10.07.2012, 23:20

AKP Felaket üretmeye devam edecek !

 ¤  İnsanlara büyük boy afişlerle «başarı ekip işidir» diye propaganda yaptıkları yerde 12 vatandaşımız hayatını kaybetti !
¤  «TOKİ evlerinde hasar ve bizde de hata  yok» diyorlar, ama sergiledikleri büyük ihmallerle, ağır kusurlarla 12 vatandaşımız hayatını kaybetti !
¤ İslâm’da bağımsız devlet reisi seçmek cenaze namazından daha önemlidir. Bağımsız olmayan bir devlet içerisinde din emniyeti olmaz… Bu sebeple önce Amerika’dan talimat alarak BOP eşbaşkanı olmayı reddetsinler, yani bağımsız olsunlar…Sonra bize camiden, dinden imandan, ahlâktan bahsetsinler ! Hem BOP eşbaşkan hem de Müslüman olunmaz!
 
AKP iktidarda olduğu sürece kefenlerinizle dolaşın
 
Evinizde, yurdunuzda, işinizde, aracınızda, bağınızda, bahçenizde, damınızda artık güvende değilsiniz. Kendinize bir yaşama, hayatta kalma, temiz soluk alma kılavuzu hazırlayın… Yarınlarda, güveneceğiniz hiçbir kurum kalmayacak… Huzur içinde uyumak, çalışmak, üretmek, yaşamak, dolaşmak, konuşmak, kendinizi savunmak, sağlıklı kalmak asla mümkün olamayacak ! Hürriyetlerini, özgürlüklerini, kimliklerini, bayraklarını, bayramlarını, hatıralarını, sokaklarını, inançlarını, kişilik haklarını, onurlarını, aile bağlarını kaybetmiş fertler olarak yatıp kalkıp size bu huzursuzlukları yaşatan ve emperyalistlerden talimatlar alan AKP’lilere dua edin !?…
 
Dünyanın hiçbir ülkesinde AKP görünümlü bir parti veya bir iktidar, skandal diyeceğimiz binlerce kusur, suç, görev ihmalleri, anayasa ya da yasa ihlalleri ve sorumsuzluklarla asla görevlerinde kalamazlar.
AKP hükümeti ile 10 yıldır her sabah karşımıza çıkarılan acılarla, feleketlerle, sorunlarla, insan hakları ihlalleriyle, anayasa ve yasalara aykırı uygulamalarla iç içe yaşamaya alıştırıldık. Bu zihniyet sahipleri ağır kusurlarını baskılarla, tehditlerle, oluşturdukları yanlı, taraflı, hata örten kurumlarla ya da  yayın organlarıyla, masum, kahraman, vatansever insanları tutuklatarak gözlerden kaçırmaya çalışıyorlar!
 
Fransa’da eşleri bakan olan iki spiker bayanın biz bundan sonra tarafsız olamayız, yerlerimizi değiştirin, diye başvuru yapmaları bizi yönetenlere ne gibi dersler verdi?
 
Sadece 12 kişi mi hayatlarını kaybetti? Dışa bağlı, bağımsızlığa alışmamış, hukuksuz, sakıncalı icraatlarından sorumluluk duymayan bu zihniyetle olur mu bu hiç?...  Eşi görülmemiş partizanlıklarla, iş bilenler, tecrübeli kadrolar görevlerinden uzaklaştırılarak, meslekle, işle, görevle hiç ilgileri olmayan, güvenilemeyecek kadroların; bu bizden diye önemli kurumların, ciddi projelerin başlarına getirilmeleriyle  başlayan skandallar, olaylar, yıkımlar için sadece geriye bakmak yeter!
 
10 Eylül 2009 tarihinde Trakya’yı ve İstanbul’u vuran aşırı şiddetli yağışların faturasının çok ağır olduğunu, İki günlük afette, İstanbul’da 21 ve Tekirdağ’da 10 olmak üzere, toplam 31 kişinin can verdiğini, kayıp 9 kişinin de arama çalışmalarının sürdürülmesinin açıklanmasından sonra ne gibi tedbirler alındı?  Bu soruya cevap; koskocaman bir hiç!... AKP’li yöneticilerin bir sorumluluk göstererek istifa ettiklerini de hiç gördünüz mü?
 
Aksine işledikleri ağır suçlar sebebiyle kendi haklarında soruşturma açan, dava yürüten savcıların ve hakimlerin hepsi görevlerinden alınmakla kalınmadı, terörist diye suçladılar. Adalet ve Kalkınma Partisi adıyla ABD tarafından Müslüman ülkelerin başlarına getirilen partilerden biri olması, adil veya tarafsız olamayacaklarının bir kanıtıydı. Bu sebeple millete, devlete, insanlığa hizmet söz konusu değildi.
 
