat Odasına seçim süresinde odaya kimler geliyor, kimler gidiyor kontrolüne almak üzere kameranın yönü odamızın üzerimize odaklandırılmıştır. Ziraat Odamıza gelen vatandaşları, Sayın Belediye Başkanının her nedense ilgisini neden çekmek ihtiyacı doğmuştur.? Kendisinin kontrol alanına odaklanmış, Ziraat Odasına giren çıkan vatandaşlar zavallı Başkan tarafından sözde kontrole alınıp, baskı ve tehdit aracı olarak kullanıldığının en bariz örneğidir. Üye çiftçilerimizden bazıları tarafıma gelerek rahatsızlığını ve Belediye Başkanı tarafından yapılan haksız, dürüst olmayan davranışları karşısında, haklı şikâyetlerini dile getirerek belirtmişlerdir. Hiç arzu etmediğim ve sevmediğimiz bir davranışla Belediye Başkanının bu taraflı davranışlarından rahatsız olduğunu iletmiş ve başkanın bu tavrını gaile almamışlardır. Bu seçim çiftçilerimizin kendi iradeleri ile oy kullanarak yöneticilerini, iş yapmasını istedikleri delegeleri seçmesidir. Ve sonuç aynen öyle kabul görmüştür. Altunhisarlı çiftçi üyelerimiz tehdit ve baskılara boyun eğmemiş, kendi iradeleriyle, Altunhisar’ a sahip çıkmışlardır.  
Altunhisar’ da Ziraat Odası seçimlerinde yaşananlar yetkililere iletilmiştir. 
“ Ne oldu da bu seçim böyle sonuçlandı. ? ”  
Önceki yapılan seçimde vekâletle kullanılan bir oyun usulüne uygun olarak kullanılmadığı gerekçesiyle, İlçe İdare Kurulu tarafından iptal edilmişti. İptal edilen seçimde İsmail Yazgan 26, diğer aday Yusuf Mercan 28 oy almış, 2 oy da geçersiz sayılmıştı. 
İptal edilen ve yeniden yapılan seçimde bu kez ben 38 oy alırken, rakibim Yusuf Mercan da 18 oy aldı. Geçen evvelki Ziraat Odası Başkanlığı seçimindeki seçmenlere ne oldu da bu seçim böyle sonuçlandı.?  Altunhisar’da seçimi İsmail Yazgan değil, büyük farkla seçimi Altunhisar kazanmıştır. Altunhisar’a sahip çıkılmıştır. 
Biz Ziraat Odası olarak; Altunhisar’da da Ülkemize, milletimize olması gereken en iyiye taşımaya, köstek değil destek olmaya talibiz. Kurumlar asli görevlerini yapmalıdırlar. Siyasi davranmayıp, hizmet üretmelidirler.Ziraat Odası siyasal bir kurum değil, çiftçilerimizin öz malıdır. 
Altunhisar İlçemizde Ziraat Odası olarak üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Çalışmalarımıza da devam edeceğiz. Geçenlerde Ziraat Odası olarak ilçemizde Ziraat Odamız tarafından örnek bir davranışla halkımızın kullanımı için büyük maddi değerde  Park oluşturma yönünde değerli ve güçlü desteği verdik, ve bunu hayata geçirdik. Altunhisar İlçesi Ziraat Odasının üye sayısı bellidir. Üye sayısı 10.000’leri aşan ilçelerinde yapamadığını başardık. Eser ortadadır. Halkımıza armağanımız olsun. Ziraat Odası Kent Parkı tabelasını da İlçe Hükümet Konağı karşısındaki oluşturulan park alanına törenle asmıştık. Halkımız yapılanların canlı şahididir. Bu yapılan hizmetleri iyi biliyor. Bizimde hayret içerisinde kaldığımız bir durum, herkesi de hayretler içerisinde bırakmıştır. Altunhisar Belediye Başkanı yayınladığı Belediye bülteninde; vatandaşları ve partililerini aldatıcı bilgi veren Belediye Bülteni haberinde de Altunhisar Ziraat Odası tarafından milyonlarca bedel ödenmesiyle yapılan bu Ziraat Odası Kent Parkını,  bizzat Belediye Başkanının kendisi tarafından yapılmış gibi haber yapılmış,
Ziraat Odası Başkanlığından hiç bahsedilmemiş, Ziraat Odasına, üretici çiftçilere bir teşekkür ne yazık ki çok görülmüştür. Belediye Bülteninde de Odamıza ve üretici çiftçilerimize dürüst ve tarafsız davranılmamıştır. Yapılan doğru, dürüst, faydalı ve kalıcı işlere halkımız her zaman sahip çıkmaktadır. Ziraat Odası gücünü üretici çiftçilerden alan her zaman dürüst ve iyi şeylerin yanında olan uygulamalarıyla ifade etmektedir ve sahip çıkmaktadır. Halkımızla doğru ve dürüst olan her güzel şeyi paylaşmaktayız. Kurum olarak çiftçimiz ve halkımızın her zaman yanındayız.     
