Alaattin Sonat; Ak mı Kara mı Ortaya Çıksın

Niğde Haber 20.03.2020, 00:18
Alaattin Sonat; Ak mı Kara mı Ortaya Çıksın
1/6

Ulukışla İlçesi Tepeköy'deki siyanürlü atık iddiası her geçen gün farklı boyutu ile devam ediyor. MHP Niğde Milletvekili Adayı Alaattin Sonat basın toplantısı ile Tepeköy'deki oluşan çevre sorununu belgeleri ile ve labaratuvar sonuçları ile paylaşmıştı. (Burada Tıklayın)

Burada maden işleten Gümüştaş Madencilik Aş. Avukatı aracılığı ile geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yapmış ve iddiaları reddetmiş, farklı iddialarda bulunmuş, Köy Muhtarı ve isim vermeden de MHP Niğde Milletvekili Adayı Alaattin Sonat'ı suçlamıştı. (Burada Tıklayın)

Tepeköy Muhtarlığı Avukatı Murat Fahri Ertul geçtiğimiz gün bir açıklamada bulunmuş onlarda iddialara cevap vererek "Hodri Meydan" demişlerdi. (Burada Tıklayın)

Siyanürlü atık iddiası Borhaber.net tarafından da tarafların açıklamaları - haberleri ile yakından takip edildiği gibi tartışma Niğde dışına çıkarak TBMM'de Denizli Milletvekili ve CHP Genel Başkanı tarafıdan da Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verilmişti. (Burada Tıklayın)

Bugün MHP Niğde Milletvekili Adayı kendisi de Tepeköy'lü olan Alaattin Sonat bir basın açıklaması yaparak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının labaratuvar analiz sonuçlarını paylaşarak "Siyanurlü Atık" iddiasını yeniledi. Yapılması gerekenleri anlattı ve Gümüştaş Madencilik Aş. nin iddialarına cevap verdi. Bu tartışmanın sonuçlanması için de Niğde Valisi Yılmaz Şimşek'e, Ak Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun, Selim Gültekin'e, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'e, ilimizdeki siyasi parti temsilcileri ve basına çağrıda bulunarak adı geçen yerlerden numune alarak tahlil yapılmasını istedi ve sonucunda "Ak mı, Kara mı, Ortaya çıksın" dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@