Müslüman görünecekler ama İslâm’ın bir tek hükmüne bile riayet etmeyeceklerdi. ALLAH’ın (C.C.) güzel isimlerinden biri olan «gerçek adaletin sahibi, her işi ve her şeyi lâyıkıyla yapan» «Ya Adlü’ye» layık olabilmek için «adil olma» yerine adaletsizliklerin her türlüsünü icraatlarında yansıtacaklardı...
 
ALLAH’ın (C.C.)  güzel isimlerinden «Ya Bâisü’nün» «ölüleri diriltip kabirden çıkaran» olduğunu unutarak iktidar hırsı ile şirke girerek iktidara gelebilmeleri ve kirli siyasette söz sahibi olabilmeleri için kendilerini ilahlaştırarak birbirlerine «gerekirse ölüleri kabirden kaldırın» öğütlerinde bulunacaklardı!
 
ALLAH’ın (C.C.)  güzel isimlerinden «Ya Vedûd’un» «kullarını affedici ve onlara rahmetiyle muamele ve dilediğine de ziyade merhamet eden» olduğunu akıllarından çıkarmamaları gerekenler, merhameti bir kenara atarak zulmün her çeşidini insanlara reva göreceklerdi!
 
İslâm propaganda aracı yapılacak, cami inşa etmekten, İmam Hatip Liseleri açmaktan, türbandan bahsedecekler ama, İslâm’a, dindar insanlara, inanlara karşı nefret oluşturacak, psikolojik olarak karşıt üretme uygulamalarının bilerek içlerinde olduklarını gizleyemeyeceklerdi! AKP ile işte böyle oldu.
 
Yüksek frekansta demeçler, meydanlarda atılan nutuklar, ağır , kontrolsüz hakaret içeren sözler arasında çok büyük işler yapıyorlarmış görüntüleri altında, bütün sorunları,  ölümleri, problemleri bir kenara atarak, devlet gücünü, yetkilerini kötüye kullanarak  Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına en çirkin metotlarla, tasvip edilemeyecek seviyesizlikte, hukuk dışı yollarla  çamur atma yollarına giriştiler! Ne zaman zorda kaldılarsa, ne zaman sıkıştılarsa 30... 40, hatta 163 subay birden gece yarıları tutuklatarak gözaltına aldılar! Kendi ağır kusurları devam ettikçe bugüne kadar bu yolu izleyerek sık sık gündem değiştirerek kamuoyunun dikkatlerini başka konulara çektiler.
 
2009 yılında Haber Cem’de yer alan yorumlar sanki bugün için de yapılmıştı
 
«Aman efendim, AKP’lilerde hiç suç olur mu? Gökte uçan kuşlar, suyu aşağılara akıtan yokuşlar suçlu! Ödül verin bunlara... Taç takın, ilim adamı gibi doktora ile ödüllendirin! Sırtlarını sıvazlayın... Rant için bunlar sizin hayatınızı tehlikeye attılarsa ne olmuş yani... Dere suçlu, dere suçlu diye siz de koro halinde bunu şarkılaştırın... Siz suçlusunuz derlerse hak verin onlara, boynunuzu eğin. Eğer ters davranırsanız ; yazarlarınızı içeriye attırırlar, maliyecilerle, cezalarla sizi korkutarak elinizdekileri, avucunuzdakileri sattırırlar... Hani dil birliği millet kavramı için çok önemliydi ya, bunlar üniversitelere de el attılar, dil birliğimizi param parça yapmak için. Açılım, saçılım derken ne hale düşürüldük? Siz oy vermeye, desteklemeye, alkışlamaya devam edin, onlar da sizin analarınızı ağlatsınlar!» (Ayla Dağıstanlı, Haber Cem, 10.09.2009)
 
«Uyusunlar AKP’li yöneticiler, Doğan grubunun da mallarına baskılarla el koyarak büyüsünler ninni... imar ve belediyecilik felaketleriyle koşar adımlarla yürüsünler, halkı sadakalarla peşlerinden sürüsünler ninni... Yandaş medyayla suçları ve kusurlarıyla görülmesinler ninni... Sel felaketleriyle dahi kendilerine fırsat kapıları açarak özelleştirmeler yaparak zenginleşsinler ninni! Bunlara oy verenler, bunları destekleyenler öğünsünler ninni! İstifa gibi şerefli bir kuruma zerre kadar adım atmayarak pişkinlik göstersinler ninni! Ninni... Ninni... Ninni... Ninni... Ninni... Ninni... Ninni...» (Ayla Dağıstanlı, Haber Cem, 11.09.2009)
 
İstifalar onurlu insanların işidir!
 