Sayın Belediye Başkanımızdan beklentilerimiz yurttaş olarak farklıdır. Altunhisar da kasabalarımız ve köylerimizin ilçemizle bağlantısı kopma noktasına gelmektedir. Bu umumi halkımızın zararınadır. Sayın Belediye Başkanımız bu konularda daha iyi düşünerek, akli selim davranarak hizmet anlayışında herkesimi tarafsızca kucaklaması gerekmekte, siyasi taraflılığını bir kenara bırakıp, asli görevine dönmesi gerekmektedir. Altunhisar kendisinden güzel hizmetler beklemektedir. Biz Ziraat Odası olarak her alanda gelişen, büyüyen Altunhisar adına her zaman Belediye ve halkımızın yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz.   
Memleket için hizmette yarışmamız gerekiyor. Memleketimiz kısır çekişmeden hep zarar görmüştür. 2003 Yılında bu Ziraat Odasını çiftçilerimizle biz birlikte kurduk. Birlikte yaşatmaya devam edeceğiz.
Olaysız ve huzurlu bir Ziraat Odası seçimi yaşanmıştır. Bana oy vermiş, vermemiş bütün seçmenlere teşekkür ediyorum. Seçimden alınması gereken cevabı ve mesajı seçmenlerimiz vermiştir. Bu durumdan herkes gerekli dersi ve mesajı almıştır. Halkımızın daha sağduyulu davranarak, Altunhisar için, halkımız için, çiftçilerimiz için güzel şeyler yapmaya talip olmalıyız. Tüm kurum ve kuruluşlarla seviyeli, olumlu uğraşı ve halkımızın faydasına olumlu çalışmalarımıza aynen daha duyarlı ve katılımcı olarak devam edeceğiz.Hiç bir kimse ve kurumla haksız ve olumsuz davranış içinde olmadık.Birlik ve bütünlük içerisinde güzel şeylerin yanındayız.Olmaya da devam edeceğiz.
Altunhisar Ziraat Odası seçimlerinde sağlıklı ve olaysız seçim ortamı sağlayan ve seçim sonucunda bizzat arayıp, başarılar dileyen; değerli İlçe Kaymakamı Sayın Selim ÇOMAKLI, İlçe Emniyet Amiri Mustafa EROĞLU, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet SÜNBÜL, C.Başsavcısı Bilal ALÇİÇEK, C.Savcısı Öncer Ateş, Kıdemli Hakim Mehtap Alçiçek, Hakim Göknur Kaya, İlçe Müftüsü  Kadir DEMİRLENK, Mal Müdürü Ali CAYMAZ,  İlçe Milli Eğitim Müdürü  İsrafil ERBAY,Nüfus Müdürü  Mehmet ANIK, Sağlık Grup Bşk. Dr.Ertan DEĞİRMENCİOĞLU, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Ertan DEĞİRMENCİOĞLU, Tapu Sic.Müd. Halil KENDİGELEN, Halk Eğ.Mrk.Md.V.Hasan DOKUYUCU, İlçe Tarım Müd.V. Serkan KARATEKELİ, Posta İşlt.Müd.Tuncer PEKGÖZ,Medaş İşlt.Şefi Adem YANAR, Sos.Yrd.Ve Dayanışma Vakfından Yeliz BÖREKÇİ, T.C.Ziraat Bankası Osman DEMİR, Tarım Kredi Koop.Bşk. Cengiz GÜLER, Esnaf San.ve Şoför Odası.Bşk. Osman  ÇAVAN, Diğer ilçe Kurum ve Oda Başkanları, Sivil Toplum Örgütü Başkan ve Yöneticilerine, çiftçi ve halkımıza nazik davranışlarından dolayı ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederken, yeni yıl nedeniyle yeni yılın sağlık, mutluluk ve başarı geçmesi temennisinde bulunuyorum.Dedi. 