¤  25.02.2005 tarihinde Fransa Maliye ve Ekonomi Bakanı Herve Gaymard, Paris'te kaldığı son derece lüks apartman dairesinin kirasının devlet tarafından ödetilmesiyle ilgili skandalakarıştığı gerekçesiyle istifa etti
 
¤  Norveç’te Reform ve Modernleştirme Bakanı, kendisine tanınan harcama sınırını yıl sonu hesaplarında 10 Euro aşması sebebiyle istifa etti.
 
¤  Japonya’da dört günlük Ulaştırma Bakanı havaalanı inşaatına karşı çıkanları “Gıcırdayan tekerleklere” benzetti. “Öğretmen sendikası, eğitim sisteminin kanseridir” dedi. Japon Bakan, tepkiler üzerine haklısınız diyerek istifa etti
 
¤  Çin’de, kavşak noktasındaki sinyal çalışmadığı için iki yük treninin çarpıştığı kazada 1 kişinin ölmesi üzerine Demir Yolları Bakanı Ding Guangen, Eylül 1988’de istifa etti.
 
¤  2009’dan itibaren Bakanlık koltuğunda oturan Almanya Savunma Bakanı Karl-Theodor zu Guttenberg, doktora tezinin bazı bölümlerinin çalıntı olduğu iddiaları sonrasında 2011 yılında istifa etti.
 
¤  Bir işadamı arkadaşından düşük faizli özel kredi alma ve basını sansüre çalıştığı gerekçesiyle sert eleştirilere maruz kalan Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff istifaetti. (17.02.2012)
 
¤  İsveç'in Suudi Arabistan'da silah fabrikası kurmak için yaptığı gizli görüşmelerin ortaya çıkmasıyla birlikte başlayan tartışmaların odağındaki isim olan İsveç Savunma Bakanı Sten Tolgfors istifa etti. (29.03.2012)
 
¤  Afganistan’da Eylül ayında gerçekleşen ve birçok sivilin ölmesiyle sonuçlanan Kunduz saldırısı nedeniyle Almanya Genelkurmay Başkanı Wolfgang Schneiderhan istifa etti. (02.05.2012)
 
¤  ABD Ticaret Bakanı John Bryson istifa etti. Bu ay içinde iki kez trafik kazası yapan ve otomobilinin içinde baygın bulunan Bryson, istifasına gerekçe olarak sağlık sorunlarını gösterdi. (21.06.2012)
 
¤  Yunanistan'da, koalisyon hükümetinin Denizcilik ve Ege Bakan Yardımcısı Yorgos Vernikos, Denizaşırı Offshore şirketi sahibi olduğuna ilişkin iddialar üzerine görevinden istifa etti. (26.06.2012)
 
¤  Londra bankalararası faiz oranını manipüle ettiği gerekçesi ile 450 milyon dolar cezaya çarptırılan Barclays Bankası'nın başkanı Marcus Agius, istifa etti. (02.07.2012)
 
¤  Peru'nun güneydoğusundaki ormanlık bölgede 36 inşaat işçisinin kaçırılmasından sonraki süreci yönetmekteki başarısızlıkları nedeniyle eleştirilen Peru Savunma Bakanı Alberto Otarola ve İçişleri Bakanı Daniel Lozada istifa ettiler. (05.07.2012)
 
Köprülerdeki Bakım Çalışması nedeniyle AKP’li Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın emrindeki, kendilerinin tayin ettikleri Karayolları Genel Müdürü'nün  “Tatilini İstanbul dışında yapma imkanı olanlar, İstanbul dışına çıksın” önerisinin iyi niyetli ancak maksadını aşmış bir açıklama olduğunu söylemesi içler acısı halimizi yansıtmıyor mu? (22.06.2012)
 
Bu açıklamalar 11.09.2009 tarihinde gazetelere yansıyan AKP’li Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yağan yağmur nedeniyle «Alt katlarda oturan Ankaralılar ise üst katlara taşınsınlar» uyarısına çok benziyor!
 
Başbakanlık koltuğunda oturan Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak’taki maden faciasıyla ilgili “kader” açıklamasının ardından, Çalışma Bakanı Ömer Dinçer’in de vicdanların asla kabul etmeyeceği ve görev sorumluluğuyla hiç bağdaşmayan : «Madenciler acı çekmedikler» ve «Güzel öldüler» ifadelerini kullanması zihinlerden silinmedi!
Bu güne kadar bu kişiler, işledikleri suçları, ağır görev ihmallerini, sebep oldukları vahim olayları hiç önemsemediler. Bu sebeple bunların hayatlarına istifa gibi onurlu davranışlar da girmedi.
 
Eh... bu açıklamalarımdan sonra size özet olarak hatırlatacağım üç söz olacak : «Türkiye’yi kimler yönetiyorlar?» «Gerçekleri ve olup bitenleri ne zaman göreceksiniz» «Elbette anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az! Kendi düşen  ise ağlamaz!»
 