 

 
banner697
Yorumlar (17)
vatan sever 10 yıl önce
saygı değer ziraat odası başkanım ismail yazkan yapmış oldunuz hizmetlerden sizi en kalbı duygularımla kutlar başarılarının devamını yüce rabbimden dilerim .Biz çiftçi olarak her zaman yanındayız
eyup anik 10 yıl önce
sayin ismail yazgan degerli baskanim hayirli olsun allah utandirmasin
altinhisar resmi sitesinde ziraat odasi secimi iptal oldu diye haber var
Neden secimi kimin kazandigi kac oy aldigini haber yapamadiniz; insan bir tebrik eder.haber yapar bor habere basarilar
altunhisarlı 10 yıl önce
başkanım seni tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum...
ERDAL SARI ALTUNHİSAR 10 yıl önce
kimi siysilelerle birlikte yapmıştır ama İlçemizde gerçekleşen ve İsmail YAZGAN´A Taraf olmadığımız ve neden önceki seçimlerde desdek olmamıza rağmen son delege seçimlerinde desdek olmadığımı açıklamak isterim öncelikle şahsım AK PARTİ kadrolarından iki dönem seçim kazanmış bir belediye başkanıyım .Yerel seçimlerde il genel meclisi aday adayı olan ilgili şahsın adaylığı NİĞDE Milletvekilimiz sayın Muharrem SELAMOĞLU Tarafından uygun görülmemiş bu aşamayı takiben ise İsmail YAZGAN AK PARTİ Aleyhine tavır ve davranışlarda bulunmuş oda içerisinde hangi etik kurala uygun olduğu bilinmez ama muhasebecilik yapan kardeşi ve çevresi tarafından şahsımız ve partimizi küçük düşüren bir yol izlemi busürci ise bir önceki seçimlerde kendisine küfür ve hakaret eden ekiple birlikte kimi kamu görevlileri ve kimi siyasilerin desteği ile yapmaya çalışmıştır.söz konusu seçim süreci idari mahkede bulunması nedeniyle bu süreçle ilgili açıklama bilahire yapılacaktır.iş yerinden partimizi tahliye ettiren hayı (SİTE YÖNETİMİ : Sn. Başkan Eğer bu konuda bir açıklamanız olursa gönderin yayınlayalım. Saygılar)
vatan sever 10 yıl önce
sayın bld başkanımıza seslenmek istiyorum burdan ben altunhisarlı olarak sayın erdal sarıyı şiddetle kınıyorum memleketde hangi taşı kaldırsalar sayın başkan cıkıyo altından herkez kendi işini yapsın . memleketde hangi odaların ve koopaatiflerin seçimi olsa başkanın oyu ve uyeli olmadığı halde müdehale eder hele bırde muhalefet ise işleri bır bırıne katar insanları bır bırıne düşürür . Ben bır akp lı olarak kendisinden rahatsızım çünki akp partisini yani adalet ve kalkınma partisini burda başkan akrabayı kalkındırma partisi konumuna getirdi memleketde sarılar ve uysallardan başka işe giren yok neden acaba kendisine soruyom sayın başkanım siz burakın dıyer işleri bld başkanlığı yapın herkez görevini yapsın size düşen altunhisarı ileri götürmektir insanları bır bırıne düşürmek deyildir .anlamadım başka noktada siz akp partisinden bld başkanısınız desteklediniz aday ise mhp ilçe yönetim kurul uyesi kendisi bu nasıl oluyo anlamadım gitdi maksadınız işyapanıyıkma
demokrasi 10 yıl önce
sayın erdal sarı bey yorumunuzu okudum bir hemşeri olarak . ama siz burda mhp görüşlü bir insanı kendi şahsi kin ve intikamınız için desteklediniz acıkca belli geçen secimde bu adamlar sizin bahsetdiniz şekilde size yapmadımı şimdi ne olduda böyle oldu sayın başkan
burakın bu işleri memlekedi düşünün sizin işiniz deyil ziraat odası secımleri
aa 10 yıl önce
SAYIN BAŞAKANIM DOĞRU İSMAİL YAZGANA TARAF OLAMAYIP DİĞER ADAY YUSUF MERCANI DESTEKLEDİNİZ.SEÇMENLERİ BELEDİYEYE MAKAM ARABASI İLE TEK TEK GETİRİP KONUŞTUNUZ YETMEDİ EVLERE GİTTİNİZ ........YETMEDİ ŞİMDİ DELEGELERİ NİĞDEYE GETİRİP YEMEK YEDİRİYORSUNUZ...........ADALET YERİNİ BULDU VE İSMAİL BAŞKANIM İLK SEÇİMİ HAKKI İLE SİZE ÇOK BÜYÜK Bİ FARK ATARAK KAZANDI.ŞİMDİYE KADAR Bİ ZİRAAT ODASI BAŞKANININ BU KADAR GÜZEL ÇALIŞTIGINI GÖRMEDİM.İLÇEMİZE ÇOK GÜZEL ŞEYLER KAZANDIRMIŞTIR.BELEDİYENİN YAPAMADIĞI ÇALIŞMALARA İSMAİL YAZGAN YAPMIŞTIR.İSMAİL YAZGANI TEBRİK EDİYORUM BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM......... (Site Yönetimi: Kriterlerimez uymayan bölümleri noktalamak zorunda kaldık. Ayrıca BÜYÜK harfle yazmayalım lütfen)
Ahmet SARI 10 yıl önce
Degerli Başkan , sayın üyeler, milletin efendisi, memleketin çimeontosu sayı çifçi hemşerilerim bu duyarlılıgınızdan dolayı hepinize teşekür ederim. Aklı selim davranarak işini seven,sizleri muhanete muhtaç etmeyen bir başkanı destekleyerek tekrar seçtiginiz için, güzel ülkemizin son zamanlarda gelmiş olduugu nokta hepimizin malumudur. Bu Cumhuriyeti kuran Yüce Atatürk ülkemizin böyle yok pahasına talan edilsin diye kurmadı bizler, bizlerden sonra gelecek nesiller hür ve bagımsız yaşayın diye kurdu.İşte gelinen son noktayı güzel ve şirin alyunhisar, rımızdada gördünüz ne yazıkkı. çimizdeki gaflet ce delalet içine düşmüş kişilere ragbet etmeyiniz milletin birligini dirligini savunanların yanında olunuz hepinize saygılarımı sunar başarılar dilerim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Hasan daği volkanik bir daği yavaş yavaşda olsa hareketemi geçiyor acaba bence incelenmeli..
sekiz on liraya çıkdıgı sene üç ay sonrada çıktın patetesler çillendi ne olacak çfcinin hali dedin ne lahana neperiz
Sayın vekilim sayın müdürüm sayın başhekimim bayramınızı kutlarım. Boş kalan kadrolara rusyadan getirseniz de bizde bayram etsek. Kendisine zor değil iyi bilir oraları
Bunlar Avcı değil bu da avlanma değil...böyle avcılık böyle Avcı böyle insan olmaz olsun!!!!!
sanayide kelle başı 25 -30 tl istiyorlar bir kelleyi en fazla 3-4 dak ütüyorlar niğde de ütülmüş kelle paşakapıda 30 tl önünde 15-20 kelle olan ütücüler iş sorunca müşteriyi hesaba almamaya başlamış hatta insanı it gibi kapıyor eşşek gibi tepiyorlardı 2. gün ikindi sinek avliyorlardı
27°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 04:05
Güneş 05:40
Öğle 12:52
İkindi 16:41
Akşam 19:55
Yatsı 21:23
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurum BB 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@