Paris, 07.07.2012
 
 
 
Selam ve sevgilerimle.
 
------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------
illustration (Resim) : Üzeyir Lokman ÇAYCI
Yorumlar (5)
İzmirdeki Bor'lu 7 yıl önce
sayın lokman çaycı kardeşim kaleme almış olduğun yazı içinde yaşamakta olduğumuz türkiye manzarasıdır.size şunu söyleyim bu anlattıklarınızın hepsini gezip gördüğüm için söylüyorum doğu ve güney doğu halkının çoğunluğu kendisine reva görebilir,ancak özellikle niğde gibi bor gibi yerde bu kadar ihaneti kendisine reva gören bir milletin bulunduğunu gerçekten hazmedemiyorum.çünkü bizim insanımız sağcısıyla solcusuyla hiç bir zaman ülkeye,bayrağa,ezana,kurana ihanet etmedi.ancak şu içinde bulunduğumuz siyasi ortamda benim insanım neyin arkasına koştu,çünkü insanımız vatansever,dinine bağlı, oysa şimdiki zihniyet ılımlı islam adı altında kelimeyi tavhitteki muhammedenne surullah cümlesini ırkçılık yapıyor diye çıkardı.yani kısacası benim halkımı insanımı uyandırmak lazım bunu da sürekli mahalle mahalle köy köy dolaşıp anlatmak lazım insanımızın vatanseverliğine güveniyorum.memleketimin içine düştüğü bu sisyasi buhran nedeniyle 3 yıldır bor'a gelmiyorum.2014 seçimlerini bekliyorum. selamlar
vatandaş 7 yıl önce
kıskananlar çatlasın
Ankara'daki Bor'lu 7 yıl önce
sayın izmirli hemşerim, 2014deki yerel seçimlerde bor'a geleceksen değişimi sen de görecek ve mevcut belediye başkanına oyunu vereceksin. genel seçimlerde tayyipe oy vermezsin o ayrı konu
burkay akca 7 yıl önce
meyve veren agac taslanır
yazık 7 yıl önce
''kelimeyi tavhitteki muhammedenne surullah '' kardeş her kimsen önce dini kelimelerin nasıl yazıldıgını öğren sonra ahkam kesmeye calıs. 3 yıldır bor'a gelmiyormuş. demekki seni burada görmeyi isteyen kimse yok...yani gelmene de gerek yok.
banner833
11°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 11 21
2. Fenerbahçe 11 20
3. Trabzonspor 11 19
4. Alanyaspor 11 19
5. Başakşehir 11 19
6. Galatasaray 11 19
7. Malatyaspor 11 18
8. Beşiktaş 11 18
9. Gaziantep FK 11 15
10. Çaykur Rizespor 11 14
11. Göztepe 11 13
12. Konyaspor 11 13
13. Kasımpaşa 11 12
14. Denizlispor 11 11
15. Antalyaspor 11 11
16. Gençlerbirliği 11 10
17. Ankaragücü 11 9
18. Kayserispor 11 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 11 21
2. Fatih Karagümrük 11 19
3. Ümraniye 11 18
4. Balıkesirspor 11 18
5. Akhisar Bld.Spor 11 18
6. Erzurum BB 11 18
7. Keçiörengücü 11 18
8. Bursaspor 11 17
9. Menemen Belediyespor 11 17
10. Altay 11 15
11. Adana Demirspor 11 12
12. İstanbulspor 11 12
13. Giresunspor 11 12
14. Boluspor 11 10
15. Osmanlıspor 11 10
16. Adanaspor 11 8
17. Altınordu 11 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Liverpool 12 34
2. Leicester City 12 26
3. Chelsea 12 26
4. Man City 12 25
5. Sheffield United 12 17
6. Arsenal 12 17
7. M. United 12 16
8. Wolverhampton 12 16
9. Bournemouth 12 16
10. Burnley 12 15
11. Brighton 12 15
12. Crystal Palace 12 15
13. Newcastle 12 15
14. Tottenham 12 14
15. Everton 12 14
16. West Ham 12 13
17. Aston Villa 12 11
18. Watford 12 8
19. Southampton 12 8
20. Norwich City 12 7
Takımlar O P
1. Barcelona 12 25
2. Real Madrid 12 25
3. Atletico Madrid 13 24
4. Sevilla 13 24
5. Real Sociedad 13 23
6. Athletic Bilbao 13 20
7. Getafe 13 20
8. Granada 13 20
9. Valencia 13 20
10. Osasuna 13 19
11. Villarreal 13 18
12. Levante 13 17
13. Real Valladolid 13 17
14. Deportivo Alaves 13 15
15. Eibar 13 15
16. Mallorca 13 14
17. Real Betis 13 13
18. Celta de Vigo 13 9
19. Espanyol 13 8
20. Leganés 13 6
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@